Jump to content

ΣΥΜΒΟΛΑ


Recommended Posts

Αν γνωριζεις Αρχαγγελε τι ειναι αυτα που ερχονται στο χωρο μου, αρα μπορεις να μου λυσεις την απορια μου και μαλιστα ισως γνωριζεις εσυ κατι καλυτερο για φυλακτο να μου προτινεις..

Γνωριζεις?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν γνωρίζω. Αν και αυτό λίγο μετράει.

Μπαίνεις και ζητάς βοήθεια για κάτι που αν μη τι άλλο, φαίνεται παράξενο.

Όταν σε ρωτάνε ποιά είναι η χρήση του, απαντάς εμμέσως λέγοντας ότι βλέπεις διάφορα περίεργα πράγματα.

Εσύ η ίδια, δεν λες ότι τα φυλακτό θα σε προστατεύσει από αυτά και το αφήνεις να εννοηθεί.

Εκτός το ότι αφήνεις εμμέσως να εννοηθεί η χρήση του φυλακτού δηλώνεις ότι δεν ξέρεις τι είναι αυτά, από τα οποία θα σε προστατεύσει το φυλακτό.

Εγώ κάθομαι και σκέφτομαι λογικά.

''Προφανώς η κοπέλα ρώτησε και της είπανε, ότι για αυτά τα πράγματα που βλέπει, πρέπει να πάρει ένα τέτοιο φυλακτό. Ποιός ξέρει πού έπεσε, ας το διευκρινήσουμε''.

Αν εξαιρέσουμε αυτή την εκδοχή, το ότι δηλαδή το άκουσες από κάπου, σημαίνει ότι το σκέφτηκες από μόνη σου.

Ρωτάω λοιπόν να μάθω, που βασίζεσαι για να ζητάς ένα τέτοιο φυλακτό.

Απλούστατα, διότι θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις άλλο που να κάνει την ίδια δουλειά. Ή θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις άλλο τρόπο.

Όσο μας βοηθήσεις, τόσο θα μπορέσουμε να βοηθήσουμε.

Αν αρπάζεσαι με την μία, τότε αφήνεις να εννοηθεί ότι ''όποιος έχει την μύγα, μυγιάζεται''.

 

Πολλά αφήνεις να εννοηθούν και έτσι δεν έχεις κανένα δικαίωμα να απαντάς με αυτόν τον τρόπο στους άλλους.

Το ευκολότερο που θα είχα να κάνω, θα ήταν να μην σου δώσω σημασία και όχι να κάθομαι να σου βγάζω τα πράγματα με το τσιγκέλι. Αν εσύ από πάνω αρπάζεσαι, τότε με γεια σου με χαρά σου. Εγώ δεν σου ξαναπαντάω.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας δεν αρπαχτηκα απλως σε ρωτησα αν γνωριζεις κατι να μου πεις. Που ειναι ο ασχημος τροπος που μιλησα? Θα μπορουσες πολυ απλα να με ρωτησεις περισσοτερες πληροφοριες και οχι να μου μιλας κατα αυτο το τροπο..

Γενικοτερα δεν καταλαβαινω τον τροπο σου. Πολυ απλα εκανα μια ερωτηση και μαλιστα σου ζητησα να μου προτινεις εσυ κατι καλυτερο αν γνωριζεις για προστασια.

Επισης δεν ειπα οτι δεν γνωριζω, απλα σε ρωτησα μηπως ξερεις εσυ καλυτερα. Εισαι πολυ επιθετικος γιατι δεν σε εθιξα σε κατι ουτε ειπα κατι κακο. Τελος θα πω οτι η αρχικη μου ερωτηση ηταν "μηπως ξερετε που μπορω να βρω για φυλακτο δοντι αλιγατορα" , γιατι πιστευα οτι καποιος που ασχολειται με φυλακτα ισως να ηξερε που μπορω να βρω, δεν ρωτησα τιποτα αλλο για να καληξει ετσι η ζητηση με αυτο τον τροπο.

Τα οντα με τους κοκκινους μανδυες, θα αναφερω οτι εχω διαβασει καπου και επισης μου εχουν πει οτι ειναι δουλοι-βοηθοι του Σατανα.

Στο site εδω μεσα διαβασα στα συμβολα-φυλακτα οτι το δοντι αλιγατορα ειναι για προστασια απο δαιμονια. Εναλλακτικα βεβαια μπορω να χρησιμοποιησω και γατα οπως λεει παλι εδω μεσα στο site.

Οι μαυρες σκιες τωρα τι ειναι?

Υπαρχει περιπτωση ποτε κατι καλο με θετικη ενεργεια να εχει τετοια μορφη δηλαδη μαυρη σκια και να σε πιανει ζαλαδα ή πονοκεφαλος οταν ειναι στο χωρο σου? Οχι.

Αρα ειναι κατι ασχημο.

Το μονο που δεν γνωριζω να πω τι ειναι, ειναι αυτο που μυριζε μαλιστα καμενο ξυλο με μορφη σαν ανεμοστροβυλος μαυρος.

Σας εχει τυχει ποτε να μυριζετε καμενο ξυλο με αρωμα μαζι? Μηπως καποιος ξερει τι ειναι αυτο?

Edited by christina_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...