Jump to content

Νέα Ακρόπολη


unicorn
 Share

Recommended Posts

Αγαπητοί φίλοι,

 

Πέρνω τηναφορμή να σας ρωτήσω τί γνωρίζεται για αυτήν την οργάνωση(να την πώ).

Αυτοαποκαλέιται φιλοσοφική και φιλολογικά αλλά παρολα αυτά δίναι κάτι σαν διαλλάξεις με διάφορα θέματα όπως αστρική προβολή

θετική σκέψη και άλλα. Παρακαλώ αν έχεται ακούσει κάτι επικοινωνήστε.

 

 

 

Ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κάτι σαν οργάνωση, με κάτι σαν φιλοσοφία που κάνουν και κάτι σαν διαλέξεις, όπου με το "καλημέρα σας" ζητούν και προσωπικά στοιχεία (!)...

Φαντάσου να πάει ο κυρ Μπάμπης από τα Λιόσια να παρακολουθήσει μια "διάλεξη" περί ενός πιασάρικου θέματος όπως η αστρική προβολή και στο τέλος να καταλήξει μέλος αίρεσης στην οποία θα χρωστά συνδρομή και ίσως και κανα νεφρό. :lol:

 

 

Μείνε μακριά απ' αυτούς τους τύπους... οι πληροφορίες που ενδεχομένως αναζητείς άλλωστε, υπάρχουν και σε πολλές άλλες πηγές. Ψάξε... :smilewink:

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν πολύ κοντά στο να τολμήσω την συμμετοχή. Αλλά δεν είμαι fun της προβολής προσωπικών στοιχείων και γι' αυτό δεν συμμετείχα. Δεν θα σε εμποδίσω ούτε θα σε παρακινήσω. Εσύ αποφασίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα αρχίσει να ψάχνομαι με τέτοια θέματα είχα δει μια αφίσα με ένα σεμινάριο που έκαναν με θέμα την Αύρα. Πήγα. Αλλά κάτι παραπάνω από αυτά που είχα διαβάσει στη Τέχνη των Σοφών δεν έμαθα. Μη σου πω ότι μπερδευτηκα παραπάνω..:P Και πράγματι -όπως είπε και ο Johnny- ζήτησαν προσωπικά στοιχεία με το καλημέρα (στοιχεία τα οποία δεν έδωσα), γεγονός που ούτε εμένα μου άρεσε.

Link to comment
Share on other sites

στοιχεία...στοιχεία...παράρτημα της ΓΑΔΑ είναι? :-)

 

Τέσπα,περίεργη φάση αυτή η οργάνωση.Ρε μπας και μπέρδεψαν μικροκομματική πολιτική με εσωτερισμό; :-Ρ

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε.... χρόνια πριν εκεί που περπατούσα με σταμάτησαν κάποιοι με κάτι ερωτηματολόγια μια παρόμοιας ''σχολής'' και μου έκαναν κάποιες ερωτήσεις..

φυσικά με ρώτησαν αν έχω λίγο χρόνο να ανέβαινα πάνω στα γραφεία τους να συμπλήρωνα τις ερωτήσεις...

 

και επειδή είχα τότε άπειρο... φοιτήτρια βλέπεις, πήγα και το έκανα..

το αποτέλεσμα βάσει των απαντήσεων μου από ότι μου είπε η κοπελίτσα ήταν καταπληκτικό και τέτοιο σκορ είχαν κάνει πολύ λίγα στελέχη της εν λόγω ''σχολής''.

 

το συμπέρασμα μου ήταν ότι η συγκεκριμένη κοπελίτσα προσπαθούσε να με γράψει σαν μέλος τους και να κάνω και μία συνδρομή σε κάτι βιβλία τους .

 

φυσικά εγώ της έκανα μία ερώτηση που δεν μου απάντησε και έφυγα...

αν έκανα ένα τέτοιο σκορ απαντήσεων χωρίς την βοήθεια των βιβλίων τους ποιο το όφελος αν τα αγόραζα? :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Τί ερώτηση τους έκανες, αν επιτρέπεται?

Ρωτάω γιατί πλάκα-πλάκα αυτή η μέθοδος - των δύσκολων και αποστομωτικών ερωτήσεων - είναι μια πολύ ωραία μέθοδος να σβήνεις από το χάρτη δογματικούς και ημιμαθείς ανθρώπους. Φυσικά, τις περισσότερες φορές καταλήγεις στο να γίνεσαι αντικείμενο λεκτικών επιθέσεων ("είσαι αυτό", "είσαι τάδε", "είσαι εκείνο" κτλ), αφού βλέπουν πως δεν έχουν κάτι άλλο να σου απαντήσουν. Ωστόσο έχει την πλάκα του! :P

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε.... χρόνια πριν εκεί που περπατούσα με σταμάτησαν κάποιοι με κάτι ερωτηματολόγια μια παρόμοιας ''σχολής'' και μου έκαναν κάποιες ερωτήσεις..

φυσικά με ρώτησαν αν έχω λίγο χρόνο να ανέβαινα πάνω στα γραφεία τους να συμπλήρωνα τις ερωτήσεις...

 

Body Line καταστάσεις ε;

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρων τρόπος φιλοσοφικής εμβάθυνσης.

 

Απορρίπτεις την Οπτική κάποιων άλλων περί Ατραπού, σκωπτικά και επιτιμητικά!

 

Άσχετα εαν αυτοί έχουν πίσω τους δεκαετίες δουλειάς επάνω σε αυτά τα ζητήματα.

 

Τους απορρίπτεις χωρίς να τους γνωρίσεις!

 

Τι ανόητος ο Πυθαγόρας που γύριζε απο Σχολή σε Σχολή επι δεκαετίες προτού κάνει την δική του Φιλοσοφική Σχολή!

 

Τι βλάκες και οι Ναίτες που καταδέχτηκαν να μελετήσουν τις Αραβικές Σχολές σκέψης και ξαναέφεραν τον Εσωτερισμό στην Σκοτεινή Ευρώπη!

 

Τι ανοητούλης και ο Βούδας που καταδέχτηκε να ξεκινήσει την Εσωτερική του Παιδεία απο τις Ινδουιστικές Σχολές Σκέψης της εποχής.

 

Τι ανεγκέφαλος και ο Ιησούς που τόλμησε ο αδαής (άκου κει!) να ξεκινήσει την Εσωτερική του Πορεία απο τις Εβραϊκές - άντε και τις Εσσαϊκές , μην πάμε παραπέρα και περάσουμε στο θρύλο - παραδόσεις!

 

Α, να μην ξεχνάμε και την "Ηλίθια" την Μπλαβάτσκι που έχασε το χρόνο της να περιφέρεται σε όλη την Ανατολή και τις Σχολές των Γιόγκι.

 

Άλλος ανόητος ο Άλιστερ Κρόουλυ που έχασε τον χρόνο του να περιφέρεται απο Σχολή σε Σχολή Σκέψης. Απο την Χρυσή Αυγή και τον Δυτικό Εσωτερισμό μέχρι την Κευλάνη της Γιόγκα!

 

Τι ανόητοι άνθρωποι!

 

Μα να μην ξέρουν πως είναι ανεγκέφαλο και χάσιμο χρόνου να πειραματίζεσαι απο Σχολή σε Σχολή!

 

Άκου κει να πάει κάποιος στη Νέα Ακρόπολη ή στην οποιαδήποτε Σχολή Mind Control ή Διαλογισμού ή Γιόγκα ή Αποκρυφισμού ή Μυστικισμού ή Εσωτερισμού Γενικά!....

 

Μα δεν καταλαβαίνει πως είναι ηλίθιο να πειραματίζεται με διαφορετικούς χώρους Εσωτερικής Σκέψης και Δράσης?

Edited by Avaris
Link to comment
Share on other sites

Άκου κει να πάει κάποιος στη Νέα Ακρόπολη ή στην οποιαδήποτε Σχολή Mind Control ή Διαλογισμού ή Γιόγκα ή Αποκρυφισμού ή Μυστικισμού ή Εσωτερισμού Γενικά!....

 

Μα δεν καταλαβαίνει πως είναι ηλίθιο να πειραματίζεται με διαφορετικούς χώρους Εσωτερικής Σκέψης και Δράσης?

 

Σωστά...Ζούμε σε κόσμο άπειρης Βλακείας-γιατί να μην παραμείνω ανοητούλης; Γιατί να ξεχωρίσω και να καταστώ εαυτόν "μη-βλάκα" και να απομονωθώ από τους λοιπούς της πλειοψηφίας;

Άσε,προτιμώ να παραμείνω αμύητος και αμαθής ανοητούλης...

 

...σου λέει εμμέσως πλήν σαφώς ο περισσότερος κόσμος. :smilewink:

 

Αλλά εγώ προσωπικά πέρασα από μερικές σχολές μυητικού χαρακτήρα...Τελικά,ρε μπας και δεν έκανα καλά;Μήπως πρέπει να την κάνω από δαυτές και να ξαναγυρίσω -πίσω στον σύνηθη κοσμάκη της απύθμενης βλακείας?? :063laugh::063laugh::063laugh:Λέγω,μήπως;

Link to comment
Share on other sites

Σεβαστη η αποψη σου Αγαπητε Avaris, ομως αλλο το να περιφερεσαι απο σχολη σε σχολη και να αποροφας καθε καλο που βρισκεις εις αυτας, και επειτα συνδιαζοντας τα να δημιουργεις ενα συγχωνευμα φιλοσοφιας και γνωσης περι όποιων θεματων ασχολειτε η καθε μια απο τις σχολες που "επισκευτηκες" (σε ΒΑΘΟΣ και οχι με μια απλη συμπληρωση ερωτηματολογιου).

ΚΑΙ αλλο το να σε πιανουν θυμα οπως λεμε, να σου ταζουν λαγους με πετραχιλια και γενικοτερα α εισαι μια απλη μαριονετα που την κανουν ΟΤΙ θελουν, ειδικοτερα αναφερομαι στο ειδος "ΣΧΟΛΩΝ" οπου σε εξαναγκαζουν να "αγοραζεις" ή να "προσφερεις" για να συνεχισεις να εισαι μελος σε κατι το οποιο ομοιαζει με ανεαο κυκλο: ωσαν μια κυκλικη σκαλα οπου Παντοτε σε βγαζει στον ιδιο οροφο.

 

Σαφως και υπαρχουν ΣΧΟΛΕΣ, ομως οι περισσοτερες που αυτοαποκαλουνται ετσι καθε αλλο παρα σχολες ειναι.

 

Επισης θελω να αναφερθω πως οποιοδηποτε απο τα γεγονοτα που ανεφερες εγινε σε μια χρονικη περιοδο που η κλιση προς αυτου του ειδους ενασχολησης ητο μαλλον ισχνη, και οχι οπως τωρα που (συγνωμη) ,μιλανε ολοι μιλαν και οι...."σχολες".

 

Εδω εχω φτασει και μονος μου σε σημειο να ιδρυσω σχολη....νοητα φυσικα μιας και το οικονομικο μου επιπεδο ΔΕΝ το επιτρεπει ακομα, αλλα πιστεψε με εχω πολλα περισσοτερα να προσφερω απο ΠΟΛΛΟΥΣ που το υποσχονται.

ΔΕΝ ανηκω στους ΥΠΟκρινομενους...ΥΠΟκριτης ειμαι.

 

Φυσικα αν τυχων κατ'οποιονδηποτε τροπο προσβληθηκες θελω να ξερεις πως δεν ειχα ΚΑΜΙΑ απολυτως προθεση για κατι τετοιο, μιας και το ατομο σου ειναι ΠΟΛΥ σεβαστο για εμε,.

Edited by Sucore
Link to comment
Share on other sites

Είπαμε ότι είναι ανεγκάφαλο να πειραματίζεσαι από σχολή σε σχολή; Και όλα αυτά τα ονόματα που ανέφερες; Υπονοήσαμε ότι ήταν ανεγκέφαλοι όλοι αυτοί;

 

Ανοίχθηκε θέμα για σχολές που ακολουθούν μία συγκεκριμένη τακτική. Εάν επρόκειτο για κάτι ανιδιοτελές δε θα ζητούσαν χρήματα, δε θα ζητούσαν προσωπικά στοιχεία. Και άντε να πάνε στο διάολο τα χρήματα, πες ότι θέλουν από κάπου να πιαστούν για να συνεχίσουν. Θυμίζει σκηνικό πολιτικών παρατάξεων που είναι έξω και μοιράζουν φυλλάδια και σε πιάνουν στο μπούρου μπούρου για να σε προσυλητίσουν.

 

Αυτά εγώ δε τα βλέπω σοβαρά πράγματα. Εάν κάποιος θέλει να ψαχτεί ας ψαχτεί από μόνος του και ας βρει μόνος του ό,τι είναι να βρει. Δε χρειάζεται τόση διαφήμιση πια.

 

Και το ειρωνικό υφάκι δεν είναι και ό,τι καλύτερο..

Edited by sabrina
Link to comment
Share on other sites

name='Sucore' date='Nov 1 2007, 08:17 PM' post='53082']

 

Σεβαστη η αποψη σου Αγαπητε Avaris, ομως αλλο το να περιφερεσαι απο σχολη σε σχολη και να αποροφας καθε καλο που βρισκεις εις αυτας, και επειτα συνδιαζοντας τα να δημιουργεις ενα συγχωνευμα φιλοσοφιας και γνωσης περι όποιων θεματων ασχολειτε η καθε μια απο τις σχολες που "επισκευτηκες" (σε ΒΑΘΟΣ και οχι με μια απλη συμπληρωση ερωτηματολογιου).

ΚΑΙ αλλο το να σε πιανουν θυμα οπως λεμε, να σου ταζουν λαγους με πετραχιλια και γενικοτερα α εισαι μια απλη μαριονετα που την κανουν ΟΤΙ θελουν, ειδικοτερα αναφερομαι στο ειδος "ΣΧΟΛΩΝ" οπου σε εξαναγκαζουν να "αγοραζεις" ή να "προσφερεις" για να συνεχισεις να εισαι μελος σε κατι το οποιο ομοιαζει με ανεαο κυκλο: ωσαν μια κυκλικη σκαλα οπου Παντοτε σε βγαζει στον ιδιο οροφο.

 

Σαφως και υπαρχουν ΣΧΟΛΕΣ, ομως οι περισσοτερες που αυτοαποκαλουνται ετσι καθε αλλο παρα σχολες ειναι.

 

Άκουσον μεν, πάταξον δε.

 

Τουτ' εστίν, μπες πρώτα μέσα στον "υπο έλεγχο" χώρο, άκουσέ τους, παρακολούθησε τις διδασκαλίες τους, γνώρισέ τους (δηλαδή, κάτσε εκεί αρκετό καιρό) και μετά κρίνε τους.

 

Σαφώς και υπάρχει "επικινδυνότητα" σε μια τέτοια "Εσωτερική Περιδιάβαση". Αλλά ποιός είπε πως η Ατραπός είναι τελείως "Ασφαλής"?

 

Μπες, "δοκιμάσου" , ανέπτυξε μέσα στην "εσωτερική επικινδυνότητα" τις "δυνάμεις" σου, την "ευελιξία" σου και τις "αντοχές" σου και μετά "βγες δυναμωμένος".

 

Φυσικά και υπάρχουν "Δράκοι" και "ανήθικες συμπεριφορές" σε πολλούς απο αυτούς τους χώρους. Άλλωστε, κι εγώ ο ίδιος τα περιγράφω σε διάφορα θέματά μου και τα βάζω προς διάλογο.

 

Εαν κάποιοι δεν λένε να το αντιληφθούν και να τα κοιτάξουν καλύτερα, δεν φταίω εγώ.

 

Αλλά, άλλο να λες, "ναι, ξέρω πως θα προσπαθήσουν να μου κάνουν πλύση εγκεφάλου, αλλά εγώ θα πάω για να δω γιατί αυτή η Σχολή Εσωτερισμού γιγαντώθηκε σε τέτοιον τεράστιο βαθμό παγκόσμια, θα πάρω ότι μπορώ να πάρω, θα αντισταθώ στις πιέσεις τους και αν δεν μου κάνει θα βγώ σαν κύριος όπως μπήκα"

 

και άλλο να λές, "α, μου είπαν πως εκεί μέσα κάνουν πλύση εγκεφάλου, φοβάμαι, ή δεν είναι σοβαροί, ή δεν κάνουν σωστή δουλειά, δεν πάω καθόλου".

 

Που το ξέρεις εσύ εαν κάνουν σωστή δουλειά εαν δεν το δεις απο πρώτο χέρι?

 

 

Επισης θελω να αναφερθω πως οποιοδηποτε απο τα γεγονοτα που ανεφερες εγινε σε μια χρονικη περιοδο που η κλιση προς αυτου του ειδους ενασχολησης ητο μαλλον ισχνη, και οχι οπως τωρα που (συγνωμη) ,μιλανε ολοι μιλαν και οι...."σχολες".

 

Δεν έχει καμία σημασία εαν μιλάμε για τότε ή για τώρα.

 

Έχεις ιδέα πόσα άκουσε απο την Αριστοκρατική της τάξη η Μπλαβάτσκι για την επιλογή της να ακούσει την "Μεταφυσική φωνή/κλίση" της και να τρέχει απο Μάγο σε Μάγο?

 

Ακόμη κι ο Βούδας κι ο Χριστός νομίζεις ότι άκουσαν λιγότερα απο το περιβάλλον τους?

 

Η "ισοπεδωτική πλειοψηφία" παθαίνει κάτι, ένα "ρίγος φόβου " και "δυσπιστίας" στην σκέψη να αρχίσει να "περιφέρεται" και να "ανοίγεται" στον πειραματισμό και το ψυχοπνευματικό μπόλιασμα απο διάφορες Σχολές Σκέψης.

 

Προτού κατηγορήσεις κάποιον ιδρυτή μιας Σχολής Σκέψης, ερεύνησέ τον Sucore.

 

Προτού κατηγορήσεις τον Livraga (Ν.Ακρόπολη) ή τον Hubard (Scientology), ή τον Sylva, ή τον Σάι Μπάμπα, ή τους Βουδιστές, ή το Σαμανισμό, ή τους Κριναετούς, ή τους Τέκτονες ή τους Ροδόσταυρους, ή δεν ξέρω εγώ ποιόν άλλον, ΜΠΕΣ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΣΕ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ.

 

Γι' αυτό υπάρχουν τα "επίπεδα Εισόδου" και οι "προθάλαμοι".

 

Τι φοβάσαι δηλαδή? Μην σε "δέσουν" δεν ξέρω εγώ με τι ξόρκια και δεν μπορείς να φύγεις? Αυτά είναι αηδίες.

 

Όχι, ξεπέρασε το φόβο σου, μπες, δες και αποφάσισε μετά για το "ποιόν" τους.

 

Διαφορετικά, βγάλε το σκασμό και μην προσπαθείς να επηρεάσεις άλλους με την "δήθεν" γνώση σου.

 

(Sorry για το Β' πρόσωπο, δεν απευθύνομαι σε σένα Sucore....γενικό είναι...)

 

Εδω εχω φτασει και μονος μου σε σημειο να ιδρυσω σχολη....νοητα φυσικα μιας και το οικονομικο μου επιπεδο ΔΕΝ το επιτρεπει ακομα, αλλα πιστεψε με εχω πολλα περισσοτερα να προσφερω απο ΠΟΛΛΟΥΣ που το υποσχονται.

ΔΕΝ ανηκω στους ΥΠΟκρινομενους...ΥΠΟκριτης ειμαι.

 

Το πως θα δουλέψεις επάνω στην Γνώση φίλε Sucore, είναι δικό σου θέμα. Δεν θα το κρίνω εγώ.

 

Αυτό που εμένα μου φέρνει αλλεργία είναι να φοβάται κάποιος να πειραματιστεί "ανοιγόμενος ψυχοπνευματικά σε Ομάδες/Σχολές" και απο την άλλη να το παίζει "Γνώστης". Ο φόβος του πειραματισμού απο την μία και απο την άλλη η "ξερολίαση" - χωρίς να έχει γνωρίσει κάποιος "αυτό που κρίνει".

 

 

Φυσικα αν τυχων κατ'οποιονδηποτε τροπο προσβληθηκες θελω να ξερεις πως δεν ειχα ΚΑΜΙΑ απολυτως προθεση για κατι τετοιο, μιας και το ατομο σου ειναι ΠΟΛΥ σεβαστο για εμε,.

 

 

Φιλαράκο Sucore,

 

ένας απο τους λόγους που παραμένω εδώ, σε αυτό το συγκεκριμένο forum, μετά απο έναν χρόνο και πολλές "εντάσεις", είναι για να εμπεδώσω το ότι "δεν υφίσταται η έννοια της προσβολής".

 

Με λίγα λόγια, χρησιμοποιώ τους διαλόγους (και κάποιους απο τους χρήστες) ως πειραματόζωα προκειμένου να βελτιώσω δικά μου Ψυχοπνευματικά Σημεία .

 

Τόπιασες τώρα?

 

 

(ΥΓ: κι εγώ σε συμπαθώ, αν και μου σπας τ' α*@#%^*α ώρες ώρες :smilewink: - αλλά έτσι είναι οι συμπάθειες :063laugh: )

Edited by Avaris
Link to comment
Share on other sites

name='Sucore' date='Nov 1 2007, 08:17 PM' post='53082']

Άκουσον μεν, πάταξον δε.

 

Το πως θα δουλέψεις επάνω στην Γνώση φίλε Sucore, είναι δικό σου θέμα. Δεν θα το κρίνω εγώ.

 

Αυτό που εμένα μου φέρνει αλλεργία είναι να φοβάται κάποιος να πειραματιστεί "ανοιγόμενος ψυχοπνευματικά σε Ομάδες/Σχολές" και απο την άλλη να το παίζει "Γνώστης". Ο φόβος του πειραματισμού απο την μία και απο την άλλη η "ξερολίαση" - χωρίς να έχει γνωρίσει κάποιος "αυτό που κρίνει".

Φιλαράκο Sucore,

 

ένας απο τους λόγους που παραμένω εδώ, σε αυτό το συγκεκριμένο forum, μετά απο έναν χρόνο και πολλές "εντάσεις", είναι για να εμπεδώσω το ότι "δεν υφίσταται η έννοια της προσβολής".

 

Με λίγα λόγια, χρησιμοποιώ τους διαλόγους (και κάποιους απο τους χρήστες) ως πειραματόζωα προκειμένου να βελτιώσω δικά μου Ψυχοπνευματικά Σημεία .

 

Τόπιασες τώρα?

(ΥΓ: κι εγώ σε συμπαθώ, αν και μου σπας τ' α*@#%^*α ώρες ώρες :smilewink: - αλλά έτσι είναι οι συμπάθειες :063laugh: )

 

Παροτι συμφωνω ΣΕ ΟΛΑ (εκτος του οτι ΚΑΤΗΓΟΡΩ αν κ δεν ηταν προς εμε το σχολιο σου αυτο) θελω να προσθεσω πως Επιδιωκω να ΑΝΟΙΧΤΩ ΨΥΧΟΣΩΜΑΤΙΚΑ ΟΜΩΣ το ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ κανει οτι δυναται να με εμποδισει....

αυτα για εμε.

 

Οσο για το σου τα σπαω(κ γενικα εσκεμενα στο forum ωρες ωρες) το κανω για να μην το παιζω ξερολας διοτι ειναι πραγματικα ΠΟΛΥ πιο σπαστικο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι,

 

Πέρνω τηναφορμή να σας ρωτήσω τί γνωρίζεται για αυτήν την οργάνωση(να την πώ).

Αυτοαποκαλέιται φιλοσοφική και φιλολογικά αλλά παρολα αυτά δίναι κάτι σαν διαλλάξεις με διάφορα θέματα όπως αστρική προβολή

θετική σκέψη και άλλα. Παρακαλώ αν έχεται ακούσει κάτι επικοινωνήστε.

Ευχαριστώ!!!!

Unicorn διάβασε προσεκτικά τα παρακάτω link, πιστεύουμε οτι είναι αρκετά εμπεριστατωμένα.

 

Νέα Ακρόπολη JAL

 

Nέα Ακρόπολη Cesnur

 

Nέα Ακρόπολη La Tiempo

 

 

 

Διαφορετικά, βγάλε το σκασμό και μην προσπαθείς να επηρεάσεις άλλους με την "δήθεν" γνώση σου.

 

Για να φτάσουμε στο “Νέο Κόσμο” πρέπει να εξουδετερωθεί η δημοκρατία, που είναι η αράχνη και “συνεπής πηγή δυστυχίας”

 

J.A. Livraga Ιδρυτής της Νέας Ακρόπολης

 

Edited by antiesoterica
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...