Jump to content

Απίστευτη μέθοδος ανταλαγής ενέργειας !!!


dimulator
 Share

Recommended Posts

Σκεφτήκατε ποτέ ότι τα βιβλία που διαβάζουμε είναι συλλέκτες των ψυχικών μας ειδώλων που εκλύονται κατά το διάβασμα...;

 

Σκεφτήκατε ποτέ ότι με ένα σύστημα ανταλλαγής βιβλίων η ενέργεια που συλλέγει ένα βιβλίο όλο και αυξάνεται...;

 

Αφήστε τα (την ενέργεια) βιβλία ελεύθερα/η ...

 

http://bookcrossing.com/

 

Αt BookCrossing, you can register any book you have on the site, and then set the book free to travel the world and find new readers.

 

Leave it on a park bench, at a coffee shop, at a hotel on vacation. Share it with a friend or tuck it onto a bookshelf at the gym -- anywhere it might find a new reader! What happens next is up to fate, and we never know where our books might travel next. Track the book's journey around the world as it is passed on from person to person.

 

Join hundreds of thousands of active BookCrossers daily in our many forums to discuss your favorite authors, characters and books in every genre throughout history right up through current releases.

 

Join BookCrossing Help make the whole world a library and share the joy of literacy. Reading becomes an adventure when you BookCross!

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

να το δω αυτο να γίνεται στην Ελλάδα....και μετα ο,τι θέλετε!

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ενδιαφέρον! Αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο πρέπει να το σκεφτούμε σοβαρά! Δεν είχα ξανακούσει κάτι παρόμοιο αλλά έχει κάποια λογική!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο αμα θες να το προωθησεις μπορεις να αφησεις καπου ενα βιβλιο που διαωασες μπενεις μετα εδω στο φορθμ και κανεισ ενα ποστ με την τοποθεσια του βιβλιου....η ακομα καλητερα φτιαχνεις ενα μικρο γριφο του οποιου η απαντηση ειναι η τοποθεσια ετσι για να παιδεψεις και λιγο τον κοσμο (και να γελασεις κιωλας)!!! :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάτε ότι η ενέργεια κάποια στιγμή πρέπει και να γειώνεται... είναι πολύ σοβαρό ζήτημα γιατί αλλιώς υπάρχουν περίεργες επιπτώσεις... π.χ. για σκεφτείτε να πάρετε μέρος της ενέργειας μέσω ενός βιβλίου κάποιου αρρώστου ή κάποιου που ματιάζει...! Άρα θέλει αρκετή προσοχή το θέμα.

 

Αυτό που μου έρχεται στο μυαλό είναι αν θα μπορούσε μέσω γητειών να γίνει κάτι που θα προστατεύει τους ανθρώπους από αρνητικές ενέργειες χωρίς να περιορίζει την ελεύθερη βούληση.

 

Αλλά το θέμα γίνεται πιο πολύπλοκο αν σκεφτείτε ότι και το σημείο που αφήνει κάποιος ένα βιβλίο έχει σημασία...

 

Που αφήνεται τα βιβλία, σε βιβλιοθήκες, σε ναούς - εκκλησίες, σε αγάλματα ηρώων...

 

Το ζήτημα από μια απλή ιδέα γίνεται άλυτος γρίφος όσο αφορά την διαχείριση ενέργειας...με αυτό το σύστημα...

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα έλεγα πως αυτό δεν συμβαίνει μόνο με τα βιβλία αλλά με κάθε είδους αντικείμενα.

 

Εχω μιά ιδιαίτερη προτίμηση σε παλιά αντικείμενα όλων των ειδών τα οποία είτε συλλέγω επειδή μου αρέσουν είτε για καθημερινή χρήση...μου αρέσει ιδιαίτερα να ξέρω πως το αντικείμενο που κατέχω είχε μιά "προηγούμενη ζωή " ..πως κάποιος/κάποιοι το χρησιμοποίησαν πολύ πριν από μένα..

Αλλά και με τα καινούργια αντικείμενα συμβαίνει πολλές φορές να σκέφτομαι αυτόν που το έφτιαξε, να σχηματίζω μέσα στο μυαλό μου την στιγμή της δημιουργίας του..είτε πρόκειται για κάτι απλό είτε για κάτι πιό περίτεχνο...

Η σφραγίδα του "χειροποίητου" εκτός της μοναδικότητας που προσδίδει στο αντικείμενο μας δίνει την βεβαιότητα πως κάποιος ασχολήθηκε με φροντίδα και έβαλε και κάτι από την ψυχή του στο αντικείμενο που πρόκειται να αγοράσουμε.

 

Και ίσως να μην είναι τυχαίο που όλοι όσοι μπαίνουν για πρώτη φορά στο σπίτι μου αισθάνονται μια ζεστασιά την οποία και αβίαστα εκφράζουν πως την αισθάνονται...

Link to comment
Share on other sites

τα καλοκαίρια "ξεχνούσα" επίτηδες κάποια βιβλία στα παγκάκια των πάρκων_πλατειων. Στη πρώτη σελίδα έβαζα την επισήμανση:<<αφού το διαβάσετε,αφήστε το ξανά εκεί που το βρήκατε>>.

Link to comment
Share on other sites

... μιά πού μιλάμε γιά μεθόδους ανταλλαγής ενέργειας, νιώθω τήν ανάγκη, ιδιαίτερα γιά τά νέα μέλλη, νά επιστήσω τήν προσοχή σας γιά τό πώς νά χειρίζεστε αυτό τό forum...!

 

Τό Αβάπτιστο, είναι ένα βιβλίο ανοιχτό. Σάν τέτοιο, είναι ένας ανοικτός κόμβος ανταλλαγής ενέργειας γιατί είναι διαθέσιμο σέ όλους καί γιατί μπορούν νά συνεισφέρουν στήν γραφή του ...όλοι!

 

Προσοχή λοιπόν στήν διάθεσή σας όταν εισέρχεστε, γιατί αυτό πού κρύβετε (εσείς) πίσω από τά γράμματά, είναι δραστικότερο από όσο πιθανά νομίζετε...!

Μήν αφήνετε τά πάθη νά καθορίζουν τήν παρουσία σας γιατί έτσι αλλοιώνεται η καθαρή ενέργεια πού προσδοκεί νά προσφέρει ο χώρος αυτός.

 

Η πρόθεσή μας είναι μέσα από μία ισορροπημένη καί συλλογική βιωματική γραφή νά δώσουμε σέ αυτούς πού είναι έτοιμοι καί νιώθουν τήν ανάγκη, τό έναυσμα γιά τό προσωπικό τους όνειρο.

 

Εκ μέρους τών συντονιστών

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...