Jump to content

ΑΜΡΑ


 Share

Recommended Posts

Βασικά "ταμπέλα" είναι να πως "είσαι ρατσιστής" (που δεν το είπα). Το να πώ ότι η τάδε έκφραση είναι ρατσιστική περιγράφει την έκφραση, όχι εσένα. Τάμπέλα; Όχι αδικαιολόγητα πάντως.

 

 

ουτισ εχουμε βγει :offtopic: και δεν εξυπηρετει σε τιποτα η αντιπαραθεση !μονιο η παραθεση και αξιολογηση αρχων και ιδεων οφελει!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Παρακαλώ πολύ να μη ξαναδώ χαρακτηρισμούς γιατί θα πέσει σκούπα κακήν κακώς!

 

Δεν ξέρω αν μιλάς για τον δικό μου χαρακτηρισμό αλλά θα ήθελα να δικαιολογηθώ για τον χαρακτηρισμό "ηλίθιος". Πρώτα απ' όλα είμαστε μια ηλεκτρονική κοινωνία και σαν κοινωνία δεν διαφέρουμε και πολύ από την κλασσική κοινωνία. Όταν ένας από εμάς φορέσει μια μάσκα για να μην καταλάβουμε ποιός είναι και έρθει να μας "ξεσηκώσει" με τον Α ή Β τρόπο τότε είναι το λιγότερο άνανδρος και η συμπεριφορά του ηλίθια.

 

Ο χαρακτηρισμός που έδωσα αφορούσε μόνο αυτήν την περίπτωση. ΔΕΝ ξέρω αν ισχύει - ΕΛΠΙΖΩ να μην ισχύει... αλλά είναι πιθανότητα.

 

Από την άλλη ένα νέο μέλος μιας κοινωνικής ομάδας (έστω και ηλεκτρονικής) δεν επιτρέπεται να έχει τέτοιου είδους συμπεριφορά για τον απλό λόγο ότι είναι ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ. Και κακώς μας ζητάς να τον επαναφέρουμε στην τάξη... Είναι άτοπο.

Link to comment
Share on other sites

.... :lmao:

 

 

... τόν κάνατε τόν άνθρωπο :4_2_200v[1]: !!!

 

:015annoyed: εεε καμμιά φορά μπαίνει καί κανένας από τήν καμινάδα...! Πώς κάνετε έτσι; Πρώτη φορά είναι;;;; :whistling:

 

Λοιπόν, ...Αγαπητέ Αρθούρε,

 

... είμαστε μία ιδιαίτερη δικτυακή κοινότητα συνομιλητών. Διατηρούμε γραπτούς καί άγραφους νόμους στήν επικοινωνία μας καί προπάντων απορρίπτουμε τίς Αυθεντικές Έτοιμες Λύσεις. Σέ πολλές περιπτώσεις, βάζουμε τά πόδια μας νά μιλούν ενώ τό απαγορεύουμε στά κεφάλια!!!

 

Δέν μάς ενδιαφέρουν τυπικά, χάρτες, μυστικά καί μυστικιστές γιατί τό βιβλίο μας λέγετε Αβάπτιστο, είναι ανοικτό γιά όλους, τό διαβάζουν όλοι καί τό γράφουν επίσης όλοι...!

 

Αν διαβάσεις αυτές τίς γραμμές, σημαίνει ότι τόλμησες νά ξαναμπείς στήν Αυλή τών Θαυμάτων καί καλώς ξανάρθες... Επειδή δέν μοιράζουμε παράσημα υψηλής απόδοσης αλλά κανα αστραπόβροντο στούς αφηρημένους, διάβαζε, ερεύνα καί σιγά-σιγά μίλα. Δέν κινδυνεύεις γιατί όπως μέ έχουν διαβεβαιώσει, τούς επικίνδυνους τούς έχουμε ...δεμένους!

 

Μετά τιμής

 

S :019blush:

Link to comment
Share on other sites

.... :lmao:

... τόν κάνατε τόν άνθρωπο :4_2_200v[1]: !!!

 

:015annoyed: εεε καμμιά φορά μπαίνει καί κανένας από τήν καμινάδα...! Πώς κάνετε έτσι; Πρώτη φορά είναι;;;; :whistling:

 

Λοιπόν, ...Αγαπητέ Αρθούρε,

 

... είμαστε μία ιδιαίτερη δικτυακή κοινότητα συνομιλητών. Διατηρούμε γραπτούς καί άγραφους νόμους στήν επικοινωνία μας καί προπάντων απορρίπτουμε τίς Αυθεντικές Έτοιμες Λύσεις. Σέ πολλές περιπτώσεις, βάζουμε τά πόδια μας νά μιλούν ενώ τό απαγορεύουμε στά κεφάλια!!!

 

Δέν μάς ενδιαφέρουν τυπικά, χάρτες, μυστικά καί μυστικιστές γιατί τό βιβλίο μας λέγετε Αβάπτιστο, είναι ανοικτό γιά όλους, τό διαβάζουν όλοι καί τό γράφουν επίσης όλοι...!

 

Αν διαβάσεις αυτές τίς γραμμές, σημαίνει ότι τόλμησες νά ξαναμπείς στήν Αυλή τών Θαυμάτων καί καλώς ξανάρθες... Επειδή δέν μοιράζουμε παράσημα υψηλής απόδοσης αλλά κανα αστραπόβροντο στούς αφηρημένους, διάβαζε, ερεύνα καί σιγά-σιγά μίλα. Δέν κινδυνεύεις γιατί όπως μέ έχουν διαβεβαιώσει, τούς επικίνδυνους τούς έχουμε ...δεμένους!

 

Μετά τιμής

 

 

 

 

 

S :019blush:

 

χαχαχαχα ειναι ολοι οι επικυνδινοι δεμενοι????????δεν το νομιζω!!!!!!!!!! :cheerful:

 

 

 

μαριλενα μαλλον εννουσε και εμενα που ηρθα σε αντιπαραθεση με ουτισ!

Edited by hrakleitos
Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη ένα νέο μέλος μιας κοινωνικής ομάδας (έστω και ηλεκτρονικής) δεν επιτρέπεται να έχει τέτοιου είδους συμπεριφορά για τον απλό λόγο ότι είναι ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ. Και κακώς μας ζητάς να τον επαναφέρουμε στην τάξη... Είναι άτοπο.

Πιο γεγονός ακριβώς είναι άτοπο;;;

Εξήγησέ το με 5-6 προτάσεις να συνεννοηθούμε γιατί νομίζω πως είπες ότι: κακός σας είπα να του πείτε να μην έχει τέτοια συμπεριφορά γιατί έτσι κι αλλιώς δε θα έπρεπε να την είχε, ενώ την είχε. :insane:

 

Δηλαδή σου σπάει κάποιος το αμάξι και κακώς θα του έλεγες μη το σπας γιατί έτσι κι αλλιώς δε θα έπρεπε να το σπάσει. :insane:

 

:063dizzy:

Link to comment
Share on other sites

Πιο γεγονός ακριβώς είναι άτοπο;;;

Εξήγησέ το με 5-6 προτάσεις να συνεννοηθούμε γιατί νομίζω πως είπες ότι: κακός σας είπα να του πείτε να μην έχει τέτοια συμπεριφορά γιατί έτσι κι αλλιώς δε θα έπρεπε να την είχε, ενώ την είχε. :insane:

 

Δηλαδή σου σπάει κάποιος το αμάξι και κακώς θα του έλεγες μη το σπας γιατί έτσι κι αλλιώς δε θα έπρεπε να το σπάσει. :insane:

 

:063dizzy:

 

 

συγνωμη εχω μεινει λιγο πισω !!!!!!ποιον να επαναφερουν στην ταξη?

Link to comment
Share on other sites

Πιο γεγονός ακριβώς είναι άτοπο;;;

Εξήγησέ το με 5-6 προτάσεις να συνεννοηθούμε γιατί νομίζω πως είπες ότι: κακός σας είπα να του πείτε να μην έχει τέτοια συμπεριφορά γιατί έτσι κι αλλιώς δε θα έπρεπε να την είχε, ενώ την είχε. :insane:

 

Είναι άτοπο το "επαναφέρουμε" στη σωστή συμπεριφορά. Δεν ήταν ποτέ για να επανέλθει...

Μιλώντας πάντα για το Αβάπτιστο.

Edited by Marilena
Link to comment
Share on other sites

Η παραπάνω δημοσίευση του Arthur Conan Doyle δεν είναι τίποτε άλλο απο κακόβουλη ενέργεια εναντίον της ΑΜΡΑ και ούτε η ΑΜΡΑ, ούτε κανένα μέλος της δεν έχει καμία απολύτως σχέση με αυτήν.

 

Η ΑΜΡΑ βρίσκεται σε πολυμέτωπο δικαστικό αγώνα κατά ορισμένων ατόμων και οργανώσεων που συστηματικά της επιτίθενται με ποικίλες μεθόδους χρησιμοποιώντας πότε το ένα nickname και πότε το άλλο.

 

Με την παρούσα κακόβουλη δημοσίευση, χρησιμοποιήθηκε δυστυχώς εσκεμμένα το forum του Artofwise απο τους αντιδίκους της ΑΜΡΑ ως βήμα μιας ακόμη αήθους επίθεσης εναντίον της.

 

Η ΑΜΡΑ επίσης θέλει να εκφράσει προς την διαχείριση και προς τα μέλη της Κοινότητας του Artofwise, την ειλικρινή και βαθύτατη λύπη της που το forum σας χρησιμοποιήθηκε με αυτό τον αδίστακτο και αήθη τρόπο καθώς και για την όποια αναστάτωση προκλήθηκε με εμπλοκή της ΑΜΡΑ απο τρίτους χωρίς αυτή όμως να ευθύνεται στο ελάχιστο.

 

Ευχαριστούμε τέλος τον Ingmar που αν και δεν είναι μέλος της ΑΜΡΑ υπερασπίστηκε εν Τιμή τα Πρότυπα της Εντιμότητας, της Εμπιστοσύνης και της Ηθικής.

 

 

 

 

Ευχαριστούμε

 

Εκ μέρους της ΑΜΡΑ

Edited by Avaris
Link to comment
Share on other sites

Η παραπάνω δημοσίευση του Arthur Conan Doyle δεν είναι τίποτε άλλο απο κακόβουλη ενέργεια εναντίον της ΑΜΡΑ και ούτε η ΑΜΡΑ, ούτε κανένα μέλος της δεν έχει καμία απολύτως σχέση με αυτήν.

 

Η ΑΜΡΑ βρίσκεται σε πολυμέτωπο δικαστικό αγώνα κατά ορισμένων ατόμων και οργανώσεων που συστηματικά της επιτίθενται με ποικίλες μεθόδους χρησιμοποιώντας πότε το ένα nickname και πότε το άλλο.

 

Με την παρούσα κακόβουλη δημοσίευση, χρησιμοποιήθηκε δυστυχώς εσκεμμένα το forum του Artofwise απο τους αντιδίκους της ΑΜΡΑ ως βήμα μιας ακόμη αήθους επίθεσης εναντίον της.

 

Η ΑΜΡΑ επίσης θέλει να εκφράσει προς την διαχείριση και προς τα μέλη της Κοινότητας του Artofwise, την ειλικρινή και βαθύτατη λύπη της που το forum σας χρησιμοποιήθηκε με αυτό τον αδίστακτο και αήθη τρόπο καθώς και για την όποια αναστάτωση προκλήθηκε με εμπλοκή της ΑΜΡΑ απο τρίτους χωρίς αυτή όμως να ευθύνεται στο ελάχιστο.

 

Ευχαριστούμε τέλος τον Ingmar που αν και δεν είναι μέλος της ΑΜΡΑ υπερασπίστηκε εν Τιμή τα Πρότυπα της Εντιμότητας, της Εμπιστοσύνης και της Ηθικής.

Ευχαριστούμε

 

Εκ μέρους της ΑΜΡΑ

 

 

 

σας το ειπα εγω εγω οτι κακοβουλα το παρεθεσε ειδατε ολοι οτι η αμπα δεν εδωσε καμια αδεια για κατι τετοι αρα το θεμα πρεπει να κλειδωθει!

Link to comment
Share on other sites

Το φόρουμ δεν παίρνει ΚΑΜΙΑ θέση σε αυτό το θέμα.-

 

Αν υπάρξουν προσβλητικές δηλώσεις το θέμα θα κλειδωθεί. Εάν όχι το θέμα θα παραμείνει ενεργό για όσο καιρό συνεχίζετε να γράφετε σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανέναν κάτι δεν μου πάει καλά στο όλο ζήτημα...

 

Θα συμφωνήσω με τον φίλο dimulator... "Άντε παιδιά, καλές δουλειές..."

 

Φιλικά πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Είναι άτοπο το "επαναφέρουμε" στη σωστή συμπεριφορά. Δεν ήταν ποτέ για να επανέλθει...

Μιλώντας πάντα για το Αβάπτιστο.

Πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω γιατί έχετε κολλήσει σε αυτή τη λέξη τώρα και γιατί το κάνετε τόσο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανέναν κάτι δεν μου πάει καλά στο όλο ζήτημα...

 

Θα συμφωνήσω με τον φίλο dimulator... "Άντε παιδιά, καλές δουλειές..."

 

Φιλικά πάντα...

 

 

γιατι το λες αυτο αφηνωντας διαφορων ειδων υπονοουμενα?επεξηγησε τη θεση σου!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω γιατί έχετε κολλήσει σε αυτή τη λέξη τώρα και γιατί το κάνετε τόσο θέμα.

Δεν καταλαβαίνω για τι κόλλημα μιλάς. Συζήτηση κάνουμε για ένα γεγονός.

 

Αλλά επειδή πήραν άλλη τροπή πλέον τα γεγονότα και το συγκεκριμένο ζήτημα είναι πια οfftopic ας μην συνεχιστεί περαιτέρω αυτή η κουβέντα.

 

--------------------

 

Δε καταλαβαίνω τι κακόβουλο υπήρχε σε όλη αυτήν την ιστορία. Άμα η ΑΜΠΑ σαν οργάνωση θέλει να έχει μυστικά είναι δικό της λάθος που όλο αυτό το ζήτημα βγήκε δημόσια σε μορφή κουτσομπολιού. Επίσης δεν είναι άνθρωπος να του παραβιάζεται κάποια αρχή προσωπικών δεδομένων, αν δε κάνω λάθος, συνεπώς δεν υπάρχει και κάτι παράνομο σε αυτό που έγινε.

 

Η στάση μου είναι ίδια με του Αυγερινού.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω για τι κόλλημα μιλάς. Συζήτηση κάνουμε για ένα γεγονός.

Δεν αναφερόμουν σε εσένα.. Χρησιμοποιώ πληθυντικό αλλά δε περιλαμβάνει εσένα.. Αλλού είναι το quote.. Τέσπα.. off topic και δε δινω άλλες απαντήσεις σε θέμα που καλό είναι να μείνει ανενεργό..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share


×
×
  • Create New...