Jump to content

Νεες φωτιες


Firemaster
 Share

Recommended Posts

Νεες φωτιες στην Πεντελη. Εχω παει εκει και ΗΤΑΝ πανεμορφα. Πλεον φοβαμαι πραγματικα να παω γιατι ξερω οτι θα με πιασει η καρδια μου με αυτο που θα δω.. Και ξερω δεν ειμαι ο μονος... Δυστυχως ομως η αναγκη για οικοπεδοποιηση και στο ονομα της αστυφιλιας και της ψηφοθηριας επιτρεπει σε ολους οσους θελουν να μπορουν να οικειοποιηθουν οποιο οικοπεδακι θελουν με 2 μαρτυρες μονο σε δικαστηριο... Οταν νομοι που ψηφιζονται η χειροτερα δεν ψηφιζονται... η μηπως ακομα χειροτερα δεν εφαρμοζονται δινουν την ευκαιρια σε ολους να καινε ασυστολα χωρις να διωκονται. Ενημερωτικα λεω στην τελευταια 7ετια 1642 καταδικαστηκαν για εμπρησμο και ποινη μον οι 244 εκαναν την ποινη που τους επιβληθηκε.... Δεν πειραζει... Εγω χαιρομαι που καιγονται τα σιπτια.... Ναι ειμια κακος, χαιρεκακος ο χειροτερος.... Ομως οταν οι τοτε εμπρηστες τα κανανε ηταν καλα.. Εχτισαν τα σπιτακια τους και ολα καλα.... Ομως η νεα γενια εμπρηστων που θελησε να κανει το ιδιο ακριβως στα βηματα των παλαιοτερων τους βρισκει αντιθετους γιατι τωαρα απλα δεν τους συμφερει γιατι θα καουν. Ας καουν και οι ιδιοι για να πληρωσουν το εγκλημα που κανουν.... Οπως και να χει ομως παλι θα βγουν νεες βιλλες νεα σπιτια η ΔΕΗ και η ΕΥΔΑΠ θα τους συνδεσουν με τις ευλογιες απο τα κλασικα βυσματακια - δοντακια, και στην μελλοντικη γενια εμπρηστων θα δωσουν και αυτοι το ιδιο θεατρο με τους παλαιοτερους και θα ριχνουν δακρυα... Μακαρι να καουν ολοι τους μια και καλη να τελειωνει η ιστορια.

Link to comment
Share on other sites

Έλα μωρέ...θα πνιγούμε εμείς καλά και θα ζήσουν αυτοί καλύτερα. Δεν τρέχει μία...

Εγώ λέω να πάμε όλοι επαρχία για να έρθουν και εκεί να τα κάψουν.

 

Προς τα που είναι η επαρχία;

Link to comment
Share on other sites

Νamaste,

μόλις έλαβα ένα sms και το μεταφέρω για όσους ενδιαφέρονται και ασχολούνται με το ρέικι:

Απόψε στις 12 το βραδυ και για ενα τέταρτο, θα σχηματίσουμε αλυσιδα καταστολής των πυρκαγιών που καίνε την Ελλάδα μας.

 

 

 

φως κ αγάπη

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την αρνητικότητα του μηνύματος, αλλά αυτή τη στιγμή είμαι σε μια κατάσταση που ούτε το threefold law ούτε κανένα είδος τύψης ή ηθικής θα με εμπόδιζε από το να αράδιαζα όσες κατάρες ήξερα στους φυσικούς και ηθικούς αυτουργών της πυρκαγιάς.

 

ΝΑ ΜΗ ΣΩΣΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΟ ΩΦΕΛΟΣ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΥΠΟΛΟΓΙΖΑΝ!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την αρνητικότητα του μηνύματος, αλλά αυτή τη στιγμή είμαι σε μια κατάσταση που ούτε το threefold law ούτε κανένα είδος τύψης ή ηθικής θα με εμπόδιζε από το να αράδιαζα όσες κατάρες ήξερα στους φυσικούς και ηθικούς αυτουργών της πυρκαγιάς.

 

ΝΑ ΜΗ ΣΩΣΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΟ ΩΦΕΛΟΣ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΥΠΟΛΟΓΙΖΑΝ!

 

Δυστυχώς είμαι σε μια παρόμοια κατάσταση...

Μου είναι αδύνατον αυτή τη στιγμή να βρώ θετική ενέργεια για να την διοχετεύσω κάπου..

Και φανταστείτε πως όλο αυτό το έχω ζήσει μόνο από φωτογραφίες...

Ειδικά αν όπως λένε όλα αυτά είχαν πολιτική σκοπιμότητα... Ειλικρινά λυπάμαι για την χώρα μου και τους "ανθρώπους" της...

:(

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ νιώθω άσχημα γιατί μόνο άσχημες σκέψεις μου έρχονται στο μυαλό...

Καλή επιτυχία με την αλυσίδα...ακόμα και αν δεν ξέρω τι είναι αυτό καθότι άσχετος... :(

Link to comment
Share on other sites

Aπαράδεκτη κατάσταση.. Δεν υπάρχουν λόγια.. Μόνο οργή.. Τι στα σκατά θα απογίνει όλος αυτός ο κόσμος; Και τι σκατά ακόμη θα έρθουν τις επόμενες μέρες;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιρνω στα σοβαρα το μυνημα της Ατμα και ολων εσας. Ελπιζω η αλυσος να λειτουργησει. Καταρα σε αυτους που πληγωνουν τον κοσμο που ζουν.

 

Δεν θελω να φανω γελοίος, αλλα επειδη μονο αυτό μπορω να κάνω, αν συνεχιστουν οι φωτιές ισως θα έπρεπε να κάνουμε κατι πιο δραστικό, ίσως μια πιο προσωπική συνάντηση, ίσως ένας κώνος δύναμης. Μην τα πάρετε αψήφιστα σας παρακαλω. Είναι το μόνο πράγμα που μπορούμε να κάνουμε.

 

Παρακολουθήτε το forum συνεχώς για περαιτέρω νεα. Μακάρι όλα να πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Νamaste,

μόλις έλαβα ένα sms και το μεταφέρω για όσους ενδιαφέρονται και ασχολούνται με το ρέικι:

Απόψε στις 12 το βραδυ και για ενα τέταρτο, θα σχηματίσουμε αλυσιδα καταστολής των πυρκαγιών που καίνε την Ελλάδα μας.

φως κ αγάπη

 

Μιας και οι ανθρωποι του ρεικι εκαναν οτι μπορουσαν εχτες το βραδυ μεταξυ των οποιων και η αφεντια μου

προτεινω να γινει απο ανθρωπους που κατεχουν την τεχνη ενα ξορκι βροχης σημερα το βραδυ και για οσους δουν το θρεντ αυριο το βραδυ..εγω ξερω καποιους που ηδη πρσπαθουν... :)

Edited by Αrtzuna
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δε θα μείνει σε λίγο να κάψουν... μην ανησυχείτε...

Δε σταματούν πουθενά...πουθενά! Κάντε ό,τι μπορείτε, αλυσίδες, ξόρκια. Πάρτε και καμιά μάνικα αν μπορείτε!

Φέτος θα είμαι Αχαϊα...πιθανότατα σε κανένα μισοκαμένο χωριό, μέσα σε ένα κατακαμένο δάσος...

Τι ελπίδα να δώσεις στους ανθρώπους, τι ελπίδα να δώσεις στη φύση.

Χρόνο θέλουν όλα, ησυχία και βοήθεια όσο γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Στο δελτιο ειδησεων ειπαν "Καηκε ΟΛΟ το δασος της περιοχης αλλα ΕΥΤΥΧΩΣ που δε θρηνησαμε ανθρωπινα θυματα" ΝΑΙ ευτυχως ,φυσικα κανεις δε σκεφτεται τι σημαινει το δασος και τι αποτελεσματα θα εχει μακροπροθεσμα η πυρκαγια στους επιζωντες. :headb:

Link to comment
Share on other sites

Νamaste,

ευχαριστώ όσους έλαβαν μέρος στην αλυσίδα, θα ήθελα πραγματικά να το ξανακάνουμε/ αν κ σήμερα που έβλεπα την Εύβοια να καίγεται απέναντι ένοιωσα σχεδόν ανύμπορη,θαρρώ πως αυτό που χρειάζεται πραγματικά δεν είναι ούτε να ρίχνουμε ευθύνες ούτε να βρίζουμε ούτε να καταριόμαστε,πραγματικά..

Ο κίνδυνος της καταστροφής ,μέχρι χθές θεωρούσα πως είναι σχετικά συγκεντρωμένος στην μεσογειακή γη..όμως αν δείτε το χάρτη του πλανήτη θα καταλάβετε πως δεν είναι ακιβώς έτσι...

 

Νοιωθω πως αυτό που συμβαινει είναι σαν τους εφιάλτες που βγαίνουν αληθινοί..

Από την άλλη αν το δω ψυχραιμα κ συμβολικά, είναι η κάρτα Πύργος, που οι άνθρωποι πέφτουν στο κενό για να γλυτώσουν(!) από το καιόμενο σαθρό οικοδόμημα που ό,τι και να γίνει θα καταστραφεί...Ειναι αναγκαστικό..

---θυμάμαι μια δήλωση του πρωθυπουργού που έλεγε πως "θα ξαναχτισουμε τηνΕλλαδα από την αρχη".../χωρις να υπονοώ κάτι, ολα δείχνουν πως ακόμη κι αν ΤΟΤΕ δεν το εννοούσε ΤΩΡΑ θα αναγκαστει εκ των συνθηκών...:(-----

 

Είναι τα σημεία των καιρών μας που μάλλον δεν θα αποφύγουμε να τα δούμε ιδίοις όμασι...

 

Ευχαριστώ τον φίλο Αρζούνα και θα συμφωνήσω επίσης μαζί του με αυτό:

 

Μιας και οι ανθρωποι του ρεικι εκαναν οτι μπορουσαν εχτες το βραδυ μεταξυ των οποιων και η αφεντια μου

προτεινω να γινει απο ανθρωπους που κατεχουν την τεχνη ενα ξορκι βροχης σημερα το βραδυ και για οσους δουν το θρεντ αυριο το βραδυ..εγω ξερω καποιους που ηδη πρσπαθουν...

 

Ήταν το πρώτο πράγμα που μού'ρθε στο μυαλό καθώς αναλογιζόμουν πως εμείς προσπαθούμε με τον μόνο τρόπο που μπορούμε αυτή τη στιγμή, ενώ κάποιοι απλά μας κοροιδεύουν (θυμαμαι πάλι την Εστια της Ειρηνης κ το fire the grid)

Προσωπικά δεν μπορώ να φέρω βροχή με ξόρκι(αν και παλιότερα ειχα διαθεση πάντα ανάλογη με του καιρου και σαν εκλαιγα εβρεχε...//τωρα πανε αυτα..)αυτοι που λένε πως μπορούν να κάνουν Τέχνη...ας κάνουν κάτι επιτελους που δεν θα αποσκοπει σε προσωπικό τους όφελος, ή ικανοποίηση του εγωισμού τους ("ΝΑΙ!!ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ"-"ΕΙΜΑΙ ΜΑΓΟΣ/ΜΑΓΙΣΣΑ ΠΕΙΡΑΖΕΙ;"'ΠΟΣΟ ΚΑΛΟΣ ΤΕΧΝΙΤΗς ΕΙΣΑΙ;"και αλλα παιδαριωδη..),

αλλά θα Καταλαβουν ποια ειναι πραγματική Τέχνη του να προσφέρεις χωρίς αντάλλαγμα στους άλλους...

 

Μερικές φορές εκνευρίζομαι τα μάλλα με όσα ακούω και διαβάζω αλλά έχω μάθει να τα κάνω ένα κύκλο μέσα μου και να βγάζω ως χαρά...Δυσκολο θα πει κανεις χμ;..ελα όμως που γινεται, ετσι απλα.

 

Αφήστε τις κατάρες και τα μεγάλα λόγια , μην συμπαρασείρεστε απο τα κορακια των καναλιών και βιώστε επιτελους τη σημαινει η λέξη ανθρωπιά.

Μπορει να ειμαστε μακρυα από τα μέρη που καίγονται αλλά η ενεργεια δεν εχει χρονο και αποστάσεις...

μια καλή σκέψη πάντα βοηθάει,όσο και αν φαινεται υλικα ...λιγη!

-- θυμηθειτε το φαινομενο της πεταλουδας στο φιναλε...--

Το δύσκολο,αλλά και το "κλειδί" σε τετοιες καταστασεις , αλλά και σε όλες τις δυσκολιες της ζωης στη γη/αυτί που σε κανει εν τέλει δυνατό είναι να μπορεις να αντεχεις οταν δεν αντεχεις πια(ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΑΣΤΕ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΨΥΧΗ)

 

Μπορει να πει καποιος ότι λεω ό,τι θέλω, αλλά ναι! ό,τι θέλω θα λέω! μήπως και συμπρασείρω όσο μπορω περισσότερες ψχς...

Επειδή οι καπνιοί δεν ειναι μονο πυκνιοι λόγο της καταστροφής του πλανήτη , αλλά επειδή η πλάνη έχει γιγαντωθεί τόοοσο που δεν πάει άλλο...

 

Ξέρετε πως χάρηκα σαν είδα όλους αυτούς τους πολιτικούς χωρίς γραβάτα και σακάκι;;

Μα αυτό, το πιό φυσικό πράγμα όταν είναι καλοκαιρακι και μάλιστα στην Ελλάδα, έπρεπε το δούμε τώωωραα; Έπρεπε να καουν τα δάση και τα όμορφα χωριά μας για να ζεσταθούν;;

:nocoment:

 

Δείτε σε αυτό το χάρτη..

firemap.2007221-2007230.2048x1024.jpg

 

ισως τελικα δεν τα λεω για να τα ακουω μοναχα "εγω"..

 

 

φως κ αγάπη

Ατμα

Edited by Atma
Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω πως λόγω της επικείμενης μετά εκλείψεως πανσέληνου στις 28 ,θα είναι δύσκολο να έρθει η βροχή τουλάχιστον απόψε και αύριο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...