Jump to content

Η θλιβερή πραγματικότητα...


Νεφέλη
 Share

Recommended Posts

Ωραίοι είστε...και ας πούμε ότι συμβαίνει αυτό, συναντάς δηλαδή ΤΟ ταίρι σου..κι αν σ'έχει πιάσει η χαζομάρα και δεν το δεις;;;Δεν το αναγνωρίσεις;;;Σκεφτήκατε πόσο ακόμη χειρότερες είναι οι πιθανοτητες μας εξαιτίας της "στραβωμάρας" μας;;;

 

Για να ανοίξουμε μάτια,αυτιά και καρδιές...(λέω εγώ τώρα.... :whistling: )

Edited by Mystictear
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ωραίοι είστε...

 

Φυσικά και είμαστε ΩΡΑΙΟΙ! :063biker::gleam:

Δηλ.τι άντρες θα'θελες να συχνάζουν στο παρόν Φόρουμ;

Αν δεν είμαστε όλο "γλύκες" για σας, τότε δε θα μας βλέπω καλά...

 

και ας πούμε ότι συμβαίνει αυτό, συναντάς δηλαδή ΤΟ ταίρι σου..κι αν σ'έχει πιάσει η χαζομάρα και δεν το δεις;;;Δεν το αναγνωρίσεις;;;Σκεφτήκατε πόσο ακόμη χειρότερες είναι οι πιθανλοτητες μας εξαιτίας της "στραβωμάρας" μας;;;

 

Γι αυτό οι φλεγματικοί Άγγλοι (ας είναι και άθλιοι στη γενικότερη νοοτροπία, πότε-πότε...) επινόησαν το πανέμορφο I AM VERY SORRY,HONEY!. .

Να μάθουμε επιτέλους την πραγματική ουσία του να λες ειλικρινώς "συγνώμη" :smilewink: και όχι να τη λες απλώς...τυπικώς!

 

Για να ανοίξουμε μάτια,αυτία και καρδίες...(λέω εγώ τώρα.... :whistling: )

 

Εγώ τη καρδιά μου την έχω ορθάνοιχτη...

(αλλά μόνο για το κορίτσι των Ονείρων μου! :063laugh: )

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είμαστε ΩΡΑΙΟΙ! :063biker::gleam:

Δηλ.τι άντρες θα'θελες να συχνάζουν στο παρόν Φόρουμ;

Αν δεν είμαστε όλο "γλύκες" για σας, τότε δε θα μας βλέπω καλά...

Γι αυτό οι φλεγματικοί Άγγλοι (ας είναι και άθλιοι στη γενικότερη νοοτροπία, πότε-πότε...) επινόησαν το πανέμορφο I AM VERY SORRY,HONEY!. .

Να μάθουμε επιτέλους την πραγματική ουσία του να λες ειλικρινώς "συγνώμη" :smilewink: και όχι να τη λες απλώς...τυπικώς!

Εγώ τη καρδιά μου την έχω ορθάνοιχτη...

(αλλά μόνο για το κορίτσι των Ονείρων μου! :063laugh: )

 

1ον) Kοίτα, δεν μπορώ να συμφωνήσω, ούτε όμως και αν διαφωνήσω... Εάν και εφόσον σας δω όλους,θα σου πω για την ομορφιά σας....

2ον)Εμένα μ'αρέσουν οι γλύκες, και το ίδιο πιστεύω για την πλειονότητα των γυναικών εδώ μέσα...συνεπώς που σε "χαλάει" να μας κάνεις τη χάρη;;;; ΄Αλλωστε, λίγο σιρόπι παραπάνω αξίζει...ε;διαφωνούμε;;

3ον)την ουσία της συγνώμης, από Άγγλο θα τη μάθεις;;; (άσχετο...απλά έχω την απορία..)

4ον)Και μονάχα για εκείνην να την έχεις ορθάνοιχτη,οι άλλοι-ες ας προσπαθήσουν να σε κερδίσουν....χιχιχχι..αλλά θα την καταλάβεις την κοπελιά λες;;;

Edited by Mystictear
Link to comment
Share on other sites

1ον) Kοίτα, δεν μπορώ να συμφωνήσω, ούτε όμως και αν διαφωνήσω... Εάν και εφόσον σας δω όλους,θα σου πω για την ομορφιά σας....

2ον)Εμένα μ'αρέσουν οι γλύκες, και το ίδιο πιστεύω για την πλειονότητα των γυναικών εδώ μέσα...συνεπώς που σε "χαλάει" να μας κάνεις τη χάρη;;;; ΄Αλλωστε, λίγο σιρόπι παραπάνω αξίζει...ε;διαφωνούμε;;

3ον)την ουσία της συγνώμης, από Άγγλο θα τη μάθεις;;; (άσχετο...απλά έχω την απορία..)

4ον)Και μονάχα για εκείνην να την έχεις ορθάνοιχτη,οι άλλοι-ες ας προσπαθήσουν να σε κερδίσουν....χιχιχχι..αλλά θα την καταλάβεις την κοπελιά λες;;;

 

1ον)Ααααα! Εγώ από ομορφιά άλλο τίποτα...Άγρια μαγική ομορφιά... :8_1_209[1]:

2ον)Μα αυτό λέω:ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ! Προέχει η καλή ψυχική διάθεση ολονών μας, η πλέρια αγάπη, η αλληλεγγύη, η εμπιστοσύνη,η χαρά (Ο.Κ. οπότε αυτό είναι εφικτό,έτσι;)Χωρίς αυτά,τι θα γινόμασταν;Και πάνω απ'όλα η υγεία,προφανώς...Άντε: πάντα έτσι-να στε όμορφες! (όχι μόνο έξω αλλά και μέσα...)

3ον)όχι από Άγγλο,γλυκιά μου...όχι από Βρεττανό(αν είναι δυνατόν!)αλλά από τα βάθη της Καρδιάς μας! Έτσι; :lol:

4ον)ε...κάποια προσπάθεια για να την κατανοήσω εκ βαθέων,θα τη κάνω-δε θα το προσπαθήσω; Πώς αλλιώς θα διατηρήσω μια σχέση; Αξύρυστος με φανελάκι στον καναπέ,με ΤιΒι και μπυρίτσα στο'να χέρι; Δε λέει -και εκείνη θα'χει (δίκαιο) λόγο παραπάνω να ξαναγκρινιάξει! Αυτά τα πράγματα απαιτούν σφαιρική σκέψη,ευστροφία, ειλικρινή στάση εμπιστοσύνη και διάθεσης για κατανόηση (κι ας λέει ...ο Speedy! :angel: )και βεβαίως:χρόνο -πολύ χρόνο δίπλα στο ταίρι σου!!! :kissylove:

 

Αν "προσπαθήσουν" να με κλέψουν άλλες;;; Πονηρή είσαι,τελικά-Mystictear...! :nono:

Link to comment
Share on other sites

Δε λέει -και εκείνη θα'χει (δίκαιο) λόγο παραπάνω να ξαναγκρινιάξει! Αυτά τα πράγματα απαιτούν σφαιρική σκέψη,ευστροφία, ειλικρινή στάση εμπιστοσύνη και διάθεσης για κατανόηση (κι ας λέει ...ο Speedy! angel_not.gif )

 

Που κολλάει ο Speedy με αυτά που είπες;?

Link to comment
Share on other sites

Καθολου θλιβερη πραγματικοτητα για εμενα.

Το θεμα ειναι 1 για εμενα και το εχω ξαναπει και ακομα το υποστηριζω :

Ειμαστε Μ@Λ@ΚΣ επειδη ειστε Πut@'ς και γινεσθαι ετσι επειδη πεφτετε σε καποιον Μ@Λ@Κ@!!

Το θεμα ειναι να ξεπερναμε οποιαδηποτε κακη εμπειρια εχουμε απο την σχεση μας με το αντιθετο φυλλο και ΠΑΝΤΑ να προσπαθουμε να υιοθετησουμε μια σταση ανεκτικοτητας (ΦΥΣΙΚΑ αναλογα με τα ορια μας) στα κοινα κακα που εχει το αντιθετο φυλλο.

Αυτο κανω εγω εδω και καποιο καιρο (ακομα βεβαια ειμαι σε φαση "μαθησης") και ειμαι πολυ ευτυχης απο τα αποτελεσματα, το ιδιο και το οποιο εταιρο ημισι εχω ανα καιρο..

Link to comment
Share on other sites

Που κολλάει ο Speedy με αυτά που είπες;?

 

Bρε, Sorry! Τον "Τραγοκέρατο" εννοούσα!!!(με αυτά που έλεγε περί αντρών...)

Εσύ είσαι καλό παιδί. Και πάλι συγνώμη... :4_1_203[1]:

 

Εκ παραδρομής το ονομά σου,βλέπεις...

 

Εμ δεν είμαστε όλοι οι άντρες το ίδιο... :4_1_72[1]:

Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε Μ@Λ@ΚΣ επειδη ειστε Πut@'ς και γινεσθαι ετσι επειδη πεφτετε σε καποιον Μ@Λ@Κ@!!

 

Ξέχασες να συμπληρώσεις «ο οποίος έγινε μ@λ@κ@ς επειδή του έτυχε μια π0υτ*** η οποία βγάζει τα απωθημένα της από ένα μ@λ@κ@ που της έτυχε ο οποίος της έβγαζε τα δικά του από την π0υτ*** πρώην του» κ.ο.κ.

 

Κι ένας αφορισμός:

 

Ελλάδα: η μόνη χώρα όπου όλοι οι άντρες είναι γ@μι@δες κι όλες οι γυναίκες παρθένες.

<_<

 

 

Bρε, Sorry! Τον "Τραγοκέρατο" εννοούσα!!!(με αυτά που έλεγε περί αντρών...)

 

(Speedy, αυτός σε έβρισε!)

 

Ingmar, φυσικά και δεν είμαστε όλοι το ίδιο, αλλά δεν πειράζει. Εκεί που είσαι ήμουνα κι εδώ που είμαι θά'ρθεις.

 

Σημείωσε μόνο να επισκεφθείς πάλι αυτό το θρεντ μετά από 10 χρόνια...

:wizard:

 

Μια απορία: έγραψα κάτι που να δείχνει έλλειψη διάθεσης για κατανόηση;

Link to comment
Share on other sites

Ingmar, φυσικά και δεν είμαστε όλοι το ίδιο, αλλά δεν πειράζει. Εκεί που είσαι ήμουνα κι εδώ που είμαι θά'ρθεις.

 

ΩΧ!Τι μου λες...

Ευχαριστώ-μου'φτιαξες τη διάθεση... :063laugh:

 

Σημείωσε μόνο να επισκεφθείς πάλι αυτό το θρεντ μετά από 10 χρόνια...

:wizard:

 

Μην ανησυχείς:θα το'χω πάντα υπόψιν μου.Μόνο πληζ , μη τρομάξεις εαν εώς τότε, θα΄χω πια γίνει :ghost:

 

Μια απορία: έγραψα κάτι που να δείχνει έλλειψη διάθεσης για κατανόηση;

 

Μπα καθόλου:Και συ καλό παιδί είσαι... :isaycool:

 

 

 

 

 

 

...με μια μικρή δόση αντρικής βαρβατίλας... :blblbl:

Link to comment
Share on other sites

Ρε, εγώ σ' έβρισα; :blblbl:

 

όχι,αλλά με τα μαγικά μου ,σε έκανα να μου βγάλεις γλώσσα! :063laugh:

Link to comment
Share on other sites

Νεφέλη είμαι σίγουρος οτι κάθεσαι κάπου και παρακολουθείς το thread και έχεις ξεκαρδιστεί στα γέλια με τις απαντήσεις εδώ.

 

Αφού ρε παιδιά απο την στιγμή που δημιουργήθηκε ο άνθρωπος , έχει το "αντίθετο" του ταίρι και έχει δημιουργήσει ακόμα και αριστουργήματα όσον αφορά το ταίριαγμα διά μέσου συναισθημάτων.

 

Ο έρωτας είναι σαν τον πόλεμο κοκ.

 

Το άρθρο και κάθε είδους αστεία τέτοια έρευνα , διαιωνίζει το ενδιαφέρον της "αγαπημένης κόντρας" μεταξύ των δύο φύλων. Το πόσο έξυπνος/η, όμορφος/η , πλούσιος/α, κτλ... πάντα έπαιζε ρόλο... απο την αρχή της ανθρωπότητος. Δεν είναι καινούριο φαινόμενο.

 

Ακόμα δυσκολότερο είναι το θέμα συμβίωση , ειδικά σήμερα που οι απαιτήσεις της ζωής αλλά και οι επιθυμίες έχουν αλλάξει και για τα δύο φύλα. Εδώ ρε παιδιά δεν μπορούμε να τα βρούμε με τον εαυτό μας , καλά-καλά , θα τα βρούμε με μια προσωπικότητα απέναντι μας , που θα έχει και ισχυρή νοημοσύνη;

 

Αντίθετα πολύ ευκολότερα θα βρείτε μια έξυπνη γυναίκα με ενα χαζό πλήν πλούσιο άντρα... ή ενα έξυπνο άντρα με μια bimbo.

 

Η συμβίωση δύο ευφυιών ανθρώπων που έχουν την δυνατότητα του εκφράζειν αλλά και διαμορφωμένες απόψεις , είναι σαν να βάζεις να συνυπάρξουν νερό και φωτιά. Κάποια στιγμή κάποιο θα κυριαρχήσει και το άλλο θα "εξαφανιστεί".. στα ζευγάρια και στους ανθρώπους απλά θα διαλυθεί ο δεσμός και ο καθείς θα καταλάβει και πάλι τον αρχικό του χώρο.

 

Αυτό όσον αφορά το σοβαρό του θέματος... όσον αφορά τώρα το χαλαρό...

 

Παίρνετε στα σοβαρά ενα gallop που έχει δημιουργηθεί απο του Άγγλους , διάσημους για την πολυπληθέστερη κοινότητα "τρίτου φύλου";;;; ... Προβοκάτσια προς τα υπόλοιπα δύο φύλα είναι!!! :Evil_1061: :8_3_37[1]:

Edited by Anor
Link to comment
Share on other sites

Νεφέλη είμαι σίγουρος οτι κάθεσαι κάπου και παρακολουθείς το thread και έχεις ξεκαρδιστεί στα γέλια με τις απαντήσεις εδώ.

 

Μόοοονο ή Νεφέλη; :063laugh::063laugh::063laugh:

 

Αφού ρε παιδιά απο την στιγμή που δημιουργήθηκε ο άνθρωπος , έχει το "αντίθετο" του ταίρι και έχει δημιουργήσει ακόμα και αριστουργήματα όσον αφορά το ταίριαγμα διά μέσου συναισθημάτων.

Ο έρωτας είναι σαν τον πόλεμο κοκ.

 

Αυτά τα ξέρουμε...Κάτι καινούργιο; :cheerful:

 

Το άρθρο και κάθε είδους αστεία τέτοια έρευνα , διαιωνίζει το ενδιαφέρον της "αγαπημένης κόντρας" μεταξύ των δύο φύλων. Το πόσο έξυπνος/η, όμορφος/η , πλούσιος/α, κτλ... πάντα έπαιζε ρόλο... απο την αρχή της ανθρωπότητος. Δεν είναι καινούριο φαινόμενο.

Παίρνετε στα σοβαρά ενα gallop που έχει δημιουργηθεί απο του Άγγλους , διάσημους για την πολυπληθέστερη κοινότητα "τρίτου φύλου";;;; ... Προβοκάτσια προς τα υπόλοιπα δύο φύλα είναι!!! :Evil_1061: :8_3_37[1]:

 

Βρε,καλαμπουρίζουμε εδώ...στο τέλος, όλοι αγαπημένοι...

 

Αύριο μέρα είναι! :cheerful: :whistling:

Link to comment
Share on other sites

[...]

Η συμβίωση δύο ευφυιών ανθρώπων που έχουν την δυνατότητα του εκφράζειν αλλά και διαμορφωμένες απόψεις , είναι σαν να βάζεις να συνυπάρξουν νερό και φωτιά. Κάποια στιγμή κάποιο θα κυριαρχήσει και το άλλο θα "εξαφανιστεί".. στα ζευγάρια και στους ανθρώπους απλά θα διαλυθεί ο δεσμός και ο καθείς θα καταλάβει και πάλι τον αρχικό του χώρο.

[...]

:Evil_1061: :8_3_37[1]:

Επετρεψε μου να διαφωνησω, στην φυση συνυπαρχουν και φωτια και νερο, ειναι ολα θεμα ισορροπιας :smilewink:

Φυσικα και υπαρχουν οι "τσακωμοι" τους, ομως ετσι επερχεται η δημιουργια. :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Ηράκλειτος...

 

"Τα εναντιόδρομα έχουν ενιαία φορά. Από τα αντίθετα γεννιέται η ωραίοτερη αρμονία."

 

{"Ηράκλειτος το αντίξουν συμφέρον και εκ των διαφερόντων καλλίστην αρμονίαν"

(Αριστοτέλης, Ηθικά Νικομάχεια)*}

 

*συγνώμη αλλά δεν έχω φορτώσει πολυτονική γραμματοσειρά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...