Jump to content

Αντιχριστος....


Recommended Posts

Με αφορμη ενα θεμα που συζητειται σε αυτην την κατηγορια,ηθελα κι εγω να παρω θεση με ενα νεο θεμα!Οσον αφορα παντα την Αποκαλυψη και τον Αντιχριστο.Ειχα διαβασει προ καιρου,πως ο Αντιχριστος γεννηθηκε στο Ισραηλ,το 1979 και πως τον κρυβουν και τον προετοιμαζουν για μελλοντικο ηγετη!Απο την αλλη,η δραση του θα ξεκινησει συμφωνα παντα με την Αποκαλυψη,μολις συμπληρωθει ο αριθμος των Αγιων και επειτα θα συμβουν σιγα-σιγα σημεια και τερατα!Θα υπαρχει ενα κοινο νομισμα και μονο με ειδικη καρτα θα γινονται οι συναλλαγες σε ολο το κοσμο.Αυτοι που δεν θα φερουν την καρτα αυτη,δεν θα χριζουν της ιδιας μεταχειρισης με αυτους που θα την διαθετουν,δηλ.ουτε καν ιατρικη περιθαλψη δεν θα εχουν...

Το προβλημα ειναι πως ακομη και η φυση θα δειξει τα δικα της σημαδια σχετικα με την ελευση του,τα οποια θα οδηγουν τους μελετητες της Αποκαλυψεως στο συμπερασμα πως η ωρα της δοκιμασιας ειναι κοντα!Συμφωνα με καποια νουμερα και συσχετιζοντας τους υπολογισμους των Μαγια,εμενεται ολο το κακο να γινει το 2012,εντελως συμπτωματικα με το 33ο ετος της ηλικιας του!!Ακριβως οπως και ο Χριστος!Θα ταισει τα πεινασμενα πληθη,θα γιανει αρρωστους,θα ριξει το φταιξιμο στον ιδιο τον Θεο,οτι εγκατελειψε τα τεκνα Του,το ερωτημα ειναι,ενω ξερουν οσοι εχουν διαβασει τι προκειται να συμβει,γιατι θα τον ακολουθησουν και πρωτοι και καλυτεροι οι Εβραιοι?Επειδη ο Μεσσιας γι'αυτους θα ερθει οντως σαν βασιλιας και θα ξεγελαστουν?Τα ΜΜΕ θα παιξουν σημαντικοτερο ρολο απο οτι πιστευουμε τελικα?Και η γυναικα που αναφερεται στην Αποκαλυψη που την κυνηγαει το θηριο,ειναι μια απλη γυναικα?Γιατι θελει τοσο το παιδι της?Λεγεται οτι θα εχει στο μελλον αυτο το παιδι ηγετικη θεση..Και αυτος ο Αντιχριστος,θα ειναι κατι το υπερφυσικο,ή απλα ενα ανδρεικελο του Σατανα για να μπορεσει να εκπληρωθουν οι προφητειες??Παιδια συγνωμη για τα πολλα ερωτηματα,αλλα εχω λαλησει... :shocked:

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι απλά.

 

Αν πιστεύεις στις προφητείες, πιστεύεις και στο ότι τα πράγματα είναι προκαθορισμένα και δεν αλλάζουν.

Το αποδέχεσε λοιπόν, διότι ό,τι είναι να γίνει, θα γίνει και εσύ δεν μπορείς να το αλλάξεις.

Είτε σου αρέσει είτε όχι, έτσι θα γίνει, άρα μην αγχώνεσε.

 

Η εναλλακτική λύση είναι να μην πιστεύεις στο γεγονός ότι όλα είναι προκαθορισμένα και ότι εσύ αποφασίζεις, τουλάχιστον για τον εαυτό σου. Επομένως οι προφητείες είναι μόνο λόγια, άρα και πάλι δεν αγχώνεσε.

 

 

Τελικό συμπέρασμα...όπως και να το δεις, δεν πρέπει να αγχώνεσε.

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι απλά.

 

Αν πιστεύεις στις προφητείες, πιστεύεις και στο ότι τα πράγματα είναι προκαθορισμένα και δεν αλλάζουν.

Το αποδέχεσε λοιπόν, διότι ό,τι είναι να γίνει, θα γίνει και εσύ δεν μπορείς να το αλλάξεις.

Είτε σου αρέσει είτε όχι, έτσι θα γίνει, άρα μην αγχώνεσε.

 

Η εναλλακτική λύση είναι να μην πιστεύεις στο γεγονός ότι όλα είναι προκαθορισμένα και ότι εσύ αποφασίζεις, τουλάχιστον για τον εαυτό σου. Επομένως οι προφητείες είναι μόνο λόγια, άρα και πάλι δεν αγχώνεσε.

Τελικό συμπέρασμα...όπως και να το δεις, δεν πρέπει να αγχώνεσε.

Ναι,ενταξει,αλλα μια ετσι απαντηση δεν μου δωσατε...Τι πιστευεις πχ.οτι μπορει να ειναι ολα αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι,ενταξει,αλλα μια ετσι απαντηση δεν μου δωσατε...Τι πιστευεις πχ.οτι μπορει να ειναι ολα αυτα?

 

Εγώ προσωπικά, χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν, πιστεύω ότι είναι χαζομάρες.

Το αντίθετο, θα έδινε στα γεγονότα απίστευτη δύναμη.

Όχι από άποψη μεταφυσική, αλλά από άποψη καθαρά πολιτική.

Αν πιστέψουμε ήδη, ότι οι Ισραηλίτες θα μας σερβίρουν έναν πολιτικό, ο οποίος αρχικά θα μας σώσει (φαινομενικά) αλλά τελικά είναι ένας Αντίχριστος, θα είναι πολύ εύκολο να εκπληρωθεί.

Εμείς θα είμαστε πεπεισμένοι για την ''φύση'' ενός τέτοιου ατόμου, άρα ένα κοπάδι έτοιμο για καθοδήγηση. Τα θαύματα εύκολα κατασκευάζονται για όσους θέλουν να τα πιστέψουν (καλύτερα....για όσους τα έχουν πιστέψει πριν ακόμα γίνουν).

 

Στην περίπτωση που κάνω λάθος, σημαίνει ότι ο Αντίχριστος έχει έρθει και μας μένουν 4 χρόνια ζωής (ούτε τους Ολυμπιακούς στο Πεκίνο δεν θα δούμε). Σημαίνει ότι η ζωή μας ορίζεται εξ ολοκλήρου από ανώτερες δυνάμεις και το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να κλειστείς σε ένα μοναστήρι και να προσεύχεσε στον Θεό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά, χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν, πιστεύω ότι είναι χαζομάρες.

Το αντίθετο, θα έδινε στα γεγονότα απίστευτη δύναμη.

Όχι από άποψη μεταφυσική, αλλά από άποψη καθαρά πολιτική.

Αν πιστέψουμε ήδη, ότι οι Ισραηλίτες θα μας σερβίρουν έναν πολιτικό, ο οποίος αρχικά θα μας σώσει (φαινομενικά) αλλά τελικά είναι ένας Αντίχριστος, θα είναι πολύ εύκολο να εκπληρωθεί.

Εμείς θα είμαστε πεπεισμένοι για την ''φύση'' ενός τέτοιου ατόμου, άρα ένα κοπάδι έτοιμο για καθοδήγηση. Τα θαύματα εύκολα κατασκευάζονται για όσους θέλουν να τα πιστέψουν (καλύτερα....για όσους τα έχουν πιστέψει πριν ακόμα γίνουν).

 

Στην περίπτωση που κάνω λάθος, σημαίνει ότι ο Αντίχριστος έχει έρθει και μας μένουν 4 χρόνια ζωής (ούτε τους Ολυμπιακούς στο Πεκίνο δεν θα δούμε). Σημαίνει ότι η ζωή μας ορίζεται εξ ολοκλήρου από ανώτερες δυνάμεις και το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να κλειστείς σε ένα μοναστήρι και να προσεύχεσε στον Θεό.

Πολυ κυνικη απαντηση απο καποιον που για ψευδωνυμο χρησιμοποιει την λεξη "Αρχαγγελος" :whistling: Απο τη στιγμη που το χρησιμοποιεις αποδεχεσαι την υπαρξη αυτων των αυλων οντων,αρα γιατι οχι και των υπολοιπων??Δυναμη τα γεγονοτα εχουν πολυ πριν γεννηθουμε εμεις,τωρα θα την αποκτησουν?Και οσο για την προβατοποιηση,διαφωνω,διοτι,το να εισαι προετοιμασμενος για κατι που θα μπορουσε να συμβει,ειναι το ιδιο σαν να προετοιμαζεσαι για εναν επικειμενο σεισμο πχ,μονο που εδω μιλαμε για κατι χειροτερο απο εναν σεισμο....Προβατα θα ειναι αυτοι που θα αδιαφορησουν και οχι αυτοι που θα ψαχτουν και θα δουν τι παιζει...

Link to comment
Share on other sites

Κασσάνδρα,

θα συμφωνήσω με τον Αρχάγγελο ως προς το ύφος..

Μη θίγεσαι όμως..

Όλ' αυτά είναι πολύ λεπτομερή για να είναι αλήθεια, δε νομίζεις;

 

Και να σου πω την αλήθεια,

αν είναι να ρίξει και τον Μπους,

πες πως είμαι εγώ η γυναίκα που αναφέρεται στην Αποκάλυψη.. :smilewink:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ κυνικη απαντηση απο καποιον που για ψευδωνυμο χρησιμοποιει την λεξη "Αρχαγγελος" :whistling: Απο τη στιγμη που το χρησιμοποιεις αποδεχεσαι την υπαρξη αυτων των αυλων οντων,αρα γιατι οχι και των υπολοιπων??Δυναμη τα γεγονοτα εχουν πολυ πριν γεννηθουμε εμεις,τωρα θα την αποκτησουν?Και οσο για την προβατοποιηση,διαφωνω,διοτι,το να εισαι προετοιμασμενος για κατι που θα μπορουσε να συμβει,ειναι το ιδιο σαν να προετοιμαζεσαι για εναν επικειμενο σεισμο πχ,μονο που εδω μιλαμε για κατι χειροτερο απο εναν σεισμο....Προβατα θα ειναι αυτοι που θα αδιαφορησουν και οχι αυτοι που θα ψαχτουν και θα δουν τι παιζει...

 

Παίρνεις ως δεδομένα πράγματα που δεν ισχύουν.

Το ψευδώνυμό μου προέρχεται από το όνομά μου. Το χρησιμοποιώ χωρίς να αποδέχομαι την ύπαρξη των αγγέλων, άρα δεν υποχρεούμαι να αποδεχτώ και των υπολοίπων.

Η δύναμη των γεγονότων ΕΙΜΑΣΤΕ εμείς. Αν δεν γεννηθούμε εμείς, δεν υπάρχουν γεγονότα.

 

Πέραν αυτών, ξαναδιάβασε την απάντησή μου, διότι μάλλον δεν κατάλαβες τι είπα. Είναι ανώφελο να επαναλάβω αυτά που είπα και πριν.

Link to comment
Share on other sites

Μα συγνώμη, να ρωτήσω κάτι, μία προφητεία, βγαίνει πάντα αληθινή; Αλλά και να βγει αληθινή, αυτό σημαίνει ότι δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα για να την αλλάξουμε (μιλάω γενικά...);

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις ως δεδομένα πράγματα που δεν ισχύουν.

Το ψευδώνυμό μου προέρχεται από το όνομά μου. Το χρησιμοποιώ χωρίς να αποδέχομαι την ύπαρξη των αγγέλων, άρα δεν υποχρεούμαι να αποδεχτώ και των υπολοίπων.

Η δύναμη των γεγονότων ΕΙΜΑΣΤΕ εμείς. Αν δεν γεννηθούμε εμείς, δεν υπάρχουν γεγονότα.

 

Πέραν αυτών, ξαναδιάβασε την απάντησή μου, διότι μάλλον δεν κατάλαβες τι είπα. Είναι ανώφελο να επαναλάβω αυτά που είπα και πριν.

Δεν ειναι απαραιτητο να υπαρχουμε για να συμβει κατι,τα γεγονοτα τρεχουν και χωρις εμας!Τοτε να μην εχεις χριστιανικο ονομα,να εχεις αρχαιο,ή οτιδηποτε αλλο θες.Ξερω ατομο που δεν γιορταζει το ονομα του γιατι δεν το δεχεται.Καταλαβα πολυ καλα τι ηθελες να πεις γενικοτερα,ευτυχως ειμαι ευφυης κοπελα! ^_^ Και δεν μας μενουν 4 χρονια ζωης,χαλαρωσε το κορμι σου...Απλα ανεφερα την χρονολογια,δεν την προφητευσα εγω! :063laugh: Και δεν χρειαζεται το ολο θεμα να παει σε προσωπικο επιπεδο.. :) Οποτε λεω κατι,ή δουλεμα θα φαω,ή θα αρχισουν οι ειρωνειες!!

Link to comment
Share on other sites

Οποτε λεω κατι,ή δουλεμα θα φαω,ή θα αρχισουν οι ειρωνειες!!

 

Κασσάνδρα,

κανένας δεν ειρωνεύεται εσένα..

ειρωνευόμαστε την όλη βαβούρα γύρω απ'αυτές τις προφητείες.

 

Εγώ προσωπικά δουλεύω λιγάκι και τον εαυτό μου,

που αυθόρμητα επηρεάζομαι από κάτι τέτοια

μέχρι να τα δω <<λογικά>>!

Link to comment
Share on other sites

Να το ξαναπω;

Προσωπικα βλεπω τα παντα ως ενα σεναριο γραμενο απο .... και προσπαθουν να το επιβαλλουν στην (φοβερα ηλιθια) ανθρωποτητα (σημ.επιτηδες την καναν ετσι) ωστε να τους πανε ολα κατ'ευχην.

 

Τις αποψεις μου για τον θεο των Εβραιων τις εχω αλλου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απαραιτητο να υπαρχουμε για να συμβει κατι,τα γεγονοτα τρεχουν και χωρις εμας!Τοτε να μην εχεις χριστιανικο ονομα,να εχεις αρχαιο,ή οτιδηποτε αλλο θες.Ξερω ατομο που δεν γιορταζει το ονομα του γιατι δεν το δεχεται.Καταλαβα πολυ καλα τι ηθελες να πεις γενικοτερα,ευτυχως ειμαι ευφυης κοπελα! ^_^ Και δεν μας μενουν 4 χρονια ζωης,χαλαρωσε το κορμι σου...Απλα ανεφερα την χρονολογια,δεν την προφητευσα εγω! :063laugh: Και δεν χρειαζεται το ολο θεμα να παει σε προσωπικο επιπεδο.. :) Οποτε λεω κατι,ή δουλεμα θα φαω,ή θα αρχισουν οι ειρωνειες!!

 

Μιας και θεωρείς ότι όποτε απαντάω, σε ειρωνεύομαι, θα φροντίσω να μην απαντήσω ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και θεωρείς ότι όποτε απαντάω, σε ειρωνεύομαι, θα φροντίσω να μην απαντήσω ξανά.

Τι φρικη εφαγες τωρα?Δεν με ξερεις,δεν σε ξερω και λογικο ειναι να γινονται παρεξηγησεις!Υπαρχουν 2 ατομα εδω μεσα που μπορουν να σου πουν τι ατομο ειμαι αν εχεις αποριες,αλλα προσπαθω να σε γνωρισω αν δεν εχεις αντιρρηση!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...