Jump to content

Ψηφοφορία της "εποχής"...



Recommended Posts

Και εν συνεχεία μοιραστείτε μαζί μας τις σκέψεις που σας δημιουργήθηκαν από το θέμα..και τους λόγους της απάντησης που δώσατε.....

 

 

(εύχομαι να μην είναι ανόητο θέμα..αλλα..φθηνώπορο,φυλλαράκια,βροχούλα,ρομαντική διάθεση..μπλα μπλα μπλα....)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα έχει και δυνατότητα πολλάπλης επιλογής...έτσι θα γνωρίστούμε μεταξύ μας περισσότερο κι ίσως μάθουμε και κάτι για τον εαυτό μας.... -_-

Link to comment
Share on other sites

φθινόπρο δακωτό...

Όποιος έχει δει τον ουρανό το φθινόπωρο θα καταλάβει...

Όλα τα χρώματα γύρω μας είναι υπέροχα (ιδιαίτερα όταν βρέχει)

 

Βέβαια δεν λέω όχι και για καμμια βουτιά το καλοκαιράκι... αλλά τα πάντα στην ζωή είναι θέμα προτεραιοτήτων...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επέλεξα δύο.. Και συγκεκριμένα τέλη φθινοπώρου - Χειμώνα. Έχω αρκετά χρόνια τώρα που αυτή την περίοδο συμβαίνουν γεγονότα που επηρεάζουν όλη την υπόλοιπη χρονιά. Και συνήθως ξεκινούσαν με δυσάρεστα και κατέληγαν σε ευχάριστα (η ακμή και η παρακμή που έλεγα..; ).

Είναι και εποχή που μου αρέσει, κρύο βροχούλα... κουκούλωμα κάτω από το παχύ πάπλωμα...:P

Link to comment
Share on other sites

1)Καλοκαίρι. Κάθε αύγουστο, δεν ξέρω πως γίνεται αυτό, ερωτεύομαι.

2)Σαν εποχή βέβαια μου αρέσει περισσότερο το φθινόπωρο και ο χειμώνας.

3)imba

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είμαι επιρρεπής στον έρωτα το φθηνοπωράκι...ή τουλάχιστον στη μέθη του, ακόμη κι αν δεν είμαι...Αυτή η μελαγχολία στον αέρα με ξετρελαίνει..

Και βέβαια "πεθαίνω" για βροχή,αέρα και χιόνι..οπότε επιλέγω χειμώνα και φθηνόπωρο....

Εκτός αυτού, αυτές τις εποχές νιώθω πιο δημιουργική, πιο γεμάτη ενέργεια, πιο κεφάτη..ανάποδο,διότι οι περισσότεροι είναι μουντοί και μελαγχολικοί..χιχιχχιχι...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως μου αρέσουν όλες, κάθε μια για άλλους λόγους.

 

Μου αρέσει το φθινόπωρο που περνάμε τώρα, με τις μυρωδιές από τη βροχή και τα φύλλα που πέφτουν.

Μου αρέσει ο χειμώνας και το χουχούλιασμα σε βαριά σκεπάσματα.

Μου αρέσει η άνοιξη, πάλι με τις μυρωδιές τις, τον ήλιο και τη ζωντάνια που εξαπλώνει παντού.

Μου αρέσει και το καλοκαίρι, για τους προφανείς λόγους!

Link to comment
Share on other sites

Φθινώπορο & Χειμωνας.Μου ταιριάζει ως ψυχοσυνθεση,που μαζευόμαστε όλοι μετα τη καλοκαιρινη απόδραση,η ησυχία και η μελανχολία & η έμπνευση που έχουν να προσφερουν αυτες οι εποχές.Με τη ζεστη πεφτουν οι ρυθμοί και άρα ειμαστε λιγότερο δημιουργικοί

Εχουμε & περισσοτερες επιλογές στο ντύσιμο το χειμωνα! :)

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε & περισσοτερες επιλογές στο ντύσιμο το χειμωνα!
Κλασική γυναίκα που σκέφτεται συνέχεια τι ρούχα θα φορέσει, ή μου φάνηκε;; :063laugh: :blblbl: :018bleh: :018bleh:

 

χαχαχααχα :063laugh: :063laugh:

 

Είναι και καινούργια μην τη θυμώσουμε... :rose:

χιχιχι :gleam:

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια "πεθαίνω" για βροχή,αέρα και χιόνι..οπότε επιλέγω χειμώνα και φθηνόπωρο....

Εκτός αυτού, αυτές τις εποχές νιώθω πιο δημιουργική, πιο γεμάτη ενέργεια, πιο κεφάτη..ανάποδο,διότι οι περισσότεροι είναι μουντοί και μελαγχολικοί..χιχιχχιχι...

Καθόλου ανάποδο, διότι το χειμώνα οι άνθρωποι είναι όντως πιό παραγωγικοί και πιό δημιουργικοί σε σχέση με το καλοκαίρι. Το καλοκαίρι είναι συνυφασμένο με διακοπές, συνεπώς και μια πιό "χαλαρή" διάθεση αφού ανοίγει ο καιρός και η φύση μας καλεί με χρώματα και αρώματα κοντά της! :cheerful:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως μου αρέσουν όλες, κάθε μια για άλλους λόγους.

 

Μου αρέσει το φθινόπωρο που περνάμε τώρα, με τις μυρωδιές από τη βροχή και τα φύλλα που πέφτουν.

Μου αρέσει ο χειμώνας και το χουχούλιασμα σε βαριά σκεπάσματα.

Μου αρέσει η άνοιξη, πάλι με τις μυρωδιές τις, τον ήλιο και τη ζωντάνια που εξαπλώνει παντού.

Μου αρέσει και το καλοκαίρι, για τους προφανείς λόγους!

 

 

 

Θα συμφωνήσω.. Η κάθε εποχή έχει κατι μοναδικό να σου προσφέρει. Άλλωστε αν δεν σου λείψει κάτι δεν σου δίνεται η ευκαιρία να το επιθυμήσεις και να το καλωσορίσεις πάλι με χαρά.

Ωστόσο θα μπορούσα να πω ότι λατρευω τον ήλιο και τα χρώματα των λουλουδιών :rose: ..

Μ'αρέσει πάρα πολύ η άνοιξη, όπου όλη η πλάση ζωντανέυει από τη γλυκιά νάρκη του χειμώνα.. Νιώθω ότι γύρω μου τα πάντα χαμογελούν. :cheerful:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Νομίζω πως μου αρέσουν όλες, κάθε μια για άλλους λόγους.

 

Μου αρέσει το φθινόπωρο που περνάμε τώρα, με τις μυρωδιές από τη βροχή και τα φύλλα που πέφτουν.

Μου αρέσει ο χειμώνας και το χουχούλιασμα σε βαριά σκεπάσματα.

Μου αρέσει η άνοιξη, πάλι με τις μυρωδιές τις, τον ήλιο και τη ζωντάνια που εξαπλώνει παντού.

Μου αρέσει και το καλοκαίρι, για τους προφανείς λόγους!

 

Συμφωνώ,αλλά έχω λίγο παραπανω αγάπη στον χειμώνα,γιατί μέσα σ΄αυτον υπάρχουν τα Χριστούγεννα και οι ΑΠΟΚΡΙΕΣ!!! :wub1:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...