Jump to content

ΑΜΡΑ


 Share

Recommended Posts

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Καλά από τον Εβραϊκό μυστικισμό τώρα το ρίξανε στα αρχαιοελληνικά :blink:

 

Φαίνεται ότι αυτό τραβάει....

 

 

Άντε βρε και καλές δουλειές... :bye:

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβώς θες να μας πεις με αυτο και δεν σε πιάνω...για πες παρακάτω..είδαμε το σχεδιαγραμμα να το πω, μετα τους ύμνους με μια διαδικασια τελετής...και μετά ? περιμενουμε το τι ακριβώς θες να πεις

Link to comment
Share on other sites

***Τα κείμενα και οι εικόνες της ΑΜΡΑ αφαιρούνται διότι όπως μας πληροφόρησαν είναι cpyrighted***

 

 

Καλά τώρα,αυτό ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ;;;;???

 

Δεν έχεις ακούσει για την μυσταγωγική αξία της Σιωπής; Όλα στη φόρα...;

Που τα βρήκες όλα αυτά;

 

Κακώς.Πολύ κακώς! Ρώτησες τα μέλη της ΑΜΡΑ ,εάν συμφωνούν με τη κίνησή σου αυτή;

 

 

Είδατε τι γίνεται,εάν δίνετε εδώ και εκεί τυπικά,χάρτες διαμόρφωσης Ναού και λοιπές μυσταγωγικού τύπου λεπτομέρειες...Πέραν των ορίων ενός τάγματος,η ηλιθιότητα,η κατινιά και η επιπολαιότητα θεριεύουν και οργιάζουν...! Τα παθήματα δεν γίνονται μαθήματα,φοβούμαι... :015annoyed:

Edited by Αυγερινός
Link to comment
Share on other sites

Καλά τώρα,αυτό ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ;;;;???

 

Δεν έχεις ακούσει για την μυσταγωγική αξία της Σιωπής; Όλα στη φόρα...;

Που τα βρήκες όλα αυτά;

 

Κακώς.Πολύ κακώς! Ρώτησες τα μέλη της ΑΜΡΑ ,εάν συμφωνούν με τη κίνησή σου αυτή;

 

 

Είδατε τι γίνεται,εάν δίνετε εδώ και εκεί τυπικά,χάρτες διαμόρφωσης Ναού και λοιπές μυσταγωγικού τύπου λεπτομέρειες...Πέραν των ορίων ενός τάγματος,η ηλιθιότητα,η κατινιά και η επιπολαιότητα θεριεύουν και οργιάζουν...! Τα παθήματα δεν γίνονται μαθήματα,φοβούμαι... :015annoyed:

Πρέπει όλοι μας να δεχόμαστε την κριτική.

Όπως εγώ δέχομαι τη δική σου (ηλίθιος, κατίνος, επιπόλαιος), έτσι πρέπει να δεχτείς κι εσύ τη δική μου.

 

Ορίστε ένα παράδειγμα κριτικής:

χάρτες διαμόρφωσης Ναού και λοιπές μυσταγωγικού τύπου λεπτομέρειες..

Ευλόγησον τον κύριον!

Link to comment
Share on other sites

Καλά τώρα,αυτό ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ;;;;???

 

Δεν έχεις ακούσει για την μυσταγωγική αξία της Σιωπής; Όλα στη φόρα...;

Που τα βρήκες όλα αυτά;

 

Κακώς.Πολύ κακώς! Ρώτησες τα μέλη της ΑΜΡΑ ,εάν συμφωνούν με τη κίνησή σου αυτή;

Είδατε τι γίνεται,εάν δίνετε εδώ και εκεί τυπικά,χάρτες διαμόρφωσης Ναού και λοιπές μυσταγωγικού τύπου λεπτομέρειες...Πέραν των ορίων ενός τάγματος,η ηλιθιότητα,η κατινιά και η επιπολαιότητα θεριεύουν και οργιάζουν...! Τα παθήματα δεν γίνονται μαθήματα,φοβούμαι... :015annoyed:

δηλαδή αν κατάλαβα καλά ο σκοπός είναι απλα η ''αποκάλυψη'' (κατινια με λίγα λόγια)?

Link to comment
Share on other sites

...και σε συμβουλεύω να μην συνεχίσεις -εάν έχεις άλλο έντυπο υλικό από ΑΜΡΑ-στην...παράθεση "στοιχείων" εδώ στο φόρουμ.Ούτε υλικού από οποιοδήποτε ΆΛΛΟ ΤΑΓΜΑ Ή ΟΡΓΑΝΩΣΗ(είτε τεκτονικού είναι,είτε ροδοσταυρικού,είτε μαγικού,είτε...κ.τ.λ.κ.τ.λ.). Δείχνει χαμηλό επίπεδο και ανευθυνότητα: όταν κάποιος σου τα εμπιστεύεται ,οφείλεις να σεβαστείς αυτή την άποψη.Όταν κατεβάζω εγώ κάτι στο φόρουμ,ασφαλώς ρωτάω "επιτρέπεται να τα ανεβάσω στο διαδύκτιο;",αν μου πούν όχι δεν γίνεται-δεν το κάνω. Αν τώρα μέλη της ΑΜΡΑ σου'πανε Ο.Κ. Ανεβασέ τα δε μας νοιάζει, εντάξει εγώ σταματάω εδώ. Ότι νομίζουν...

 

________________________________________________________________________________

________________________________________

 

 

Υ.Γ.: Δεν είμαι μέλος ΑΜΡΑ.

Link to comment
Share on other sites

Αυγερινέ και poli28,να σας παρακαλέσω να σκέφτεστε και λίγο:

 

Καλή η κριτική δε λέω! .Αλλά άαααλλοοο αυτή και άααλλοοοο το να...παραθέσεις κείμενα ή στοιχεία που υποτίθεται η οργάνωση τα κρατάει ΜΟΝΟΝ για τα υποψήφια ή ενεργά μέλη της. Πάτε να δείτε λίγο στην ιστοσελίδα τους (www.amra.gr -αν δε το ξέρετε ήδη): υπάρχουν αναρτημένα τα στοιχεία που παράθεσε ο κύριος Arthur Conan D. Είναι ονλάϊν όλα αυτά; Όχι; Αν όχι-τι σημαίνει αυτό; Ότι προφανώς δεν είναι για τα μάτια του καθενός...Κοιτάξτε,υπάρχει λόγος που τυπικά ή εικόνες κατόψεως Εργαστηρίων (ή όπως αλλιώς αποκαλούνται)χώρων,εντάξει; Άσχετα εάν εσείς τις θεωρείτε "βλακείες" ή "παρωχημένα"-που ο σεβασμός στην επιθυμία τους; Κοιτάξτε και λίγο την ιστορία των Αρχαίων Μυστηρίων. Εκτός κι αν αυτή η κίνηση έχει την έγκριση της οργάνωσης οπότε πάω πάσο. Αν όχι,τότε ποιά νομίζετε πρέπει να'ναι η δική σας θέση;

 

Και ένα άλλο ερώτημα και θέλω να μου απαντήσετε ειλικρινά: Εάν ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΔΥΟ ανήκατε σε μια κλειστή Α ή Β οργάνωση,λειτουργώντας αυστηρά σε πλαίσιο τυπικών και εργασιών που ΔΕΝ κοινοποιούνται (και δεν πρέπει-κατά τη γνώμη σας) δημόσια/ανοικτά στο ευρύ κοινό για τον Χ ή Ψ λόγο (και δίκιο θα'χατε), και κάποιος -εγώ ας πούμε- που με τον ένα τρόπο ή άλλο είχα...σε πλήρη γνώση μου όλα αυτά (που με μεγάλη προσπάθεια προσπαθείτε να κρατήσετε μυστικά) τα κοινοποιούσα σε αμύητο-άσχετο κόσμο για να σπάσω απλώς ...πλάκα;? Τι θα λέγατε τότε; Τι θα αισθανόσασταν...; :nono:

Link to comment
Share on other sites

...Άρα έχουμε να κάνουμε με έναν απογοητευμένο ροδόσταυρο που δημοσιοποιεί στοιχεία της οργάνωσης ώστε να της κάνει ζημιά? :018bleh:

Link to comment
Share on other sites

Αυγερινέ και poli28,να σας παρακαλέσω να σκέφτεστε και λίγο:

 

Καλή η κριτική δε λέω! .Αλλά άαααλλοοο αυτή και άααλλοοοο το να...παραθέσεις κείμενα ή στοιχεία που υποτίθεται η οργάνωση τα κρατάει ΜΟΝΟΝ για τα υποψήφια ή ενεργά μέλη της. Πάτε να δείτε λίγο στην ιστοσελίδα τους (www.amra.gr -αν δε το ξέρετε ήδη): υπάρχουν αναρτημένα τα στοιχεία που παράθεσε ο κύριος Arthur Conan D. Είναι ονλάϊν όλα αυτά; Όχι; Αν όχι-τι σημαίνει αυτό; Ότι προφανώς δεν είναι για τα μάτια του καθενός...Κοιτάξτε,υπάρχει λόγος που τυπικά ή εικόνες κατόψεως Εργαστηρίων (ή όπως αλλιώς αποκαλούνται)χώρων,εντάξει; Άσχετα εάν εσείς τις θεωρείτε "βλακείες" ή "παρωχημένα"-που ο σεβασμός στην επιθυμία τους; Κοιτάξτε και λίγο την ιστορία των Αρχαίων Μυστηρίων. Εκτός κι αν αυτή η κίνηση έχει την έγκριση της οργάνωσης οπότε πάω πάσο. Αν όχι,τότε ποιά νομίζετε πρέπει να'ναι η δική σας θέση;

 

Και ένα άλλο ερώτημα και θέλω να μου απαντήσετε ειλικρινά: Εάν ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΔΥΟ ανήκατε σε μια κλειστή Α ή Β οργάνωση,λειτουργώντας αυστηρά σε πλαίσιο τυπικών και εργασιών που ΔΕΝ κοινοποιούνται (και δεν πρέπει-κατά τη γνώμη σας) δημόσια/ανοικτά στο ευρύ κοινό για τον Χ ή Ψ λόγο (και δίκιο θα'χατε), και κάποιος -εγώ ας πούμε- που με τον ένα τρόπο ή άλλο είχα...σε πλήρη γνώση μου όλα αυτά (που με μεγάλη προσπάθεια προσπαθείτε να κρατήσετε μυστικά) τα κοινοποιούσα σε αμύητο-άσχετο κόσμο για να σπάσω απλώς ...πλάκα;? Τι θα λέγατε τότε; Τι θα αισθανόσασταν...; :nono:

Μα δεν αντιλέγω σε όσα λες. Συμφωνώ απόλυτα. απλά είδα το topic και επείδη αλήθεια δεν έχω εις γνώσιν μου αυτη την ΑΜΡΑ και τι ακριβώς είναι και μπήκα να το διαβάσω. και βλέπω ένα νέο μέλος αν δεν κάνω λάθος νέο είναι ετσι? να μας δείνει ένα χάρτη και να προσθέτει και ύμνους. λογικό δεν είναι για κάποιον που δεν γνωρίζει τι είναι όλα αυτά να έχει απορία το τι θέλει να μας πει ? εγώ δεν καταλάβα. μετα είδα το δικό σου post και έκανα την εξης απορία αν απλά αυτό που ήθελε ο τύπος αυτός ήτανε να κάνει πλάκα ή κατινιά.αυτό μόνο και συγνωμη δεν έκανα κριτική πουθενα. απορία είχα

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share


×
×
  • Create New...