Jump to content

ΑΜΡΑ


 Share

Recommended Posts

Μα δεν αντιλέγω σε όσα λες. Συμφωνώ απόλυτα. απλά είδα το topic και επείδη αλήθεια δεν έχω εις γνώσιν μου αυτη την ΑΜΡΑ και τι ακριβώς είναι και μπήκα να το διαβάσω. και βλέπω ένα νέο μέλος αν δεν κάνω λάθος νέο είναι ετσι? να μας δείνει ένα χάρτη και να προσθέτει και ύμνους. λογικό δεν είναι για κάποιον που δεν γνωρίζει τι είναι όλα αυτά να έχει απορία το τι θέλει να μας πει ? εγώ δεν καταλάβα. μετα είδα το δικό σου post και έκανα την εξης απορία αν απλά αυτό που ήθελε ο τύπος αυτός ήτανε να κάνει πλάκα ή κατινιά.αυτό μόνο και συγνωμη δεν έκανα κριτική πουθενα. απορία είχα

 

Ο.Κ. Δεν έχω θυμώσει με εσένα ή τον Αυγερινό. Απλά,να...σε αυτή τη χώρα,ας υπάρχει και κάποιος σεβασμός. Π.χ. Οι Άγγλοι, σε τέτοια θέματα "παραδόσεως" (όπως π.χ. ο τεκτονισμός) αν και όχι όλοι τους μέλη τέτοιων ταγμάτων,εντούτοις έχουν μια πιο έντιμη στάση. Δεν ξεφουρνίζουν το καθετί. Διαθέτουν μια αίσθηση σύνεσης. Κατανοούν. Πολλοί κρατάνε το στόμο κλειστό όχι επειδή είναι μέλη κάπου-αλλά επειδή έμαθαν να σέβονται προσωπικά άλλων ή άλλων οργανώσεων.Άλλη νοοτροπία,ΟΚ (όχι βέβαια πως δεν έχουν και ελαττώματα :whistling: )

 

Ας πούμε,αυτό που έκανε εκείνος που έβαλε το αρχικό ποστ,με αυτή του τη κίνηση...έβαλε εαυτόν εκτός εμπιστοσύνης! Ποιός-οια θα τον εμπιστεύευται τώρα πλέον;Για οτιδήποτε...;Δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ο.Κ. Δεν έχω θυμώσει με εσένα ή τον Αυγερινό. Απλά,να...σε αυτή τη χώρα,ας υπάρχει και κάποιος σεβασμός. Π.χ. Οι Άγγλοι, σε τέτοια θέματα "παραδόσεως" (όπως π.χ. ο τεκτονισμός) αν και όχι όλοι τους μέλη τέτοιων ταγμάτων,εντούτοις έχουν μια πιο έντιμη στάση. Δεν ξεφουρνίζουν το καθετί. Διαθέτουν μια αίσθηση σύνεσης. Κατανοούν. Πολλοί κρατάνε το στόμο κλειστό όχι επειδή είναι μέλη κάπου-αλλά επειδή έμαθαν να σέβονται προσωπικά άλλων ή άλλων οργανώσεων.Άλλη νοοτροπία,ΟΚ (όχι βέβαια πως δεν έχουν και ελαττώματα :whistling: )

 

Ας πούμε,αυτό που έκανε εκείνος που έβαλε το αρχικό ποστ,με αυτή του τη κίνηση...έβαλε εαυτόν εκτός εμπιστοσύνης! Ποιός-οια θα τον εμπιστεύευται τώρα πλέον;Για οτιδήποτε...;Δυστυχώς...

μηπως απλα νομιζει οτι κανει διαφημιση με αυτον τον τροπο?

Link to comment
Share on other sites

μηπως απλα νομιζει οτι κανει διαφημιση με αυτον τον τροπο?

 

 

:015annoyed:διαφήμιση....; Δεν ρώταγε καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites

ναι όμως ως προς τι αυτή η λεπτομερής αναφορά? χάρτης ύμνος. αν ρώταγε νομίζω το πολύ που θα του επέτρεπαν θα ήταν απλά πει λίγα λόγια για την συγκεκριμένη οργάνωση και όχι να μας ξεναγεί στο ''ναό'' τους. εμένα παράξενος μου φάνηκε. δεν μας λέει τίποτα απλα μας κάνει γνωστά τα περι τελετής. γιατί όμως? ας μας πει ο ίδιος ποιος ο σκοπός του αφού απο χτες εκτος των δύο posts του είναι άφαντος. να περιμενουμε λοιπόν νέα του να μπορέσουμε δικαιωθούμε για τα όσα κατακρίνουμε σε αυτόν. κατάφερε πάντως να μας ''αναστατώσει'' και να γίνει πρώτo θέμα στο forum!!!!!!!:/

Link to comment
Share on other sites

Καμία αναστάτωση.

 

Φίλε μου ingmar, απόλυτα σεβαστή η άποψή σου.

Δυστυχώς δεν έχω την ίδια και ούτε ποτέ θα έμπαινα σε μυστικά τάγματα κλπ. Η σιγή δεν σημαίνει μυστικό, σημαίνει να "ακούς τη σιωπή". Δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο.

Παρόλα αυτά, σέβομαι την άποψή σου (όπως και των ταγμάτων) να κρατιούνται κάποια πράγματα μυστικά.

Την δέχομαι σαν άποψη, δεν την ασπάζομαι όμως.

 

Η θέση τώρα που πρέπει να πάρει τούτο εδώ το φόρουμ, είναι αυτή: καμία.

Δεν αφορά το φόρουμ (ως συντονισμό και διαχείριση) το αν ένα μέλος θέλει να κλονίσει την εμπιστοσύνη που του έχουν κάποιοι άνθρωποι. Αυτό είναι στη δική σας κρίση και ως κοινότητα (άλλωστε έτσι λειτουργεί ένα φόρουμ, ως κοινότητα) θα το δεχτείτε ή θα το απορρίψετε.

 

Η ένστασή μου άλλωστε, ήταν στους χαρακτηρισμούς σου και όχι στις απόψεις σου.

Πιστεύω όμως, ότι ακόμη και αυτή την ένσταση την εξέφρασα αρκετά κόσμια, κατανοητά και λογικά.

 

Άνθρωποι είμαστε, απόψεις έχουμε. Η άποψη του φίλου που ξεκίνησε το θέμα ήταν να τα βγάλει όλα στη φόρα. Σωστή ή λάθος; Δεν είναι ούτε σωστή ούτε λάθος. Είναι απλώς μια άποψη. Είναι σωστή γι'αυτόν, είναι λάθος για'σένα (και για το τάγμα του) και είναι σωστή και για'μένα (λόγω των απόψεών μου). Είναι σωστή για 1000 άτομα και λάθος για άλλα τόσα. Ακόμη και αν ο αριθμός του σωστού ή λάθους ήταν μεγαλύτερος προς τη μια πλευρά, αυτό δεν δίνει σε καμία περίπτωση αντικειμενική αξία σε μια άποψη.

 

Όλο αυτό βέβαια είναι η άποψή μου :naruto:

Link to comment
Share on other sites

Δε πάει να βάλει ό,τι θέλει. Απλά να βάλει μια αιτιολόγηση γιατί το έβαλε και ποιος ο σκοπός. Θέλει να προσυλητίσει, θέλει να κοροϊδέψει (γι'αυτό και τα γελάκια;), θέλει-δε ξέρω κι εγώ τι;

Δημιουργείται τόση αναστάτωση μεταξύ σας χωρίς να συμμετέχει το άτομο που έχει κάνει το αρχικό ποστ. Ας ακούσουμε και την δική του φωνή (η οποία έπρεπε να είχε ακουστεί ήδη από χθες). Πάντως για διαφήμιση δε πρόκειται..

Link to comment
Share on other sites

χμμμ αραγε μηπως εχει σχεση αυτο με τους πολεμιους της αμρα?σας παραπεμπω εδω! http://www.amra.gr/forum/index.php?PHPSESS...amp;topic=553.0

 

αν εχει οντως σχεση το θεμα πρεπει να κλειδωσει γιατι η κλοπη πνευματικης περιουσια κι η χωρις αδεια δημοσιευση της φιλε Αυγερινε ειναι βαρυτατο πιονικο αδικημα!

Link to comment
Share on other sites

Arthur Conan D.,

 

Απαιτείται η διευκρίνηση από μεριάς σου για τον λόγο εισαγωγής αυτού του thread. Αναμένω να δοθεί αυτή η διευκρίνη εντός των επόμενων 3 ημερών.

 

Κατόπιν της διευκρίνησης (ή μη), η συντονιστική ομάδα θα κρίνει και θα πράξει όπως θεωρεί πιο σωστό για τον χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Arthur Conan D.,

 

Απαιτείται η διευκρίνηση από μεριάς σου για τον λόγο εισαγωγής αυτού του thread. Αναμένω να δοθεί αυτή η διευκρίνη εντός των επόμενων 3 ημερών.

 

Κατόπιν της διευκρίνησης (ή μη), η συντονιστική ομάδα θα κρίνει και θα πράξει όπως θεωρεί πιο σωστό για τον χώρο.

 

 

Hi Nefeli!

 

I don't like your attitude. Anyway, relax. No worries sweety!

 

It' s just an info ... nothing else.

 

su!

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό σου το "attitude" όμως δεν είναι σώστο.. Τόσο χθες στο pm που μου έστειλες, όσο κα τώρα. Και βρίσκεσαι σε ελληνικό φόρουμ, γι'αυτό όχι αγγλικά "man"

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό σου το "attitude" όμως δεν είναι σώστο.. Τόσο χθες στο pm που μου έστειλες, όσο κα τώρα. Και βρίσκεσαι σε ελληνικό φόρουμ, γι'αυτό όχι αγγλικά "man"

 

Take a look at your signature babe!

 

anyway, here is something juicy ...

 

to be continued if allowed ...

 

* hrakleitos, did you see anywhere any copyrights man? no! so ... nothing to worry about ...

 

***Τα κείμενα και οι εικόνες της ΑΜΡΑ αφαιρούνται διότι όπως μας πληροφόρησαν είναι cpyrighted***

Edited by Αυγερινός
Link to comment
Share on other sites

Η υπογραφή είναι κάτι το προσωπικό και δεν μπαίνει ως απάντηση σε συζητήσεις.

Λίγο σεβασμό αν θες κι εσύ σεβασμό από εμάς και την υπομονή μας για την αναμενόμενή σου απάντηση ως προς το λόγο του τόπικ..

Edited by sabrina
Link to comment
Share on other sites

Η υπογραφή είναι κάτι το προσωπικό και δεν μπαίνει ως απάντηση σε συζητήσεις.

Λίγο σεβασμό αν θες κι εσύ σεβασμό από εμάς και την υπομονή μας για την αναμενόμενή σου απάντηση ως προς το λόγο του τόπικτ..

 

No reason. Just informations ... set the info free plz! it's a free world, remember? No commercial, nothing illegal, nothing against your laws. Infos, infos, infos ... nothing else, i repeat. If you have any problem on that, plz feel free to lock the topic, no pro'm for me, no bother anyway. Nothing else to say for the moment. Have a nice evening to all of you!

Edited by Arthur Conan D.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς "Αρθούρε", όταν γράφεις σε ελληνικό φόρουμ, να μιλάς Ελληνικά. Εδώ ελληνοαμερικάνο δεν επιτρέψαμε την χρήση αγγλικής, και ακόμα και συντονιστή επιπλήξαμε για την χρήση Αγγλικών.

 

Προσωπικά δεν μου αρέσει η τροπή που παίρνει το θέμα. Η επόμενη απάντηση που θα δώσεις να δικαιολογεί το όλο θέμα, και οτιδήποτε άλλο θα οδηγήσει στο κλείδωμα του τόπικ από το φάντασμα του φόρουμ προσωπικά.

 

Και επειδή δεν είμαι τόσο υπομονετικός ή "καλός" όσο οι υπόλυποι συντονιστές, μέχρι αύριο να έχεις διευκρινήσει την... θέση σου.

 

Αυτά...

 

Υ.Γ. το edit σου δεν με κάλυψε... και μιας και το θέτουμε, ευελπιστώ πως θα αποφύγεις την ενδεχόμενη επίπληξη αν συνεχίσεις να γράφεις αγγλικά...

 

--~ Α.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share


×
×
  • Create New...