Jump to content

Ξέρεις... είμαι μάγισσα/μάγος!


Recommended Posts

Οταν επικαλεις εκπτωτους για να αποκτησεις γνωσεις π.χ. η για να ζητησεις εκπληρωση καποιων επιθυμιων σου με καποιο ανταλλαγμα που θα σου ζητηθει απο τον δαιμονα που εχεις καλεσεις, ο οποιος εχει εκπεσει της Θειας χαριτος και αναζητα ψυχες για να τις κανει δικες του, ενω εμεις οι ανθρωποι εχουμε την ελευθερη βουληση, που θα την χασουμε δινοντας ανταλλαγματα σε εναν δαιμονα, γιατι τοτε πολυ απλα εχουμε δωσει την αδεια μας να μας παρει αυτη την ελευθερια..

Αρα τοτε εχουμε φυγει απο τον Θεο της δημιουργειας και εχουμε δωσει το δικαιωμα να μας κανει οτι θελει ενας εκπτωτος.

Edited by christina_
Link to comment
Share on other sites

1ον)

Γιατί είναι ενάντια στο "Θεό"

 

 

και

 

2ον)

Τον είδες και σου το είπε;

 

 

3ον)

Χώρια που εάν είναι κανείς να ασχολήτε με κάτι για να έχει

να προβληματίζετε πώς θα το πει....

 

Καλό είναι και το Sex και γνωρίζεις και κόσμο!

 

αχχαχαχαχαχαχχαχαχαχχααχχααχαχαχαχαχ

 

 

 

 

 

1. κανεις σεξ με τελετη και γνωριζεις κοσμο μεσω σεξ? εσυ προσωπικα? μου δηλωνεις σατανιστης?

 

2 . αφου κανεις μαγεια (αν κανεις) τοτε μου το λες καθαρα

 

3. ελπιζω να ξερεις τι επικαλεισαι γιατι να ξερεις οτι ο μεσα απο εκει το θεο τον σεβεται

 

4 . κανε σεξ να γνωριζεις τις αρρωστιες που υπαρχουν ... ετσι οπως το λες συνεχως συνουσιαζεσαι... καλα ξεμπερδεματα λοιπον

και μαθε κατι ο θεος συγχωρει τους παντες εκτος απο αυτους που κανουν μαγεια ειτε λευκη ειτε μαυρη.

 

 

γεια χαρα...

Edited by aquarius
Link to comment
Share on other sites

aquarius

 

Και γω σου λέω οτι ο "Θεός" συγχωρεί τα πάντα εκτός

από το να γράφεις στο Φορουμ..

 

 

Μπορείς να αποδείξεις αυτό που ΙΣΧΥΡΙΖΕΣΑΙ

ή απλά ΝΟΜΙΖΕΙΣ οτι είναι έτσι;

 

 

Γιατί... εάν δεν μπορείς... όσο αξίζει το

ωραίο που είπες περί μαγείας και συγχώρεσης

άλλο τόσο αξίζει αυτό που λέω και εγώ στην

1τη παράγραφο σε αυτό το μήνυμα..

 

 

 

 

Α!...

 

Και κάτι άλλο...

 

Εάν με το προηγούμενο πόστ... διάβασες... κατάλαβες τι είπα

και απάντησες κιόλας...

 

 

Μπορείς να ρωτάς εμένα για το εάν συγχωρώ την μαγεία..

 

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Edited by Αναξαγόρας
Link to comment
Share on other sites

aquarius

 

Και γω σου λέω οτι ο "Θεός" συγχωρεί τα πάντα εκτός

από το να γράφεις στο Φορουμ..

 

 

Μπορείς να αποδείξεις αυτό που ΙΣΧΥΡΙΖΕΣΑΙ

ή απλά ΝΟΜΙΖΕΙΣ οτι είναι έτσι;

 

 

Γιατί... εάν δεν μπορείς... όσο αξίζει το

ωραίο που είπες περί μαγείας και συγχώρεσης

άλλο τόσο αξίζει αυτό που λέω και εγώ στην

1τη παράγραφο σε αυτό το μήνυμα.

 

ισχυριζομαι κατι που εχω δει, κατι που εχω βιωσει ... και λεω τι εχω δει... λοιπον, κανε τα μαγικα σου ... και αν δεις κατι περιεργο... μην γυρισεις να πεις σε μενα τι θα κανεις για να το διωξεις....

 

 

ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΜΕ ΜΑΓΕΙΑ ... ΟΥΤΕ ΜΕ ΜΕΤΑΝΟΙΕΣ ΣΤΟ ΘΕΟ... ΟΥΤΕ ΠΑΩ ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ... Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ...ΑΛΛΑ ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΝΕΙ ΛΕΥΚΗ ΚΑΙ ΜΑΥΡΗ ΜΑΓΕΙΑ Ο ΘΕΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΕΤΑΙ..χιλιες φορες να κλεψεις να σκοτωσεις παρα να επικαλεστεις... εστω τραπεζακι σαν αυτα που βλεπουμε στα εργα ....και λεω εργα.. που να δεις στην πραγματικοτητα τι γινεται.... αστο καλυτερα....

 

να σου πω ενα απλο παραδειγμα : καποιος πεθαμενος ειχε στοιχιωσει σπιτι οι επομενοι ιδιοκτητες οταν το εμαθαν... δεν μπορεσαν να το διωξουν επι γενιες...δεν μπορω να σου περιγραψω....τι εγινε γιατι δεν χωραει σε σελιδες ... ο συγκεκριμενος που πεθανε... αυτος που στοιχιωσε εκανε κ λευκη κ μαυρη μαγεια.... οτι σκατα θες εκανε.... λοιπον θελω με λιγα λογια να σου πω... οτι ο θεος σε αυτο δεν εχει συγχωρεσει... κανεναν απο το συγεννολοι του μην γελας λοιπον... προσπαθω να σου πω...οτι δεν ειναι αστειο... οσο για αυτο που γραφει για το σεξ ξερεις οτι το χρησιμοποιουνε στην μαγεια... το ξερεις κ οι γατες πλεον το ξερουν.....

 

δεν εχω κατι προσωπικο μαζι σου... απλα σου λεω οτι δεν νομιζω οτι η μαγεια βοηθαει καποιους... και ξερεις σιγουρα... τι ανταλαγμα ζηταει οταν ο καθεις θελει να πετυχει κατι.... ειναι πολυ απλα τα πραγματα ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΦΩΤΙΑ... ΑΥΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΔΥΝΑΜΗ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΤΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΑΣ..αν θελετε κανενα προβλημα εγω ειπα αυτα που εχω να πω...

 

 

στο φορουμ γραφουν ολοι..... και ο θεος βλεπει... μαθε και το αλλο.... εχεις ελευθερη βουληση.... και ο θεος δεν επεμβαινει ....ουτε κ εξω απο εδω οταν ομως κανετε μαγεια του δινεται δικαιωμα...

 

συγνωμη τωρα

 

 

 

 

Α!...

 

Και κάτι άλλο...

 

Εάν με το προηγούμενο πόστ... διάβασες... κατάλαβες τι είπα

και απάντησες κιόλας...

 

 

Μπορείς να ρωτάς εμένα για το εάν συγχωρώ την μαγεία..

 

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

aquarius

 

 

Αρχιζοντας... και μόνο που κραδαίνεις την όποια εμπειρία σου

σαν λάβαρο πίστης, για μένα παίρνεις 0'..... ευθής εξ'αρχής που λένε και

στο χωριό μου.

 

 

 

Μετά τώρα.....

 

 

Λες οτι έχεις ΔΕΙ εσύ ο ίδιος και μετά λες για ιστορίες άλλων...

 

ΤΕΛΙΚΑ ΕΣΥ ΤΑ ΙΔΕΣ Η ΕΣΥ ΑΚΟΥΣΕΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΜΠΙΣΤΟ (όπως

τόσους και τόσους που υπάρχουν και λένε τόσα ωραία) ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ

ΕΙΠΕΣ;

 

 

Και συνεχίζω....

 

Περί συγχώρεσης.... του Θεού... αν και δεν νομίζω οτι θα καταλάβεις...

αλλά you never know...

 

 

Κάποιοι κάπου κάποτε ήξεραν οτι το λάθος δεν είναι θέμα συγχώρεσης...

οτι ο διάβολος δεν είναι εχθρός ούτε και αντίπαλος του "από πάνω"...

ήξεραν οτι και οι δύο μαζί δούλευαν...... χέρι χέρι.....

και πάντα σύμφωνα με την παγκόσμια Εντροπία........

 

Άρα... δεν υπάρχει συγχώρεση γιατί δεν υπάρχει λάθος....

 

Δεν υπάρχει καπνός γιατί ΔΕΝ υπάρχει φωτιά.... απλά πραματάκια....

 

 

Από κει και πέρα...

 

Όσο για την αναφορά μου στο Sex....

 

 

Κάποιοι ειδικοί... λένε οτι η αντίληψη είναι μέρος της νοημοσύνης...

και το humor επίσης...

 

Λες να έχουν δίκιο;

Link to comment
Share on other sites

ηταν να αγορασω το σπιτι... κ η γειτονια ειπε μη? ολοι ασχετοι ηταν...........

οσο για μενα εσυ παιρνεις 0 διοτι δεν ξερεις τι σου γινεται ξερεις τι ειναι εκπτωτος και τι ειναι θεος...

 

Οταν επικαλεις εκπτωτους για να αποκτησεις γνωσεις π.χ. η για να ζητησεις εκπληρωση καποιων επιθυμιων σου με καποιο ανταλλαγμα που θα σου ζητηθει απο τον δαιμονα που εχεις καλεσεις, ο οποιος εχει εκπεσει της Θειας χαριτος και αναζητα ψυχες για να τις κανει δικες του, ενω εμεις οι ανθρωποι εχουμε την ελευθερη βουληση, που θα την χασουμε δινοντας ανταλλαγματα σε εναν δαιμονα, γιατι τοτε πολυ απλα εχουμε δωσει την αδεια μας να μας παρει αυτη την ελευθερια..

Αρα τοτε εχουμε φυγει απο τον Θεο της δημιουργειας και εχουμε δωσει το δικαιωμα να μας κανει οτι θελει ενας εκπτωτος

 

αυτο το λεει μια συνομηλητρια πιο πανω ...

 

οποτε περιτο να σου ξαναπαντησω για το θεμα....

 

 

να σαι καλα και να παιζεις με κιμωλιες....

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι ειδικοί... λένε οτι η αντίληψη είναι μέρος της νοημοσύνης...

και το humor επίσης...

 

Λες να έχουν δίκιο;

 

Μπά λάθος κάνουν, δεν μπορείς να κατηγοροποιείς όλα και όλους στην ίδια κατηγορία.

Εάν η αντίληψη είναι μέρος της νοημοσύνης τότε θα μπορούσαμε να την διδάξουμε και να μπορεί ο κάθε άνθρωπος να έχει μεγαλύτερη αντίληψη ανάλογα με το πόσο την εκπαίδευσε....

 

Δεν κολλάει, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.

Link to comment
Share on other sites

ηταν να αγορασω το σπιτι... κ η γειτονια ειπε μη? ολοι ασχετοι ηταν...........

οσο για μενα εσυ παιρνεις 0 διοτι δεν ξερεις τι σου γινεται ξερεις τι ειναι εκπτωτος και τι ειναι θεος...

 

Οταν επικαλεις εκπτωτους για να αποκτησεις γνωσεις π.χ. η για να ζητησεις εκπληρωση καποιων επιθυμιων σου με καποιο ανταλλαγμα που θα σου ζητηθει απο τον δαιμονα που εχεις καλεσεις, ο οποιος εχει εκπεσει της Θειας χαριτος και αναζητα ψυχες για να τις κανει δικες του, ενω εμεις οι ανθρωποι εχουμε την ελευθερη βουληση, που θα την χασουμε δινοντας ανταλλαγματα σε εναν δαιμονα, γιατι τοτε πολυ απλα εχουμε δωσει την αδεια μας να μας παρει αυτη την ελευθερια..

Αρα τοτε εχουμε φυγει απο τον Θεο της δημιουργειας και εχουμε δωσει το δικαιωμα να μας κανει οτι θελει ενας εκπτωτος

 

αυτο το λεει μια συνομηλητρια πιο πανω ...

 

οποτε περιτο να σου ξαναπαντησω για το θεμα....

 

 

να σαι καλα και να παιζεις με κιμωλιες....

 

 

 

Έτσι... γιατί φυσικά εγώ εξέθεσα την άποψη μου για τους έκπτωτους...

 

σε αυτό το πόστ... και εσύ φυσικά... ως φωτεινός παντογνώστης...

που τελικά δεν μας είπε εαν ΕΙΔΕ ο ΙΔΙΟΣ ή ΑΚΟΥΣΕ ΑΠΟ ΑΛΛΟΝ

αυτά που λέει....

 

σας φωτεινός παντογνώστης λοιπόν... κρίνεις και την άποψη μου...

 

 

Χμμμμμμ.....

 

 

Όσο για τα άλλα....

 

 

Ένα έχω να πω...

 

 

Ο γάιδαρος πετάει!

 

 

 

(τόσες είπες εσύ.. να μην πώ και εγώ μια; χαχαχαχαχααχχα )

Link to comment
Share on other sites

Μπά λάθος κάνουν, δεν μπορείς να κατηγοροποιείς όλα και όλους στην ίδια κατηγορία.

Εάν η αντίληψη είναι μέρος της νοημοσύνης τότε θα μπορούσαμε να την διδάξουμε και να μπορεί ο κάθε άνθρωπος να έχει μεγαλύτερη αντίληψη ανάλογα με το πόσο την εκπαίδευσε....

 

Δεν κολλάει, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.

 

 

 

 

Νομίζω κάνεις λάθος....

 

 

 

Αλλά... τόσα off topic είπα... μην το παραχ*&^#*ω το θέμα :)

Link to comment
Share on other sites

ηταν να αγορασω το σπιτι... κ η γειτονια ειπε μη? ολοι ασχετοι ηταν...........

οσο για μενα εσυ παιρνεις 0 διοτι δεν ξερεις τι σου γινεται ξερεις τι ειναι εκπτωτος και τι ειναι θεος...

 

Οταν επικαλεις εκπτωτους για να αποκτησεις γνωσεις π.χ. η για να ζητησεις εκπληρωση καποιων επιθυμιων σου με καποιο ανταλλαγμα που θα σου ζητηθει απο τον δαιμονα που εχεις καλεσεις, ο οποιος εχει εκπεσει της Θειας χαριτος και αναζητα ψυχες για να τις κανει δικες του, ενω εμεις οι ανθρωποι εχουμε την ελευθερη βουληση, που θα την χασουμε δινοντας ανταλλαγματα σε εναν δαιμονα, γιατι τοτε πολυ απλα εχουμε δωσει την αδεια μας να μας παρει αυτη την ελευθερια..

Αρα τοτε εχουμε φυγει απο τον Θεο της δημιουργειας και εχουμε δωσει το δικαιωμα να μας κανει οτι θελει ενας εκπτωτος

Ε;;;;

 

Δεν κατάλαβα χριστό!

 

Απο πού κι ως πού θα χάσουμε την ωραία "ελεύθερη βούληση" μας, την στιγμή που θα μισθώσουμε κάποιον να μας κάνει μια εργασία!??!?

 

Την Ψυχή ΔΕΝ μπορούμε να την δώσουμε ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΝΗΚΕΙ (κάπου το είχα δει αυτο. Ίσως κ εδω μέσα), οπότε ΔΕΝ ΝΟΕΙΤΕ ΝΑ ΣΚΛΑΒΩΘΕΙ η ψυχή μας απο κάτι τοιούτους... Ο μόνος τρόπος να σκλαβωθεί, είναι απο εμάς και ΜΟΝΟ για το χρονικό διάστημα που την έχουμε δανειστεί..Διαμέσου της ευκολίας να μας κάνουν τις δουλειές κάτι τοιούτοι, αυτοπργραμματιζόμεθα ως ΕΝΑ με τον Τοιούτο που Εν Τω Μεταξύ μόνο τεμενάδες δεν μας κάνει που ΣΥΝΕΧΩΣ του δίνουμε την Ευκαιρία να κάνει κάτι διαφορετικό από ό,τι τον προστάζει ο ΜΕΓΑΣ ΤοιουτοΚράτΤωρ.

 

Αφού ως προείπες μονάχα εμείς κατέχουμε την βούληση δίχως δεσμά (και φρένα συμπληρώνω...τα οποία έρχονται κατόπιν παραγγελείας και χρεώνονται χώρια και ΑΚΡΙΒΑ ΩΪΜΕ!!) ο κάθε τοιούτος ΔΕΝ μπορεί να μας κάνει τίποτα, :offtopic: ακόμα και αν αυτάς εστί αι διαταγάς εκ των κάτω..επειδή μπορούμε να στρίψουμε το όχημα που ΔΕΝ βρίσκεται σε ράγες...Άλλη ιστορία δίχως τέλος, με μεγάλο ΦΟΡΟ όμως... :offtopic:

 

Πίσω στην περίπτωση Πρόσκλησής Του απο εμάς

Έτσι το βλέπω εγώ.

Μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις ΤΙ ΕΝΝΟΟΥΣΕΣ οταν είπες ό,τι είπες;;;;

 

 

 

@kailor

Μα έτσι είναι η αντίληψη φίλε μου!!

ΕΙΝΑΙ Μέρος της νοημοσύνης, ξεχωριστό, αλληλοεπηρρεαζόμενα όμως

Edited by Sucore
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να διαβάσω όλο το thread κατέληξα να είμαι πιο μπερδεμένος από ποτέ οσον αφορά το θέμα της "μαγείας". Η αλήθεια είναι ότι μόλις άρχισα να ασχολούμαι με το θέμα και δεν έχω διαβάσει σχεδόν τίποτα εκτός από κάποιες σελίδες στο internet. Ο μεγαλύτερος μου φόβος είναι πως κάποιος θα το μάθει κάποια στιγμή...

Για το λόγο αυτό δεν έχω αγοράσει μέχρι στιγμής και σχετικά με το θέμα βιβλία...

πιστεύω ότι δεν υπάρχει τίποτα χειρότερο από την κοινωνική απομόνωση και γι' αυτό αν τελικά ασχοληθώ δεν νομίζω ότι θα το αποκαλύψω και μάλλον θα το κρατήσω μόνο για τον εαυτό μου... :unsure5:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να διαβάσω όλο το thread κατέληξα να είμαι πιο μπερδεμένος από ποτέ οσον αφορά το θέμα της "μαγείας". Η αλήθεια είναι ότι μόλις άρχισα να ασχολούμαι με το θέμα και δεν έχω διαβάσει σχεδόν τίποτα εκτός από κάποιες σελίδες στο internet. Ο μεγαλύτερος μου φόβος είναι πως κάποιος θα το μάθει κάποια στιγμή...

Για το λόγο αυτό δεν έχω αγοράσει μέχρι στιγμής και σχετικά με το θέμα βιβλία...

πιστεύω ότι δεν υπάρχει τίποτα χειρότερο από την κοινωνική απομόνωση και γι' αυτό αν τελικά ασχοληθώ δεν νομίζω ότι θα το αποκαλύψω και μάλλον θα το κρατήσω μόνο για τον εαυτό μου... :unsure5:

 

Θα σου συνιστούσα να μην ξεκινήσεις από το να διαβάζεις τα θρέντ αλλά να διαβάσεις τα άρθρα από την ιστοσελίδα του artofwise, γιατί με τα άρθρα ίσως να μπερδευτείς πιο πολύ και ειδικά αφού είσαι καινούριος στον χώρο της Μαγείας.

 

Και θα σου πρότεινα να μην φοβάσαι τόσο πολύ εάν το μάθει κάποιος. Εάν θες να μάθεις για την Μαγεία δεν μπορείς μόνο μέσω του ιντερνετ. Θα πρέπει να πάρεις να διαβάσεις και κανένα βιβλίο.

 

Προσπάθησε να φτιάξεις έναν κρυφό χώρο ώστε να βάζεις τα βιβλία και τα πράγματα της Μαγείας εκει πέρα.

 

Ωστόσο για την κοινωνική απομόνωση δεν είναι απαραίτητο να γίνει έτσι όπως το νομίζεις. Κάνεις κανονικά την ζωή σου και στον ελύθερο χρόνο σου διαβάζεις ή και ασχολείσαι με την Μαγεία είτε θεωρητικά θέλεις είτε πρακτικά.

 

Ωστόσο εδώ πέρα στο φόρουμ μπορείς να ζητήσεις όποια βοήθεια θέλεις χωρίς να σε κρίνουμε. Εδώ σίγουρα θα βρείς κάποια βοήθεια πιο προχωρημένη σε αυτό που ζητάς από κάποια άτομα και άλλες φορές όχι τόσο προχωρημένη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρώ τέτοια βιβλία?

Μπορεί η ερώτηση να φανεί λίγο βλακώδης... αλλά αν και πηγαίνω συχνά σε βιβλιοπωλεία (είμαι γενικά βιβλιοφάγος) δεν έχω πετύχει κάτι αντίστοιχο...

Μήπως ψάχνω σε λάθος μέρη??

Link to comment
Share on other sites

Ωστόσο για την κοινωνική απομόνωση δεν είναι απαραίτητο να γίνει έτσι όπως το νομίζεις. Κάνεις κανονικά την ζωή σου και στον ελύθερο χρόνο σου διαβάζεις ή και ασχολείσαι με την Μαγεία είτε θεωρητικά θέλεις είτε πρακτικά.

Είναι απαράδεκτο έστω να υπονοείται πως η μαγεία δεν είναι παρά ένα χόμπυ που μπορεί κανείς να εξασκεί στον ελεύθερο χρόνο του. Όχι μόνο δίνει μια λανθασμένη εντύπωση για την ίδια τη μαγεία, αλλά και αποπροσανατολίζει τους ανθρώπους που έρχονται για πρώτη φορά σε επαφή με το θέμα.

 

airstone, καλώς ήρθες. Προφανώς και ψάχνεις σε λάθος μέρη, διότι υπάρχει μπόλικη βιβλιογραφία διαθέσιμη στην αγορά. Οποιοδήποτε από τα βιβλία που θα συναντήσεις στην ενδεικτική βιβλιογραφία στο site, είναι παραπάνω από εύκολο να το βρεις (τουλάχιστον στην Αθήνα).

 

Από 'κει και πέρα, αν χρησιμοποιήσεις σωστά τις πληροφορίες που θα αποκομίσεις, θα καταλάβεις πως στην ουσία το θέμα δεν είναι η απομόνωση, η μυστικοπάθεια ή γενικότερα ο διαχωρισμός από το κοινωνικό περιβάλλον, αλλά η μεγαλύτερη προσαρμοστικότητα στις κοινωνικές συνθήκες (όχι με την έννοια του συμβιβασμού) με τον πλέον δημιουργικό τρόπο.

Να μπορείς να χρησιμοποιήσεις πρακτικά αυτά που μαθαίνεις, να τα αξιοποιείς στην καθημερινή σου ζωή προκειμένου να σε βοηθήσουν, όχι μόνο σε προσωπικό επίπεδο, αλλά και στο επίπεδο της αλληλεπίδρασης με το περιβάλλον σου.

Η μαγεία δεν είναι (μόνο) τα ματζούνια και οι τελετές, αλλά η τέχνη της συνείδησης του δημιουργού. Και φυσικά πρακτική δεν είναι μόνο τα ξόρκια...

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρώ τέτοια βιβλία?

Μπορεί η ερώτηση να φανεί λίγο βλακώδης... αλλά αν και πηγαίνω συχνά σε βιβλιοπωλεία (είμαι γενικά βιβλιοφάγος) δεν έχω πετύχει κάτι αντίστοιχο...

Μήπως ψάχνω σε λάθος μέρη??

 

Υπάρχουν αρκετά είδη βιβλιοπολείων και ειδικά μόνο στην Σόλωνος στην Αθήνα θα βρείς αρκετά...

 

Είναι απαράδεκτο έστω να υπονοείται πως η μαγεία δεν είναι παρά ένα χόμπυ που μπορεί κανείς να εξασκεί στον ελεύθερο χρόνο του. Όχι μόνο δίνει μια λανθασμένη εντύπωση για την ίδια τη μαγεία, αλλά και αποπροσανατολίζει τους ανθρώπους που έρχονται για πρώτη φορά σε επαφή με το θέμα.

 

Ποτέ εγώ δεν είπα ότι είναι ένα χόμπυ, απλώς στην σήμερα ημέρα οι περισσότεροι επειδή δεν έχουμε όλη την ημέρα μας ελύθερη ψάχνουμε να βρούμε έστω και λίγο ελεύθερο χρόνο για να μπορούμε να εξασκηθούμε στην Μαγεία.

 

Δεν έχουμε και χρόνο για να το κάνουμε, για αυτό ανέφερα ελεύθερο χρόνο... Αλλά με τίποτα δεν είναι χόμπυ.

 

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΟΜΠΥ. Δεν ξέρω για τον καθένα τι είναι, αλλά δεν πιστεύω πως υπάρχει κάποιο άτομο που θα πει ότι είναι χόμπυ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...