Jump to content

επειγον


wizard123
 Share

Recommended Posts

Ειμαι καινουργιος στο φορουμ σας. ασχολουμε καιρο με την μαγεια και οτι συνεπαγεται με αυτο. θα ηθελα την γνωμη σας για κατι που με απασχολει εδω και χρονια. θα σας κουρασω λιγο. Οταν ημουν 14 χρονων ( απο μικρος ψαχνομουν σε θεματα μαγεις και πνευματον) ωσπου βρηκα ενα τελετουργικο στο οποιο καλεις τον αρχαιο οφι και το δοκιμασα,στην αρχη ειχα καποιες δυσκολιες ως προς την εκτελεση της, τελως παντων αφου βρηκα ολα τα υλικα (μεσα σε 3 μηνες) καταφερα να τον επικαλεστω, η ουσια πια ηταν θα μου πειται, η ουσια ηταν αν τελικα τον καλουσες και ερχονταν εκπληρωνε μια ευχη σου με ανταλαγμα με κατι που θα ηταν αξιο τησ ευχης σου, οταν τελειοσα την επικαλεσει ενιωσα την θαλασσα να αγριευη ( επρεπε να γινονταν στην θαλασσα κοντα με την παρουσια αλλων τριων ατομων) , τον αερα να θεριευει και ενα ψυχος να μας διαπερνα εμενα και του αλλους, τωρα επρεπε να ακουσω την φωνη του και να αρχισει η ανταλαγη (ετσι ελεγαν οι οδηγιες γιατο ξορκι) κανενασ δεν ακουγε τιποτα, ωσπου ξαφνικα ακουω μονο εγω τη φραση << πες μου τη επιθημεις, πες μου τη προσδοκας>> τοτε εμεινα κοκαλο κυριολεκτικα, νομισα οτι καποιος απο τουσ φιλουσ μου ειχε μιλησει αλλα κανενασ δεν ειχε βγελει αχνα και ξανα ακουγα τα ιδια λογια ενω δεν απαντουσα και συνεχιστηκε για τρισ ημερες το ιδιο βιολι, εγω νομιζα οτι ολα ηταν του μυαλου μου οσπου την τριτη νυχτα μου εμφανιστηκε λεγοντασ οτι εαν δεν ολοκληρωσο ολη την τελετη δεν θα με αφησει υσηχο, και ετσι την ολοκληρωσα τελειοντασ την αναταλαγη , εδω ειναι ομως το θεμα, οταν ευχηθηκα οτι θελω να αποκτησω δυναμεις τεραστιες για να κανω οτι θελω ( πιο μεγαλη μ....... που εκανα ποτε στη ζωη μου) τοτες ημουν ενα εγωιστικο και πολυ φιλοδοξο ατομο. Αυτος δεχτηκε και μου ειπε τη θα δωσω ανταλαγμα σε αυτον και σκεφτομουν και σκεφτομουν τη θα ηταν αξιο τετοιας ευχης και τοτε εκεινος μου ειπε αν θελω να ανταλαξω <την αγαπη> και εγω σαν ανοητος υπεκηψα γιατι δεν γνωριζα τη σημαντικοτητα της αγαπης αλλα και την αδυναμη της και την αναταλαξα, αμεσως ενιωσα να αδειαζω απο μεσα μου κα ενα κοματι της ψυχης μου να χαθηκε για παντα μετα ενα εντονο κρυο να γεμιζει της φλεβες μου και να αναπληρωνει το κοματι που χαθηκε, ενιωσα κατι πολυ δυνατο να μπαινει μεσα μου και να μου προκαλει εναν ανυποφερτο πονοκεφαλο και κατι σαν να αιωρουμε και ολα αυτα μπροστα στα ματια 3 ατομων (φιλοι). μολις συνηλθα ενιωσα οτι τωρα θα κανω οτι εγω θελω και ετσι εγινε οποιος μου πηγαινε κοντρα την επομενη αν οχι την ιδια στιγμη παθαινει κατι απο ατυχηματα μεχρι και αφαιρεση της χαρας ( αν καποιος σου αφερεση την χαρα τοτε γινεσαι μελαγχολικος με τασεις αυτοκτονιας κτλ) και ετσι προχωρουσε η ζωη μου, μεχρι που καταλαβα οτι δεν μπορουσα ν αγαπηθω απο πλευρας φιλιας και ερωτικου, ετσι καταλαβα το τρομερο μου λαθος , τωρα επαψα να ειμαι τετοιο ατομο και προσπαθω να βελτιοσω τον εαυτο μου, οτι κακο εκανα το πληρωσα τρις φορες χειροτερα ομως τωρα δεν μπορω να νιωσο πως ειναι να αγαπας και να αγαπιεσαι, δεν μπορεσα να λυσω την συμφωνια ακομα και ταλεπωρουμε εδω και 4 χρονια. οποιος εχει ζησει κατι παρομοιο η εχει καποια λυση ας απαντηση. Σας κουρασα εε.

 

 

 

ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΟ ΦΩΣ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε wizard!

Το περιστατικό καταρχάς που γράφεις ομολογώ πως είναι αρκετά παράξενο. Δεν ασχολούμαι με μαγία, αλλά θα σου προσπαθήσω να σε βοηθήσω!

Καταρχάς αυτό μπορεί να μου φαίνεται αλλόκοτο σαν συμβάν, όμως αν σκεφτείς μεταφορικά δεν είσαι ο μόνος που απαρνήθηκε την αγάπη. Κάθε μέρα στη ζωή μας καλούμαστε να επιλέξουμε το δρόμο της αρετής από της κακίας. Πόσοι ξεπουλούν τα ιδανικά καθημερινώς για το συμφέρον τους;

Η μετάνοια είναι η μόνη σωτηρία. Τα δαιμόνια είναι ανίσχυρα μπροστά στις δυνάμεις των αγγέλων. Αλλά για να σωθείς θα πρέπει εσύ να το θέλεις πραγματικά. Αιτείτε, και δοθήσεται υμίν· ζητείτε, και ευρήσετε· κρούετε, και ανοιγήσεται υμίν. Πας γαρ ο αιτών λαμβάνει και ο ζητών ευρίσκει και τω κρούοντι ανοιγήσεται.

(Ματθ. 7: 7)

 

Πίστεψε στον Κηρίο, μετανόησε, προσπάθησε να διορθώσεις και τα λάθη του παρελθόντος δίνοντας ελπίδα και αγάπη στους γύρω σου, προσευχήσου και ο φύλακας άγγελός σου δεν θα σε εγκαταλείψει.

Δώσε αγάπη και θα δεχτείς αγάπη! :)

Link to comment
Share on other sites

Περίεργη ιστορία... Σε ποιο θεό πιστεύης; Προσευχίσου με όλη σου την ψυχή για μετάνια(αφού όπως λες-μετάνιοσες άρα θα τα καταφέρεις). Προσπάθα να συμπεριφέρεσε καλά στους γύρο σου έστω κι αν δεν το νιόθης, τότε θα σε αγαπήσουν εκείνοι. Απο την στιγμή που μετάνιοσες τίποτα δεν μπορεί να σε σταματίση! Διαλογίσου στο τσάκρας της καρδιας...Αν και πιστεύω πως απο την στιγμή που ήδη μετάνιοσες και νιόθης άσχημα για την συμπεριφορά στους γύρο σου, τότε είδη ΑΓΑΠΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια απορία έχω...υπάρχει έστω ένα άτομο στον κόσμο το οποίο αν κινδύνευε εσύ θα πέθαινες?αν ναι που πιστεύω οτι ναι θα ναι η απάντηση τότε αγαπάς και δεν το ξέρεις.... ^_^

Link to comment
Share on other sites

τωρα δεν μπορω να νιωσο πως ειναι να αγαπας και να αγαπιεσαι,

 

Αυτό το πρόβλημα, αγαπητέ, το έχει ένα σωρό κόσμος με αρκετά παραπάνω χρόνια από σένα.

 

Κατά τα άλλα, διακρίνω ένα πρόβλημα λογικής: αν η συμφωνία ήταν πως θα έχεις τη δύναμη να κάνεις ό,τι θέλεις, γιατί δεν μπορείς να κάνεις το παραπάνω; Τι συμφωνία είναι αυτή; Εγώ θα τη θεωρούσα τη συμφωνία άκυρη.

Edited by Τράγου Κέρατο
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα, αγαπητέ, το έχει ένα σωρό κόσμος με αρκετά παραπάνω χρόνια από σένα.

 

Κατά τα άλλα, διακρίνω ένα πρόβλημα λογικής: αν η συμφωνία ήταν πως θα έχεις τη δύναμη να κάνεις ό,τι θέλεις, γιατί δεν μπορείς να κάνεις το παραπάνω; Τι συμφωνία είναι αυτή; Εγώ θα τη θεωρούσα τη συμφω

 

γιατι αφου την εδωσα. και πως θα την εφερνα, αφου ηταν σε χερια πιο δυνατα απο εμενα. αν καταφερνα να κανω αυτο πους λες θα ημουν ελευθερος τωρα

Link to comment
Share on other sites

Περίεργη ιστορία... Σε ποιο θεό πιστεύης; Προσευχίσου με όλη σου την ψυχή για μετάνια(αφού όπως λες-μετάνιοσες άρα θα τα καταφέρεις). Προσπάθα να συμπεριφέρεσε καλά στους γύρο σου έστω κι αν δεν το νιόθης, τότε θα σε αγαπήσουν εκείνοι. Απο την στιγμή που μετάνιοσες τίποτα δεν μπορεί να σε σταματίση! Διαλογίσου στο τσάκρας της καρδιας...Αν και πιστεύω πως απο την στιγμή που ήδη μετάνιοσες και νιόθης άσχημα για την συμπεριφορά στους γύρο σου, τότε είδη ΑΓΑΠΑΣ.

 

στον ιησου

Link to comment
Share on other sites

"...Οταν ημουν 14 χρονων ...βρηκα ενα τελετουργικο στο οποιο καλεις τον αρχαιο οφι και ...καταφερα να τον επικαλεστω"

 

Γιατί τό έκανες αυτό;

 

"εκπληρωνε μια ευχη σου με ανταλαγμα με κατι που θα ηταν αξιο τησ ευχης σου"

 

Εσύ τί ζήτησες;

 

"... ευχηθηκα οτι θελω να αποκτησω δυναμεις τεραστιες για να κανω οτι θελω"

 

Πολλοί σαν κι εσένα είχαν τήν ίδια επιθυμία. Ποιό ήταν τό αντάλλαγμα όμως;

 

" ...μου ειπε αν θελω να ανταλαξω <την αγαπη> και εγω σαν ανοητος υπεκηψα "

 

Μεγάλο καί άδικο τό τίμημα, κυρίως, άν αυτό προέρχεται από ένα τρομαγμένο παιδί...!

 

"...μολις συνηλθα ενιωσα οτι τωρα θα κανω οτι εγω θελω και ετσι εγινε ..."

 

Αυτήν τήν ψευδαίσθηση τήν έχουν όλοι όσοι ανταλλάσουν Τήν Ζωή τους μέ άχρηστα οφέλη. Η "Δύναμη" δέν σέ απάλασε από τήν πεπερασμένη καί θνητή σου υπόσταση!

 

"προχωρουσε η ζωη μου, μεχρι που καταλαβα οτι δεν μπορουσα ν αγαπηθω ...καταλαβα το τρομερο μου λαθος ,...δεν μπορεσα να λυσω την συμφωνια ακομα και ταλεπωρουμε εδω και 4 χρονια. "

 

Τώρα τί κάνεις;

 

"ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΟ ΦΩΣ"

 

Κανένας δέν απευθύνεται σέ κάτι πού δέν νιώθει. Καί τό νιώθεις, μόνο άν ...υπάρχει μέσα σου!

 

Η απουσία Φωτός, δηλώνει τό σκότος. Η παρουσία καί μίας ακτίδας Φωτός, καταλύει τά σκότη!

 

 

Η θητεία σου στό σκοτάδι, περατώθηκε. Η πορεία σου στήν ζωή ξανάρχισε.

 

Όδευε καί μή λησμόνει...!

 

:rose:

Link to comment
Share on other sites

Κανένας δέν απευθύνεται σέ κάτι πού δέν νιώθει. Καί τό νιώθεις, μόνο άν ...υπάρχει μέσα σου!

 

Η απουσία Φωτός, δηλώνει τό σκότος. Η παρουσία καί μίας ακτίδας Φωτός, καταλύει τά σκότη!

Η θητεία σου στό σκοτάδι, περατώθηκε. Η πορεία σου στήν ζωή ξανάρχισε.

 

Όδευε καί μή λησμόνει...!

 

:rose:

 

Τα ίδια με το Σείριο ήθελα να σου πω.

 

Hint: ποιον ακριβώς είδες στον καθρέφτη;

Link to comment
Share on other sites

Αν όντως είναι αλήθινά αυτά που λες, ...

 

δεν θα το συζήταγα μέσα απο ενα forum... χρειάζεσαι βοήθεια ΑΜΕΣΑ...(αν είναι αληθινά είπαμε!). Πέρασα απο αυτό το στάδιο σε μικρότερη ηλικία (περίπου σαν και εσένα).

 

Το τελετουργικό περιείχε πεντάλφα-κύκλο; Μαζί με σανσκριτικά γράμματα; Το πνεύμα (στην ουσία δαίμονας) θα κοιτάξει να σου αφαιρέσει οτι μπορεί περισσότερο απο τον συναισθηματικό σου κόσμο.

 

Κέρατο ... η συμφωνία με τέτοιες οντότητες, δεν έχει λογική και δικαιοσύνη. Το αντίτιμο είναι πάντα βαρύ και συνήθως πολύ βαρύτερο απο όσο αναμένουμε να είναι.

 

Φίλε wizard... η "συμφωνία" αυτή (επαναλαμβάνω αν είναι αληθινή) θα είναι πάντα "στίγμα" επάνω σου , ακόμα και αν κάποια στιγμή μπορέσεις και επανέρθεις.

 

Τα δικά μου όπλα ήταν προσευχή και αληθινή μετάννοια στον Ενα και Μοναδικό Θεό που πιστεύω. Σε εσένα... τι να σου πω;... είναι κάτι που θέλει πνευματικό ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ να σε καθοδηγήσει. Το forum δεν είναι χώρος για τέτοια θέματα... δεν χωράνε εδώ συμβουλές "θεωρίας"!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...