Jump to content

Αγάπη και μίσος... Πάλι ξημέρωσε....


 Share

Recommended Posts

Πολλοί θα το βρούνε περίεργο... Άλλοι σχιζοφρενές.. Άλλοι ίσως προσπαθήσουνε να κρίνουνε, πιθανότατα χωρίς να καταλαβαίνουνε... Δεν με νοιάζουνε οι φωνές τους....

Εγώ τον μοιράζομαι αυτόν τον μονόλογο, ή αλλιώς διάλογο που κάνω με τον εαυτό μου, με τις ενοχές μου, την σκιά μου, το φως μου και τους δαίμωνές μου, για χάρη όσων νιώθουνε ή προσπαθούνε να νιώσουνε, είτε έτσι είτε αλλιώς.. Για όσους ονειρεύονται.. Για όσους διψάνε, αλλά το νερό της ζωής είτε δεν το πίνουνε, είτε μας παραέχουνε γεμίσει ανασφάλειες, είτε βαριούνται να ψάξουνε, ή λόγο αχρωματοψίας πίνουνε λάθος νερό, από δηλητήρια κλπ....

Για αυτούς και ίσως και για μένα.. Γιατί κάποια πράγματα δεν μπορώ αν δεν τα εκφράζω.................. Νιώθω την ανάγκη.. Να εκφράσω και έστω και ένας να καταλάβει ή να νιώσει και να σκεφτεί κάτι παραπάνω, έχει κάτι κερδίσει... Άλλη μια κουκίδα, πετραδάκι κάτι, στο πολύχρωμο μοσαϊκό του... Οι επιλογές ποικίλουν....

 

Αααααα Και μην νομίσει κανείς ότι είμαι εχθρός του εαυτού μου κλπ. Απλά έτσι την βγάζω εγώ. Γίνμαι και εχθρός και φίλος μου και σύμμαχός μου κλπ κλπ... Και ότι δω, ότι κερδίσω.... Και όσο και αν με ενοχλεί ο τρόπος αυτός που έχω βρει, προς το παρόν δεν αλλάζω..... χαχαχαααα είμαι έτσι και είμαι καλά....

Και κάτι άσχετο, κανείς δεν μπορεί να σας πονέσει, πληγώσει κλπ αν δεν θέλετε κ σεις ή αν δεν το επιλέξετε, είτε εν αγνοία είτε συνειδητά κλπ....

Το πνεύμα σας είναι από άλλη ύλη.. Δεν το αγγίζουνε μαχαίρια κλπ κλπ...

Και εμένα είναι ένας τρόπος να συνειδητοποιώ πέρισ. τέτοιοι μονόλογοι... (λέω εγώ)

Η απλά να χτίζω δικαιολογίες στον εαυτό μ και αυταπάτες... (λέει η σκιά μου)

 

Οκκκ.. Πάρτε 5.000 σελίδες να βαρεθείτε να διαβάζετε, είτε να γελάσετε... χαχα :(

αααα και κάτι λέξεις, είναι απλά μεταφορικής σημασίας.. Δεν κυριολεκτώ απαραίτητα...

_________________________________________________________.doc

Link to comment
Share on other sites

Παλι ξημερωσε κ εδω..

Τι θα γινει;

Καθε μερα τα ιδια θα εχουμε;

Δε μπορει να ερθει μια νυχτα και να κατσει;;;;

Τελος παντων...

Σκιζοφρενικη παρανοια και Αποχαυνωση μεγαλου βαθμου...

Δεν συνδεονται με εσενα βαση του κειμενου αυτου, δεν ηταν 5,000 .....:( :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε όχι.. Δεν μπορεί να έρθει η νύχτα και να κάτσει..

Δεν συμβαίνει στον κόσμο μας, είναι αφύσικο...

Και πάρε το σαν διδαχή του κόσμου μας αυτό....

Και όλοι πρέπει να ζητάμε περισσότερα από τον εαυτό μας και από τους γύρω μας...

Αυτό μας πάει μπροστά στον καιρό..

Ο Σατανάς, του ΛαΒέυ. χαχα, κάτι τέτοιο.

 

Μακάρι να ήτανε απόλυτα ρε φίλε.. Να ήξερα, τουλάχιστον.

Και μετά να κυνηγούσα καναν ψυχ. Απλά, σου είπα ότι το πρόβλημα, είναι ότι δεν το βλέπω σαν πρόβλημα.

Είναι παραστάσεις στο θέατρο του μυαλλού μου....

Μπορεί να είναι και κάτι παραπάνω.

Αλλά όπως και να έχει. Εγώ θα την κάνω την προσπάθειά μου. Είτε για τον εαυτό μου, (υπάρχω, δεν υπάρχω) είτε για τους γύρω μου... Είτε αργά είτε γρήγορα. Η όταν θα νιώθω έτοιμος. Ίσως δλδ. ποτέ.. χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Ακου...........................................................................

................................................................................

................................................................................

................................................................................

................................................................................

................................................................................

................................................................................

................................................................................

................................................................................

................................................................................

................................................................................

................................................................................

.....................................................................

Εισαι ενα βημα πριν γινεις εμο

Εισαι καλουλης αλλα απο οτι λες ταυτοχρονα τεμπελης

Τα θες ολα απο οτι λες ο ιδιος επειδη ετσι εχεις μαθει

 

Θες να πεταξεις ολες τις στιγμες και μνημες απο το σωμα αυτο αντι να κοιταξεις να τις διορθωσεις

 

Θες να ξαναγεννηθεις επειδη μια στιγμη δειλιας σε κανει να θελεις να τα παρατησεις μιας και δεν σου αρεσει να προσπαθεις, τα θες ετοιμα ....και στην 2η ευκαιρια το ιδιο θα εκανες εκτος και αν αποδειξεις τωρα το αντιθετο.Και σε αυτον που πρεπει να το αποδειξεις ειναι στον εαυτος σου και στην κακοπροαιρετη μιζερια που τον περιτρυγιριζει. Ειναι οι δυσκολες στιγμες ΣΟΥ οποτε μονος σου πρεπει να αποδειξεις το ποσο δυνατος εισαι. Δεν θελω να σου πω αλλα ισως ξεφυγω απο το θεμα

 

Δειξε την δυναμη που κρυβεις απο τον ιδιο σου τον εαυτο...γιατι για να τα πεις ολα αυτα θελει δυναμη.

Edited by gko
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαααα :)

 

Πραγματικά, έχει φάση!

 

Βασικά φίλτατε, έχεις αρκετά δίκια.. Αλλά κρίμα που είναι μόνο εν μέρη :)

Μακάρι να ήτανε κάτι τόσο απλό... Κάτι τόσο επιφανειακό. Αν και εν μέρη έδειξες να καταλαβαίνεις.. Λέγοντάς μου για ίμο κλπ το ακυρώνεις.

Αλλά ρε φίλε δεν ξέρω καν αν χρειάζεται να πω, άλλα. Ήδη όπως είπες, είπα αρκετά....

Αρκετά για να καταλάβεις ότι δεν είμαι ίμο.. χαχαχαααα με σκάλωσες με αυτό.. Γιατί απλά τα ράσα δεν κάνουν τον παπά κλπ...

Θα μπορούσα ρε φίλε να γίνω.. Σε κατηγορίες όλοι χωράμε ο εαυτός μας είναι δύσκολο να μείνουμε... Η να γίνουμε κάτι καλύτερο..

Θα μου πεις ποιός εαυτός... Αυτός ο μέγας μαγνήτης...

Δεν θέλω κάθαρση, ούτε εξορκισμό στα μέσα μου.. Οι φωνές υπάρχουνε για κάποιο λόγο, πιστεύω ότι όταν θα νιώσεις όπως ένιωσα και γω, όταν το πρόβλημά μου γίνει και δικό σου. Τότε θα καταλάβεις. Από κει και πέρα όλα τα άλλα είναι θεωρία..

Όπως π.χ. να σου δώσω ένα παράδειγμα.. 1ον. Δεν είμαι τυπάκι από αυτα π είπες... Έχω κάνει τις ... και γω. Έχω ζήσει με την καρδιά μου και έχω ζήσει με το μυαλλό μου... Απλά παλέβω για μια ισοροπία. Και για μια εξέλιξη του εαυτού μου σε κάτι καλύτερο. Κάτι που θα κάνει εμένα χαρούμενο και τους γύρω μου... Παλέβω πολύ φίλε.. Και έχω την δύναμη, απλά δεν βρίσκω λόγους για να πέσω με τα μούτρα. Δεν μ αρκεί τίποτα. Θέλω και άλλα.. Είμαι στην διαδικασία της αυτοκατεργασίας!

Κάτι τέτοιο έχω ως πρακτική κλπ. Βέβαια πολλές φορές σκέφτομαι τόσο πολύ που ξεχνάω να κάνω. Ή συνιθίζω να βολεύομαι εγώ και να μην κάνω για τους άλλους... Απλά πέρα από όλα αυτά είμαι περήφανος για τον εαυτό μου! Ξέρω ποιός είμαι... Απλά ξέρω ότι δεν μου αρκεί αυτή η πραγματικότητα. Δεν μου αρκεί αυτή η μιζέρια που είπες που βλέπω μέσα μου να την βλέπω και γύρω μου.. Δεν μου αρκεί να βλέπω τα δάση να καίγονται και γω να καθομαι να πίνω τον καφέ ή άντε το πολύ όπως τώρα να το συζητάω. Δεν μου αρκεί να βλέπω βλέμματα "ανθρώπων" να κοιτάνε μέσα σε άλλα για να τα τρυπήσουνε... Δεν μου αρκεί να βλέπω μόνο τσέπες γύρω μου! Δεν μου αρκεί να παίρνω... Δεν μου αρκεί να βλέπω τον κόσμο έτσι όπως τον βλέπω... Και πίστεψέ με όλα είναι οπτικές. Αν ήμουνα χαρούμενος σιγά μην με ένοιαζε εσύ τι κάνεις... Κατάλαβες? Δεν θα με ένοιαζε.. Θα είχα την γκόμενά μου και θα πινα τις μπύρες μ, θα χα την δουλειά μ κλπ κλπ. Απλά δεν θέλω να απορίψω ούτε την μία βουτιά στην ροή. Ούτε να πάω αντίθετα. Γιατί το αντίθετα ξέρω που οδηγεί. Και με την ροή παίρνω άπειρα παραδείγματα γύρω μου κλπ. Στις παραλίες που πάω για μπάνια βλέπω πεταμένα όνειρα κλπ. Και ανθρώπους γυμνούς να κολυμπούνε στην λάσπη... Αλλά αυτά βλέπω εγώ. Εσύ κοιτάς από κάπου αλλού, μπορεί από πολύ ψηλά, ή από πολύ κοντά. Μπορεί να το δεις όπως θες ή όπως σε συμφέρει. Μπορεί εσύ να είσαι ο σωστός... Και εγώ ο λάθος. Με ποιού κριτίρια είναι σχετικό πάλι. όπως κάτι δεν είναι από μόνο του κακό, πράξη κλπ, κάτι τέτοιο σου λέω... Μπορώ να πω. Ότι με κάνει χαρούμενο η τηλεόραση και να έχω γεμάτη τσέπη... Η απλά να πίνω μπύρες... Η απλά να έχω μια δουλειά που θα με αντιπροσωπεύει και θα χωράω εκει, ή ένα σπίτι, μια καρδιά... Αλλά δεν θέλω. Θέλω να είμαι έτσι, για να βλέπω από εδώ που βλέπω, να βλέπω ότι άλλοι δεν έχουνε την επιλογή. Σε άλλους οι επιλογές είναι να μειώσουνε τις επιλογές τους... Μπορείς να το πεις συνήθεια και αυτό. Αλλά για μένα θα είναι ότι απλά δεν βλέπεις γύρω σου... Η δεν νιώθεις την ανάγκη να κάνεις κάτι για αυτό.. Εγώ την νιώθω την ανάγκη... Και έχω λύσεις στο μυαλλό μου, απλά ψάχνω και για άλλους τρόπους.. Και μέσα από το πόστ πήγα να εκφράσω και τα δύο.. Πρώτον να εκφράσω αυτά που νιώθω για να ηρεμίσω.. Και δεύτερον να ακούσω αν κάποιος άλλος το βλέπει έτσι... Για να πάρω δύναμη; Να νιώσω λίγο ακόμα πιο έντονη την ευθύνη; Μπορεί όλα μαζί. Μπορεί και άλλα, αλλά δεν θέλω ακριβώς να το ορίσω, γιατί οι λέξεις είναι πολύ σχετικές. Το νόημα είναι με την ουσία... Πω, 3 φορές το είπα σήμερα αυτό... χαχαχαα Έτσι πόζα, πρόζα, ίματζ, κρίματζ. χαχα :) Είδες, είπα πολλά και το έχασα. χαχαχαα

Κάτι άλλο, για να μην παρεξηγείς ή κάποιος άλλος, το εσύ είναι πολύ σχετικό. Απλά βάζω αυτό για να δείξω την διαφορά. Σαν πιο προσιτο για παράδειγμα.... Να πάρει μια πιο στέρεα μορφή αυτό που λέω... Λίγο πιο συγκεκριμένη από το αόριστο που επιλέγω να το αφήνω. Για τους δικούς μου λόγους.. Γιατί απλά δεν ξέρω με σιγουρια για να πω.

Τεσπα. χαχααα Ξέχασα...

 

Αλλά πρώτον, η ερώτησή μου κατά κάποιο τρόπο είναι. Είναι όλα σκατά γύρω μου?? Ή είμαι τελικά εγώ το σκατό?? Κατάλαβες φίλε μου??

Και γω ξέρω την απάντηση. Απλά θέλω να δω αν ενοχλεί κανέναν ή είμαι μόνο εγώ ο καλομαθημένος που τα θέλει όλα, χωρίς να κάνει σχεδόν τίποτα. Όχι ότι κάνω, ούτε ότι δεν κάνω, απλά αυτό είναι σχετικό επειδή, όπως είπες πρέπει πρώτα στον εαυτό μου να το αποδείξω..

Και δεν έχεις άδικο. Με αυτά που διάβασες προηγουμένως, λογικό είναι να το δεις κάπως έτσι. Αλλά αυτόν τον τρόπο έχω βρει να αλλάζω και ας έχω κάτι στο ελάχιστο. Όπως την τεμπελιά. Απλά κατηγορώ τον εαυτό μου, χωρίς να είμαι απόλυτα αυτό. Ούτε απαραίτητα στο μεγαλύτερο ποσοστό. Αλλά και πάλι μπορεί να είμαι. Ακόμα, μιας και δεν αρκούμαι στο ότι κάνω, ψάχνω σκοπούς να κάνω και άλλα, αλλά τουλάχιστον το συνειδητοποιώ και το επιλέγω να μην αρκούμαι και έτσι δεν το αποδυκνύω εύκολα. Όπως και στο να μου αποδείξει κάποιος κάτι άλλο.

 

Τα πολλά λόγια είναι φτώχια φίλε.. Και σχεδόν άδειασα τις τσέπες μου...

Θα σ απαντούσα σε αυτά που είπες.. Αλλά δεν χρειάζεται να αποδείξω κάτι... Και αρκετά ασχολούμαι και γράφω για μένα..

Αλλά πρέπει να την βρίσκω και γω με λίγα πράγματα που έχω.. πρέπει. Αλλιώς τι κάνω εδώ? κενό κ έτσι...

 

Πάντως είσαι αρκετά σωστός........

Είπες πολλές αλήθειες.. Και κρίμα που είναι εν μέρη μόνο. Μακάρι να είχα κάποια σιγουριά.... Και έχω τόσες δικαιολογίες, τόσες φωνές, είτε καλές είτε κακές που απλά δεν ξέρω τίποτα.... Η προτιμάω να μην ξέρω τίποτα... Αν και σιγά σιγά που θα ξανασηκωθώ. Θα βρω και την σιγουριά και όλα. Είναι συνηθισμένο.. Αυτό που ίσως σου φαίνεται παράλογο, απλά εμένα λογικό.. Κάθε φορά επιλέγω να πέφτω για να ξανασηκωθώ.. Να δω αυτά που δεν έβλεπα... Να κοιτάξω πιο ψηλά αυτή τη φορά... Να δω την τεμπελιά μου κλπ. πόσο χαμηλά μπορεί να με οδηγήσει και να την σιχαθώ... Κατάλαβες κάπως έτσι...

 

Δεν ξέρω αν το κάνουνε και άλλοι αυτό.. Αλλά ίσως αν το μάθω, να μην νιώθω πλέον τόσο μοσαϊκός, που και βολεύει αλλά και όχι...

 

Απλά δεν αρκούμαι από τον εαυτό μου..

Ούτε με τον έξω κόσμο, πλανήτη γη κλπ...

Και θέλω και θα κάνω κάτι...

Απλά θέλω να μάθω, εσείς τι κάνετε;

Να κλέψω ιδέες ή ίσως να τις συνδυάσω στις ήδη υπάρχουσες δικές μου! Κάτι τέτοιο.......

Και ίσως μετά για αρχή να καταφέρω να πείσω κάποιον ότι είναι όμορφο όταν σου χαμογελάει, να του χαμογελάς!

Ότι είναι ωραίο να έχεις συναισθήματα και ας πονάς! χαχαχααα

Και μετά να το πούμε σε κάποιον άλλον...

 

τι λέω και πάλι....

χαχαχααα

 

 

Α, να απαντήσω σε αυτό: Θες να πεταξεις ολες τις στιγμες και μνημες απο το σωμα αυτο αντι να κοιταξεις να τις διορθωσεις

 

Μα για αυτό τις βάζω στο χαρτί. Τις γράφω, για να τις φάω στην μάπα και να τις διορθώσω..

Και αυτό. Δεν το έγραφα για να το βάλω στο φόρουμ ούτε καν.... Σου απαντησα παραπάνω...

 

αυτά.

και σε ευχαριστώ έστω για το τεμπέλης κλπ. Όσο και αν είμαι τελικά! :) Όσο και αν δεν μου αρέσει να το ακούω.. Καλό μου κάνει!!! Συνειδητοποίηση και αλλαγή... Τι περιμένω; χαχαχαααα Λόγους...

Για τον εαυτό μου δεν κάνω τίποτα.. Ποιός ο λόγος; Μπορώ να χαμογελάσω η να βρω την γαλήνη μου σε κάποιο βουνό. Αλλά δεν θέλω την προσωπική ικανοποίηση μόνο.. Και ποτέ δεν θα έρθει η προσωπική, αν δεν καθρεφτίζεται γύρω μου...

Ποτέ δεν θέλω να έρθει, αν δεν καθρεφτίζεται γύρω μου............

Και όποτε αρχίζει να έρχεται. Πέφτει πάνω της και την σβήνει η σκιά μου.... Γιατί έτσι μπαίνει κάτω από το δέρμα μου η ανάγκη για να μάθω.... Αν δεν πονέσω πώς θα μιλήσω μετά για τον πόνο... Αν δεν πεθάνω πώς θα μιλήσω για τον θάνατο... Και το να μιλήσω για όλα αυτά, είναι λόγια έτσι, από πίσω τι παίζει.... Είναι.. Άλλα καλά και άλλα κακά που μου ζητάνε να το κάνω. Καλά-κακά, σχετικά όλα. Όπως υπάρχει και ο καλός εγωισμός κ.λ.π. Και σκέψου ότι σαν αρνητικό θεωρώ στον εαυτό μου την ανταμοιβή. Κάτι θα έπρεπε να το κάνω μόνο για αυτό που είναι.. Μου την δίνει, που θέλω όταν χαμογελάω σε κάποιον να μου χαμογελάει πίσω.. Μου την δίνει που περιμένω να ακούσω ένα ευχαριστώ ή ένα μπράβο για κάτι... Η έστω να το νιώσω και ας μην βγει με μορφή λέξης. Απλά να υπάρχει σε συναίσθημα. Έτσι θα νιώσω ευχαριστημένος.. Και για αυτό μου την δίνουνε πλέον οι λέξεις οι πολλές. Γιατί πρέπει να χτίσεις αν θες να πεις κάτι με λόγια 500 σελίδες, μήπως και καταφέρει κάποιος να ακλοουθήσει το ίδιο μονοπάτι και μετά τι? Πάλι εγωιστικό δεν είναι αυτό; Αλλά και πάλι, είναι για το καλό... Οπότε? Οπότε θα μάθω την διάλεκτο και θα προσκομίσω στην δίκη όλα τα αποδεικτικά.. Όλους τους μαθηματικούς τύπους, ότι χρειαστεί... Αυτό θέλω τουλάχιστον και αυτό έχω ξεκινήσει να κάνω. Λόγω ανάγκης, αλλά έστω και έτσι έμαθα...

Και στην ουσία ίσως ρωτάω.. Κάτι τέτοιο δεν θέλετε και σεις?

χαχαχααα

τραγικός...

Απλά ίσως δεν έχω στόχους για τον εαυτό μ... Και ίσως ποτέ να μην αποκτήσω... Γιατί ποιό το νόημα στην τελική... Τι και αν έχω πολλά λεφτά και τα χαίρομαι μόνο εγώ, ή έχω κλέψει πόσο κόσμο πρώτα... κλπ κλπ κλπ................

Και το εγώ δεν είναι σαν εγώ. Δεν θέλω ας πούμε να πω θα περάσω εγώ καλά, εις βάρος άλλων. Δεν με νοιάζει αυτό..

Δεν θα γελάσω με τους άλλους γιατί έχω μάθει να γελάω με τον εαυτό μου... Αν θέλω να γίνω καραγκιόζης γίνομαι... Ότι θέλω το κάνω.. Ξέρω από δυνάμεις τι έχω... Απλά θα βρω τον δρόμο για να κάνω αυτό που κρίνω, τον σωστό. Γιατί μερικά πράγματα δεν είναι μόνο απόφαση, δεν είναι μόνο η κίνηση, δεν είναι μόνο η καρδιά είναι και του μυαλού θέμα.. Απλά, θα σηκωθώ και θα ξαναπέσω όσες φορές χρειαστεί και αυτό πρέπει να θέλω.... Και ελπίζω να συνεχίσω έχοντας ελπίδες στο πλευρό μου.

Γιατί όπως σου είπα, για μένα, δεν υπάρχει κάποιος λόγος να ξανασηκώνομαι.. Υπάρχουνε, αλλά είναι εν μέρη...

 

Ελπίζω μετά από τόσα να κατάλαβες κάτι παραπάνω και εσύ. Και φίλος μου ο Σούκουρος :)

Και όχι για μένα.. Απλά ελπίζοντας ότι είδες/τε κάτι παραπάνω για τον εαυτό σου/ας κλπ. Ένα παράδειγμα προς αποφυγή ίσως θα έπρεπε. 1ον να μην βάζετε τέτοια πόστ. 2. προσοχή που πέφτει η σκιά σας..

και προς μίμηση στο θέμα των ονείρων. χαχαα

 

Όνειρα για πάντα!!!!!!!!! Ταξιδιάρης για πάντα!!! μέχρι ο τελικός προορισμός να είναι η πραγματικότητα.. Αλλά δεν με σηκώνει ο άνεμος... τη γη μου....καιαιαι θέλει καύσιμα το εργαλείο... χαχαχααααααααα

 

Να'στε καλά!

Και περαστικά σας σε όσους το διαβάσουνε..

ή σε μένα αν το προτιμάτε..... :)

Link to comment
Share on other sites

και πέρα από αυτό, θέλω να δω αν είναι απαραίτητο να το κάνω αυτό στον εαυτό μου και κυρίως στους γύρω μου...

δλδ. Κάθε φορά που πάω να διδαχθώ από την τριβή. Πληρώνουνε αλλοι για μένα...

Ίσως πρέπει να φύγω μακριά για να είμαι ο εαυτός μου χωρίς επιπτώσεις στους γύρω μου. Αλλά το να φύγω μακριά τους δεν είναι λύση. Είναι απλά αποφυγή...

 

Τεσπα.

 

απλά θέλω να δω.. Τι μπορεί να δει κάποιος άλλος από αυτό.... Ποιό ψέμα.. Κάτι, ξέρω και γω, κάτι για να αλλάξω και άλλο....

Απλά να γίνω πιο καλός, γιατί και μια κατηφοριά τον χρόνο ραγίζει πολλές καρδιές...

Και γω ας μην έχω καρδιά πρέπει να σεβαστώ τους άλλους που εχουνε..

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να σου πω τιποτα παραπανω το ποστ σου ειναι πληρης. :cheerful:

Οσο για το εμο το ειπα για να ειναι ποιο ελαφρια η συζητηση πρωτα ερχεται το χαμογελο και μετα ολα τα αλλα :smilewink:

Link to comment
Share on other sites

Παμε μια κ απο μενα να τριτωσει το κακο;

Ρε Άργυπνε, οι αλλοι ΠΑΝΤΑ πληρωνουν, ειτε μαθεις ειτε οχι, ειτε εισαι 15,000km μακρια τους.

Η μονη επιπτωση που μπορεις να εχεις στους γυρω σου ειναι να τους φτιαχνεις το κεφι!

Ειτε με τον ηλιθιο τροπο, πχ να σχολιαζουν τα ρουχα σου ξερω γω, ειτε με τον ευνοητο, να τους Ψυχαγωγεις (ΟΧΙ διασκεδαζεις..) [ αναλογα τον χαρακτηρα κ καποιο νοητικο επιπεδο του καθενος, ερχεται και ο τροπος αλληλεπιδρασης του μαζι σου..εσυ φιλε μου εισαι ΠΑΝΤΑ ο ιδιος...]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...