Jump to content

ΑΜΡΑ


 Share

Recommended Posts

Έγινε, κανένα πρόβλημα. Εύχομαι μονάχα να λες αλήθεια ως προς την δημοσιοποίησή τους. Να ξέρεις όμως πως αυτά τα στοιχεία, αναφέρουν προσωπικά δεδομένα (ονόματα, διευθύνσεις, καταλόγους μελών κτλ, κτλ). Θα επιλέξω ΕΓΩ τον χρόνο που θα σου τα στείλω, ok?

 

 

Αναρωτήσου επιτέλους γιατί σε έχουν διαγράψει απο όλα τα φορουμ Deva, ή Deva Parinito ή Π.Β. και μάλιστα μετά βδελυγμίας.

 

Γιατί σε πέταξαν επανειλημμένα με τις κλωτσιές έξω απο το esoterica και το mystica?

 

 

Άφησες να εννοηθεί παραπάνω κάτι πολύ πολύ αρνητικό για μένα. Τι συκοφαντικός υπαινιγμός είναι αυτός?

 

Τι θες να πεις με το "ονόματα, διευθύνσεις, καταλόγους μελών, κτλ κτλ"

 

Γιατί δημιουργείς εντυπώσεις?

 

 

Δώσε τα ανύπαρκτα στοιχεία σου λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Έγινε, κανένα πρόβλημα. Εύχομαι μονάχα να λες αλήθεια ως προς την δημοσιοποίησή τους. Να ξέρεις όμως πως αυτά τα στοιχεία, αναφέρουν προσωπικά δεδομένα (ονόματα, διευθύνσεις, καταλόγους μελών κτλ, κτλ). Θα επιλέξω ΕΓΩ τον χρόνο που θα σου τα στείλω, ok?

 

 

Δεν έχεις τίποτα εναντίον μου ευφάνταστε άνθρωπε. Διότι δεν ευσταθούν οι κατηγορίες σου .

 

Και το ξέρεις.

 

Όπως ξέρουν και όλοι εδώ μέσα πως είμαι τόσο αλαζόνας που απαξιώ να προσηλυτίσω κανέναν σε οτιδήποτε. Εδώ καλά καλά εγώ ο ίδιος δεν έχω κατασταλάξει πουθενά. Είμαι σε πολλά μέτωπα ταυτόχρονα.

 

Και άλλωστε δεν είμαι ο μόνος εδώ μέσα που ανήκει σε κάποια Ομάδα. Και ούτε απαγορεύεται όπως με έχει βεβαιώσει η Διαχείριση εξαρχής - αρκεί να μην κάνει κάποιος αυτό για το οποίο με κατηγορείς.

 

Ξέρεις πολύ καλά ότι θα υποστείς Μήνυση για Συκοφαντική δυσφήμηση απο τα μέλη της ΑΜΡΑ.

 

Αυτό που δεν γνώριζες όμως είναι πως προσωπικά, απο βαθύτατη λύπηση για σένα, και απο σεβασμό προς μια πάλαι ποτέ αγάπη και εκτίμηση που σου είχα κάποτε (και που σου το απέδειξα την κρίσιμη στιγμή που με χρειαζόσουν), δεν ήθελα να συμμετάσχω ως μάρτυρας κατηγορίας εναντίον σου. Έτσι κι αλλιώς θα υποστείς μια βαρύτατη ποινή στο δικαστήριο. Συν την αγωγή φυσικά.

 

Και όπως γνωρίζεις, ξέρω τα πάντα με λεπτομέρειες για την συκοφαντική σου στάση έναντι όλων μας και της ΑΜΡΑ συνολικά.

 

Με την τωρινή σου άδικη επίθεση εναντίον μου με έπεισες να συμμετάσχω κι εγώ ως βασικός μάρτυρας κατηγορίας σου και να προσθέσω και την δική μου μήνυση εναντίον σου.

 

Θα εξοντωθείς δικαστικά φίλε. Και το ξέρεις.

 

Πάψε να προκαλείς την τύχη σου.

 

Μέχρι τώρα την έχεις γλιτώσει στα διάφορα "ανάλογα μπλεξίματα" που είχες τα τελευταία χρόνια στο ελληνικό διαδίκτυο διότι όλοι στο τέλος σε λυπούνταν απο τα κλάματα που έβαζες και τα παρακάλια σου.

 

Έλεγξε επιτέλους τους νευρωτικούς παροξυσμούς σου.

 

Είναι το μόνο φορουμ (το artofwise) που δεν σε ήξεραν και τα κατάφερες να σε μάθουν κι εδώ.

 

Συγχαρητήρια!

Link to comment
Share on other sites

...Όπως ξέρουν και όλοι εδώ μέσα πως είμαι τόσο αλαζόνας που απαξιώ να προσηλυτίσω κανέναν σε οτιδήποτε. Εδώ καλά καλά εγώ ο ίδιος δεν έχω κατασταλάξει πουθενά. Είμαι σε πολλά μέτωπα ταυτόχρονα.

 

Και άλλωστε δεν είμαι ο μόνος εδώ μέσα που ανήκει σε κάποια Ομάδα. Και ούτε απαγορεύεται όπως με έχει βεβαιώσει η Διαχείριση εξαρχής - αρκεί να μην κάνει κάποιος αυτό για το οποίο με κατηγορείς.

 

Ξέρεις πολύ καλά ότι θα υποστείς Μήνυση για Συκοφαντική δυσφήμηση απο τα μέλη της ΑΜΡΑ....

Μήπως πρέπει να τα λέτε εκεί;;;;;;;;;;;;;;: http://www.artofwise.gr/forum/index.php?showforum=7 Edited by outis
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις πολύ καλά ότι θα υποστείς Μήνυση για Συκοφαντική δυσφήμηση απο τα μέλη της ΑΜΡΑ.

 

Αυτό που δεν γνώριζες όμως είναι πως προσωπικά, απο βαθύτατη λύπηση για σένα, και απο σεβασμό προς μια πάλαι ποτέ αγάπη και εκτίμηση που σου είχα κάποτε (και που σου το απέδειξα την κρίσιμη στιγμή που με χρειαζόσουν), δεν ήθελα να συμμετάσχω ως μάρτυρας κατηγορίας εναντίον σου. Έτσι κι αλλιώς θα υποστείς μια βαρύτατη ποινή στο δικαστήριο. Συν την αγωγή φυσικά.

 

Και όπως γνωρίζεις, ξέρω τα πάντα με λεπτομέρειες για την συκοφαντική σου στάση έναντι όλων μας και της ΑΜΡΑ συνολικά.

 

Με την τωρινή σου άδικη επίθεση εναντίον μου με έπεισες να συμμετάσχω κι εγώ ως βασικός μάρτυρας κατηγορίας σου και να προσθέσω και την δική μου μήνυση εναντίον σου.

 

Θα εξοντωθείς δικαστικά φίλε. Και το ξέρεις.

 

Πάψε να προκαλείς την τύχη σου.

 

Αυγερινέ, καταλαβαίνεις τώρα τι κάνουν αυτοί οι άνθρωποι ; Ήδη με αυτό το ποστ του Avaris, αποδικνύονται κάποια πράγματα που λέω - όχι δημόσια βέβαια - αλλά κάποια πράγματα που σου λέω στο pm που σου έστειλα. Δεν θέλω να μου απαντήσεις, γιατί αν το κάνεις, θα είναι σαν να πέρνεις θέση. Πάντως, βλέπεις - καθώς και όλα τα μέλη ασφαλώς - πως αυτοί οι άνθρωποι συνεχίζουν να τρομοκρατούν κάποιους που έχουν το θάρρος να αποκαλύψουν τις βρωμιές τους. Εν πάσει περιπτώσει, εγώ θα τον αφήσω αυτόν τον τύπο - τον Avaris - να συνεχίζει να απειλεί και θα του πω, πως απλά αποδικνύει όσα λέω. Όσον αφορά αυτόν τον άλλον τον τύπο που λέει, εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω ποιος είναι, οπότε ... τι να λέμε ?

Edited by Arthur Conan D.
Link to comment
Share on other sites

QUOTE(Arthur Conan D. @ Nov 23 2007, 09:34 PM) *

Έγινε, κανένα πρόβλημα. Εύχομαι μονάχα να λες αλήθεια ως προς την δημοσιοποίησή τους. Να ξέρεις όμως πως αυτά τα στοιχεία, αναφέρουν προσωπικά δεδομένα (ονόματα, διευθύνσεις, καταλόγους μελών κτλ, κτλ). Θα επιλέξω ΕΓΩ τον χρόνο που θα σου τα στείλω, ok?

 

 

 

Δεν έχεις τίποτα εναντίον μου ευφάνταστε άνθρωπε. Διότι δεν ευσταθούν οι κατηγορίες σου .

 

Και το ξέρεις.

 

Όπως ξέρουν και όλοι εδώ μέσα πως είμαι τόσο αλαζόνας που απαξιώ να προσηλυτίσω κανέναν σε οτιδήποτε. Εδώ καλά καλά εγώ ο ίδιος δεν έχω κατασταλάξει πουθενά. Είμαι σε πολλά μέτωπα ταυτόχρονα.

 

Και άλλωστε δεν είμαι ο μόνος εδώ μέσα που ανήκει σε κάποια Ομάδα. Και ούτε απαγορεύεται όπως με έχει βεβαιώσει η Διαχείριση εξαρχής - αρκεί να μην κάνει κάποιος αυτό για το οποίο με κατηγορείς.

 

Ξέρεις πολύ καλά ότι θα υποστείς Μήνυση για Συκοφαντική δυσφήμηση απο τα μέλη της ΑΜΡΑ.

 

Αυτό που δεν γνώριζες όμως είναι πως προσωπικά, απο βαθύτατη λύπηση για σένα, και απο σεβασμό προς μια πάλαι ποτέ αγάπη και εκτίμηση που σου είχα κάποτε (και που σου το απέδειξα την κρίσιμη στιγμή που με χρειαζόσουν), δεν ήθελα να συμμετάσχω ως μάρτυρας κατηγορίας εναντίον σου. Έτσι κι αλλιώς θα υποστείς μια βαρύτατη ποινή στο δικαστήριο. Συν την αγωγή φυσικά.

 

Και όπως γνωρίζεις, ξέρω τα πάντα με λεπτομέρειες για την συκοφαντική σου στάση έναντι όλων μας και της ΑΜΡΑ συνολικά.

 

Με την τωρινή σου άδικη επίθεση εναντίον μου με έπεισες να συμμετάσχω κι εγώ ως βασικός μάρτυρας κατηγορίας σου και να προσθέσω και την δική μου μήνυση εναντίον σου.

 

Θα εξοντωθείς δικαστικά φίλε. Και το ξέρεις.

 

Πάψε να προκαλείς την τύχη σου.

 

Μέχρι τώρα την έχεις γλιτώσει στα διάφορα "ανάλογα μπλεξίματα" που είχες τα τελευταία χρόνια στο ελληνικό διαδίκτυο διότι όλοι στο τέλος σε λυπούνταν απο τα κλάματα που έβαζες και τα παρακάλια σου.

 

Έλεγξε επιτέλους τους νευρωτικούς παροξυσμούς σου.

 

Είναι το μόνο φορουμ (το artofwise) που δεν σε ήξεραν και τα κατάφερες να σε μάθουν κι εδώ.

 

Συγχαρητήρια!

 

πω πω τι γίνεται στον κόσμο ρε παιδί μου!!!

chill out ρε παιδιά!!

αφήστε τα αυτά τα spor είναι επικίνδυνα, ασχοληθείτε με κάτι πιο απλό...

 

οκ οκ οκ δεν ξαναμιλάω

(αλλα δεν μπόρεσα να συγκρατηθώ...

φίλε Αβάρις δεν αναφέρομαι προσωπικά σε εσένα αλλα στην γενικότερη κατάσταση...)

Edited by panselinos
Link to comment
Share on other sites

Εδώ, δέν είναι η πλατεία Αβυσσηνίας γιά νάρχονται νά πλακώνονται τ΄αλάνια...!

 

Εδώ είναι η Αυλή αυτών πού πετάνε ψηλότερα από τήν καταιγίδα, αντλώντας από τήν δύναμή της, γιά νά θαυμάσουν τήν ομορφιά τού Κόσμου...!

 

Δέν είμαστε κριτές.

Link to comment
Share on other sites

1ον ~ Προφανέστατα (σύμφωνα με τα όσα έχουν γραφτεί σ?αυτό το thread) υπάρχει κάποια ?ενδο-ταγματική? τριβή στην λεγόμενη ΑΜΡΑ. Όλοι οι άμεσα ενδιαφερόμενοι γι?αυτήν την τριβή παρακαλούνται να μην χρησιμοποιούν το φόρουμ μας για να λύσουν τις διαφορές τους. Το Αβάπτιστο δεν είναι παλαίστρα!

 

2ον ~ Επίσης προφανέστατα, υπάρχουν κάποιες πολύ σοβαρές κατηγορίες εναντίον της ΑΜΡΑ. Ευχαριστούμε για την πληροφόρηση, αλλά και πάλι παρακαλούμε να κατανοήσετε ότι δεν θα λύσουμε εμείς αυτό το πρόβλημα, οπότε μην μας καλείτε -έμμεσα ή άμεσα- να παίξουμε τον ρόλο του δικηγόρου ή δικαστή. Υπάρχουν οι επαγγελματίες γι?αυτό, τους οποίους -απ? ότι καταλαβαίνω- έχετε ήδη καλέσει να χειριστούν την υπόθεση. Αφήστε λοιπόν αυτούς να κάνουν την δουλειά τους.

 

3ον και σοβαρότερο ~ Παρακαλούνται θερμά όλα τα μέλη να ενημερώνουν ΑΜΕΣΑ μέσω πμ την συντονιστική ομάδα του Αβάπτιστου όταν αισθάνονται ότι κάποιο μέλος προσπαθεί να τους προσηλυτίσει σε κάποια σέκτα/αδελφότητα/τάγμα.

Εάν κάποιος σας ενοχλεί μέσω πμ και διαφαίνεται προσπάθεια προσηλυτισμού, θέλουμε να το ξέρουμε ΑΜΕΣΑ για να δράσουμε όπως αρμόζει.

Link to comment
Share on other sites

Στην σελίδα ***Τα κείμενα και οι εικόνες της ΑΜΡΑ αφαιρούνται διότι όπως μας πληροφόρησαν είναι cpyrighted*** μπορείτε να βρείτε φωτογραφίες από το φόρουμ των συντονιστών της ΑΜΡΑ και συγκεκριμένα ένα θέμα στο οποίο οι "μεγάλοι μύστες" συζητούν πως να διαγράψουν ένα μέλος από το φόρουμ τους. Εκεί, όπως θα δείτε, συμμετέχει και ο "αμέμπτου ηθικής" Avaris, ο οποίος μάλιστα ως νέος Χίτλερ θέλει να τιμωρήσει υποδειγματικά το συγκεκριμένο μέλος. Μπροστά απ' την κουρτίνα δάσκαλοι και μύστες και σπουδαίοι οδηγοί προς την σωτηρία της ανθρωπότητας ( :063laugh: ), πίσω απ' την κουρτίνα "Κατίνες" και λαμόγια.

 

Νεφέλη,

 

ασφαλώς και ο παρόν χώρος δεν είναι παλαίστρα και συμφωνώ σε όλα αυτά που λες. Η δημοσιοποίηση των εγγράφων όπως και η δημοσίευση του παραπάνω link δεν αποσκοπεί στο να καταστεί το φόρουμ σας πεδίο μάχης. Όπως θα είδες, η δική μου στάση δεν συντηρεί εμπόλεμες καταστάσεις. Αντιθέτως, εγώ μιλάω με στοιχεία και αποδείξεις για το πραγματικό πρόσωπο αυτών των ανθρώπων. Αυτοί, περιορίζονται σε απειλές και σε "θα σου δείξουμε εμείς τσογλάνι, θα δεις τι θα πάθεις" και τέτοια. Αυτοί είναι! Τέτοιοι είναι! Όταν τους στριμώξεις σε απειλούν. Όταν τους μιλήσεις, προσπαθούν να σε ελέγξουν γιατί έχουν ΣΚΟΠΟ. Έχουν κατεύθυνση, που ασφαλώς τους έχει δωθεί από τα αφεντικά τους.

 

Πρόσεξε αν θέλεις κάτι, είναι σημαντικό και δείχνει κάτι πολύ σπουδαίο για την ψυχοσύνθεση αυτών των ανθρώπων :

 

Επειδή γνώριζα πως κάποιος θα βρεθεί να πει τέτοια μ#$%^&α κάποια μέρα - λόγω της επίμονης επιλογής μου να έχω πάντα σχέση με κάποιο Τάγμα - φρόντισα και πήρα τα μέτρα μου ώστε να μπορώ να αποδείξω πως εκ των πραγμάτων δεν στέκει η αστεία αυτή κατηγορία εναντίον μου .

 

Κοίτα τι λέει : "Λόγω της επίμονης επιλογής μου να έχω ΠΑΝΤΑ σχέση με κάποιο Τάγμα". Αναρρωτήθηκε ποτέ αυτός ο άνθρωπος - εγώ ούτε τον βρίζω, ούτε τον απειλώ, ούτε τίποτε, μια παρατήρηση κάνω και λέω την άποψή μου - ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ πρέπει να έχει σχέση με κάποιο Τάγμα ; Γιατί ; Μόνος του δεν μπορεί να κάνει τίποτε ; Πρέπει δηλ. πάντα να του λένε οι άλλοι τι θα κάνει ; Αυτό δείχνει πάρα πολλά πράγματα για το πόσο εύκολα μπορεί κάποιος να γίνει υποχείριο μερικών εξυπνάκηδων.

 

Οι άνθρωποι αυτοί παραμυθιάζουν τα μέλη τους τόσο πολύ - επειδή βρίσκουν και τα κάνουν ασφαλώς - που τα μέλη τους μιλάνε και συμπεριφέρονται σαν υπνωτισμένοι. Έχεις δει ποτέ άνθρωπο να υπνοβατεί ; Ακριβώς έτσι. Και σε ρωτάω : Μπορούν αυτό να το κάνουν σε έναν συνειδητοποιημένο άνθρωπο, σε έναν μορφωμένο άνθρωπο, σε έναν άνθρωπο που έχει θέση, λόγο και νόημα στην κοινωνία ; Όχι βέβαια, γιατί ΤΙ έχουν να του πουν αυτοί ; "ω, θεά της Σελήνης" ; Αν είναι δυνατόν!

Edited by Αυγερινός
Link to comment
Share on other sites

Arthur, τι ξεκατινιάσματα είναι αυτά; Τι μας νοιάζει τι κάνουν στο forum τους ή άμα είναι φασίστες ή όχι; Μεσημεριανό το έκανες με τις Νανσυ και τα υπόλοιπα. Ποιοι είναι αυτοί που περιγράφουν στο φορουμ τους;;;; Και τι μας νοιάζει στο κάτω κάτω..;;

 

Θα σε παρακαλούσα να μη δίνεις σημασία στις απειλές που δέχεσαι και να προβείς σε αποστολή ουσιαστικών στοιχείων όπως σου ζητήθηκε.

 

Παρακαλώ μη δω απάντηση παρόμοιου είδους από κανέναν!!!

Link to comment
Share on other sites

name='Νεφέλη' date='Nov 24 2007, 12:31 AM' post='54158']

1ον ~ Προφανέστατα (σύμφωνα με τα όσα έχουν γραφτεί σ'αυτό το thread) υπάρχει κάποια 'ενδο-ταγματική' τριβή στην λεγόμενη ΑΜΡΑ. Όλοι οι άμεσα ενδιαφερόμενοι γι'αυτήν την τριβή παρακαλούνται να μην χρησιμοποιούν το φόρουμ μας για να λύσουν τις διαφορές τους. Το Αβάπτιστο δεν είναι παλαίστρα!

 

Του δώσατε βήμα Νεφέλη να εκτοξεύει ανήθικες κατηγορίες. Ενώ πχ στο Mystica και στο Esoterica τον πέταξαν έξω. Αυτό δεν με αναγκάζει να απαντήσω? Ποιά παλαίστρα λοιπόν?

 

 

2ον ~ Επίσης προφανέστατα, υπάρχουν κάποιες πολύ σοβαρές κατηγορίες εναντίον της ΑΜΡΑ. Ευχαριστούμε για την πληροφόρηση, αλλά και πάλι παρακαλούμε να κατανοήσετε ότι δεν θα λύσουμε εμείς αυτό το πρόβλημα, οπότε μην μας καλείτε -έμμεσα ή άμεσα- να παίξουμε τον ρόλο του δικηγόρου ή δικαστή. Υπάρχουν οι επαγγελματίες γι'αυτό, τους οποίους -απ' ότι καταλαβαίνω- έχετε ήδη καλέσει να χειριστούν την υπόθεση. Αφήστε λοιπόν αυτούς να κάνουν την δουλειά τους.

 

 

Νεφέλη και Σείριε έχετε την εντύπωση πως δεν σας αφορά?

 

Πιστεύετε στ' αλήθεια ότι είναι μια επίθεση προς την ΑΜΡΑ και μόνο?

 

Για ρίξτε μια ματιά στην ιστοσελίδα σας. Εδώ ας πούμε: http://www.artofwise.gr/html/categories/esoterismos.html

 

Και για όποιον απο το φορουμ βαριέται τα links να ένα τυχαίο απόσπασμα:

 

 

Τα 7 Τσάκρα

 

~ Γράφει η Νεφέλη ~

Η λέξη «Τσάκρα» είναι σανσκριτική και σημαίνει «Τροχός». Τα Τσάκρα είναι ενεργειακά κέντρα του σώματος τα οποία επηρεάζουν άμεσα την υγεία των οργάνων με τα οποία σχετίζονται. Τα ενεργειακά αυτά κέντρα λειτουργούν σαν «ρουφήχτρες» των ενεργειών που μας περιστοιχίζουν. Οι αρνητικές δυνάμεις επηρεάζουν αρνητικά τα αντίστοιχα όργανα και οι θετικές θετικά (όπως είναι λογικό). Για τον λόγο αυτό, είναι καλό να «καθαρίζουμε» τα Τσάκρα μας συχνά, αποβάλλοντας έτσι τις αρνητικές ενέργειες που ίσως να έχουν απορροφήσει. Είναι μια τεχνική μάλλον απλή και γνωστή από την αρχαιότητα σε όλο τον τότε πολιτισμένο κόσμο (Αίγυπτο, Κίνα, Ινδία, Ελλάδα, Ρώμη κλπ).

 

Αρχικά, παραθέτω τα 7 κεντρικά Τσάκρα και με τι σχετίζεται το κάθε ένα:

 

............................... (παρατίθενται τα 7 τσάκρας)

 

Πώς «καθαρίζονται» τα Τσάκρα

 

 

Επέλεξε ένα σημείο ήσυχο όπου δεν θα σε ενοχλήσει κανείς. Φρόντισε ο φωτισμός να είναι χαμηλός και «γλυκός» ώστε να μην σου αποσπά την προσοχή. Κάθισε άνετα σε μια καρέκλα με μπράτσα, με την πλάτη ίσια, τα πόδια Πα πατούν καλά κάτω και τα χέρια χαλαρά στα μπράτσα της καρέκλας, ή ξάπλωσε κάπου ανάσκελα με το σώμα ίσιο και με ένα μικρό μαξιλάρι κάτω από τον αυχένα.

Κλείσε τα μάτια σου και πάρε μερικές βαθιές αναπνοές για να χαλαρώσεις και να αποδιώξεις όλες τις ανεπιθύμητες σκέψεις.

Όταν αισθανθείς χαλαρός και έτοιμος να ξεκινήσεις, συγκέντρωσε την προσοχή σου στην περιοχή του 1ου Τσάκρα. Πάρε βαθιές αναπνοές και οραματίσου με κάθε εισπνοή όλη την αρνητική ενέργεια που έχει συγκεντρωθεί σε εκείνη την περιοχή να σχηματίζει μια μαύρη σφαίρα. Με κάθε εκπνοή, οραματίσου αυτήν την σφαίρα να αποβάλλεται από το σώμα σου και να φεύγει μακριά. Επανέλαβε 5-7 φορές. Μετά, με κάθε εισπνοή οραματίσου την περιοχή αυτή του σώματος να περιβάλλεται από ένα ζωηρό, καθαρό, κόκκινο φως ενέργειας το οποίο δυναμώνει και επεκτείνεται με κάθε εκπνοή. Επανέλαβε 5-7 φορές.

Με την ίδια διαδικασία συνέχισε στα υπόλοιπα Τσάκρα, ξεκινώντας πάντα από κάτω προς τα πάνω, αλλάζοντας κάθε φορά μονάχα το χρώμα δύναμης ανάλογα με το Τσάκρα (όπως αναφέρονται τα χρώματα παραπάνω).

Μπορείς να οραματιστείς το κάθε Τσάκρα είτε σαν ένα σημείο, είτε σαν μια σφαίρα, είτε σαν μια «ζώνη» που περιβάλλει το σώμα γύρω από το σημείο του αντίστοιχου Τσάκρα (προσωπικά πιστεύω ότι αυτό είναι το καλλίτερο).

 

 

Ή ας πούμε, η "Διαδικασία Ενεργοποίησης του 3ου Ματιού" που αναφέρεις σε άλλο άρθρο σου.

 

Αυτά και άλλα ανάλογα κάνουμε κι εμείς στην ΑΜΡΑ όπως και κάθε άλλο Τάγμα Εσωτερισμού. Δεν κάνουμε τίποτα διαφορετικό.

 

Αυτά δεν τα "αποδέχεται", τα αποκηρύσσει μετά βδελυγμίας ο παραπάνω.

 

Αυτά είναι που αποκαλεί "πειράματα της ΑΜΡΑ" ο παραπάνω αισχρός συκοφάντης ο οποίος για ένα μικρό διάστημα λίγων ημερών ήταν μέλος της ΑΜΡΑ και Συντονιστής στο φορουμ.

 

 

Πολύ απλά δεν αποδέχεται τον Εσωτερισμό. Μισεί τον Εσωτερισμό. Είναι το άκρον άοτον του Υλιστή. Είναι σαν αυτούς που μερικούς αιώνες πριν δεν αποδέχονταν πως η γη είναι στρογγυλή και περιστρέφεται και έκαιγαν τον κάθε Μυστικιστή που τολμούσε να πιστέψει στην ύπαρξη του Αγνώστου και να το ερευνήσει.

 

Στόχος του είναι ο ίδιος ο Εσωτερισμός.

 

Σήμερα εμείς, αύριο εσείς.

 

Μην ξεγελιέστε.

 

 

Δώστε του δύναμη και αποδοχή και αύριο θα επιτεθεί σ' εσάς.

Link to comment
Share on other sites

***Τα κείμενα και οι εικόνες της ΑΜΡΑ αφαιρούνται διότι όπως μας πληροφόρησαν είναι cpyrighted***

 

Κοιτάξτε λίγο το παραπάνω. Αρχικά και με την πρώτη ματιά, 3 παρατηρήσεις.

 

1) Χρήση της μουσικής. Σε μία "κατανυκτική" όπως αναφέρεται τέλεση ενός συμβάντος, η μουσική χρησιμοποιείται για να εξημερώσει, να χαλαρώσει, να "ναρκώσει" τα μέλη. Γιατί ασφαλώς δεν βάζουν χιπ-χοπ να παίζει, αλλά υποθέτω πως βάζουν απαλή μουσική, επιβλητική, συμφωνική δηλ. κάποιο ορχηστρικό κομμάτι, μελωδικό κτλ. Ξέρετε τι σημαίνει αυτό ; "καλώς ήλθατε στον κόσμο του "φεύγα" ", αυτό σημαίνει.

 

2) Δεν στέκομαι στο σύμβολο της Πεντάλφας, γιατί δεν έχει σημασία, αλλά στέκομαι στην επεξήγηση που ακολουθεί αυτό, δηλ. στο "σύμβολο της πεμπτουσίας και του αιθερικού". Γιατί υπάρχει αυτή η επεξήγηση ; Γιατί αυτός που συντάσει το Τυπικό, θεωρεί πως πρέπει να το εξηγήσει, αλλά - προσοχή - να το εξηγήσει σύμφωνα με ερμηνεία που δεν είναι δική του. Και γιατί θεωρεί πως πρέπει να το εξηγήσει ; Όταν εγώ γράφω κάτι, βάζω επεξήγηση σ' αυτό που γράφω (και αυτήν την επεξήγηση την χωρίζω από την πρότασή μου με κόμματα ή με παύλες π.χ ,[επεξήγηση], ή -[επεξήγηση]- γιατί δεν είμαι σίγουρος τι θα εννοηθεί από τους αναγνώστες μου. Για δική μου ασφάλεια το κάνω. Λέω πχ. το σύμβολο της πεντάλφας (αν το αφήσω έτσι, χωρίς επεξήγηση, ένας θεός ξέρει τι θα καταλάβουν αυτοί που το διαβάζουν), γι' αυτό λέω "το σύμβολο της πεντάλφας - σύμβολο της πεμπτουσίας και του αιθερικού - " κι έχω το κεφαλάκι μου ήσυχο. Αυτό όμως το κάνω για κάποιους που ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ με τα όσα διαβάζουν. Αυτοί που υποτίθεται είναι ΣΧΕΤΙΚΟΙ, γιατί το κάνουν ; (εδώ, στο πολύ λεπτό αυτό σημείο κρύβεται η τεχνική του επαναπρογραμματισμού κι όσο αυτό κι αν σας φαίνεται αστείο ή αμειλητέο ή "ψιλά γράμματα" όπως λέμε για να παρατηρηθεί από κάποιον, αυτό είναι που προκαλεί την υποβολή στο υποσυνείδητο των ανθρώπων - μελών και τα κάνει ρομπότ)

 

3) "Σε επικαλούμαστε, πνεύμα της Φωτιάς", καθαρή, πεντακάθαρη επίκληση της μαντάμ Μύριαμ και της κρυστάλλινης σφαίρας της. Και ; Επειδή επικαλείσε το πνεύμα, το πνεύμα θα σ' ακούσει ; Τσαρλατανισμός, απάτη, κομπογιαννιτισμός. Στον 21ο αιώνα, που οι άνθρωποι φτιάχνουν υποβρύχια εργαστήρια και σταθμούς για να μελετήσουν την ζωή του βυθού και να πειραματιστούν (επιστήμονες με α....δια, όχι παίξε - γέλασε) πάνω σε θεραπείες ιών, αυτοί : "σε επικαλούμαστε πνεύμα της φωτιάς!".

 

ΤΙ να λέμε ... ΤΙ να λέμε ?

Edited by Αυγερινός
Link to comment
Share on other sites

Arthur, τι ξεκατινιάσματα είναι αυτά; Τι μας νοιάζει τι κάνουν στο forum τους ή άμα είναι φασίστες ή όχι; Μεσημεριανό το έκανες με τις Νανσυ και τα υπόλοιπα. Ποιοι είναι αυτοί που περιγράφουν στο φορουμ τους;;;; Και τι μας νοιάζει στο κάτω κάτω..;;

 

Θα σε παρακαλούσα να μη δίνεις σημασία στις απειλές που δέχεσαι και να προβείς σε αποστολή ουσιαστικών στοιχείων όπως σου ζητήθηκε.

 

Παρακαλώ μη δω απάντηση παρόμοιου είδους από κανέναν!!!

 

 

speedy, δεν λέω, έχεις τα δίκια σου. Δεν σας νοιάζει, δεν σας αφορά. Απλά, το παραθέτω ως δείγμα του ποιοι είναι αυτοί οι άνθρωποι.

Link to comment
Share on other sites

Avari, σκέψου αρχικά πως είναι δικαίωμα του καθενός να πιστεύει αυτά που θέλει.

Επίσης είμαστε από τους παλιότερους στο χώρο, αν όχι οι παλιότεροι, και έχουμε περάσει κι από τέτοιου είδους φουρτούνες. Δεν είναι τίποτα. Τα θυμόμαστε και γελάμε.

 

Τέλος παρακαλώ και τις δυο μεριές να σταματήσουν την λασπολογία, γιατί όπως είπαμε, ΔΕ ΜΑΣ ΑΦΟΡΑ τι κάνετε στο χώρο σας.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος παρακαλώ και τις δυο μεριές να σταματήσουν την λασπολογία, γιατί όπως είπαμε, ΔΕ ΜΑΣ ΑΦΟΡΑ τι κάνετε στο χώρο σας.

 

Συγνώμη αλλά εγώ, ΔΕΝ ΛΑΣΠΟΛΟΓΩ! Μιλάω με στοιχεία, παραθέτω αποδείξεις και εκφράζω την γνώμη μου σχετικά με τα "τυπικά" τους. Έχω κάθε δικαίωμα να το κάνω αυτό, ως ελεύθερος άνθρωπος, ως νοήμων άνθρωπος, ως μέλος της κοινωνίας.

Edited by Arthur Conan D.
Link to comment
Share on other sites

Απορώ, απορώ ... Αυτοί επικαλούνται το πνεύμα της Φωτιάς και κάποιοι άλλοι κάηκαν ζωντανοί φέτος το καλοκαίρι! Κι αυτό αυτοί, το λένε "εσωτερισμό", κι αυτό αυτοί το λένε "δρόμο πως την φώτηση". Αν δεν καπνιάσουν τα ρούχα σου από το "πνεύμα της φωτιάς" φίλε, πως θα σ' ακούσει η φωτιά ; Μόνο και μόνο επειδή την επικαλείσαι ; Ξύπνα ρε φίλε! Ξύπνα! Ζούμε σε μια κοινωνία που προχωράει διαρκώς, μέσα από μελέτη, από έρευνα - ουσιαστική έρευνα ρε φίλε, ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ! όχι λόγια, όχι μπούρδες, "φύλακα της Πύλης της Ανατολής", πλάκα μας κάνεις ; - με εργασίες, με πειράματα, με αποδείξεις, με δεδομένα, με γνώση, κι εσύ επικαλείσαι το πνεύμα της φωτιάς ? Τι σόϊ πλάκα είναι αυτή ; Και μάλιστα το πιστεύεις κιόλας ; Αυτός είναι ο Εσωτερισμός ; Να επικαλείσαι το πνεύμα της Φωτιάς ; Τι να πω ... τι να πω ... ?

Edited by Arthur Conan D.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share


×
×
  • Create New...