Jump to content

ΑΜΡΑ


 Share

Recommended Posts

Τα έγγραφα που παρατίθονται, να συμπληρώσω, πως προέρχονται από ηλ. λογαριασμό (e-mail) ιδρυτικού μέλους της ΑΜΡΑ, δεν αποτελούν αντικείμενο υποκλοπής ή hacking, cracking ή παραβίασης ηλ. λογαριασμού με κάποιον άλλον παράνομο τρόπο. Απεστάλλησαν σε ένα σύνολο ανθρώπων μέσα στους οποίους ήμουν κι εγώ. Εγώ με την σειρά μου τα παραθέτω μονάχα προς πληροφόρηση του αναγνωστικού κοινού. Ούτε καν σχολιάζω τίποτε γι' αυτά, αλλά όπως είδα, ούτε κι εσείς σχολιάσατε κάτι από το περιεχόμενο των εγγράφων. Συνεχίζετε να ασχολείστε με το αν είναι σωστό ή όχι, αυτό που έκανα. Μπορείτε ασφαλώς να εκφράζετε την άποψή σας για μένα, αν ήταν ηθικό ή όχι αυτό που έκανα, αν πρόδωσα ή όχι εγώ την εμπιστοσύνη κάποιων άλλων, αν είμαι καθίκι ή όχι, αλλά αυτό - συγνώμη κιόλας - εμένα προσωπικά δεν με αφορά. Θέλω να πω δηλ. πως εμένα δεν με νοιάζει αν με βρίσετε εσείς (4-5 άνθρωποι), αν με χαρακτηρίσετε κάπως, αν μου κολήσετε μια ταμπέλα. Ο κύκλος μου, που φυσικά βρίσκεται εκτός αυτής της ηλ. κοινότητας, ξέρει με ποιον άνθρωπο έχει να κάνει, οι φίλοι μου με ξέρουν, με σέβονται και τους σέβομαι, με εκτιμούν και τους εκτιμώ και ο κοινωνικός μου περίγυρος γνωρίζει με ποιον άνθρωπο συναναστρέφεται και ξέρει πως δεν είμαι από 'κείνους που προδίδω την εμπιστοσύνη κάποιου. Εν πάσει περιπτώσει, εσείς μπορείτε να λέτε ότι θέλετε, ότι νομίζετε, ότι αισθάνεσθε για μένα. No problem από εμένα κανένα. :)

 

Όμως, κρίνετε έναν άνθρωπο επειδή παρέθεσε απλώς κάποια κείμενα. Δεν σχολίασα τίποτε, δεν έκρινα τίποτε και κανέναν, δεν είπα τίποτε κακό, δεν έθιξα κανέναν. Σκεφτείτε λίγο, αν αυτό που κάνετε εσείς - οι επικριτές μου δηλ. - είναι σωστό ή όχι. Βγήκε κάποιος και με αποκάλεσε "ηλίθιο". Γιατί ; Που με ξέρει εμένα ; Επειδή έβγαλα κάποια πράγματα που αφορούν μια αδελφότητα, χωρίς καν να τα σχολιάσω ; Και ; Αυτό εμένα με καθιστά "ηλίθιο" ; Αναρρωτηθείτε ... Θα προτιμούσα, με αφορμή αυτά τα έγγραφα να ξεκινήσει ένα θέμα επί της ουσίας και επί του περιεχομένου των. Το κατά πόσο δηλ. αυτά τα οποία ισχυρίζονται αυτοί οι άνθρωποι είναι π.χ συμβατά με την εποχή μας ή έχουν π.χ κάποια χρησιμότητα ή τέλος πάντων κάτι, κάποιο θέμα σχετικό.

 

Αντιθέτως, εσείς - όχι όλοι - ξεκινήσατε μια έντονη αντιπαράθεση προς εμένα, μια προσωπική "επίθεση" που ειλικρινά, εγώ δεν την καταλαβαίνω. Εν πάσει περιπτώσει, μπορείτε αν θέλετε να συνεχίσετε να με χλευάζετε και να με κατηγορείτε - δική σας είναι η γειτονιά, εγώ είμαι περαστικός από εδώ - και ασφαλώς μπορείτε να κλειδώσετε το θέμα, αν τόσο πολύ σας ενοχλεί.

 

Φιλικά,

Edited by Arthur Conan D.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Παρόλαυτά πιστεύω πως οφείλεις να παραδεχθείς πως το ύφος σου απέναντι σε κάποιους δεν ήταν και τόσο ευγενικό ειδικά αφού είσαι καινούργιο μέλος. Δε γνωριζόμαστε κι από χθες βρε αδερφέ!! Σωστά; :cheerful:

 

Από κει και πέρα κάποιοι από αυτούς που σε κατακρίνουν για τις πληροφορίες που έδωσες ίσως παρεξήγησαν το σκοπό σου. Ίσως κάποιοι άλλοι να το κάνουν και εσκεμμένα. Μη το βάζεις κάτω. Εδώ μέσα ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζεται ελεύθερα αρκεί να μην προσβάλει τους συνομιλητές του.

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω με το Speedy. δεν ξέρω αν προσωπικά είπα κάτι που σε προσβαλε Αρθούρε αν ναι ζητώ συγνώμη δεν ήτανε ο σκοπός μου. αλλά ξεκίνησες το θέμα αυτό χωρίς να δώσεις μια εξήγηση. Κακώς ή καλώς αυτό εσύ θα μας το πεις. Εμείς απλά αναρωτηθήκαμε ποιος ο σκοπός σου. και αν κατάλαβες και διάβασες όλο το topic πιο πολύ ήρθαμε σε αντιπαράθεση μεταξύ μας τα υπόλοιπα μέλη παρά σε προσβάλαμε ή σε κατακρίναμε όπως λες. εκφράσαμε κάποιες γνώμες αφού εσύ ο ίδιος είσουνα απών να μας σταματήσεις και να μας εξηγήσεις ποιος ο σκοπός σου. δεν λέω, έδωσες μερικές εξηγήσεις μετα από όλο το σουσουρο που έγινε όμως μερικούς δε μας κάλυψες. από την άλλη προσθέτοντας τους χαρτες και τα τυπικα και ύμνους έβαλες και κάτι φατσούλες που εύκολα όταν τα δει κάποιος το πρώτο που του έρχεται στο μυαλό είναι ότι κοροιδεύεις. τώρα αν ο σκοπός σου ήταν απλά να μας πληροφορήσεις τότε έπρεπε να το έλεγες πριν καν προσθέσεις τα αρχικά σου posts. δεν ήτανε αποκλειστικά δικό μας το λάθος που πήρε αυτή την τροπή το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Παρόλαυτά πιστεύω πως οφείλεις να παραδεχθείς πως το ύφος σου απέναντι σε κάποιους δεν ήταν και τόσο ευγενικό ειδικά αφού είσαι καινούργιο μέλος. Δε γνωριζόμαστε κι από χθες βρε αδερφέ!! Σωστά; :cheerful:

 

Από κει και πέρα κάποιοι από αυτούς που σε κατακρίνουν για τις πληροφορίες που έδωσες ίσως παρεξήγησαν το σκοπό σου. Ίσως κάποιοι άλλοι να το κάνουν και εσκεμμένα. Μη το βάζεις κάτω. Εδώ μέσα ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζεται ελεύθερα αρκεί να μην προσβάλει τους συνομιλητές του.

 

-1 στον Speedy.

 

Σπέντυ μας, ΒΕΒΑΙΩΣ και ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζεται ελεύθερα αρκεί να μην προσβάλει κανέναν.

 

Αλλά εδώ,βλέπεις,έγινε καραμπινάτο ΦΑΟΥΛ(να στο εξηγήσω ποδοσφαιρικά:έγινε πέναλτι!).Τα κείμενα του αρχικού ποστ είναι εμπιστευτικά κείμενα.Ε-Μ-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ι-Κ-Α. Κατανοείς τη σημασία της λέξης; Και βλέπεις, τα ίδια κείμενα ήταν ΗΔΗ σε γνώση μου καιρό πριν, με πια επισήμανση (ακριβώς ΟΤΙ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ο Αρθούρος μας):Είναι εμπιστευτικά και μόνο για σένα-μην τα δείχνεις σε άλλους.

 

Άρα...;

 

Δεν είναι σαν τα copy-paste άρθρα που μπορεί να παραθέσει ο καθείς στην καθισιά του εδώ και εκεί από δημόσιες πηγές.Βεβαίως και ΦΤΑΕΙ η οργάνωση για το "μπάτε-σκύλοι-αλέστε" γιατί μια ορθή Ροδοσταυρική οργάνωση οφείλει να είναι αυστηρή,να θέτει μυητικά στεγανά,να βρίσκει καλύτερη μέθοδο προσέλκυσης υποψήφιων μελών (όχι...στέλνοντας κείμενα μέσω εμάιλ-πράγμα που διαφωνώ)κτλ.κτλ..

 

Επιτέλους πια! Όποιος-οια είχε "θητεύσει" σε οποιαδήποτε μυσταγωγικού-μυητικού χαρακτήρα οργάνωση,καταλαβαίνει. Και όσοι δεν κατάλαβαν; Ε,απλώς είναι ανεπίδεκτοι μυητικής αγωγής - και λυπάμαι πολύ, που το λέω αυτό με ωμό τρόπο. Απορώ γιατί το "παιδεύετε" το όλο πράγμα...Υποτίθεται ήταν εκ των προτέρων ξεκάθαρο...!!!

Link to comment
Share on other sites

μέθοδο προσέλκυσης υποψήφιων μελών (όχι...στέλνοντας κείμενα μέσω εμάιλ-πράγμα που διαφωνώ)

Άρα τα κείμενα τα έστειλαν σε μη-μέλη ή σε υποψήφια μέλη; Όχι σε μέλη;

Ή μήπως ήταν άλλα εκείνα τα κείμενα;

 

Απ'τη στιγμή που κάποιος έβγαλε κάποια κείμενα δημόσια, δεν πρέπει να τα αφαιρέσουμε επειδή "είναι κρυφά και μυστικά". Δεν μπορείς να εμποδίσεις την διάδοση της πληροφορίας, όχι στο ίντερνετ.

 

Είναι σαν να βγει βίντεο με τα εργοστάσια της κόκα κόλα που να δείχνουν ποντίκια, να τα ανεβάσουμε εδώ και επειδή είναι "κρυφά και μυστικά" να τα κατεβάσουμε.

 

Προτείνετε να γίνει και νόμος. Να εφαρμοστεί και έτσι να μην υπάρχει κανενός είδους έλεγχος πουθενά. Ωραία που θα είναι..

 

Αν, ξαναλέω, τα κείμενα υπόκεινται σε πνευματική ιδιοκτησία (Copyright) τότε και μόνο τότε θα κατέβουν.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να πω ότι με το να συμφωνήσω με τον speedy δεν πάει να πει ότι συμφωνώ και με τις ενέργειες του Αρθούρου. συμφωνώ στο ότι ο καθένας εκφράζεται ελεύθερα αρκεί να μην προσβάλλει κανέναν από τους συνομιλητές του. άλλο έκφραση και άλλο η ενέργεια του Αρθούρου. εξ'αλλου μέλος της Αμρα ,δεν μας είπε ότι πρόκειται για κακόβουλη ενέργεια? ή κάνω λάθος? δεν το παιδεύουμε ιngmar και μη θυμώνεις, αυτά που λες τα γνωρίζουμε όλοι πιστεύω.και το τι παει να πει εμπιστευτικότητα κ.ο.κ. συζήτηση κάνουμε και δεν νομίζω ότι είναι τόσο κακό

 

φιλικά

Link to comment
Share on other sites

-1 στον Speedy.

 

Σπέντυ μας, ΒΕΒΑΙΩΣ και ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζεται ελεύθερα αρκεί να μην προσβάλει κανέναν.

 

Αλλά εδώ,βλέπεις,έγινε καραμπινάτο ΦΑΟΥΛ(να στο εξηγήσω ποδοσφαιρικά:έγινε πέναλτι!).Τα κείμενα του αρχικού ποστ είναι εμπιστευτικά κείμενα.Ε-Μ-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ι-Κ-Α. Κατανοείς τη σημασία της λέξης; Και βλέπεις, τα ίδια κείμενα ήταν ΗΔΗ σε γνώση μου καιρό πριν, με πια επισήμανση (ακριβώς ΟΤΙ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ο Αρθούρος μας):Είναι εμπιστευτικά και μόνο για σένα-μην τα δείχνεις σε άλλους.

 

Άρα...;

 

Δεν είναι σαν τα copy-paste άρθρα που μπορεί να παραθέσει ο καθείς στην καθισιά του εδώ και εκεί από δημόσιες πηγές.Βεβαίως και ΦΤΑΕΙ η οργάνωση για το "μπάτε-σκύλοι-αλέστε" γιατί μια ορθή Ροδοσταυρική οργάνωση οφείλει να είναι αυστηρή,να θέτει μυητικά στεγανά,να βρίσκει καλύτερη μέθοδο προσέλκυσης υποψήφιων μελών (όχι...στέλνοντας κείμενα μέσω εμάιλ-πράγμα που διαφωνώ)κτλ.κτλ..

 

Επιτέλους πια! Όποιος-οια είχε "θητεύσει" σε οποιαδήποτε μυσταγωγικού-μυητικού χαρακτήρα οργάνωση,καταλαβαίνει. Και όσοι δεν κατάλαβαν; Ε,απλώς είναι ανεπίδεκτοι μυητικής αγωγής - και λυπάμαι πολύ, που το λέω αυτό με ωμό τρόπο. Απορώ γιατί το "παιδεύετε" το όλο πράγμα...Υποτίθεται ήταν εκ των προτέρων ξεκάθαρο...!!!

 

 

συμφωνω απολυτως δεν ειναι δυνατον κυριοι συντονιστες εν ονοματι καμιας δημοκρατιας και ηλιθιωδως ορωμενης ελευθεριας να δημοσιευονται καποια πραγματα μιασ αναγνωρισμενης και απο τον νομο εσωτερικης αδελφοτητασ η οποια τα στελνει εμπιστευτικα!ειναι αν οχι παρανομο

 

τοτε ηθικα αισχρο!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ηθικά αισχρός λοιπόν, επειδή η άποψή μου είναι διαφορετική.

 

"Καθρεφτάκι" :P

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ηθικά αισχρός λοιπόν, επειδή η άποψή μου είναι διαφορετική.

 

"Καθρεφτάκι" :P

 

 

οχι ηθικα αισχροσ ειναι αυτος που καταχραζεται αυτην την ελευθερια εσυ απως του δινεισ χωρο! :smilewink:

Link to comment
Share on other sites

Αυτός που δίνει άσυλο στον εγκληματία, είναι εγκληματίας.

 

 

Τέσπα!

 

Για να τελειώνουμε ξαναλέω.

Αυτό το θέμα θα μείνει ανοιχτό και ενεργό, όσο συνεχίζετε να γράφετε σε αυτό (όλοι).

Αν κάποιοι από εσάς έχουν αντίρρηση με το θέμα, απλά δεν γράφουν για να μείνει ανενεργό.

 

Άρα γιατί συνεχίζετε και γράφετε αφού διαφωνείτε;

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται αγαπητοί μου φίλοι...

 

Για να επανέλθω και εγώ στό ζήτημα, θέλω να σας ρωτήσω προς τι η τόση φασαρία??? Σιγά τα κείμενα που μας έβαλε ο arthyr conan... Εγώ που δεν έχω διαβάσει τόσα όσα πολλοί άλλοι εδω μέσα και δεν ανήκω σε καμία μυστική οργάνωση εχω διαβάσει τουλάχσιστον 20-30 παρόμοια τυπικά με ελάχιστες - αμελητέες διαφορές. Τώρα όσον αφορά την αμρα, προσωπικά δεν την έχω ξαναακούσει ως οργάνωση, μάλλον θα είναι νεα... Και ξαφνικά δέχεται επίθεση από "αλλότριους" κακόβουλους που θέλουν να την καταστρέψουν δημοσιεύοντας τα απόκρυφα κείμενα που όμως δεν είναι και "τόσο" απόκρυφα...

 

Anyway η αμρα τι "πουλάει"? Εσωτερική αναζήτηση ολοκλήρωση του εαυτού, αυτοβελτίωση???Δεν ξέρω εσείς πείτε μου...

Και γιατί να κινδυνεύει να καταστραφεί η οργάνωση ανακοινώνοντας τα τυπικά τα οποία επαναλαμβάνω είναι παρόμοια με πολλα άλλα...

 

Πάντως το όλο σκηνικό μου θυμίζει πόλεμο μεταξύ των ορθόδοξων ενοριών για το ποιά είναι η καλύτερη ή για να το θέσω καλύτερα πόλεμο μεταξύ των διαφόρων αιρέσεων για το ποιά κατέχει την πραγματική αλήθεια...

Και στό αρτικόλεξο αμρα με ξενίζουν δύο στοιχεία:

1.Το "αυθεντική" που σημαίνει οτι υπάρχουν και άλλες που είναι "μαιμούδες" και το

2.. "ροδόσταυροι"=> πού τους θυμηθήκατε αυτούς πάλι??Είναι νέα μόδα ή απλώς είναι γέννημα της επιτυχίας του βιβλίου "κωδικας ντα βιντσι"??

Για αυτό ότι και να συμβαίνει σας εύχομαι καλές δουλειές...

 

Με σεβασμό και εκτίμηση,

panselinos

Link to comment
Share on other sites

2.. "ροδόσταυροι"=> πού τους θυμηθήκατε αυτούς πάλι??Είναι νέα μόδα ή απλώς είναι γέννημα της επιτυχίας του βιβλίου "κωδικας ντα βιντσι"??

 

Τουλάχιστον σε αυτό δεν υπάρχει θέμα, υπάρχουν εδώ και πολλά χρόνια. Έβλεπα σχετικές καταχωρήσεις σε περιοδικά του χώρου το λιγότερο προ δεκαετίας.

Link to comment
Share on other sites

Hi Nefeli!

I dοn't like your attitude. Anyway, relax. No worries sweety!

It' s just an info ... nothing else.

su!

Take a look at your signature babe!

anyway, here is something juicy ...

to be continued if allowed ...

* hrakleitos, did you see anywhere any copyrights man? no! so ... nothing to worry about ...

No reason. Just informations ... set the info free plz! it's a free world, remember? No commercial, nothing illegal, nothing against your laws. Infos, infos, infos ... nothing else, i repeat. If you have any problem on that, plz feel free to lock the topic, no pro'm for me, no bother anyway. Nothing else to say for the moment. Have a nice evening to all of you!
Εγώ το μόνο που θέλω να πω προς τον Arthur Conan D. είναι ότι αν είναι 2ος λογαριασμός κάποιου μέλους του φόρουμ είναι ηλίθιος και πως αν είναι πραγματικά νέο μέλος, δεν μας βοήθησε να του κάνουμε και την καλύτερη υποδοχή...

Απο κει και πέρα αν έχεις κάτι να μας πεις πάνω στο όλο θέμα που να έχει ουσία κάντο. Αλλιώς τσάμπα το post.

Καλημέρες.

Όμως, κρίνετε έναν άνθρωπο επειδή παρέθεσε απλώς κάποια κείμενα. Δεν σχολίασα τίποτε, δεν έκρινα τίποτε και κανέναν, δεν είπα τίποτε κακό, δεν έθιξα κανέναν. Σκεφτείτε λίγο, αν αυτό που κάνετε εσείς - οι επικριτές μου δηλ. - είναι σωστό ή όχι. Βγήκε κάποιος και με αποκάλεσε "ηλίθιο". Γιατί ; Που με ξέρει εμένα ; Επειδή έβγαλα κάποια πράγματα που αφορούν μια αδελφότητα, χωρίς καν να τα σχολιάσω ; Και ; Αυτό εμένα με καθιστά "ηλίθιο" ; Αναρρωτηθείτε ... Θα προτιμούσα, με αφορμή αυτά τα έγγραφα να ξεκινήσει ένα θέμα επί της ουσίας και επί του περιεχομένου των. Το κατά πόσο δηλ. αυτά τα οποία ισχυρίζονται αυτοί οι άνθρωποι είναι π.χ συμβατά με την εποχή μας ή έχουν π.χ κάποια χρησιμότητα ή τέλος πάντων κάτι, κάποιο θέμα σχετικό.

 

Δεν έκρινα τον άνθρωπο έκρινα την μάσκα. Εσύ έχεις κάθε δικαίωμα να κρίνεις την μάσκα Marilena (αφού αυτό βλέπεις), αλλά δεν θα αγγίξεις τον άνθρωπο. Δεν μπορείς.

Η μάσκα Marilena -και συγκεκριμένα η μάσκα Μarilena 2007- διαμόρφωσε μια άποψη αφού διάβασε όλα τα post -δίνοντας έμφαση στα δικά σου- και διαμόρφωσε 2 περιπτώσεις πάνω στο περιστατικό. Είτε είσαι παλιότερο μέλος που κρύβεσαι πίσω από νέο λογαριασμό, είτε είσαι νέο μέλος που εισέβαλλε στην διαδικτυακή παρέα μας με μοναδικό σκοπό αυτό το post και μάλιστα ΧΩΡΙΣ να μας λέει την σκοπιμότητά του.

 

Τώρα αν σε πείραξε η λέξη ηλίθιος το παίρνω πίσω... Μια λέξη είναι. Το συναίσθημα όμως παραμένει.

Πάντως λυπάμαι που χρησιμοποίησες ένα χαρακτηρισμό που έδωσα στη μάσκα σου για μια από τις δυο πιθανές περιπτώσεις για να μιλήσεις για ούσια... Και απορώ πως περιμένεις ουσία όταν εσύ στο πρώτο σου post βάζεις ένα emoticon που γελάει... Τι περιμένεις να συζητήσουμε δηλαδή; Πόσο γελοία είναι τα σχέδια; Πόσο πλάκα έχουν αυτοί που έχουν αρχιερείς και ναούς;...

 

Ζητάς ουσία χωρίς να δίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Δύο διευκρινήσεις, ένα ανέκδοτο και μερικές ακόμη πληροφορίες :

 

Είναι εμπιστευτικά και μόνο για σένα-μην τα δείχνεις σε άλλους.

 

Στα δικά μου mail που έλαβα (προωθημένα από ιδρυτικό μέλος της ΑΜΡΑ) δεν υπήρχε κανενός είδος διαβάθμιση εγγράφου (εμπιστευτικό, απόρρητο κτλ)

 

να δημοσιευονται καποια πραγματα μιασ αναγνωρισμενης και απο τον νομο εσωτερικης αδελφοτητασ η οποια τα στελνει εμπιστευτικα!ειναι αν οχι παρανομο

 

Η συγκεκριμένη αδελφότητα δεν είναι αναγνωρισμένη από τον νόμο αλλά και από κανέναν άλλον φορέα, οργάνωση, ίδρυμα, σωματείο κτλ.

 

η μάσκα Μarilena 2007

 

:lol: κι ο Αρθούρος ZXPL4 και turbo 2007, νέο μοντέλο με καταλύτη! :lol: Ζάντες αλουμινίου BBS, τζιτζιλόνια, δερμάτινα καθίσματα, υπολογιστής ταξιδίου, χρώμα μανίσιο, 20,000 Klm γραμμένα στο κοντέρ και ελεγμένα από μηχανικό τσιμάνι ... :lol:

 

Στελέχη της ΑΜΡΑ, έχουν ξεκινήσει μια προσπάθεια προσυλητισμού ανθρώπων μέσω e-mails και pm's. Συγκεκριμένα, υπάρχει ένα στέλεχος της ΑΜΡΑ & στο δικό σας φόρουμ που κάνει το ίδιο. Είναι το μέλος Avaris. Σε διάφορα φόρουμς στέλνουν διάφορα pm's σε μέλη ή προσπαθούν να επικοινωνήσουν με κάποιο τρόπο με τα μέλη των φόρουμς, ώστε να προσελκύσουν ανθρώπους (κυρίως χαμηλής μόρφωσης ή ανθρώπους που αντιμετωπίζουν διάφορα ψυχολογικά προβλήματα) και να τους εντάξουν στην αδελφότητά τους, τάζοντάς τους λαγούς με πετραχήλια και φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Η πληροφορία αυτή έχει πλείστα αποδεικτικά στοιχεία στο background της, καθώς υπάρχει σχετική συζήτηση σε κρυφό φόρουμ συντονιστών της ΑΜΡΑ με θέμα ακριβώς αυτήν την "εργασία" : το πως θα φέρουν κι άλλους ανθρώπους στην αδελφότητά τους. Η "εργασία" επεκτείνεται και σε άλλους χώρους εκτός των φόρουμς που ασχολούνται με τον εσωτερισμό, όπως αποστολή e-mail διαφημιστικού υλικού σε περιοδικά ή χρήσεις ψηφιακών υπογραφών που διαφημίζουν την αδελφότητα. Προς το παρόν, όλα τα στοιχεία και όλο το αποδεικτικό υλικό έχει αποδωθεί σε αρμόδιες υπηρεσίες που μελετούν την στοιχειοθέτηση κατηγορίων απάτης, προσυλητισμού (αντισυνταγματικές ενέργειες ομάδων και οργανώσεων εις βάρος του δικαιώματος της ανεξιθρησκείας) και αντιποίησης επαγγέλματος.

 

Η παράθεση ενός από τα Τυπικά της αδελφότητας καθώς και η κάτοψη του Ναού - που προς το παρόν είναι ανύπαρκτος και υπάρχει μόνο στα σχέδια - έγινε στο φόρουμς σας κατόπιν συνεννοήσεως με τις αρμόδιες υπηρεσίες - επαλαμβάνω - μόνο προς πληροφόρηση και για κανέναν άλλο λόγο. Τα στοιχεία αυτά αφού δόθησαν πρώτα στις υπηρεσίες που ανέλαβαν την έρευνα, μοιράστηκαν σε ένα αρκετά μεγάλο μέρος ανθρώπων - μελών των κοινοτήτων και των ιστοσελίδων που ασχολούνται με τον εσωτερισμό και με εσωτερικά Τάγματα και οργανώσεις και κρίθηκε χρήσιμο να δημοσιοποιηθούν χωρίς σχολιασμό για την πληρέστερη ενημέρωση του αναγνωστικού κοινού και των χρηστών του διαδικτύου. Θα ακολουθήσουν κι άλλα.

 

Συγκεκριμένα, στο δικό μου μύνημα αλληλογραφίας που δέχτηκα (προωθημένο όπως είπα και με αρχικό αποστολέα την ίδια την υπέυθυνη του "τάγματος") υπήρχε χαρακτηριστική προσθήκη επιβεβαίωσης λήψης του από σύνδεσμο ασφαλείας με την έκφραση "προς κάθε νόμιμη χρήση". Η χρήση των εγγράφων που περιορίζεται στην αποστολή τους ή στην "φόρτωσή" τους σε βάσεις δεδομένων που χρησιμοποιούν οι διαδικτυακές κοινότητες (forums) είναι απολύτως νόμιμη καθώς το υλικό δεν προστατεύεται από πνευματικά δικαιώματα, δεν είναι καταχωρημένο και κατοχυρωμένο από την ΑΜΡΑ μιας και ούτε αυτή η ονομασία "ΑΜΡΑ" δεν σημαίνει τίποτε για τον νόμο. Η "ΑΜΡΑ" δεν είναι ούτε σωματείο, ούτε οργάνωση με την νομική σημασία των όρων, αλλά είναι μια συνάθροιση κάποιων ανθρώπων που αυτο-τιτλοφορείται με αυτό το όνομα και δεν έχει καμία ισχύ και κανένα συνταγματικό δικαίωμα ως "οργάνωση". Μαζεύτηκαν 2-3 μουρλοί - πιο μουρλοί από τα μέλη τους - και είπαν "ρε μεγάλε, δεν φτιάχνουμε κι εμείς ένα Τάγμα; - Nαι! Και πως θα το ονομάσουμε ; ΑΜΡΑ!", αυτή είναι η όλη ιστορία η οποία όμως - λόγω έλλειψης εμπειρίας, γνώσης και έλλειψης στοιχειωδών διαχειριστικών ικανοτήτων σύνταξης μιας νόμιμης εταιρείας ή οργανισμού - κρύβει άνομες ενέργειες, απάτες προς τα μέλη της (καταχρήσεις χρηματικών ποσών κτλ), παράνομες πράξεις χωρίς καμία δικαιοδοσία (διεξαγωγή πειραμάτων, αντιποίηση και εκμετάλλευση του ιατρικού επαγγέλματος εις βάρος ανυπεράσπιστων ανθρώπων και φουκαριάρηδων που στην απελπισία τους πιάνονται από τον κάθε απατεώνα και κομπογιαννίτη), και διαδικασίες προσυλητισμού. Η ΑΜΡΑ έχει χαρακτήρα σέκτας, καθώς τα μέλη τους τίθονται - επί καθημερινής βάσεως - σε διαδικασίες πλύσης εγκεφάλου και επαναπρογραμματισμού. Τα μέλη τους αντιμετωπίζονται ως πειραματόζωα πάνω στα οποία γίνονται πειράματα, όπως χαρακτηριστικά λένε οι ιδρυτές της, ενώ η ψυχολογική τους κατάσταση είναι - υπό καθημερινής βάσεως - εξαρτημένη από τις αρχές της ομάδος.

Edited by Arthur Conan D.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share


×
×
  • Create New...