Jump to content

Οι δρόμοι του πετρελαίου είναι ματωμένοι. - Οι δρόμοι των φιλέτων της γής, είναι καμμένοι..


kiko
 Share

Recommended Posts

Λιγάκι υπερβολικό μου φαίνεται, καθώς και σχετικά ασυνεπές σε σύγκριση με το μέγεθος της καταστροφής... Αλλά δεν παύουν να ισχύουν ως πιθανότητες όλα αυτά. Ο χρόνος θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά.

Διότι είμαστε ικανοί να κάνουμε μία καταστροφή, αλλά όχι τόσο ικανοί για να την ελέγχουμε.

Εκεί, όντως η κυβέρνηση αποδείχτηκε ανίκανη :P

Link to comment
Share on other sites

Παντως κατι ακουστηκε οτι το ευπωπαικο κοινοβουλιο ειπε να μην αλλαξει το αρθρο 24 γιατι αλλιως επιδοτηση γιοκ.Θα καταφερουν χαλαρα να το παρακαμψουν ,θα τους κοψει τα σχεδια μονο ο χρονος θα δειξει....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακούγεται πάντως πολύ έντονα στις περιοχές που μπήκαν οι φωτιές.

Έχω την τύχη(το λέω ακόμα) να κατάγομαι από τους τρείς στους τέσσερις νομούς που είχαν πρόβλημα(Μεσσηνία, Αρκαδία και Ηλεία) και ειδικά στην Μεσσηνία όπου βρισκόμουν καθ' όλη την διάρκεια των πυρκαγιών ακουγόταν εντονότατα.....

 

Βέβαια, η δική μας επαρχία, στάθηκε τυχερή. Όχι ότι δεν το πάλεψαν να μας κάψουν, αλλά μας έσωσε ο αέρας. Αν φυσούσε προς εμάς, η φωτιά θα μας είχε κατακάψει.... Και αναρωτιέμαι, αν όλο αυτό που λέγεται είναι αλήθεια, τις ελίτσες μου, που μπροστά τους θα περάσει ένα μέρος της Ιονίας οδού, θα τις βρω την επόμενη φορά; Η΄θα είναι η σειρά τους;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...