Jump to content

Sweeny Todd -Barber Killer...


Ingmar
 Share

Recommended Posts

Λοιπόν;

Πως σας φάνηκε η ταινία;

 

 

 

 

Τραγουδά λιγάκι ο Τζονάκος σας, ε; ΟΚ παραδέχομαι το ταλέντο του...

Εγώ γούσταρα την Χέλενα... :018bleh:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ αίμα... πάλι καλά ροζίζει λίγο και δεν είναι τόσο ρεαλιστικό.

Κατά τ' άλλα πολύ καλές ερμηνείες, αρκετά καλό ως musical, αξίζει να το δείτε. :)

Link to comment
Share on other sites

χμμ Ο Τιμ Μπαρτον βγαζει και μιουζικαλ τωρα ε δεν θα περιμενα και τιποτα αλλο απο ενα μιουζικαλ με μαυρο μακαυριο χιουμορ και τους 2 αγαπημενους του ηθοποιους τον Τζονι Ντεπ και την γυναικα του την Ελενα Μποκαρχτ :cheerful: (ειναι υποψηφιο για οσκαρ ακουσα )

Link to comment
Share on other sites

και την γυναικα του την Ελενα Μποκαρχτ :cheerful: (ειναι υποψηφιο για οσκαρ ακουσα )

 

Έλενα Μπόναμ Κάρτερ παρακαλώ. Από το Golders Green (δυο γειτονιές πιο κάτω από κει που έμενα στο Λονδίνο). Ηθοποιάρα!

Link to comment
Share on other sites

(Η Έλενα Μπόναμ Κάρτερ είναι γυναίκα του Τιμ Ρόμπινς, όχι του Τζόνι Ντεπ. Αν είναι να κοτσομπολέψουμε ας το κάνουμε σωστά :smilewink: )

 

Κατά τα άλλα την ταινία την είδα χτες και έκλαιγα τα λεφτά μου. Μούφα με πολύ συγκεκριμένα καλά στοιχεία.

Το κακό με το να έχεις κάνει πολύ καλά πράγματα συγκεκριμένου στυλ είναι ότι θα πρέπει να ξέρεις και που να σταματάς για να μη γίνεις μαϊντανός. Κοινώς αυτό το έργο το είχα ξαναδεί στο παρελθόν και μάλιστα σε πολύ καλύτερη εκτέλεση.

Link to comment
Share on other sites

του τιμ μπαρτον δεν ειναι η γυναικα? (ελα ελα κουτσομπολιαα!) και ο ντεπ που εχει τη βανεσα παραντι!

Link to comment
Share on other sites

Εμ αμα βγαινει με υποτιτλο Η καλυτερη ταινια του Τιμ μπαρτον τοτε πατατα θα ειναι, για την ιστορια θα τη δω αυριο, βρηκα το DVDrip κ παει, Σινεμα μονο σε καλες ταινιες οπως Meet the spartans :P

Link to comment
Share on other sites

(Η Έλενα Μπόναμ Κάρτερ είναι γυναίκα του Τιμ Ρόμπινς, όχι του Τζόνι Ντεπ. Αν είναι να κοτσομπολέψουμε ας το κάνουμε σωστά :smilewink: )

 

Ωωωχχχ!!!ΤΑ ΜΠΕΡΔΕΨΕΣ και εσύ!!!χαχαχαχα!Ο Τιμ Ρόμπινς είναι εδώ και χρόνια παντρεμένος με την(εξίσου ηθοποιάρα!)Σούζαν Σάραντον! Και οι δυο τους δραστήριοι ακτιβιστές του Χόλυγουντ ( και όχι μόνο!) βλέπεις... :063laugh:

 

Κοινώς αυτό το έργο το είχα ξαναδεί στο παρελθόν και μάλιστα σε πολύ καλύτερη εκτέλεση.

 

Τι περίμενες...αφού βασίζεται σε πολύ γνωστό θεατρικό έργο; Αν το Λιμπρέτο δεν είχε ανέβει ποτέ πριν σε θέατρο ή ανεβαστεί ταινία, θα λέγαμε για πρωτότυπο αριστούργημα τώρα.Αλλά,αφού υπάρχουν προηγούμενες εκτελέσεις του έργου πλέον,οι μεταξύ τους συγκρίσεις αναπόφευκτες. Πάντως, ο πολύς κόσμος σήμερα το έργο θα το ταυτίσει με τους Μπάρτον-Ντεπ ΚΑΙ ΟΧΙ με τις παλιότερες εκτελέσεις...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ τώρα η ηθοποιος του Μπάρτον δεν είναι γυναίκα?εγω έτσι ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Ωωωχχχ!!!ΤΑ ΜΠΕΡΔΕΨΕΣ και εσύ!!!χαχαχαχα!Ο Τιμ Ρόμπινς είναι εδώ και χρόνια παντρεμένος με την(εξίσου ηθοποιάρα!)Σούζαν Σάραντον! Και οι δυο τους δραστήριοι ακτιβιστές του Χόλυγουντ ( και όχι μόνο!) βλέπεις... :063laugh:

 

Και του είχα πει του Τιμ να με ενημερώσει αν σκοπεύει να πάρει διαζύγιο από την Έλενα αλλά αυτός με έγραψε... :censored:

 

 

Τι περίμενες...αφού βασίζεται σε πολύ γνωστό θεατρικό έργο; Αν το Λιμπρέτο δεν είχε ανέβει ποτέ πριν σε θέατρο ή ανεβαστεί ταινία, θα λέγαμε για πρωτότυπο αριστούργημα τώρα.Αλλά,αφού υπάρχουν προηγούμενες εκτελέσεις του έργου πλέον,οι μεταξύ τους συγκρίσεις αναπόφευκτες. Πάντως, ο πολύς κόσμος σήμερα το έργο θα το ταυτίσει με τους Μπάρτον-Ντεπ ΚΑΙ ΟΧΙ με τις παλιότερες εκτελέσεις...

 

Ναι, μόνο που εγώ μιλούσα μεταφορικά και αναφερόμουν στην σκηνοθεσία και όχι στο story...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου άρεσε η ταινία. Δε γινόταν να μην ταυτιστώ με τον Sweeny! Αν δε συνέβαινε και (παραλείπεται για ευνόητους λόγους) στο τέλος, θα γινόταν ο ήρωάς μου!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου άρεσε η ταινία. Αν είσαι προετοιμασμένος ότι πρόκειται να δεις μιούζικαλ είναι πολύ όμορφη ταινία..

(και όχι μόνο επειδή παίζει ο johnny μόνο.. τότε θα έλεγα τέλεια ταινία αλλά ας μείνω αντικειμενική..:P )

 

Ο Tim Burton έκανε για ακόμη μια φορά μία πολύ ωραία δουλειά!! :clapping:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γενικά δεν είμαι θαυμάστρια του Tim Burton αν και λατρεύω την ατμόσφαιρά του.

 

Το Sweeney Todd ήταν μια όμορφη ταινία με πολύ καλή πλοκή,καλές ερμηνείες κ πιστεύω πως συνδέεται κατά πολύ με τη πραγματικότητα καθώς περιέχει πολλά μηνύματα κ γεγονότα,που όντως συμβαίνουν,βουτιγμένα στο σκοτάδι.

 

Αυτό που με χάλασε λίγο ήταν που λόγω του Johnny Depp και της περασης του,σε γυναίκες κυρίως,έφτασε η ταινία να διαφημίζεται στο μετρό.

Από τη μια είναι καλό που διαδίδεται η gothic κουλτούρα αλλα όχι με τον σωστό τρόπο κ ηθοποιό.Αλλά αυτο είναι ένα άλλο θέμα τώρα. =P

Edited by ?Dead Poet?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...