Jump to content

Ξέρεις... είμαι μάγισσα/μάγος!


Recommended Posts

Καλέ ... πώς το 'χα χάσει αυτό το topic; Είναι τέλειο!

 

Κυρίες μου και κύριοι, θα σας γράψω μιά ιστορία! Πριν πολύ καιρό, μιά κοπέλα με κοίταξε και μού είπε ... "είσαι μάγισσα". Το πως αντέδρασα εγώ μάλλον εκείνη πρέπει να μας το πει! Εγώ ένιωσα πως γούρλωσα τα μάτια μου! Δεν είχα ακουστά στο σόϊ μας κάποια μάγισσα, μόνο μια θεία μακρινή η οποία ασχολείται με "μάγια" αλλά δεν την χωνεύω! Οπότε το κληρονομικόν πάει στράφι! Οποτε επιθυμώ κάτι ... το κάνω, είτε μού παίρνει πολύ καιρό είτε λίγο!

 

Να σας πω κάτι πού μου έτυχε προχθές; Επλενα, στην δουλιά μου, το φλυτζάνι μιάς συνεργάτιδας την οποία δεν χωνεύω και φταίει αυτή για αυτό! Το έβαλα όρθιο για να έρθει ο καφετζής να το πάρει, σκούπισα τα χέρια μου με ένα κομμάτι χαρτί κουζίνας, και από τα νεύρα μου (μα να της πλένω και το φλυτζανι της βρωμιάρας;!), σκέπασα με δύναμη το φλυτζάνι της (πλυμένο) με το χαρτί πού σκούπιζα τα χέρια μου και σκέφτηκα "έτσι θα σε καπακώσω βρρρρε!!". Ρε παιδιά δεν πέρασε μισή ώρα, χτύπησε το κουδούνι, ήταν αυτή, έκατσε και μέσα σε μισή ώρα μού είπε όλα της τα μυστικά! ΟΛΑ, ΣΑΣ ΛΕΩ! Και σαν να μην έφτανε αυτό, φεύγοντας μου είπε πώς πρέπει να τα πούμε κάποια άλλη στιγμή, "με ησυχία"!

 

Ακούω ... τι σας λέει αυτό; Εγώ έτοιμη είμαι να καβαλήσω το καλάμι ως νέον ταλέντον της Τέχνης! Περιμένω τις ιδέες σας! Την γνώση σας! Σύμπτωση ήταν;!

 

:witch::witch::witch::witch::witch: (πάνε στην ετήσια συνάντηση μαγισσών)

Link to comment
Share on other sites

... Επλενα, στην δουλιά μου, το φλυτζάνι μιάς συνεργάτιδας την οποία δεν χωνεύω και φταίει αυτή για αυτό! ....δεν πέρασε μισή ώρα, χτύπησε το κουδούνι, ήταν αυτή, έκατσε και μέσα σε μισή ώρα μού είπε όλα της τα μυστικά! ΟΛΑ, ΣΑΣ ΛΕΩ! Και σαν να μην έφτανε αυτό, φεύγοντας μου είπε πώς πρέπει να τα πούμε κάποια άλλη στιγμή, "με ησυχία"!

 

Ακούω ... τι σας λέει αυτό; Εγώ έτοιμη είμαι να καβαλήσω το καλάμι ως νέον ταλέντον της Τέχνης!  Περιμένω τις ιδέες σας! Την γνώση σας! Σύμπτωση ήταν;

 

...μία εκδοχή είναι ότι η συνεργάτης σου εκτίμησε τήν καλή σου προαίρεση μέ αποκορύφωμα τήν φροντίδα σου ακόμα καί γιά τό φλυτζάνι της.

Είναι σύνηθες φαινόμενο η ανασφάλεια στούς επαγγελματικούς χώρους καί οι εχθρότητες πού απορρέουν!

 

Δέν χρειάζεσαι τό καλάμι. Απλά, συνέχισε τό καλό έργο! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλέ μου Σείριε ... όταν έπλενα το ρημαδοφλύτζανο ήμουν ολομόναχη! Αφού ασχολήθηκες με αυτό πού έγραψα να σού γίνω λίγο ταγάρι; (είδες παίρνω θάρρος μόνη μου) πως το εξηγείς αυτό; Στην αρχή είχα χαρεί πού ήρθε γιατί τα τελευταία 10 χρόνια δουλεύω με 18 άντρες γύρω μου, και είπα "άντε να σπάσει λίγο η ποδαρίλα". Για 1,5 χρόνο η συμπεριφορά της δεν μου άφηνε περιθώρια φιλικής προσέγγισης, οπότε την περιφρόνισα. Μόλις είχα αρχίσει να την ειρωνεύομαι ... και συναίβει το περιστατικό! Δεν είχε λόγους να αισθάνεται ανασφαλής! Αλλη η δουλιά της, άλλη η δουλιά μου!

 

Οσο για το καλό έργο ... δεν κάνω τίποτε απολύτως! Δυστυχώς! Τι να κάνω;!

 

:headb:

Link to comment
Share on other sites

... όταν έπλενα το ρημαδοφλύτζανο ήμουν ολομόναχη!

...νομίζεις! :019blush:

... Για 1,5 χρόνο η συμπεριφορά της δεν μου άφηνε περιθώρια φιλικής προσέγγισης, οπότε την περιφρόνισα. Μόλις είχα αρχίσει να την ειρωνεύομαι ... και συναίβει το περιστατικό! Δεν είχε λόγους να αισθάνεται ανασφαλής! Αλλη η δουλιά της, άλλη η δουλιά μου!

περιφρονώ = δέν απασχολούμαι μαζί σου (γιά καλό ή γιά κακό)

ειρωνεύομαι = απασχόληση μαζί σου, μάλλον γιά κακό

εεε η κοπέλα αποφάσισε ότι προτιμά συμμαχία! Τελικά όλα είναι θέμα χρόνου. "Αγάλι - αγάλι γίνεται η αγουρίδα μέλι!" :clapping:

Οσο για το καλό έργο ... δεν κάνω τίποτε απολύτως! Δυστυχώς! Τι να κάνω;!

...Τήν ζωή σου στόν επαγγελματικό σου χώρο, κατ΄αρχάς ευχάριστη! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλέ ... πώς το 'χα χάσει αυτό το topic; Είναι τέλειο!

 

Κυρίες μου και κύριοι, θα σας γράψω μιά ιστορία! Πριν πολύ καιρό, μιά κοπέλα με κοίταξε και μού είπε ... "είσαι μάγισσα". Το πως αντέδρασα εγώ μάλλον εκείνη πρέπει να μας το πει! Εγώ ένιωσα πως γούρλωσα τα μάτια μου! Δεν είχα ακουστά στο σόϊ μας κάποια μάγισσα, μόνο μια θεία μακρινή η οποία ασχολείται με "μάγια" αλλά δεν την χωνεύω! Οπότε το κληρονομικόν πάει στράφι! Οποτε επιθυμώ κάτι ... το κάνω, είτε μού παίρνει πολύ καιρό είτε λίγο!

 

Να σας πω κάτι πού μου έτυχε προχθές; Επλενα, στην δουλιά μου, το φλυτζάνι μιάς συνεργάτιδας την οποία δεν χωνεύω και φταίει αυτή για αυτό! Το έβαλα όρθιο για να έρθει ο καφετζής να το πάρει, σκούπισα τα χέρια μου με ένα κομμάτι χαρτί κουζίνας, και από τα νεύρα μου (μα να της πλένω και το φλυτζανι της βρωμιάρας;!), σκέπασα με δύναμη το φλυτζάνι της (πλυμένο) με το χαρτί πού σκούπιζα τα χέρια μου και σκέφτηκα "έτσι θα σε καπακώσω βρρρρε!!". Ρε παιδιά δεν πέρασε μισή ώρα, χτύπησε το κουδούνι, ήταν αυτή, έκατσε και μέσα σε μισή ώρα μού είπε όλα της τα μυστικά! ΟΛΑ, ΣΑΣ ΛΕΩ! Και σαν να μην έφτανε αυτό, φεύγοντας μου είπε πώς πρέπει να τα πούμε κάποια άλλη στιγμή, "με ησυχία"!

 

Ακούω ... τι σας λέει αυτό; Εγώ έτοιμη είμαι να καβαλήσω το καλάμι ως νέον ταλέντον της Τέχνης!  Περιμένω τις ιδέες σας! Την γνώση σας! Σύμπτωση ήταν;!

 

:witch:  :witch:  :witch:  :witch:  :witch: (πάνε στην ετήσια συνάντηση μαγισσών)

3452[/snapback]

 

Ε εισαι Μαγισσα!!! :D Ειλικρινα τωρα...?Ε δεν μου κανει και τοσο για συμτωση η περιπτωση εκτος αν εγινε κατι εν τω μεταξυ που δεν το ξερουμε/ξερεις η δεν το πηραμε/πηρες υποψην.μ? :unsure::witch: (οντως ειναι πολλη ωραια Μαγισσουλα :witch: )

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκω τον λογο να κατσεις να δωσεις λογαριασμο σε καποιον για την Τεχνη η για οποιαδηποτε θρησκεια πιστευεις εκτος κι αν...το κανει καποιος για...μοστρα :gleam: Απο κει και περα...αν το μαθουν(ανεξαρτητα πως) εγω θα ελεγα μονο αυτο 'Οπως δεχομαι τα πιστευω σου,δεξου και εσυ τα δικα μου'. :witch: Και ασε τον αλλο να κ...χτυπιεται ^_^

3435[/snapback]

 

 

συμφωνώ με την προλαλήσα!!!

 

:witch:

 

Selana

Link to comment
Share on other sites

Πάντως επειδή είμαστε κομμάτι :offtopic: , και ευθύνομαι και εγώ για αυτό, να καταθέσω κάτι προσωπικό εντός! Οταν είπα στους δικούς μου πως δεν είμαι, πλέον χριστιανή, οπότε και δεν συμμετέχω στις επισκέψεις στις εκκλησίες, σπύριασαν . Το να μην είσαι χριστιανός δεν είναι δα, και τόοοσο πρωτότυπο! Ούτε εκφοβιστικό! Η ΜΑγεία είναι παρεξηγημένη έννοια και της έχουν φορτώσει τόσες πολλές κακίες πού χρειάζεται πολύς κόπος και πολύς χρόνος για να αλλάξουν οι άνθρωποι γνώμη! Φαντάζομαι πως μπορούν να αντιδράσουν οι δικοί σας εάν δηλώσετε μελετητές και πρακτικοί της Τέχνης, ενώ αγνοούν την ίδια την φύση της ... !

 

Νομίζω πως δεν χρειάζονται ταμπέλες για να "γίνουμε" κάτι, στα μάτια των άλλων. Ο καθένας είναι αυτό πού η Φύση και οι Δυνάμεις ορίζουν. Αν μάλιστα το ανακαλύψει είναι ευτυχής. Η αναγνώριση έρχεται πολύ αργότερα, όταν δεν έχει καμία σημασία!

 

Εδώ θα σταθώ σε αυτό πού έγραψε ο Σείριος (επί τη ευκαιρία : πολύ ωραίο ψευδώνυμο!) ας συνεχίσουμε το καλό έργο! !

 

:smilewink:

Link to comment
Share on other sites

Οταν είπα στους δικούς μου πως δεν είμαι, πλέον χριστιανή, οπότε και δεν συμμετέχω στις επισκέψεις στις εκκλησίες,  σπύριασαν . :

3514[/snapback]

 

Εγω θα κανω τα αδυνατα δυνατα να μην το μαθει κανεις!Για την εκκλησια δεν ξερω,θα το παιζω αρρωστη(αλλωστε ποτε δεν πηγαινα μονο πασχα) :unsure: Παντως ενα ξερω!Αν το μαθουν θα με αποκληρωσουν!!!! :001almostcry: Lithos αναγκαστηκες να τους το πεις?η ηθελες απλα να ξερουν?Και γενικως,πιστευετε οτι ειναι καλο να ξερουν? :huh::o

Link to comment
Share on other sites

Και εγω σταμάτησα να πηγαίνω στην εκκλησία! Πάντως, νομίζω ότι ούτε κι εγω θα τους το πω ποτέ! Κάποιος ξέρει μέσα του το τι είναι και όχι το τι του λένε οι άλλοι!

:wizard:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω σταμάτησα να πηγαίνω στην εκκλησία! Πάντως, νομίζω ότι ούτε κι εγω θα τους το πω ποτέ! Κάποιος ξέρει μέσα του το τι είναι και όχι το τι του λένε οι άλλοι!

:wizard:

3544[/snapback]

 

πςςςςςςς...εγραψες μικρε.... :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Μην μπλέκετε την Τέχνη με τις θρησκευτικές κατευθύνσεις!

 

 

...κι ακόμα περισσότερο, μη μπλέκετε τα ιερατεία με την πίστη και την φιλοσοφία της κάθε θρησκείας!! (όποια θρησκεία κι αν είναι αυτή, όποιο κι αν είναι το ιερατείο της!! )

Link to comment
Share on other sites

Μην μπλέκετε την Τέχνη με τις θρησκευτικές κατευθύνσεις!

 

 

...κι ακόμα περισσότερο, μη μπλέκετε τα ιερατεία με την πίστη και την φιλοσοφία της κάθε θρησκείας!! (όποια θρησκεία κι αν είναι αυτή, όποιο κι αν είναι το ιερατείο της!! )

3552[/snapback]

 

Ε κοιτα Νεφελη,οπως και να χει...με τον χριστιανισμο και ειδικα με την εκκλησια δεν τα παω καλα.Δεν το κανω για την Τεχνη μας,αλλα για προσωπικους λογους. ^_^ Ευχαριστουμε παντως για τη προειδοποιηση/συμβουλη.Εγω προσωπικα την χρειαζομαι :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ούτε και εγώ το έκανα αυτό για την Τέχνη, απλώς σταμάτισα να πηγαίνω γιατί δεν με έκφραζε πια! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...