Jump to content

death note-shinighami κλπ κλπ


Anele
 Share

Recommended Posts

...και δεν είναι tayo, αλλά taiyo! :evilbl: :evilbl: :evilbl:

 

Χμφ... εκεί κόλλησες >.> Ωχού... έλλειψης καφέ παράγωγα... Anta no kachide... nai :P

 

Sarabada! :ghost: :063dizzy:

 

--~ A.

Link to comment
Share on other sites

Θα μου άρεσε να ακούσω τις απόψεις σας σχετικά με τέτοιου είδους anime καθώς και με βιντεοπαιχνίδια πολέμου....

Να απαντήσω και με καθαρό μυαλό. Προσωπικά τα anime μου αρέσουν πάρα πολύ. Αλλά αν και είναι κινούμενα σχέδια, δεν είναι απαραίτητως κατάλληλα για παιδιά. Ακόμη και αυτά που έχουν προβληθεί Ελλάδα δε θα έπρεπε να προβάλλονται πρωί αλλά κάποια πιο βραδινή ώρα, καθώς δε περιέχουν μόνο σκηνές βίας, αλλά και σκηνές κομματάκι ακατάλληλες για το παιδικό μάτι.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο "το Καστρο του Τακέζι" τυγχάνει να έχω υπόψιν μου αλλά θα συμφωνήσω μαζί σου...

 

Άρα δεν έχεις μία ολοκληρωμένη άποψη...

Και στην τελική ποιο είναι το αρνητικό σε αυτό το παιχνίδι; Θίγεται καμιά προσωπικότητα; Φαντάσου πόσο χαλαρώνουν και ξεσπούν μετά από πόσες ώρες εργασίας. Το ότι γίνονται παιδιά για μία μέρα δεν είναι κακό, αντιθέτως. Μακάρι να είχαμε και στην Ελλάδα ένα τέτοιο παιχνίδι αντί για αυτά που μας ωθούν στην απληστία των χρημάτων...

Edited by sabrina
Link to comment
Share on other sites

Κ

αι στην τελική ποιο είναι το αρνητικό σε αυτό το παιχνίδι; Θίγεται καμιά προσωπικότητα; Φαντάσου πόσο χαλαρώνουν και ξεσπούν μετά από πόσες ώρες εργασίας. Το ότι γίνονται παιδιά για μία μέρα δεν είναι κακό, αντιθέτως. Μακάρι να είχαμε και στην Ελλάδα ένα τέτοιο παιχνίδι αντί για αυτά που μας ωθούν στην απληστία των χρημάτων...

 

Συμφωνώ ....αλλά εξακολουθούν να είναι γελοιοι!!!Οχι οτι η δική μας τηλεόραση είναι πιο μπροστα....

Link to comment
Share on other sites

Η ιαπωνική κοινωνία είναι ίσως η μόνη που έχει κρατήσει το ήθος της από την αρχαιότητα,

 

 

Διαφωνώ.

 

Η συνθηκολόγηση του Β' Παγκ. Πολ. που προέβλεπε α) να παραδεχτεί ο αυτοκράτορας πως είναι θνητός και β) να καταστραφεί ο βωμός του Σίντο, ήταν μια βάναυση πράξη αποκοπής των Ιαπώνων από τις ρίζες τους και τις παραδόσεις τους. Αυτό που βλέπουμε σήμερα δεν είναι αυθεντική γιαπωνέζικη κουλτούρα.

 

Ο παρακάτω τύπος θα συμφωνούσε μαζί μου:

http://en.wikipedia.org/wiki/Yukio_Mishima

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...