Jump to content

Ξέρεις... είμαι μάγισσα/μάγος!


Recommended Posts

όπως είπαν εύστοχα πιο πάνω... γιατί να το πείς;.... υπάρχει λόγος; .. Πρέπει να αποζητούμε αποδοχή και επιβεβαίωση των πεπραγμένων μας και το ποιοί είμαστε;

 

Δεν λέμε και τα ίδια για τις θρησκείες;... ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ. Αν θες το λες.... αν πάλι δεν θες το κρατάς για πάρτη σου.

 

Πολύ σωστά συμφωνώ απόλυτα με τον ANOR σόνι και ντε να πείς το τι είσαι ^_^

Link to comment
Share on other sites

Όταν είπα στην μητέρα μου ότι ασχολούμαι με μαγεία, εκείνη σήκωσε μαχαίρι να με σκοτώσει. Ως σήμερα για αυτό το θέμα δεν μιλάει όσο και εάν προσπαθώ να την πείσω με διάφορους τρόπους. Η ίδια λέει ότι αυτά είναι σατανικά πράγματα και δεν έχουν καμία σχέση με την σημερινή κοινωνία.

 

 

Καλά, κι εσύ στη μητέρα σου βρήκες να το πεις; :nono::D

Πάνε χρόνια τώρα που η μάνα μου βρήκε στη βιβλιοθήκη μου ένα βιβλίο με θέμα το διαλογισμό(και με εξώφυλλο μια γυναίκα καθισμένη μέσα σε μια πεντάλφα) και η καημένη μόνο που δε λιποθύμησε!!

Πήρε και λιβάνισε το σπίτι αμέσως.

Κοίτα, θέλει όντως να'χεις τον τρόπο, και να διαλέγεις σε ποιον θα το πεις, γιατί η μάνα, όσο και να σ'αγαπά, αν δεν είναι ήδη λίγο <<ψαγμένη>> δε θα θελήσει να καταλάβει.

Εξάλλου ό,τι κάνεις, το κάνεις πρώτ'απ'όλα για'σένα, και μετά για τους άλλους. Αν πάλι θες να ενημερώσεις τους άλλους για το τι κάνεις και το πως ζεις, καν'το με τακτ!

(Περιττό να σου πω πως τώρα πια η μάμα μού διαλογίζεται κι'αυτή.. B) )

Link to comment
Share on other sites

Καλά, κι εσύ στη μητέρα σου βρήκες να το πεις; :nono::D

Πάνε χρόνια τώρα που η μάνα μου βρήκε στη βιβλιοθήκη μου ένα βιβλίο με θέμα το διαλογισμό(και με εξώφυλλο μια γυναίκα καθισμένη μέσα σε μια πεντάλφα) και η καημένη μόνο που δε λιποθύμησε!!

Πήρε και λιβάνισε το σπίτι αμέσως.

Κοίτα, θέλει όντως να'χεις τον τρόπο, και να διαλέγεις σε ποιον θα το πεις, γιατί η μάνα, όσο και να σ'αγαπά, αν δεν είναι ήδη λίγο <<ψαγμένη>> δε θα θελήσει να καταλάβει.

Εξάλλου ό,τι κάνεις, το κάνεις πρώτ'απ'όλα για'σένα, και μετά για τους άλλους. Αν πάλι θες να ενημερώσεις τους άλλους για το τι κάνεις και το πως ζεις, καν'το με τακτ!

(Περιττό να σου πω πως τώρα πια η μάμα μού διαλογίζεται κι'αυτή.. B) )

 

Τι να κάνω έπρεπε να της το πω γιατί βρήκε κρυμένα όλες τις σημειώσεις και τα βιβλία αποκρυφισμού και μαγείας. Και να φανταστείς ότι τα είχα κρυμένα μέσα σε ένα τοίχο πίσω από μία ντουλάπα. Έτυχε και ξέχασα προς την ντουλάπα ανοιχτή και είδε διαλυμένο τον τοίχο, ξέχασα να το καλύψω, και έτσι της τα είπα όλα.

Πάντως χαίρομαι για εσένα που η μητέρα σου σε κατάλαβε και κάνει κι εκείνη διαλογισμό.

Link to comment
Share on other sites

Πωπωπω... καλά το thread έχει γίνει πραγματικό κτήνος.. παιδιά να με συγχωρείτε αλλά δεν μπόρεσα να διαβάσω μετά την σελίδα 10.. πιάστικε η πλάτη μου.. χεχ.. Το θέμα περιέχει διαμάχες, πολέμους, διαξιφησμούς και άλλα ωραία, αλλά έχει γίνει αχανές.

 

Πριν συνεχίσω, να πω Τράγου Κέρατο ότι η πρόσφατη υποφραφή σου τσακίζει κόκαλα..!! ;)

 

Να μπω τώρα και στα δικά μου.. μια μικρή αναδρομή, είμαι σίγουρος πως θα ανανεωθώ και θα νιώσω καλύτερα γράφοντας τα παρακάτω λόγια..! Ελπίζω να μην σας κουράσω.. συνήθως δεν γράφω μεγάλα μηνύματα αλλά σήμερα αισθάνομαι ότι θα ξεπεράσω τα όριά μου.. χιχι ;)

 

Δεν θα πω ότι είμαι Μάγος, ούτε όμως ότι είμαι άπραγος. Αισθάνομαι πλέον τυχερός που μεγάλωσα με τον Πατέρα μου, που μας έχει αφήσει από τον Δεκ.'04, λόγο του ότι χωρίσαν οι γονείς μου, ως κλασσικοί Έλληνες του '80, σε ένα σπίτι "εναλλακτικό".. το αναφέρω έτσι γιατί αν και τυρούνταν κάποιες βάσης και σταθμά για να μπορώ να μεγαλώσω σε κοσμικό περιβάλλον χωρίς να με χλεβάζουν κοροϊδεύουν, μεγάλωσα με έναν άνθρωπο που περπατούσε στην κυριολεξία και στους δύο κόσμους. Δεν κοιτώ την θρησκεία και την διώχνω από το "είναι" μου, ούτε την φέρω προς εμένα περισσότερο από όσο πρέπει. Δεν είμαι σε θέση και ούτε θέλω να κατηγοριοποιήσω τον εαυτό μου ότι είμαι κάτι, θέμα που είχα αρχίσει και συζητήσει αρκετές φορές από την εποχή που η κοινότητα ήταν στα msn groups, δεν το αισθάνομαι ως απαραίτητο. Μπορεί σε κάποια σημεία να επιρεάζομαι από διάφορες πρακτικές, πιο πολύ συγκέτρωσης, και θεωρίες, π.χ. zen ή θεωρία της ισοροποίας, αλλά πάλι δεν μπορώ να χαρακτηρίσω τον εαυτό μου π.χ. Zen Master ή Wiccan ή Necromancer ή ότι άλλο υπάρχει εκεί έξω. Ο "ταμπελισμός", δηλαδή και ο διαχωρισμός, είναι και μια μορφή ρατσισμού, μπορούν να δοθούν πολλές ερμηνείες. Δεν θα παραμείνω άλλο στο θέμα, ελπίζω να σας έγινα κατανοητός ότι απλά δεν μου αρέσουν οι ταμπέλες.

Στο ζουμί.. Μεγάλωσα σε έναν κόσμο που πυγάζουν απείρων λογιών ενέργειες, είτε αυτές υλοποιούνται στον δικό μας κόσμο, είτε άλλες μας γεφυρόνουν με άλλους κόσμους, είτε από άλλους κόσμος. Έτσι ένιωθα από μικρός, έβλεπα μεγαλύτερος, χειρίζομαι ως ενήλικας, κάποιων ειδών ενέργειες. Δεν θα μπω σε περισσότερο ζουμί γιατί μπορώ να "ταμπελωθώ" (ξέρω είμαι ανηπόφορος αναφέροντας το συνέχεια απλά με καίει μην με παρεξηγείτε έτσι..!).

Επίσης μια άλλη πτυχή, για να συνδέσω αυτά που λέω και πιο πάνω και για τον αγαπητό μου Πατέρα, είναι και η Τέχνη που έμαθα από τον Πατέρα μου ώστε να ξεχωρίζω με απλές τεχνικές και να προσφέρω διασκέδαση και θέαμα σε μικρούς και μεγάλους, να προκαλώ τον θαυμασμό και το μυστήριο χωρίς να γίνομαι κατακριταίος ή ανηπόφορος.. Την Τέχνη της Ταχυδακτυλουργίας. Πολλοί μπορεί να την κατηγοριοποιήσετε ως μια "τσαρλατάνικη" τέχνη κλπ κλπ. Δεν συγκρίνεται όμως το αποτέλεσμα που μπορεί να έχει η σωστή χρήση της. Είναι Μαγευτικό το αποτέλεσμα αυτό. Βέβαια είχω ανοίξει κι ένα άλλο θέμα που συζητώ και την κακή χρήση της τέχνης μου από κατεργάρηδες του είδους, εδώ δεν χρειάζεται να το αναπτύξω άλλο.

Μιας και εξήγισα τι.. κάνω.. με απλά Ελληνικά.. πως το αντιμετόπισαν οι δικοί μου άνθρωποι, είτε συγγενείς είτε φίλοι και γνωστοί.

Το ότι μπορώ και αισθάνομαι κάτι περισσότερο από το κανονικό και μερικές φορές το μετατρέπω ανάλογα με το τι πρέπει να γίνει, δηλαδή π.χ. να μαζεύω ενέργεια από το περιβάλλον και να την ισοσταθμίζω ώστε εκείνο το σημείο να έχει πιο ισοροπημένη π.χ. αύρα όπως θα λέγανε κάποιοι, εγώ δεν το λέω απλά το παρομοιάζω για να μπορώ να δώσω καλύτερη εξήγιση.. μμ.. πείτε το χειρισμό ενεργειών απλά και όμορφα.. ξέρω κατηγοριοποιούμαι παρά μόνο στο επίπεδο του να σας ξεχωρίσω ακριβώς αυτό που κάνω, χωρίς άλλη "ταμπελοποίηση". Πως το αντιμετόπισε η Μάνα μου.. χεχ.. από το 1999 που έγινε ο Σεπτεμβρινός Σεισμός εκείνο το μεσημέρι στις 2:32 αν θυμάμαι καλά.. 2 μέρες πριν είχα πει ότι κάτι δεν πάει καλά με το έδαφος και τα φυτά, βλακείες μου λέει, μετά 1 μέρα πριν αναφέρω ότι αισθάνομαι μια μεταβολή σε κάποια ροή σε κατι, "ρε τ'όχασες εντελώς ή σε έχει γεμίσει βλακείες το κεφάλι ο Πατέρας σου" απίστευτη απάντηση δεν θα την ξεχάσω ποτέ.. 2 ώρες πριν το συμβάν ήταν και η πρώτη φορά που κατάφερα και προσδιόρισα το συνέσθημα, γιατί ήταν προφανές ότι το γεγονός θα ήταν μεγάλο κι έτσι ήταν και πιο εύκολο, και έκανα την εξής ερώτηση που δεν την αρνήται μέχρι και σήμερα η Μητέρα μου.."..μα.. από πότε έχει να γίνει σεισμός, αλλά οχι μικρός.. μεγάλος..", ακολούθησε μια μικρή σιγή το σκεύτικε καλά και μου είπε "..από το '81 που τα είχε ρημάξει για τα καλά.. γιατί ρωτάς?..", την απαντά απλά και ωραία.."..άρχισε να μαζεύεις τα απαραίτητα για σεισμό γιατί θα κουνιθούμε.." είπα κατεβάζοντας το καναρίνι από τον τοίχο και κάτι εικόνες συγγενών από κάτι ράφια. Μου απάντησε με αρνητικό και χλευαστικό τρόπο μέχρι που άρχισε το κούνιμα. Ξέρω θα πείτε αφού το ήξερες γιατί δεν κατέβηκες κάτω και να καλυφθείς.. γιατί απλά δεν πίστευα ότι θα είχε τόσο μεγάλη σεισμηκή δραστηριότητα 6,4 δεν ήταν και λίγα, κι ας είπαν 5,9 για να μην πληρώσει το κράτος για τις ζημιές. Από τότε έχει αλλάξει η αντιμετόπισή μου από την οικογένεια μέχρι που άκουγαν και τις συμβουλές μου περί του θέματος. Τότε ο Πατέρας μου ήταν είδη κάτω και με περίμενε στο αυτοκίνητο και παραξενευτικε γιατί δεν είχα κατέβει, του εξήγισα μετά και απλά γελάσαμε με το όλο σκηνικό. Ευτυχώς δεν είχαμε υλικές ή και σοβαρότερες ζημιές. Από τότε άρχισα να ψάχνομαι περισσότερο, ο Πατέρας μου ήταν το καλύτερο στήριγμα, ασκήσεις σχεδόν σε καθημερινή βάση και άλλα πολλά, μέχρι που μου έκρηβε πράγματα και τα έβρησκα. Οι φίλοι μου τους έφερα στα νερά μου με πολύυυ αργούς και προσεκτικούς ρυθμούς γιατί και από εμπειρία γνωρίζω ότι η εντελώς άμεση προσέγγηση τρομάζει, διώχνει και δημιουργεί άχρηστες καχυποψίες προς το πρόσωπό μου. Πλέον δεν το πολύσυζητάμε γιατί δεν έχουν καταλάβει εντελώς τι παίζει. Θα ήμουν όμως πολύ χαρούμενος να είχα στην παρέα μου έναν φίλο που να μπορούσα να μοιραστώ περισσότερα περί του θέματος. Υπάρχει μοναξιά στις εναλακτικές τεχνικές, δεν συμφωνείτε..??

Όσο για το άλλο θέμα την Τέχνη που έμαθα, την Ταχυδακτυλουργία, είναι πλέον το ατού μου για την τσέπη μου και την διασκέδαση των άλλων, αλλά δεν είμαι και μύλος που όλα τα αλέθει. Κάνω προσεκτικά τις επιλογές του προγράμματός μου με χρήση μηνυμάτων σωστόν για παιδικά αυτάκια και μετατρέπω το προγραμμά μου σωστά και μεγαλύτερο κοινό. Έχω στην ζωή μου τα "μαγικά" τρυκ ώστε να μπορώ με αυτό τον τρόπο να διασκεδάσω φίλους και γνωστούς, να δημιουργίσω ερωτήματα και μυστήριο και να περάσω το περίεργο του τρυκ στους περίεργους που ψάχνονται. Έχω κατηγοριθεί πολλές φορές για Σατανισμό επειδή π.χ. έκανα μια αιώριση, στο κόσμο των Ταχ/ργών είναι πλέον ψωμοτύρι, για τους μη γνωστικούς περί της Ταχ/ργίας είναι Σατανισμός.. ααααχ τι τραβάω..

 

Έτσι κρατώ τις ισοροποίες στο περιβάλλον μου είτε προσωπικό είτε εργασιακό και φιλικό. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με το αποτέλεσμά μου σαν ον και μ'αρέσει που συνεχίζω με αργούς αλλά πολύ σταθερούς και ισοροπημένους ρυθμούς τα βήματά μου προς κάτι μεγαλύτερο μέχρι τον κορεσμό.

 

Πρόσφατα, 2 χρόνια, τέλεσα και γάμο και εύχομαι με τον καιρό να γυρίσουν οι τροχοί σωστά και να αποκτήσω και γόνο.. ως τότε περνάμε όλοι καλά

 

Τώρα για να κλείσω καλό θα ήταν να κρατάμε όλοι τις ισοροποίες.. πιστέψτε με είναι πολύ καλά να νιώθεις ισοροποιμένος..!! ;)

 

DISCLAIMER

Δεκτά όλα τα σχόλια και σημειώσεις απλά να μην φτάσουν στο επίπεδο της κακίας ή λογομαχίας κλπ, πιστεύω ότι το παραπάνω κείμενο δεν θύγει κάπως την Θεματική αυτή Ενότητα (thread) και θα ήθελα υπάρξει σωστή αντιμετόπιση.

Γράφω έτσι γιατί είμαι παρεξηγυσιάρης.. χεχ.. τι να κάνω.. οξύθημος..! Μια ισοροποία που πρέπει να διορθώσω..!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνω έπρεπε να της το πω γιατί βρήκε κρυμένα όλες τις σημειώσεις και τα βιβλία αποκρυφισμού και μαγείας. Και να φανταστείς ότι τα είχα κρυμένα μέσα σε ένα τοίχο πίσω από μία ντουλάπα. Έτυχε και ξέχασα προς την ντουλάπα ανοιχτή και είδε διαλυμένο τον τοίχο, ξέχασα να το καλύψω, και έτσι της τα είπα όλα.

Πάντως χαίρομαι για εσένα που η μητέρα σου σε κατάλαβε και κάνει κι εκείνη διαλογισμό.

 

 

 

Πολλές φορές κάποια πράγματα γίνονται και για καλό ξέρεις μπορείς να ήταν το κισμέτ σου αυτό να βρει η μανά σου το μέρος του τοίχου και μαζί με αυτόν και τα βιβλία της μαγείας σου και τα σινάφι. Ξέρεις κάποιες φορές είναι καλύτερα οι δικοί σου άνθρωποι να ξέρουν το τι κανείς από το να τους έχεις στο σκοτάδι και τις ανόητες προκαταλήψεις χαρακτηριστικό παράδειγμα η μητέρα της Νυκτώ που πρέπει να δώσουμε και πολλά μπράβο γιατί κατάλαβε το τι γεμίζει την κόρη της και κατά επέκταση και την ίδια :clapping: αφού διαλογίζεται τώρα και η ίδια

Edited by Albus
Link to comment
Share on other sites

Πως να το πω; ^_^

 

Αν εκ των προτέρων γνωρίζω πως ο τάδε είναι ανοικτόμυαλος,δεν στραβομουτσουνιάζει με...καθετί "διαφορετικό",ε τότε του το λέω σταράτα -νέτα σκέτα!

 

Εάν ο τάδε προκύψει-μετά από διερευνητικό διάλογο-ολίγον..."προβληματικό" άτομο,τότε το θέμα είναι πολύ απλό:ΣΙΩΠΗ και τίποτε άλλο...

 

(δεν μ αρέσει να παρακουράζω μια κατάσταση-ούτως ή άλλως...)

Link to comment
Share on other sites

+φωνώ.. γενικά δεν χρειάζεται μετά από μια αποκάλυψη που δεν πήγε καλά να συνεχίζεται μια συζήτηση γιατί μπορεί να φτάσει στο σημείο να παρεξηγιθεί και να θεωρηθεί και προσυλητισμός.. σωστά..??

Link to comment
Share on other sites

+φωνώ.. γενικά δεν χρειάζεται μετά από μια αποκάλυψη που δεν πήγε καλά να συνεχίζεται μια συζήτηση γιατί μπορεί να φτάσει στο σημείο να παρεξηγιθεί και να θεωρηθεί και προσυλητισμός.. σωστά..??

 

 

Συμφωνώ μετά από μια συζήτηση που δεν πήγε καλά δεν έχει άξια να το ξανασυζητάς είναι ανούσιο είναι λάθος και από θέμα ψυχολογίας με το άτομο που μιλάς και όπως είπες μπορεί και τέλος τέλος να θεωρηθεί και προσηλυτισμός συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μετά από μια συζήτηση που δεν πήγε καλά δεν έχει άξια να το ξανασυζητάς είναι ανούσιο είναι λάθος και από θέμα ψυχολογίας με το άτομο που μιλάς και όπως είπες μπορεί και τέλος τέλος να θεωρηθεί και προσηλυτισμός συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Εδώ έχω κατηγορηθεί για προσηλυτισμό από γονείς επειδή ήθελα να δίξω ένα "μαγικό τρυκ" στα παιδιά τους.. δλδ έλεος απίστευτο.. είχα μείνει με ένα στόμα ανοιχτό και δεν ήξερα απλά τι να τους πω, μιλάμε για πολύ βαθιά μεσάνυχτα..

 

Επίσης έχω αντιμετοπισθεί από γνωστό μου που ήθελα να του εξηγίσω τι παίζει, αλλά το μαρτυρώ.. ήμουν πολύ επίμονος, με τις ενέργειες και άλλα.. δεν ήθελα "να τον βάλω στον σωστό δρόμο" όπως πολλοί πιστεύουν για τους άλλους, απλά ήθελα πολύ επίμονα να τον ενημερώσω.. Ε, τι το ήθελα μόνο το κεφάλι δεν μου πείρε, τσακωθήκαμε και χαθήκαμε, μια φιλία πεταμένη.. Έχω μετανιώσει από τότε, πάει καιρός, και πλέον είμαι πάααρα πολύ προσεκτικός, αν καν ανοιχτώ σε κάποιον και πως..

 

Επίσης μεγάλο θέμα είναι και αυτό που δυστυχώς το έχω εντοπίσει εδώ και καιρό και μάλιστα κάποιοι το κάνουν και συστηματικά και κάποιοι άλλοι άθελά τους.. τι..?? Το να θες για τους άλλους "..να μπουν στον σωστό το δρόμο.." δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις/τε.. Ποιον δρόμο, για ποιο άτομο και γενικά πως μπορεί κάποιος να είναι τόσο σίγουρος ότι ο δρόμος που θέλει να τον βάλει είναι ο σωστός και είναι για αυτόν.. Πάλι μια κατάσταση με θύμα τον Α.Ψ. (Ασχετούλης Ψαγμενόπουλος).. ο οποίος βρήσκεται στο στόχαστρο είτε νεο-ψαγμενο-και-καλα-ολοκληρωμένων που θέλουν να ανοίξουν τους ορίζοντές τους κάνοντας στην ουσία πειράματα πάνω τον φίλο μας τον Α.Ψ. είτε άλλων που απλά έχουν στόχο τέτοια άτομα ώστε να δημιουργίσουν εύκολα μια ομάδα με το ίδιο σκεπτικό, είτε κάποιους άλλους που απλά το κάνουν χωρίς να το καταλάβουν λόγο μιας λέξης και μόνο.. του "ενθουσιασμού" του καινούργιου, του μυστήριου, του ανεξήγιτου, του κάτι που δεν είναι της καθημερινότητας κλπ κλπ κλπ..

Έτσι ο φίλος μας Α.Ψ. τα τραβάει όλα ο καημένος και δύσκολα βγαίνει από τον δρόμο που τον σπρώχνουν να ακολουθήσει..

 

Δίδαγμα.. δεν είστε υποχρεωμένοι να ακολουθήσετε κάποιον απαραίτητα εκτός κι αν είναι αυτό που πραγματικά σας εκφράζει, λέγοντας κάποιον μπορεί να μην είναι ακόμα και φυσικό άτομο αλλά μια θεωρία ή μια πρακτική. Μπορεί στην αρχή να φαίνονται όλα ωραία και να υπάρχει ενθουσιασμός, αλλά είναι πραγματικά αυτό που θέλεις να ακολουθήσεις, είναι αυτό που σε εκφράζει τώρα και θα μπορείς να πεις με σιγουριά ότι θα σε εκφράζει πνευματο-σωματικο-ψυχηκά ακόμα κι όταν φτάσεις τα 50+ ?

 

Τελειώνω με αυτή την ερώτηση... ;)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχω κατηγορηθεί για προσηλυτισμό από γονείς επειδή ήθελα να δίξω ένα "μαγικό τρυκ" στα παιδιά τους.. δλδ έλεος απίστευτο.. είχα μείνει με ένα στόμα ανοιχτό και δεν ήξερα απλά τι να τους πω, μιλάμε για πολύ βαθιά μεσάνυχτα..

 

Είναι αυτό ακριβώς που είπες ότι το θεωρούν όλοι προσηλυτισμό και μετά τρέχα να αποδείξεις το αντίθετο δηλαδή οτι δεν είχες αυτόν τον σκοπό κτλ...... με τελικό αποτέλεσμα την αποξένωση.

Edited by Albus
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μοναξιά στις εναλακτικές τεχνικές, δεν συμφωνείτε..??

 

Πόσο δίκιο έχεις..

 

 

Ε και βέβαια και είναι τελείως χαζό αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαίρομαι πάρα πολύ που συμφωνείτε..

 

Όπως βλέπετε όμως ισοροπία δεν υπάρχει.. δεν θα ήταν πιο όμορφο αν υπήρχε ισοροπία γνώσης, άποψης, .. για φανταστήτε το... ή μάλλον.. πείτε μου πως θα ήταν ο ιδανικός και για σας ισοροπιμένος κόσμος.. δλδ με ή χωρίς μαγεία, με ή χωρίς προκατάληψη, με ή χωρίς ασχετοσύνη, με ή χωρίς κάτι δικό σας αυτοσχεδιάστε..!! ;ο)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαίρομαι πάρα πολύ που συμφωνείτε..

 

Όπως βλέπετε όμως ισοροπία δεν υπάρχει.. δεν θα ήταν πιο όμορφο αν υπήρχε ισοροπία γνώσης, άποψης, .. για φανταστήτε το... ή μάλλον.. πείτε μου πως θα ήταν ο ιδανικός και για σας ισοροπιμένος κόσμος.. δλδ με ή χωρίς μαγεία, με ή χωρίς προκατάληψη, με ή χωρίς ασχετοσύνη, με ή χωρίς κάτι δικό σας αυτοσχεδιάστε..!! ;ο)

 

Κατά την άποψη μου ο τέλειος κόσμος θα ήταν χωρίς προκατάληψη,χωρίς πολέμους για χαζούς λόγους,φυσικά με την μαγεία και χωρίς παιδιά να πεινάνε και να δουλεύουν για ενα κομμάτι ψωμί κτλ.....

Link to comment
Share on other sites

Κατά την άποψη μου ο τέλειος κόσμος θα ήταν χωρίς προκατάληψη,χωρίς πολέμους για χαζούς λόγους,φυσικά με την μαγεία και χωρίς παιδιά να πεινάνε και να δουλεύουν για ενα κομμάτι ψωμί κτλ.....

Μου αρέσει ο τρόπος που σκεύτεσαι.. ωραίος ο κόσμος που θα ήθελες..

 

Κάποις άλλος..??

 

Δεν θα θέλατε έναν κόσμο που θα μπορούσαν να σας καταλαβαίνουν.. να μην χρειάζετε να πείτε.. ξέρεις είμαι μάγος/σα.. έναν κόσμο με περισσότερη κατανόηση..??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...