Jump to content

Εσείς τι λέτε σχετικά με αυτά τα βιβλία ?


 Share

Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Σήμερα έβλεπα την εκπομπή του έχει και σελίδα παιδιά www.liako.gr

 

Βασικά είναι το e-shop του, που έχει να το ανανεώσει από τον Ιούνιο...

 

 

Ψάχνβοντας, βρήκα ότι το Λ ήταν σύμβολο των Σπαρτιατών (Λ = Λακεδαίμονα = Σπάρτη). Τώρα γιατί ο Λιακόπουλος το βγάζει σαν ιερό σύμβολο των ΕΛ... Προφανώς είναι ακόμα κολλημένος με τους 300.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ναι μαλλον, απο Λ ξεκινανε και οι λεξεις Λαπας,Λουλουκος,Λαρδι και Λουκουμας :cheerful:

Και μια συμβουλη: μη καιγεσαι στο baΛdur s gate περισσοτερο απο 7 ωρες :clapping:

 

Ξέχασες και τις λέξεις με τα δύο ΛΑ : ΛΑΛΑΚΑΣ που λέει και γράφει ΛΑΛΑΚΙΕΣ.

Τουλάχιστον έχει κατα κτήσει ... την αυτογνωσία ο λάνθρωπος :063laugh: :063laugh: :063laugh:

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασες και τις λέξεις με τα δύο ΛΑ : ΛΑΛΑΚΑΣ που λέει και γράφει ΛΑΛΑΚΙΕΣ.

Τουλάχιστον έχει κατα κτήσει ... την αυτογνωσία ο λάνθρωπος :063laugh: :063laugh: :063laugh:

 

αλλονού παπά ευαγγέλιο η "αυτογνωσία" του,όντως... :harp:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Δεν νομίζω ότι ο λιακόπουλος έχει κανει και κάτι τόσο σοβαρο ποια! αν εχετε όρεξη να ψαξετε στο Youtube θα Βρειτε τις πηγές των video που παρουσιάζει οπως εκείνο με τον Bush και τους εξωγηινους πισω

του , το οποίο εξηγητε ακριβέστατα γιατι ΔΕΝ είναι εξωγηινοι . Τουλαχιστον εγω δεν περνω σοβαρα εναν τυπο που ενω κραυγαζει για το ελληνικό στοιχειο , τα βιβλια του τα εκδηδει στην ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ! για περισσοτερο κερδος! , τεσπα αυτα ειχα να πω .

Link to comment
Share on other sites

... Τώρα γιατί ο Λιακόπουλος το βγάζει σαν ιερό σύμβολο των ΕΛ... Προφανώς είναι ακόμα κολλημένος με τους 300.
Όχι. Σωστά βάζει το Λ ως σύμβολο του ΕΛ (αν και δεν έχω υπόψη μου αρχαία μαρτυρία ότι το Λ ήταν ποτέ έβλημα της Σπάρτης ή των Ελλήνων, από ιστορική άποψη αμφιβάλλω με μια επιφύλλαξη: ίσως να έχει βρεθεί σε Σπαρτιάτικα νομίσματα).
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πώ το εξής. Άν δέν το γνωρίζετε το παλικάρι μάς έχει τελειώσει το Φυσικό στο Αριστοτέλειο, και πρωτού γίνει η φίρμα με τα βιβλία δούλευε σάν καθηγητής σε σχολείο. Ένας γνωστός μου που τον είχε καθηγητή μου είπε ότι τους είχε βάλει όποτε μπαίνει στην τάξη να σηκόνονται όρθιοι και να λένε:

 

Πιστεύω σε έναν Λιακό

πατέρα Φυσικό

γνώστη των Κβάντων

καθηγητή των πάντων...

 

Τα σχόλια δικά σας....

 

Και μια συμβουλη: μη καιγεσαι στο baΛdur s gate περισσοτερο απο 7 ωρες :clapping:

Υ.Γ. Δέν κατάλαβα, γιατί να μήν λιώνουμε πάνω από 7 ώρες στο Baldur's Gate ???? Η γενικότερα σε ότι έχει σχέση με D&D? :8_1_209[1]:

Edited by seeker_of_knowledge
Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως φυσικός, αλλά χρησιμοποιεί πια τον τίτλο του για να δώσει περισσότερη εγκυρότητα σε ότι λέει και γράφει. Χρησιμοποιεί συχνα τη φράση "εμείς οι φυσικοί". Άλλη αξία - σου λέει - έχει κάτι όταν ο κόσμος το ακούει από έναν 'επιστήμονα'.

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Δέν κατάλαβα, γιατί να μήν λιώνουμε πάνω από 7 ώρες στο Baldur's Gate ???? Η γενικότερα σε ότι έχει σχέση με D&D? :8_1_209[1]:

:019blush: Δεν ξερω ,δεν το εχω δοκιμασει ποτε :whistling: Αυτα τα παιχνιδια ειναι του σατανα και καλο θα ειναι να κανεις εναν εξορκισμο αμα τα παιζεις.... :063laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έχω τα περισσότερα από τα βιβλία του που αφορούν μελέτες, ο άνθρωπος αυτός πέρα από πολύ καλός πωλητής είναι ένας από τους πολύ καλούς φυσικούς... Για κάποιο διάστημα μάλιστα είχε εργαστεί και στην ΝΑSA από εκεί και έχει όλο το πληροφοριακό υλικό που αναφέρει στα βιβλία του για τον Αρη...

Επίσης.... επειδή στην αρχή και εγώ γελούσα με την πάρτη του... ψάχνοντας σε διάφορα ντοκυμαντέρ το bbc & national είδα να επιβεβαιώνουν λεγόμενα του.... Βέβαια η υπερβολή του κάποιες φορές τον κάνει γραφικό...

Επίσης το Λ στα βιβλία του.. είναι από το επώνυμο του irenicus777 :)

Link to comment
Share on other sites

ότι αναφέρει η Vikis...

 

Πρόκειται για άνθρωπο πολύ ικανό και με πάρα πολλές γνώσεις , που όμως τις χρησιμοποιεί με τέτοιο τρόπο έτσι ώστε να προκαλεί το ενδιαφέρον αδαών και απλά... να κονομάει.

 

Η τακτική του εντυπωσιασμού τον βοηθάει στην επιχειρηματολογία του, που στηρίζεται αρχικά σε θεωρίες , που μετατρέπονται σε αξιώματα και στην πορεία ώς δεδομένα , πάντα κατά τα λεγόμενα του μέσα στο βιβλίο. Σαφώς και έχει κάποια αληθινά στοιχεία μέσα στα βιβλία του , που εύκολα μπορεί να διασταυρώσει κάποιος , αλλά απο εκεί και πέρα, δεν είναι τίποτα παραπάνω απο μυθιστορήματα που σκοπό έχουν να πουλήσουν.

 

α... και μην ξεχαστώ... το Λ που χρησιμοποιεί προέρχεται κατά τα λεγόμενα του πάντα απο την ασπίδα των Σπαρτιατών (Λακεδαιμονίων) που αποτελούσε και το ύστατο όπλο αμύνης και επίθεσης των Σπαρτιατικών φαλαγγών. Φυσικά το θέτει ώς αλληγορικό σχήμα.

Edited by Anor
Link to comment
Share on other sites

παιδία προτείνω να μεταφερθεί το θέμα στην κατηγορία "το γέλιο κάνει καλό"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ οφείλω να προτείνω ενα γερό αντι-εθνικιστικό φυλαχτό μιας και ποτέ δεν ξέρεις από που μπορεί να σου ΄ρθει στις μέρες μας!Παρεπιπτόντως ήθελα να ρωτήσω αν βγαίνει σε κάποιο συγεκριμένο κανάλι γιατί εγώ τον βλέπω όπου να ΄ναι.... :vb_scared:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...