Jump to content

Ζωντανοί Νεκροί


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Προσωπικα εγω θα επιθυμουσα να πεθανω χωρις να νιωσω πονο.

Ολα τα υπολοιπα ειναι γραμμενα στη μοιρα οπως και το ενδεχομενο να πεθανω σε μια εβδομαδα.

Edited by Z_Tolerance
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

προσωπικά το μόνο που με πειράζει στον θάνατο είναι η αντιμετώπιση του από όλου όσους με αγαπάνε.Αυτό είναι που με στενοχωρεί και στους θανάτους άλλων. Ο πόνος για την μάνα που έχασε το παιδί της είναι πιο μεγάλος από τον πόνο για τον αδικοχαμένο φίλο.

 

Οσο για το να φτάσουμε στο ΑΥΤΟ, πιστεύω οτι είναι ο δρόμος που μετράει και όχι η επίτευξη του τελικού στόχου. Σε τελική ανάλυση είναι η προσπάθεια αυτη πού δίνει αξία σε έναν στόχο. Άρα λοιπόν όσο βαδίζω στον δρόμο που οδηγεί στον στόχο μου είμαι ικανοποιημένος.

 

καλή εβδομάδα από αυριο σε όλους

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ποιος μπορεί να προβλέψει το μέλλον;

Ποιος ξέρει αν σε μια εβδομάδα θα είναι κάποιος νεκρός. Ίσως γιατροί να προσεγγίζουν κάποιο χρονικό περιθώριο.

 

Ο τίτλος μου θύμισε resident evil. Καμμία σχέση με την ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

που το πας..

Μπορείς όμως (είναι ανθρωπίνως δυνατό) να ζούμε την κάθε μέρα σαμπώς κι' είναι η τελευταία...;;;

 

Φυσικά υπάρχει και η άλλη άποψη: Μια μέρα μας είναι η μικρογραφία όλης μας της ζωής...

 

προσωπικά κάνω ''Αυτό'' όπως κι' αν το εννοείς................

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Τι θα κάνατε εάν ξέρατε ότι θα πεθάνετε σε μια εβδομάδα;

 

ΕΑΝ αυτό που κάνετε τώρα δεν είναι ΑΥΤΟ ή αν δεν οδηγεί (μπορεί να πούμε ψέματα/δικαιολογίες στον εαυτό μας, αλλά όχι στην φύση) σε ΑΥΤΟ τότε είστε είδη ΝΕΚΡΟΙ και προσωπικά δεν θα ήθελα σε καμιά περίπτωση να σας γνωρίσω (με όλο το σεβασμό, εννοείτε) :cheerful:

 

Η Ανάσταση μας βρίσκεται στα χέρια μας... ο "Μεσσίας" έμεινε στα μισά του δρόμου, τον σταμάτησε η φύση διότι δεν έκανε ΑΥΤΟ :whistling:

 

 

 

 

αν ΑΥΤΟ που λες ειναι ΑΥΤΟ που καταλαβα τοτε ξερεις πολλους που δεν το κανουν γιατι ειναι ελαχιστοι αυτοι που το προσπαθουν...και ο ΜΕΣΣΙΑΣ ολοκληρωσε το δρομο του...γιατι δεν ειναι αυτος που οριζεις εσυ αλλα εκεινος που ορισε ο ιδιος...και ξερεις πολυ καλα οτι δεν εχει φυγει..οπως πιθανον θα κανεις εσυ οταν θα πιστευεις οτι εχεις ολοκληρωσει ΑΥΤΟ...

 

αν καταλαβα σωστα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...