Jump to content

Πρόσκληση για τα 5 χρόνια metafysiko.gr


 Share

Recommended Posts

Επειδή από μερικούς θεωρήθηκε σαν σπαμ μήνυμα το προηγούμενο(λες και είχαμε ανάγκη...), αποφάσισα να το αποσύρω. Να είστε καλά και η πρόσκληση ισχύει.

afisaaadk4.jpg

Edited by Αυγερινός
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 30
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Χρόνια πολλά να έχετε. Ευχαριστούμε πολύ :)

 

 

Γιατι ευχαριστείς?για το only one spam post?

:P

j/k

 

 

χρονια πολλά..

Link to comment
Share on other sites

Spam αγαπητή μου είναι το μήνυμα το οποίο κατακλύζει μαζικά το διαδίκτυο και γίνεται για διαφημιστικούς λόγους. Στην παραπάνω περίπτωση τίποτε από τα δύο δεν ισχύει :)

 

Ευχαριστούμε για τις ευχές!

Link to comment
Share on other sites

Έλα τώρα σκαθαροζούμη, μεγάλα παιδιά είμαστε νομίζω, αρκετά ώστε να μπορούμε να καταλάβουμε αν κάτι είναι διαφήμιση ή όχι τουλάχιστον. :)

Χρόνια πολλά κι από μένα και εύχομαι μια ειλικρινή και δημιουργική συνέχεια. :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή από μερικούς θεωρήθηκε σαν σπαμ μήνυμα το προηγούμενο(λες και είχαμε ανάγκη...), αποφάσισα να το αποσύρω. Να είστε καλά και η πρόσκληση ισχύει.

 

Πολύ εύκολα θίγεσαι....

Αφού λοιπόν δεν έχετε ανάγκη δεν χρειάζεστε και τις ευχές μας...

Επειδή όμως δεν μπορώ να κρίνω μια ολόκληρη προσπάθεια από μια περίεργη συμπεριφορά ενός μέλους της, εύχομαι στο metafysiko να συνεχίσει την ανοδική του πορεία ^_^

Link to comment
Share on other sites

beetlejuice ηταν απλά αστειάκι :P

το είπα -> j/k

 

Μην θίγεσαι τόσο εύκολα...

Δες την όμορφη πλευρά της ζωής :D

 

Marilena... σου εχω πει πόσο σε συμπαθώ; :P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα πρότεινα, ο καθένας τα απωθημένα του ή τα προβλήματά του να μην τα παρουσιάζει σε δημόσιο βήμα. Δεν είναι δίκαιο για κανέναν, ειδικά στην περίπτωση που δεν έχει κάποιος λόγο να υποστηρίξει την αντίθετη θέση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κάποια στιγμή πριν μερικούς μήνες, κάποιο μέλος του Artofwise, είπε σε ένα θέμα την φράση "το θέμα αυτό έχει συζητηθεί και σε κείνο το διπλανό φόρουμ (αναφέροντας και το όνομα του φόρουμ φυσικά)".....

 

Κανείς δεν ξεσηκώθηκε τότε....κανείς δεν τον κατηγόρησε για διαφήμηση....και καλώς έγινε έτσι....

 

Προσωπικά, μου έκανε πολύ καλό τότε αυτή η γνωστοποίηση....δεν το γνώριζα εκείνο το φόρουμ...μπήκα, το παρακολούθησα και με βοήθησε πάρα πάρα πολύ....σε πολλά πράγματα...."τίποτα δεν είναι τυχαίο".....πάντα υπάρχει λόγος που "κάτι" βρέθηκε μπροστά μας....

 

Συνεπώς, τον ευχαριστώ ιδιαίτερα που μίλησε δημόσια τότε για εκείνο το φόρουμ...

 

Είναι λυπηρό που αυτό το ίδιο άτομο τώρα - μαζί και με άλλους - κατηγορούν κάποιον άλλον ότι διαφημίζει το φόρουμ του....και μάλιστα ένα φόρουμ αξιόλογο, αδελφό, σοβαρό, που στο κάτω κάτω δεν έχει καμία ανάγκη διαφήμησης στον Ελληνικό χώρο της Μεταφυσικής....ένα φόρουμ που είναι πολύ πιο γνωστό μάλιστα απο το Artofwise....

 

Απο πότε οι κοινότητες των φόρουμς είναι περιχαρακωμένες αγορές για να θεωρείται διαφήμηση κάτι τέτοιο?

 

Συγκοινωνούντα δοχεία είναι - και έτσι πρέπει να είναι - τα φόρουμς.....

 

Προσωπικά ντρέπομαι για την επίθεση που δέχτηκε ο ο beetljuice και το Φόρουμ Μεταφυσικό....

 

 

Χρόνια πολλά παιδιά και καλή συνέχεια....

 

 

ΥΓ: σπαμ είναι τα τσοντολινκ κύριοι....και όχι τα σοβαρά φόρουμ....

Edited by Avaris
Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή πριν μερικούς μήνες, κάποιο παλαιό μέλος του Artofwise, είπε σε ένα θέμα την φράση "το θέμα αυτό έχει συζητηθεί και σε κείνο το διπλανό φόρουμ (αναφέροντας και το όνομα του φόρουμ φυσικά)".....

 

Κανείς δεν ξεσηκώθηκε τότε....κανείς δεν τον κατηγόρησε για διαφήμηση....και καλώς έγινε έτσι....

To έχω κάνει αυτό σε παραπάνω από ένα θέματα, αν αναφέρεσαι σε μένα, και ποτέ δεν είπα πως δεν είναι διαφήμιση. Κανείς δεν ξεσηκώθηκε φυσικά επειδή δεν είναι αθέμιτη η διαφήμιση άλλων ποιοτικών χώρων σαν αυτόν (κι αν κάποιος από τους χώρους που έχω προτείνει δεν είναι ποιοτικός, να μου το πεις... συγκεκριμένα όμως!). Ούτε είπα φυσικά πως η συγκεκριμένη διαφήμιση του metafysiko είναι αθέμιτη, ίσα-ίσα που τους ευχηθήκαμε κιόλας. Αυτό όμως δεν αναιρεί το γεγονός ότι είναι διαφήμιση. Όπως και η υπογραφή σου είναι διαφήμιση στην ιστοσελίδα σου, και κάθε ένα από τα 396 ποστς σου μέχρι στιγμής μπορούν να θεωρηθούν διαφήμιση στην ιστοσελίδα σου εφόσον την έχεις για υπογραφή. Το αρνείσαι?

Ξαναλέω πως δεν το κατακρίνω, αλλά να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους.

 

 

Είναι λυπηρό που αυτό το ίδιο άτομο τώρα - μαζί κει με άλλους - κατηγορούν κάποιον άλλον ότι διαφημίζει το φόρουμ του....και μάλιστα ένα φόρουμ αξιόλογο, αδελφό, που στο κάτω κάτω δεν έχει καμία ανάγκη διαφήμησης στον Ελληνικό χώρο της Μεταφυσικής....ένα φόρουμ που είναι πολύ πιο γνωστό μάλιστα απο το Artofwise....

Έχεις την εντύπωση πως το artofwise δεν μπορεί να διαφημιστεί περισσότερο? Τί το εμποδίζει? Σκέψου γιατί δεν το κάνει...

Και μετά προσπάθησε να το συγκρίνεις ξανά με άλλα φόρα, που είτε διαφημίζονται είτε δε διαφημίζονται.

Απο πότε οι κοινότητες των φόρουμς είναι περιχαρακωμένες αγορές για να θεωρείται διαφήμηση κάτι τέτοιο?

 

Συγκοινωνούντα δοχεία είναι - και έτσι πρέπει να είναι - τα φόρουμς.....

Πολύ θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη του beetlejuice πάνω σ'αυτό... :whistling:

 

Προσωπικά ντρέπομαι για την επίθεση που δέχτηκε ο ο beetljuice και το Φόρουμ Μεταφυσικό....

Πότε δέχτηκε επίθεση και από ποιόν? Δείξε μου συγκεκριμένα σημεία...

 

ΥΓ: σπαμ είναι τα τσοντολινκ κύριοι....και όχι τα σοβαρά φόρουμ....

Spam είναι και τα πολλά ποστς δίχως νόημα ή σκοπό, spam είναι και τα e-mails με κερδοσκοπικό περιεχόμενο τα οποία στέλνονται χωρίς τη συγκατάθεση του αποδέκτη. Τα "τσοντολινκ" είναι "τσοντολινκ", είτε περιλαμβάνονται σε spam μήνυμα είτε όχι.

Και το πόσο σοβαρό είναι το κάθε φόρουμ εναπόκειται στην κρίση του καθενός (και όχι μόνο στο τί θεωρείς εσύ ή εγώ σοβαρό).

 

 

Υ.Γ. Και το forum έχει και πληθυντικό... fora.

 

φιλικά

Edited by johnny
Link to comment
Share on other sites

Χμ.. δεν ξέρω αν θα έπρεπε να απαντήσω στο συγκεκριμένο θέμα ή αν θα έπρεπε να σιωπήσω, αλλά θέλω να πω πως δεν με ενδιαφέρει αν ο beetlejuice (και ο κάθε beetleguice) έκανε αυτό το ποστ για σπαμ ή όχι (δεν θεωρώ πως ήταν σπαμ αλλά τέλος πάντων)...

υπάρχουν συντονιστές και διαχειριστές που θα το κρίνουν αν ήταν ή όχι σπαμ και θα πράξουν όπως θέλουν, και δεν έχω καμία δουλεια να κρίνω τις αποφάσεις τους ...!

Οπότε σας παρακαλώ μην παρεξηγείται τα λόγια μου,- τα γραφόμενα μου...

Ο καθένας βάζει κάποιο λινκ και καλά κάνει είτε για σπαμ είτε όχι, το να μας γνωστοποιεί κάτι το οποίο δεν γνωρίζουμε είναι καλό. Είτε πρόκειται για χρήσιμη είτε για άχρηστη πληροφορία.!

 

 

Σας ευχαριστώ...

Edited by Φλογερή
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον πάντως... πηγαίνετε στο πάνω μέρος της σελίδας όπου μπορείτε να επιλέξετε μια απο τις παλαιότερες δημοσιεύσεις της σελίδας του Ίρανον. Επιλέξτε την υπἀριθμό 6 και... κλάψτε ή γελάστε αναλόγως... μετά δοκιμάστε και το 7, έτσι για να ξέρουμε απο που έρχονται κάποιες φορές ορισμένες "φοβερές αποκαλύψεις" που διαβάζουμε κατά διαστήματα σε κάποια "περιοδικά" του... "χώρου῾...

 

http://www.iranon.gr/NEWSANDMORE/NEWSANDMORE.htm

 

Είμαι περίεργος να μάθω τι έγινε τελικά, αφού το λινκ που υπάρχει στη σελίδα του Ιράνον σχετικά με το θέμα, που οδηγεί στο φόρουμ του μεταφυσικού δεν λειτουργεί πλέον...

Edited by Kouranis
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...