Jump to content

Εσείς τι λέτε σχετικά με αυτά τα βιβλία ?


 Share

Recommended Posts

Όμως δεν μπορώ να γίνω μέλος σε αυτά site και έτσι δεν μπορώ να τα κατεβάσω υπάρχει άλλος τρόπος να τα κατεβάσω ? :unsure5:

Για το blue-white να σου πω δεν ξερω.Για το greek-tracker.com κατι μπορει να γινει και να σε μπασω (με invite) απλα επεσε το ratio και τωρα δεν εχω :censored: Σε καμμια βδομαδα.Ομως σκεψου το ενεργειακο προβλημα..το φαινομενο του θερμοκηπιου τον ιδιο σου τον σκληρο που μεγαλωσες με αγαπη(ναι ναι κοιμαμαι ακομα)και την κοκκινη αρκουδα που ολο την ξυπνανε. :063laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:offtopic:

...Γιατί δε δοκιμάζετε και το gamato.info?

Είναι ratio free tracker και έχει πάνω-κάτω όσα και το blue-whitegt (περισσότερες τσόντες και λιγότερα ντοκιμαντέρ για να 'μαι πιό ακριβής :P ).

Απο 'κει και πέρα, δε νομίζω να χρειάζεται να διαιωνίσουμε πράγματα τα οποία δε μας αρέσουν. Ουσιαστικά συμβάλλουμε κι εμείς στην περαιτέρω διάδοσή τους.

Είπαμε, η πληροφορία πρέπει να διαδίδεται (και να είναι δωρεάν, αλλά αυτό είναι άλλη - πονεμένη - ιστορία), αλλά όχι η άχρηστη πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

έχω κατεβάσει τα "Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ" 1&2 για να ανεβάσω το ratio μου στο greek-tracker

 

Πως με βρίσκεις?? χααχχαχαχααχχαχαχααχαχ :kakashi:

 

Αν κάνεις καμμιά χακιά και αλλάξεις το περιεχόμενο κι αντί για το εν λόγω έχει κάτι άλλο (ας έχει και τα Τρία Γουρουνάκια), μια χαρά σε βρίσκω!

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου αν έχεις χρήματα για πέταμα δώστε σε κάποιον άλλον που τα χρειάζεται περισσότερο, βοήθησε τους ιατρούς χωρίς σύνορα, την acionaid, πλύνε το αυτοκίνητό σου ..... --->Είδες πόσες εναλλακτικές σου βρήκα??

 

 

 

και έλεγε για κοίλη γη (που μάλλον ισχύει κάτι τέτοιο)

:wacko: :wacko: :063dizzy: :063dizzy: :o :o :mellow: :wacko9: :wacko9:

Link to comment
Share on other sites

...αν εξαιρέσουμε ότι οι ΜΚΟ διαπλέκονται και αυτές σε περίεργα συμφέροντα και το ότι το πλύσιμο του αυτικινήτου προϋποθέτει μεγάλη κατανάλωση νερού (εκτός κι αν αναφέρεσαι στο πλύσιμο των τζαμιών από τα παιδιά στα φανάρια, που σημαίνει ότι υποστηρίζεις το φαινόμενο εκμετάλλευσής τους)... :whistling:

...Άλλες εναλλακτικές? :018bleh:

Link to comment
Share on other sites

...αν εξαιρέσουμε ότι οι ΜΚΟ διαπλέκονται και αυτές σε περίεργα συμφέροντα και το ότι το πλύσιμο του αυτικινήτου προϋποθέτει μεγάλη κατανάλωση νερού (εκτός κι αν αναφέρεσαι στο πλύσιμο των τζαμιών από τα παιδιά στα φανάρια, που σημαίνει ότι υποστηρίζεις το φαινόμενο εκμετάλλευσής τους)... :whistling:

...Άλλες εναλλακτικές? :018bleh:

 

Ναι!

Μαγείρεμα!

:cheerful:

Λαχανικά,μπαχαρικά και τα συναφή.Γι ΑΥΤΑ ΜΑΛΙΣΤΑ αξίζει να ξοδευτούν κάποια μικροποσά... :clapping:

Καθότι τρελαίνομαι να μαγειρεύω (ειδικά για παρέα...)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κατ'αρχάς, ο Λιακό τα προφέρει λάθος: Είναι Νέφιλιμ (nephilim) και όχι Νεφελίμ(nephelem). Αλλά αυτό ελάχιστη σημασία έχει. Οι Νεφιλιμ λοιπόν είναι παιδιά των έκπτωτων αγγέλων οι οποίοι ζευγάρωσαν με θνητές γυναίκες. Κατά τον Λιακόπουλο, οι Νεφιλιμ (που είναι οι κακοί της υπόθεσης) είναι ο Ανούβις, ο Βααλ, Η Ασταρτη και γενικά οι θεότητες όλων των άλλων αρχαίων θρησκειών. Αρχηγός τους, λέει ο Λιακό, είναι ο Σαμαέλ, τον οποίο μπερδεύει με τον Διάβολο. Νομίζω ότι είναι κατανοητό πως ο άνθρωπος, εκτός από κάργα εθνικιστής και "ελληναράς" είναι και, ας μου επιτραπεί η έκφραση, αρχαιόkavlos. Αφού λεέι ότι οι δικοί μας Θεοί ήταν οι ΕΛ, οι αντίπαλοι των Νεφιλιμ και υπηρέτες του ενός και μοναδικού Τριαδικου Θεού (sic)! Το γελοιο της υπόθεσης είναι ότι εχει μπλέξει όλες τις μυθολογίες του κόσμου: Τους Ελοχ (και όχι Ελοχιμ, βασικά έχει δώσει αυτή την κατάληξη ώστε το όνομα να θυμίζει τα αγγελικά τάγματα), τους Anunaki, τους οποίους ταυτίζει με τους ΕΛ του, τους Ατλαντες και άλλα πολλά. Και φυσικά και το περίφημο "σύμβολο του Βααλ"(ξέρετε, αυτό που κάνουν οι metalheads με τα δάχτυλα), το οποίο είναι σύμβολο του θεού Carnunn της Κελτικής Μυθολογίας, άλλο που οι χριστιανικές ενώσεις το έχουν δαιμονοποιησει(το γιατί βέβαια το χρησιμοποιεί ο Μπους είναι άλλου Παπά-ή μήπως Πάπα;- ευαγγέλιο).

Κάτι άλλο. Αυ΄τα όλα που λέει για τη λευκή πυραμίδα, πώς είναι μέσα κλπ, πού τα στηρίζει; Πήγε ποτέ του ή του τα είπαν;

Και φυσικά το περίφημο βίντεο της επίκλησης στον Βααλ είναι όλα τα λεφτά (στην πραγματικότητα είναι τελετή παγανιστών, wiccans νομίζω.)

 

Η απολυτη ειρωνία είναι βέβαια πως η χριστιανική θρησκεία, την οποία υποστηρίζει και δοξάζει τόσο, είναι κατά βάση Βααλιστική θρησκεία(χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανέναν)

 

Όσο για το θέμα της Κουφιας Γης του Λουκιανού (και όχι του Χίτλερ, όπως νομίζουν πολλοί), οι Γεωλόγοι στο τμήμα δίπλα μας (φοιτώ στο Βιολογικό Αθηνών) δεν έχουν βγάλει γνωμάτευση ακόμα, αλλά είναι πολυ πιθανό σενάριο.

 

Οι μουσικόφιλοι, τσεκάρετε τα τραγούδια Nephilim Sons, Red Code Cult, Sumerian Daemons, The Watchers, The Eldest Cosmonaut των Septic Flesh (ξανά μαζί!). Περισσότερα θα μάθετε για το θέμα από εκεί παρά από τα βιβλία του Δημοσθένη.

 

 

btw, νέος στο φόρουμ. Καλωσήρθα!

 

Κια κάτι που θυμήθηκα: Ο Λιακόπουλος λέει ότι το σύμβολο των ΕΛ είναι το Λ. Από Λ αρχίζει το Λιακόπουλος. Τυχαίο;;;

Edited by irenicus777
Link to comment
Share on other sites

Κια κάτι που θυμήθηκα: Ο Λιακόπουλος λέει ότι το σύμβολο των ΕΛ είναι το Λ. Από Λ αρχίζει το Λιακόπουλος. Τυχαίο;;;

Ναι μαλλον, απο Λ ξεκινανε και οι λεξεις Λαπας,Λουλουκος,Λαρδι και Λουκουμας :cheerful:

Και μια συμβουλη: μη καιγεσαι στο baΛdur s gate περισσοτερο απο 7 ωρες :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί να το κάνετε αυτό το κακό στον σκληρό σας δίσκο;... Δεν τον λυπάστε;...

 

Edit: Αναφερόμουν σε αυτούς που σκοπεύουν να κατεβάσουν e-books

 

Και κάτι ακόμα... Έχουμε 2 σελίδες τόπικ για τον Λιακόπουλο και μόνο 2 γελοιογραφίες του!!! Αν είναι δυνατόν!!!

Edited by Marilena
Link to comment
Share on other sites

Διορθωνω το τεραστιο λαθος μου :smilewink: post-670-1193535295_thumb.jpg

Παντως με εκνευριζει ο χαρακτηρισμος οτι ειναι αχρηστη γνωση :015annoyed: Ναι δεν λεω ολα συνηγορουν εναντιον της απλα σκεφτομαι και την περιπτωση που κοιταζε καποιος αυτο το forum χωρις να τον απασχολει το θεμα...Δεν θα την χαρακτηριζε αχρηστη γνωση?δεν θα κολλαγε αυτη τη ταμπελα?

Δουλευουμε τα βιβλια του λιακοπουλου η χειροτερα συμβουλευουμε καποιον να μην τα διαβασει γιατι δεν αξιζουν...Νομιζω οτι αυτο ακριβως μας κανουν και εμας οταν λεμε οτι θελουμε να ασχοληθουμε με την τεχνη.

Αστο παιδι μου δεν αξιζει,στο τελος καταληγουν τρελοι..κανε οικογενεια,παιδια και βρες μια δουλεια στο δημοσιο .

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα... Έχουμε 2 σελίδες τόπικ για τον Λιακόπουλο και μόνο 2 γελοιογραφίες του!!! Αν είναι δυνατόν!!!

 

Λιακόπουλος, Λιακόπουλος, Λιακόπουλος :P

Εχμ.. χθες τον είχε βιντεάκι ο Χαρδαβέλας ή μου φάνηκε όπως έκανα ζάπινγκ;

Edited by sabrina
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις καμμιά χακιά και αλλάξεις το περιεχόμενο κι αντί για το εν λόγω έχει κάτι άλλο (ας έχει και τα Τρία Γουρουνάκια), μια χαρά σε βρίσκω!

Σιγά μη βάζω και περιεχόμενο στις σαχλαμάρες που γράφει... Διαφήμιση θες να κάνουμε?

 

Κατ'αρχάς, ο Λιακό τα προφέρει λάθος: Είναι Νέφιλιμ (nephilim) και όχι Νεφελίμ(nephelem). Αλλά αυτό ελάχιστη σημασία έχει. Οι Νεφιλιμ λοιπόν είναι παιδιά των έκπτωτων αγγέλων οι οποίοι ζευγάρωσαν με θνητές γυναίκες. Κατά τον Λιακόπουλο, οι Νεφιλιμ (που είναι οι κακοί της υπόθεσης) είναι ο Ανούβις, ο Βααλ, Η Ασταρτη και γενικά οι θεότητες όλων των άλλων αρχαίων θρησκειών. Αρχηγός τους, λέει ο Λιακό, είναι ο Σαμαέλ, τον οποίο μπερδεύει με τον Διάβολο. Νομίζω ότι είναι κατανοητό πως ο άνθρωπος, εκτός από κάργα εθνικιστής και "ελληναράς" είναι και, ας μου επιτραπεί η έκφραση, αρχαιόkavlos. Αφού λεέι ότι οι δικοί μας Θεοί ήταν οι ΕΛ, οι αντίπαλοι των Νεφιλιμ και υπηρέτες του ενός και μοναδικού Τριαδικου Θεού (sic)! Το γελοιο της υπόθεσης είναι ότι εχει μπλέξει όλες τις μυθολογίες του κόσμου: Τους Ελοχ (και όχι Ελοχιμ, βασικά έχει δώσει αυτή την κατάληξη ώστε το όνομα να θυμίζει τα αγγελικά τάγματα), τους Anunaki, τους οποίους ταυτίζει με τους ΕΛ του, τους Ατλαντες και άλλα πολλά. Και φυσικά και το περίφημο "σύμβολο του Βααλ"(ξέρετε, αυτό που κάνουν οι metalheads με τα δάχτυλα), το οποίο είναι σύμβολο του θεού Carnunn της Κελτικής Μυθολογίας, άλλο που οι χριστιανικές ενώσεις το έχουν δαιμονοποιησει(το γιατί βέβαια το χρησιμοποιεί ο Μπους είναι άλλου Παπά-ή μήπως Πάπα;- ευαγγέλιο).

Κάτι άλλο. Αυ΄τα όλα που λέει για τη λευκή πυραμίδα, πώς είναι μέσα κλπ, πού τα στηρίζει; Πήγε ποτέ του ή του τα είπαν;

Και φυσικά το περίφημο βίντεο της επίκλησης στον Βααλ είναι όλα τα λεφτά (στην πραγματικότητα είναι τελετή παγανιστών, wiccans νομίζω.)

 

Η απολυτη ειρωνία είναι βέβαια πως η χριστιανική θρησκεία, την οποία υποστηρίζει και δοξάζει τόσο, είναι κατά βάση Βααλιστική θρησκεία(χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανέναν)

 

Όσο για το θέμα της Κουφιας Γης του Λουκιανού (και όχι του Χίτλερ, όπως νομίζουν πολλοί), οι Γεωλόγοι στο τμήμα δίπλα μας (φοιτώ στο Βιολογικό Αθηνών) δεν έχουν βγάλει γνωμάτευση ακόμα, αλλά είναι πολυ πιθανό σενάριο.

 

Οι μουσικόφιλοι, τσεκάρετε τα τραγούδια Nephilim Sons, Red Code Cult, Sumerian Daemons, The Watchers, The Eldest Cosmonaut των Septic Flesh (ξανά μαζί!). Περισσότερα θα μάθετε για το θέμα από εκεί παρά από τα βιβλία του Δημοσθένη.

btw, νέος στο φόρουμ. Καλωσήρθα!

 

Κια κάτι που θυμήθηκα: Ο Λιακόπουλος λέει ότι το σύμβολο των ΕΛ είναι το Λ. Από Λ αρχίζει το Λιακόπουλος. Τυχαίο;;;

Πολύ καλό post φίλε :clapping:

 

Χώστα άφοβα με το καλωσόρισες :):clapping:

 

καλώς σε βρήκαμε :)

Link to comment
Share on other sites

Λιακόπουλος, Λιακόπουλος, Λιακόπουλος :P

Εχμ.. χθες τον είχε βιντεάκι ο Χαρδαβέλας ή μου φάνηκε όπως έκανα ζάπινγκ;

 

Σαββατο μεσημέρι στην Κουβελογιάννη, βράδυ στον Χαρδαβέλλα, Κυριακή πρωί στο πρωινό του MEGA... Ο Λιακό είναι το νέο pop idol... :-)

 

Α, κάτι που μου ήρθε χθες το απόγευμα, που έτυχε να βλέπω μια ταινία με τον Christofer Reeve στο DVD (ένα remake μιας ταινίας του Χίτσκοκ). Μήπως οι ΕΛ του Λιακόπουλου είναι Κρυπτονιανοί; Θέλω να πώ, Τζορ Ελ, Καλ Ελ (Superman)....

Edited by irenicus777
Link to comment
Share on other sites

Μήπως οι ΕΛ του Λιακόπουλου είναι Κρυπτονιανοί; Θέλω να πώ, Τζορ Ελ, Καλ Ελ (Superman)....

Demo Liako - A tribute to scientology!

 

Ακούγεται πολύ πιασάρικος τίτλος για album! :063laugh:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...