Jump to content

Μενταγιόν - Elvenstar, στην Αθήνα


piar
 Share

Recommended Posts

Επειδή είμαι κανούριος στην Αθήνα.

Μήπως γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιο κατάστημα στην Αθήνα

που να έχει μενταγιόν και άλλα τέτοια αντικείμενα;

Εγώ για παράδειγμα ήθελα να βρω το elvenstar, σε μενταγιόν.

 

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

elvestar?Το θες ασημένιο(κράμα με νικέλιο);Στο Μοναστηράκι σίγουρα,μετά από γερό ψάξιμο...

Συγνώμη,διεύθυνση δε θυμάμαι ακριβώς.Σε στενάκι πάντως,κάθετο στην Ηφαίστου...

Link to comment
Share on other sites

elvestar?Το θες ασημένιο(κράμα με νικέλιο);Στο Μοναστηράκι σίγουρα,μετά από γερό ψάξιμο...

Συγνώμη,διεύθυνση δε θυμάμαι ακριβώς.Σε στενάκι πάντως,κάθετο στην Ηφαίστου...

 

Ευχαριστώ πολύ Ingmar!

Ναι, ασημένιο το ήθελα.

Νομίζω κατάλαβα που περίπου πρέπει να είναι. Μόλις βρω λίγο χρόνο θα το επισκεφτώ.

Link to comment
Share on other sites

elvenstar?... απο το LOTR έτσι; :smilewink:

 

Υπάρχει κατάστημα στην Στουρνάρη που φέρνει αντικείμενα ρέπλικες απο ταινίες. Αν θυμάμαι καλά είναι κάπου στο ύψος της πόρτας του Πολυτεχνείου.

 

Επίσης βάλτο στο web , στο google και δοκίμασε αναζητήσεις μόνο άπο Ελληνικές σελίδες. Θα δείς οτι υπάρχουν αρκετά καταστήματα που στο φέρνουν και με πιστοποιητικό γνησιότητας.

Edited by Anor
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κατάστημα στην Στουρνάρη που φέρνει αντικείμενα ρέπλικες απο ταινίες. Αν θυμάμαι καλά είναι κάπου στο ύψος της πόρτας του Πολυτεχνείου.

Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος ότι λειτουργεί ακόμα αυτό το μαγαζί... :unsure:

Ωστόσο, πριν λίγα χρόνια είχα βρει εκεί ένα elvenstar, αλλά η τιμή του δεν ήταν και τόσο προσιτή (70 εουρος αν θυμάμαι καλά).

Link to comment
Share on other sites

Είχα περάσει πριν δύο χρόνια περίπου, από το μαγαζί στη Στουρνάρη και

θυμάμαι ότι έμοιαζε εγκαταλειλημένο.

Ήθελα περισσότερο το επτάκτινο elvenstar. Στο google που δοκίμασα έγραψα "Μενταγιόν Elvenstar" ή σκέτο "Elvenstar" σε ελληνικές σελίδες και μου βγάζει τι συμβολίζει κλπ, αλλά δεν μου βγάζει καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Είχα περάσει πριν δύο χρόνια περίπου, από το μαγαζί στη Στουρνάρη και

θυμάμαι ότι έμοιαζε εγκαταλειλημένο.

Καλά, μη φανταστείς ότι όταν λειτουργούσε φαινόταν κάπως αλλιώς... :P

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια..γιατι αγχωνεστε....Υπαρει και το ebay που εχει ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕΣΑ.. δεν ξερω αν εχει elvenstar...ομως εχει πολλα πραγματα..ενδιαφεροντα..κλπ κλπ κλπ κλπ.. και σιγουρα οι περισσοτεροι κανουν shipping στην Ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια..γιατι αγχωνεστε....Υπαρει και το ebay που εχει ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕΣΑ.. δεν ξερω αν εχει elvenstar...ομως εχει πολλα πραγματα..ενδιαφεροντα..κλπ κλπ κλπ κλπ.. και σιγουρα οι περισσοτεροι κανουν shipping στην Ελλαδα...

 

ναι,αλλά δεν έχουν όλοι τους pay-pall λογαριασμό...

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις τους πωλητές....όσοι δίνουν στο εξωτερικό έχουν κ pay-pall (the most of them anyway...)

αν εννοεις τους αγοραστες, δεν πιστεύω οτι δεν υπάρχει 1 σπίτι σήμερα που να μην έχει 1 πιστωτική ή χρεωστική κάρτα.... ;)

 

εγω ειμαι υπερ των αγορων μέσω διαδικτύου κ μεχρι στιγμής δεν εχω βγει ζημιωμένη ούτε απο το ebay oυτε απο το ΑΜΑΖΟΝ.. καλε εδω μέχρι και ελληνικά βιβλιοπωλέια στέλνουν στο εξωτερικό πράγματα.. για να μην πω για συνδρομές περιοδικών...ΔΙΑΔΙΚΤΥΩΘΗΤΕ (αυτο δεν γραφετε ετσι..αλλα δεν θα ασχοληθω πολυ...γιατι βαριεμαι)........

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...