Jump to content

Περί Διαφήμισης


 Share

Recommended Posts

Tο διάβασα όλο. Μπράβο μου. Δεν το περίμενα να τα καταφέρω!!!

Το μόνο που κατάλαβα είναι ότι μας χρειάζεται ένα chat-room ή έστω ένα shoutbox... :004witchy5: :angelgold:

Αλκιβιάδη, άμα σου κάτσει κανένας αστροταξιτζής κράτα λε κανα τηλ, μπορεί να χρειαστεί!!! :Ρ :004unicorny: Πού θα γεννήσω η γυναίκα με αυτά που διαβάζω;... Ετσι απλά στο χώμα; Ας κάνω κανα αστρικό ταξίδι... ΑστροAbulance έχει το μαγαζί καλιέεεεεε;;;; :archer:

Link to comment
Share on other sites

"δεν τον προβάλλουμε  γιατί μπορει να είναι η μαύρη πλευρά του Σύμπαντος και να θέλει να μας σφάξει"

 

Χμ... Τώρα το θυμήθηκα.

 

Σύμφωνα με πολύ έγκυρες πληροφορίες ο εν λόγω κύριος διδάσκει στους μαθητές του πως ο Παναθηναϊκός είναι η μαύρη πλευρά του Σύμπαντος.

 

Μιλάμε έκανε το πράσινο μαύρο! :015annoyed: Στην πυρά!

Link to comment
Share on other sites

Χμ... Τώρα το θυμήθηκα.

 

Σύμφωνα με πολύ έγκυρες πληροφορίες ο εν λόγω κύριος διδάσκει στους μαθητές του πως ο Παναθηναϊκός είναι η μαύρη πλευρά του Σύμπαντος.

 

Μιλάμε έκανε το πράσινο μαύρο!  :015annoyed: Στην πυρά!

 

Α, μάλιστα. Ώστε τον ξέρετε. Κι έχει και μαθητές? Και τι ακριβώς διδάσκει? Αθλητική ιστορία? Και κάποιος από τους "μαθητές" ανέφερε το παραπάνω εφυολόγημα?

Ε, ναι, καταλαβαίνω, είναι πολύ σοβαρό.... :wacko:

Ρε, τι λέτε!

Αν ήταν έτσι Τράγου Κέρατο, η μισή Ελλάδα θα έπρεπε να είχε κάψει την άλλη μισή, και να μην είχε μείνει πέτρα στην πέτρα.

Αυτός είναι καλύτερος που το είπε (εντελώς αυθαίρετα υποθέτω σαν καλαμπούρι) ή εσύ που το μεταφέρεις και το μετράς? Βγαλ'τη σκούφια σου και βάρα τον...

 

Αλλά το θέμα έχει ξεφύγει...

Και όχι δε θα επανέλθω στο αρχικό. Όποιος κατάλαβε κατάλαβε. (κι από ότι βλέπω, ή δεν κατάλαβε κανείς, ή κατάλαβε και βαριέται, ή αν δε βαριέται αναπτύσει μεμβράνες μεταξύ των δακτύλων...)

 

Καλή Χρονιά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω απο σέκτες και ηγέτες Τράγου Κέρατου.

 

Βλέπω μόνο ότι το παραπάνω μήνυμα σου στάζει εμπάθεια και προσωπικές διαφορές.

Αν έχεις, πάνε να τις λύσεις (που λένε και στο χωριό μου) και μη βγάζεις σε δημόσιο φόρουμ προσωπική σου πίκρα, τη στιγμή που γίνεται προσπάθεια σοβαρής συζήτησης με άλλο θέμα (διαφήμιση, προβολή, προστασία, αναφορά πηγών, και άλλα θεωρητικά με πρακτικές εφαρμογές).

Link to comment
Share on other sites

Ναι, οπωσδήποτε.

 

Όποτε πάω να κάνω πλακίτσα, πάντα από κάτω βρίσκεται κάποιος (εσύ ή άλλος/άλλη) που θίγεται. Προφανώς φταίει η εμπάθειά μου κι οι προσωπικές μου διαφορές.

 

I rest my case.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιες μέρες απαράιτητης απουσίας, βλέπετε οι λεπτομέρειες της μετακόμισης είναι πραγματικά απίθανες και αρκετές φορές απρόσμενες, επανήλθα να ρίξω μια ματιά. Και τι βλέπω, για ένα τόσο σοβαρό θέμα ή καλύτερα για τόσα πολλά σοβαρά θέματα που προέκυψαν από ένα μου post για το χρόνο, την ενέργεια, αιώνιο κλπ, για το οποίο έλαβα άδικα προειδοποίηση και διαμαρτυρήθηκα γι' αυτό ευπρεπώς και με επιχειρήματα καθώς και αλήθειες, είχαμε 2 μέλη, τον Michael και την Eirianwen, τα μοναδικά μέλη που ανέπτυξαν τη γνώμη τους επί του θέματος, τον Αυγερινό να επιμένει πεισματικά λες και είναι αμαρτία να παραδεχτεί κάποια λάθος εκτίμηση του κάποιος, την Μαρία που μόλις ακούσει για κίνδυνο και πυρά αμέσως εμφανίζεται, την Νεφέλη που προσπαθεί να υποστηρίξει την ομάδα συντονιστών, την Νεράϊδα που το έριξε στο χιούμορ και το σαρκασμό λες και το όλο θέμα ήταν μόνο περι Αστρικής προβολής (ναι γλυκειά μου βγες εσύ αστρικά και θα σου έχουμε astroambulance μη στεναχωριέσαι όλα τα έχει το μαγαζί) και το Τράγου Κέρατο που προσπαθεί να αποσυντονίσει τη διαμαρτυρία και τα επιχειρήματα με κίνήσεις δήθεν χιουμορ, ενώ θα έπρεπε να πρωτοστατούσε στη κουβέντα περί δήθεν διαφήμησης. Αυτά σαν μια περίληψη, ένα ρεζουμέ θα έλεγα. Καλή μου Eirianwen και καλέ μου Michael όπως βλέπετε τους αρέσει να εθελοτυφλούνε και να μη παραδέχοντε το λάθος τους. Δεν υπάρχει καμμία διαφήμιση, το κείμενο δεν είναι προσβλητικό ούτε προσηλυτιστικό, και να σκεφτεί κανείς ότι δεν ανέφερα ούτε το όνομα του βιβλίου. Πιστεύω ότι θα μπορούσε να πεί τη γνώμη του και ο Outis και κανα δυό άλλοι κύριοι απο εδω μέσα, εφ'όσον πιστεύουν στη αποκατάσταση μια κατάστασης από αδικία σε δίκαιη μεταχείρηση. Καλέ μου Dakkon είσαι κι'εσύ μέλος της ομάδας των συντονιστών και απ'ότι ξέρω τον γνωρίζεις τον εν λόγω κύριο πολύ προσωπικά. Μήπως σε φόβησε ή σε απείλησε αυτή η γνωριμία ή μήπως σε οφέλησε ή μήπως σε άφησε αδιάφορο; Δεν είναι άδικο να του επιτίθονται έτσι; Δεν είναι άδικο να μου επιτίθονται έτσι; Νεφέλη εσένα τι κακό σου έκανε; Ναι μου ζήτησε να αποφεύγω να δημιουργώ εντάσεις. Μα εγώ δεν δημιούργησα καμμία ένταση. Ζήτησα την άδεια του για τη δημοσίευση του κειμένου, και σύμφωνα με τους όρους του forum και της Ελληνικής Νομοθεσίας ανέφερα την πηγή μου, για να μην υπάρχει πρόβλημα copyright και για να μη κλαπεί το κείμενο. Επαναλαμβάνω δεν ανέφερα το πραγματικό του ονοματεπώνυμο, ούτε καν το τίτλο του βιβλίου. Και ξαναρωτώ εγώ η χαζή ξανθιά νεράιδα. Που βλέπετε τη διαφήμιση και που το προσηλυτισμό. Αυγερινέ σου έστειλα πμ αλλά δεν απήντησες όπως δεν απήντησες και στο email που σου έστειλα για το τεχνικό πρόβλημα. Λοιπόν τι είναι αυτό που γράφεις, αν θέλω να πω κάτι σε κάποιον να χρησιμοποίησω το πμ. Εκτός αυτού το κείμενο το δημοσίευσα στις 2και 52 το πρωί της 23ης Δεκεμβρίου, στις 4 και 27 το ίδιο πρωί μου βάζεις τη προειδοποίηση σαν ομάδα συντονιστών. Και ρωτώ πως και η ομάδα συντονιστών έχει ημ/νία δημιουργίας την ίδια ημέρα με τίτλο ΑΜΕΣΗ ΔΡΑΣΗ και 1 μόνο post, τη προειδοποίηση που μου έδωσες; Λοιπόν μπορεί να μην είμαι Δικηγορίνα αλλά καταθέτω και καταγγέλω ότι δημιούργησες την ομάδα αυτή της ΑΜΕΣΗΣ ΔΡΑΣΗΣ την ιδια ημέρα για να μου δώσεις την προειδοποίηση, επίσης δεν επικοινώνησες με όλους τους υπόλοιπους συντονιστές γιατί πολύ απλούστατα ή κοιμόντουσαν πιο πιθανό ή λόγω του ακατάληλου της ώρας δεν μπορούσε να υπάρξει επικοινωνία. Λέγω λοιπόν ότι είσαι εμπαθής μαζί μου και με το συγγραφέα του κειμένου και ότι έκανες αρχικά, το έκανες μόνος σου και με δική σου πρωτοβουλία. Ζητω τη δημόσια συγνώμη σου γιατί με προσβαλες με το να λες και να υποννοείς ότι έκανα διαφήμιση και προσυλητισμό, και μου έδωσες άδικη προειδοποίηση. Το στυλάκι αν δεν σου αρέσει φύγε, δεν κωλάει διότι είναι forum και μπορούν τα μέλη αν νομίζουν ότι αδικούνται να διαμαρτυρηθούν. Το στυλάκι δικο μου forum είναι το κάνω ότι θέλω παραπέμπει σε 5χρονα παιδάκια. Επιτέλους μη είσαι απόλυτος και ισχυρογνώμων και εμπαθής. Σοφός είναι εκείνος ή εκείνη που αναγνωρίζουν το λάθος τους και ζητούν συγνώμη για τη παρεξήγηση που δημιούργησαν. Και ξαναρωτάω τον καλό μου Dakkon εσύ που έχεις ιδίαν γνώση κάποιων πραγμάτων γιατί δεν είπες κάτι τις και αφήνεις άλλοι να εκφέρουν γνώμη αντί για σένα. Και τώρα στον Τράγου Κέρατο, το χιούμορ σου και άστοχο είναι και παραπλανητικό και ψεύτικο. Εγώ που είμαι και "μαθήτρια" του όπως το θέτεις, δεν τον άκουσα να λέει ποτέ αυτό που ισχυρίζεσαι. Αν δεν είσαι μπροστα στις συναντήσεις να μην εκφέρεις άποψη, γνώμη ή χιούμορ γιατί απλά οι ισχυρισμοί σου είναι ψεύτικοι. Τώρα όσο για τις πηγές σου είναι και αυτοί ή αυτές ψεύτες και κρίμα γιατί το πρώτο πράγμα που θα έπρεπε να γνωρίζουν είναι το να λένε πάντα την αλήθεια. Λυπάμαι πολύ για σένα Τράγου Κέρατο γιατί πίστεψα ότι θα είχες ανθρωπισμό και τον ανδρισμό να καταπνίξεις τα προσωπικά σου και να υποστηρίξεις το δίκαιο ανεξάρτητα αισθημάτων και συναισθημάτων. Αυτά νά'στε πάντα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Η "Ομάδα Συντονιστών" είναι μια ιδέα που είχε συζητηθεί από το παλιό ακόμα forum, αλλά δεν είχε υλοποιηθεί επειδή δεν είχε χριαστεί. Ο τίτλος της "ΑΜΕΣΗ ΔΡΑΣΗ" ήταν δική μου ιδέα, μιας και ουσιαστικά αυτός είναι και θα είναι ο ρόλος της. Ως "άμεση δράση" δηλαδή, θα δρα με βάση τις αποφάσεις της πλειοψηφίας των συντονιστών.

Όταν δημιουργήθηκε και δημοσιεύτηκε το πρώτο της ποστ, είμασταν η πλειοψηφία των ενεργών συντονιστών online, που διατυπώσαμε, ελέγξαμε και εγκρίναμε το δημοσίευμα πριν βγεί δημόσια!

Κατηγορώντας τον Αυγερινό για αυθαίρετη ενέργεια "στο όνομα της ομάδας" χωρίς όμως την έγκριση της υπόλοιπης ομάδας, δεν προσβάλεις μονάχα τον ίδιο, αλλά ολόκληρη την ομάδα!

Αυτή η ομάδα συντονίζει αυτό το forum, αυτή η ομάδα αποφασίζει, αυτήν την ομάδα δέχτηκες γι αυτόν τον ρόλο όταν εγγράφτηκες εδώ (τσέκαρε τους όρους μας εάν δεν τους θυμάσαι) κι αυτή η ομάδα αποφάσισε αυτά που αποφάσισε για το ποστ σου...

 

Σαμπρίνα, γιατί το συνεχίζεις??

 

Εάν διαφωνείς με τις αποφάσεις μας, η άποψή σου είναι μεν σεβαστή, αλλά όχι δεκτή! Δεν κρίνεται ότι οφείλει κάποια συγνώμη ο Αυγερινός ή η ομάδα σε σύνολο. Λυπάμαι...

 

Κι όσο για το ότι δεν σου έχει απαντήσει στα πμ και email, αυτό οφείλεται στο ότι βρίσκεται αυτές τις μέρες μακριά από pc!!

 

Το θέμα κλειδώνεται και εάν δοθεί περαιτέρω συνέχεια, θα κριθούν αναγκαία τα πιο δραστικά μέτρα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...