Jump to content

Χρειάζομαι την βοήθεια σας


 Share

Recommended Posts

Δεν είμαι απόλυτος για το ποιόν του συνόλου των ψυχολόγων. Σίγουρα πολλοί είναι και καλοί άνθρωποι και καλοί στη δουλειά τους. Μπορεί να είναι και οι περισσότεροι έτσι. Δεν έχει αυτό σημασία γιατί δεν το είπα για αυτό.

 

Το να έχεις όμως την εύκολη λύση του ψυχολόγου, μόνο καλό δεν σου κάνει. Γιατί δεν θα μάθεις ποτέ τον εαυτό σου.

 

 

Προσωπικα δεν θεωρω οτι ειναι ευκολη λυση το να εχεις τη συνειδηση κ τη δυναμη να παραδεχτεις το προβλημα σου μπροστα σε καποιον ειναι μεγαλο ζητημα.. Αυτη ειναι η δουλεια του ψυχολογου νασου δωσει μια βαση ωστε να βρεις τον εαυτο σου.. :)

Link to comment
Share on other sites

Κατά φαντασίαν ασθενής..θα του περάσει σύντομα.Θυμάμαι κάποτε νόμιζα ότι είχα και εγώ μια αρρώστια και ψαχνόμουν για ύποπτα συμπτώματα,τελικά όπως ήρθε έτσι και έφυγε.. :)

Edited by everfrost
Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα χαλαρωσε

 

ειναι το βασικοτερο πραγμα που εχεις αναγκη

ολα ειναι στο μυαλλο σου ουτε ξορκια ουτε να σε διαβασει κανενας ουτε τιποτα δεν χρειαζεσαι

απλα μονη σου η με ενα ατομο που μπορεισ να μιλισεισ ανετα και αν του ανοιξεις τα εσωψυχα σου ψαξε/ψαξτε ενα τροπο να κανεισ το μυαλλο σου να ξεφυγει απο αυτεσ τισ σκεψεις

 

και σκεψου το εξησ οτι εχωντασ αυτεσ τησ σκεψεις δεν θα μπορεσεις ποτε σου να απολαυσεις τισ σεξουαλικες σου επαφεσ 100% παντα θα σε τραβανε και θα εισαι μαγκωμενη δεν θα αφηνεισ τον ευατο σου ελευθερο να νιωσει

Link to comment
Share on other sites

Sleeping unicorn

Θα σου προτείνω κάτι που θεωρώ ότι είναι πολύ αποτελεσματικό.

Βάλε στη θέση αυτής της εμμονής σου κάποια άλλη που θα επιλέξεις εσύ! <_< Μη σου φαίνεται αστείο-είναι ένα είδος αυτοπροστασίας!

Τι θέλω να πω; Πάρε ένα παζλ. Κάθε φορα που καταλαβαίνεις ότι αυτή η ιδέα γεμίζει το μυαλό σου, κάτσε και ασχολήσου με το παζλ σου. Αφιερώσου ολοκληρωτικά σε αυτό! :4_1_203[1]:

΄Η μελέτησε ένα θέμα της αρέσκειάς σου, εντατικά, όταν αρχίζεις να σκέφτεσαι τα σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα. Αντικατέστησε την επιβλαβή, με μια δημιουργική σκέψη, συνειδητά!

Προσωπικά αυτό κάνω, και πιάνει(γιατί θέλω να πιάσει, φυσικά). Έχω διώξει πολλές παράξενες φοβίες μου με αυτόν τον τρόπο! :cheerful:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,

Παιδιά έχω ένα σοβαρο πρόβλημα...Μου έχουν γίνει εμμονή οι σεξουαλικώς μεταδιδόμενες ασθένειες. Εδώ και τρείς μήνες το σκέφτομαι συνέχεια, μου τρώει όλη την ενέρεια και νοιώθω πολύ χάλια...Κ΄θε φορά που έρχομαι σε σεξουαλική επαφή χώρις να υπάρχει λόγος μου γίνονται εμμονή και τρέχω για εξετάσεις. Είμαι υγιείς αλλά αυτό το πράγμα δεν φεύγει. Παλαιότερα ήθελα να αυτοκτονήσω....το σκέφτομαι πρωί βράδυ.δεν μπορώ να συγκεντρωθω πουθενά...Αισθάνομαι ότι θα πεθάνω και με πιάνει κατάθλιψη.έχω μάθει τα πάντα για τα αφροδίσια νοσήματα και με πιάνει τρέλα...Έχω κάνει εξετάσεις, δεν έχω τίποτα, αλλά δεν φεύγει από το μυαλό μου...Σαν κάτι να κολλάει....Βοήθεια...Βρίσκομαι σε απελπισία...Υπάρχει κάποιο ξόρκι κάτι οτιδήποτε να κάνω, να φύγει??

Σας παρακαλώ βοηθήστε με....

 

Κοιτα,

Απο μια γρηγορη ματι οπου εριξα στο τοπικ μπρω να πω οτι οι απαντησεις με καλυψαν κατα τους περισσοτερους τομεις.

 

Υπαρχει ενας τομεας οπου δεν πιστευω να αναφερθηκε, πιθανον να ειναι κατι σαν ξορκι*

Ομως αυτο που πιθανον να αποτελει ξορκι* απο καποιον οπου μπορει να φοβαται για την υγεια σου, ή ακομα χειροτερα να ειναι "μαγκια" καποιας πληγωμενης κατα αλλα καρδιας (μαλλον υπερεγωιστκο θα ηταν το χτυπημα της "καριδα~ψυχης, γιατι η αγαπη θελει παντα να ειναι ευτηχησμενος ο αλλος οπως και αν συμπεριφερετε,Η γνωμη μου ειναι και τα λεω χωρις να θελω προσβαλω κανεναν).

Πιστευω πως η μεθοδος οπου θα πρεπει να ακολουθησεις ειναι με απλα και σταδιακα βηματα

(πως ξεπμλεκεις καλωδια ρε αρδεφε! εναν κομπο φορα, δε τα ραβας απο δω και κει γιατι πιο πολυ θα μπλεχτουν και μετα $@&^% :headb: :( )

να το καταστρεψεις μονη σου ψαχνοντας τις ριζες του προβλημτος..

υπαρχει βεβαια και μια λυση πολυ πιο ευκολη, απλα να πας να στο λυσει καποις αλλος :)

Ομως πιστεθω πως γνωριζεις το ποση απατη υπαρχει...

 

Τελος παντων πρπρει να προσεχουμε ΟΛΟΙ με αυτο τι θεμα.

Edited by Sucore
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...