Jump to content

O καινουριος ανθρωπος


Αrtzuna
 Share

Recommended Posts

Παντα ζηλευα αυτους που περναν καλο βαθμο στην εκθεση,οσο και αν προσπαθουσα το μεγαλυτερο ηταν το 12

θα προσπαθησω να σας βαλω σε σκεψεις και θα θελα τις γνωμες σας για το πως φαντεζεστε τον "καινουριο ανθρωπο"

η' τον "ανθρωπο του μελλοντος"

Προσωπικα πιστευω οτι ειμαστε ευτυχεις να ζουμε σε μια μεταβατικη εποχη οπου οι πεποιθησεις και οι θρησκειες που κυριαρχουσαν επι αιωνες περναν την πιο μεγαλη τους κριση.

Η τεχνολογια καλπαζει με γοργους ρυθμους (αναλυσαμε την ευτυχια που επιτυχανει σε αλλο τοπικ)

Το γυναικειο φυλο βγαινει σιγα σιγα απο την καταπιεση αιωνων και αναλαμβανει τα ινια η' καποια απο αυτα

Τα παληα ιδανικα ξεθωριαζουν...και ειναι καιρος που αρχιζουμε να κοιταμε προς τα μεσα μας...

Φανταζομαι λοιπον την ανθρωποτητα ενωμενη και ανθρωπους που θα εχουν ισσοροπησει μεσα τους την τεχνολογια και την επιστημη ακομα και το χρημα

με την εσωτερικη τους αναπτυξη....Τον νεο ανθρωπο τον εχω ονομασει αυθαιρετα homo-electro buddha

 

Πως φανταζεσται το νεο ανθρωπο και ποια η θεση του στην καινουρια ταξη πραγματων?

περιμενω σχολια,παρατηρησεις,εκθεσεις.....η' ο,τι αλλο

Edited by Αrtzuna
Link to comment
Share on other sites

γκλου γκλου γκλου................βουλιαξε το τοπικ :cheerful:

 

Επειδη λοιπον επιασε πατο θα πω γραψω ενα ανεκδοτο

 

Λοιπον ηταν ο Τοτος και τους βαζει η δασκαλα στο σχολειο εκθεση "πως περασα το Σαβατοκυριακο"

Γραφει λοιπον το Τοτος..Το Σαβατοκυριακο που μας περασε πηγα σπιτι της γιαγιας μου και του παππου μου,

Η γιαγια μου και ο παππους μου εχουν ενα πολυ μεγαλο σπιτι και μια πολυ ωραια αυλη..

πισω στην μεγαλη αυλη υπαρχουν διαφορα ζωακια γατες σκυλους παπιες ,κοτες,,ενας μεγαλος ταυρος και 2 αγελαδες μια ασπρη και μια μαυρη

Την Κυριακη το πρωι που πηγα πισω στην μεγαλη αυλη και τι λετε οτι ειδα..ο μεγαλος ταυρος γα :censored: ε την ασπρη αγελαδα :huh2:

 

Το βλεπει λοιπον η Δασκαλα και φρικαρει,τον πιανει λοιπον στο διαλλειμα και του λεει με τροπο οτι "Τοτε μου δεν γινεται να γραφεις κακες λεξεις στην εκθεση"

-Και τι να βαζα κυρια λεει ο Τοτος?

-Να ας πουμε θα μπορουσες να βαλεις ας πουμε οτι ο μεγαλος ταυρος π.χ επιφυλασε μια εκπληξη στην ασπρη αγελαδα η' κατι παρομοιο

 

Περνανε κατι μηνες και ξανα οι ιδια εκθεση "πως περασατε το Σαβ/κο"

Γραφει ξανα ο Τοτος...Το Σαβατοκυριακο που μας περασε πηγα σπιτι της γιαγιας μου και του παππου μου,

Η γιαγια μου και ο παππους μου εχουν ενα πολυ μεγαλο σπιτι και μια πολυ ωραια αυλη..

πισω στην μεγαλη αυλη υπαρχουν διαφορα ζωακια γατες σκυλους παπιες ,κοτες,,ενας μεγαλος ταυρος και 2 αγελαδες μια ασπρη και μια μαυρη

Την Κυριακη το πρωι που πηγα πισω στην μεγαλη αυλη και τι λετε οτι ειδα..ο μεγαλος ταυρος επιφυλαξε μια εκπληξη στην ασπρη αγελαδα...

γ :censored: ε την μαυρη !!!!

Edited by Αrtzuna
Link to comment
Share on other sites

Βρε... είναι πολύ γενικό το θέμα. :)

Ξεκίνησα κάποια στιγμή να απαντήσω αλλά... το ακύρωσα γιατί οι πιθανότητες για το πώς θα είναι ο "καινούριος άνθρωπος" στο μέλλον, είναι πάρα πολλές και θα χρειάζονταν πολλές σελίδες για να περιγράψεις έστω μια εξ' αυτών.

Link to comment
Share on other sites

Πoιο μελλον? Tο 2012 δεν θα πεθανουμε?το ειπε ο πατερας μαξιμος.... :P Περα απο την πλακα μπορεις να μου εξηγησεις γιατι τον ονομασες electro buddha?

 

Φανταζομαι λοιπον την ανθρωποτητα ενωμενη και ανθρωπους που θα εχουν ισσοροπησει μεσα τους την τεχνολογια και την επιστημη ακομα και το χρημα

με την εσωτερικη τους αναπτυξη...<---------Χμμμ εδω ειμαι λιγο απαισιοδοξος

Edited by Aiolos
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω να υπαρχει περιπτωση να εξισσοροπηθει τιποτα,

ακομα και αν γινει θα κρατησει υπερβολικα λιγο χρονο.

Τα παντα θα ειναι πολυ γριζα (σουρουπο ή ανατολη) και αυτο θα οδηγησει στον θανατο ή σε καποια υποτιθεμενη επανασταση οπου το μονο που θα γινει ειναι μια στροφη (χωρις κανεις να το καταλαβαινει) στην αρχη της πνευματικης ανθρωπινης ιστοριας.

Σε λιγο ειτε θα ανατειλει ή θα δύσει ο πολιτισμος μας, αναλογως πως το βλεπει καποιος, παντως αποκλειω την ηλεκτρικη ενεργεια ως την ενεργεια του μακρινου μελλοντος.

 

Πολυ απαισιοδοξο μου βγηκε αλλα εχω μαθει πως το να ασχολειτε καποιος με το Υστερα τον κανει υστερικο οποτε προσπαθω να μη κοιταω τοσο μακρια

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι ο choronzon θα εξισορροπηθεί με την υπερσυνείδηση και θα βγει μια εξίσωση που πιθανό να ομοιάζει με ένα άτομο που είναι σε απόλυτη επαφή με το υποσυνείδητο, το συνειδητό και το υπερσυνείδητό του.

Αυτός όμως που δεν θα ακολουθεί τους ρυθμούς της ''εξέλιγξης'' θα μοιάζει με ένα σημερινό μέσο άνθρωπο λολ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...