Jump to content

Ξέρεις... είμαι μάγισσα/μάγος!


Recommended Posts

[...]και μπαίνω στο τρυπάκι να κάθομαι να τους εξηγώ.

 

Διορθωση: ειναι τριπακι, οχι τρυπακι, απο το αγγλικο trip και τον αντιστοιχο αργκο ορο των γραμματοσημων εμπλουτισμενων με LSD.

 

Συνεχιστε.

Link to comment
Share on other sites

[...] και μπαίνω στο τρυπάκι να κάθομαι να τους εξηγώ.

Διορθωση: ειναι τριπακι, οχι τρυπακι, απο το αγγλικο trip και τον αντιστοιχο αργκο ορο των γραμματοσημων εμπλουτισμενων με LSD.

 

Συνεχιστε.

 

Συγχώρα με αλλά, λάθη είμαστε, ανθρώπους κάνουμε!

:018bleh:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

με όλο τον σεβασμό προς όλα τα μέλη με θλίβουν οι αναφορές στον "οικογενειακό" χαρακτήρα της μαγείας.

Ξέρω πως κινδυνεύω να χαρακτηριστώ ενοχλητικός "νέος" αλλά ανάλογες τακτικές παρατηρούνται σε όχι και τόσο δημοφιλη τάγματα

 

Πως μπορει κανείς να ισχυριστεί πως μόνο εξ'αίματος έρχεται το δικαίωμα της μαγείας; Και δεν το λέω με τυχόν ελπίδες απο μέρους μου, δεν είμαι και δεν τρέφω ψευδαισθήσεις πως μπορώ να΄γίνω (άλλο α την ψάχνεις κι άλλο να σε "ψάχνουν"). Απλώς με ενοχλεί αρκετά όλο αυτό το κληρονομικό δικαίωμα που επικαλούνται κάποιοι. Λες και φοβούνται μήπως χάσουν κάτι απο την μοναδικότητα τους;

 

Και πάλι με συγχωρείτε παιδιά απλώς θέλω να είμαι ειλικρινής και για αυτό αναφέρω αυτά που σκέφτομαι βλέποντας το παρόν thread

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ναι! και ξαφνικά γίναμε Πρού Χάλιγουελ!

10372[/snapback]

 

Όχι μόνο Πρου, αλλά και Φοίβη και Πάϊπερ... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παρακαλώ να εκφράζεστε καλύτερα!

 

Ευχαριστώ,

Νεφέλη

Edited by Νεφέλη
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το "τριπάκι" που αναφέρθηκε πιό πάνω, μπορεί (επειδή έχει να κάνει με εξάρτηση) να δώσει μια απλή λύση στο όλο θέμα. Άν το αναγάγουμε στις ανθρώπινες σχέσεις, τότε όσο λιγότερη η εξάρτηση από άλλους, τόσο μικρότερος ο προβληματισμός για το πως θα πάρουν κάτι το οποίο θα πρέπει να τους κάνουμε γνωστό.

Link to comment
Share on other sites

Ουφφφφ.....ζαλίστηκα, πολλά μηνύματα.

 

Τι είναι μαγεία και τι είναι μάγος ή μάγισσα ρε παιδιά;  Είμαι καινούργιος φωτίστε με.

 

Zon 7

12922[/snapback]

 

Ε, αυτό δεν θα στο πούμε εμείς! Μην ψάχνεις έτοιμες απαντήσεις... Πρέπει να ψάξεις μέσα σου και να βρεις πραγματικά το τι πιστεύεις εσύ ο ίδιος ότι είναι αυτά που ζητάς... Όλα βρίσκονται εκεί αρκεί να ξέρεις πως να τα βρεις! :cheerful:

Link to comment
Share on other sites

Ουφφφφ.....ζαλίστηκα, πολλά μηνύματα.

 

Τι είναι μαγεία και τι είναι μάγος ή μάγισσα ρε παιδιά;  Είμαι καινούργιος φωτίστε με.

 

Zon 7

12922[/snapback]

 

Ε, αυτό δεν θα στο πούμε εμείς! Μην ψάχνεις έτοιμες απαντήσεις... Πρέπει να ψάξεις μέσα σου και να βρεις πραγματικά το τι πιστεύεις εσύ ο ίδιος ότι είναι αυτά που ζητάς... Όλα βρίσκονται εκεί αρκεί να ξέρεις πως να τα βρεις! :cheerful:

12937[/snapback]

 

i couldn't agree more

για να επιστρέψω στο θέμα....καταρχάς δεν θεωρώ τον εαυτό μου μάγισσα...είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμα.....ψάχνω...ίσως στα τυφλά αλλά κάθε φορά βρίσκω και κάτι καινούριο

όσο για τα μυαλά των "ιέραρχών" παντού υπάρχουν καλοί και κακοί.

δεν πάω στην εκκλησία συχνά γιατί απλά δεν θέλω.....πιστεύω αλλά δεν αναλύω παντού τι ακριβώς πιστεύω τι ψάχνω και τι προσπαθώ να κατανοήσω....αν κάποιος θέλει ρωτάει και ανάλογα μπορεί να απντήσω....

τελευταία με χαρακτήρισαν γάτα...η απάντηση "οι πατούσες είναι μαλακές αλλά περιέχουν νύχια" off topic έτσι? sorry

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετο καιρω ανακαλυψα και εγω αυτο το thread.....

Πρωτα απο ολα σατανισμος δεν υπαρχει απλουστατα γιατι ειναι ο σατανας ειναι επινοηση του Χριστιανισμου. Δευτερον γιατι για να ειμαστε μαγοι/μαγισες πρεπει να εχουν α' αντε β΄βαθμο συγκενειας με μαγο. Αν δηλαδη στις προηγουμενες ζωες μας ειχαμε υπαρξει απο μαγοι μεχρι ιεροις και στην ζωη που ειμαστε τωρα δεν υπαρχει καποιος κοντα μας που να εχει ανακαλψει το "μονοπατι" της φωτησης δηλαδη δεν μπορουμε να το διαβουμε ή δεν θα μας επανελθουν ολες οι δυναμεις που ειχαμε συσορευσει μετα απο τοσες ζωες. Μπορει να εχω και λαθος αλλα νομιζω πως απλα ολοι εχουμε παρα πολλες δυναμεις που απλα δεν εχουμε βρει τα κλειδια να τις ξεκλειδωσουμε. Τωρα προσωπικα πιστευω πως δεν ειναι απαραιτητο να διαλαλαμε με ολο τον κοσμο τι ειμαστε και τι κανουμε. Αν καποιος με ρωτηση κατι σχετικο θα του πω την προσωπική μου αποψη. Μεχρι στιγμης δεν εχω κανει καποια δηλωση για τα πιστευω μου αλλα νομιζω οτι απο τις αποψης μου ττο στενο οικογενιακο και φιλικο περιβαλλον μου εχει καταλαβει.

Ελπιζω να μην κουρασα.......

:004witchy2:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

<Mιχαλάκη, μια και είμαι και του Τάγματος των Μυροφόρων του Ταξιάρχη> και Μπλα Μπλα Μπλα Μπλα και εγώ κρατάω Μια Σπάθα να και με Λένε Μιχαήλ.

 

Και πρόσεχε πως αναφέρεσαι στα Θεία γιατί δεν γνωρίζεις την πραγματική Φύση τους. Αυτά που γνωρίζουμε μέχρι στιγμής είναι μόνο πληροφορίες από ανθρώπινο χέρι.

 

Δεύτερον όταν ανήκεις σε ένα Τάγμα δεν μπορείς να είσαι ανοιχτός σε όλα δηλ όλες τις γνώμες και απόψεις ώστε να τις ερευνήσεις και να βρεις την Αλήθεια.

Κανόνας των Μυστών πρέπει να είναι και η αποδοχή ή άρνηση μιας άποψης αλλά αφού πρώτα έχει πραγματοποιηθεί έρευνα.

 

Τρίτον αν περίμενα να είχα κάποια από τις κλείδες ζήτω που καήκαμε. θα τα άφηνα όλα στους Κλειδοκράτωρες και η έρευνα για τη Γνώση θα ήταν ανούσια. Μάγος είναι όποιος θέλει να αποκτήσει τη γνώση και σιγά σιγά τη μαθαίνει και την κατακτάει ώς ένα επίπεδο... μετά Σιωπή.

 

Και μακάριοι όσοι κατέχουν τη Σιωπή γιατί αυτή είναι το μόνο Κλειδί στη Γνώση και όχι όποιος είναι φλύαρος και δείχνει με τη φλυαρία του τη μαλθακότητα του νου και την αδυναμία του πνευματός του.

 

Αυτά είχα να πω

Μιχαήλ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...