Jump to content

Φανατισμός


Recommended Posts

Συμφωνω με Αρχαγγελο, παροτι κ εγω ειμαι πωρομενος με το Αυθεντικο νοημα, ετσι οπως τα ορισε ο Αρχαγγελος ειναι μεσα.

 

Προσωπικα ειμαι φανατικος της Ματαιοτητας ...προς το παρον.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 32
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Συμφωνω με Αρχαγγελο, παροτι κ εγω ειμαι πωρομενος με το Αυθεντικο νοημα, ετσι οπως τα ορισε ο Αρχαγγελος ειναι μεσα.

 

Προσωπικα ειμαι φανατικος της Ματαιοτητας ...προς το παρον.

 

Εγω αγαπητε ειμαι φανατικος οπαδος του ΠΑΟ λες να με επηρεαζει καπου?

Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτείς πως ο φανατισμός οδηγεί σε εκτόνωση ικανοποιητικών ποσών ενέργειας, τα οποία θα μπορούσες να τα αξιοποιήσεις με πολύ πιο δημιουργικό τρόπο προς την κατεύθυνση της ατομικής σου εξέλιξης, τότε ναι, σε επηρεάζει... παντού!

Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτείς πως ο φανατισμός οδηγεί σε εκτόνωση ικανοποιητικών ποσών ενέργειας, τα οποία θα μπορούσες να τα αξιοποιήσεις με πολύ πιο δημιουργικό τρόπο προς την κατεύθυνση της ατομικής σου εξέλιξης, τότε ναι, σε επηρεάζει... παντού!

 

Μεσα εκτονωσεις εχω το γηπεδο και το sex εχεις να προτινεις κατι καλυτερο βρε johnny?

Link to comment
Share on other sites

Αν σου περισσεύει τόση ενέργεια ώστε να έχεις την ανάγκη εκτόνωσής της στο γήπεδο ή στο σεξ, τότε τί άλλο θες να σου προτείνω εγώ?! :P

Λίγο πιο δίπλα αναφέρεις πως θέλεις να φτάσεις στο "top" των ικανοτήτων σου, αλλά αν δεν μπορείς να διαχειριστείς στοιχειωδώς την εσωτερική σου ενέργεια, τότε όχι μόνο στο top δεν θα μπορέσεις να φτάσεις αλλά με το ζόρι θα κρατιέσαι και στο minimum.

Εκτός κι αν για σένα το top είναι να βγάλεις λαγούς από καπέλα, οπότε σε αυτή την περίπτωση δε χρειάζεσαι ενέργεια αλλά ένα manual ταχυδακτυλουργού.

 

Και για να μην ξεφύγουμε εντελώς από το τόπικ, θα ήθελα να διαβάσω και απαντήσεις των υπολοίπων ως προς το δούναι και λαβείν μεταξύ ενέργειας και φανατισμού...

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην ξεφύγουμε εντελώς από το τόπικ, θα ήθελα να διαβάσω και απαντήσεις των υπολοίπων ως προς το δούναι και λαβείν μεταξύ ενέργειας και φανατισμού...

 

 

O φανατισμός οδηγεί σε κατασπατάληση εσωτερικής ενέργειας.

Link to comment
Share on other sites

O φανατισμός οδηγεί σε κατασπατάληση εσωτερικής ενέργειας.

Συμφωνώ.. Και όχι μόνο εσωτερικής ενέργειας, αλλά κάθε είδους ενέργεια.

 

Εγώ ξέρω μία άλλη ρήση περί φανατισμού, αλλά δε θυμάμαι ποιος την είχε πει..

"Φανατικός είναι συνήθως κάποιος διστακτικός που πήρε μια απόφαση." η οποία μου άρεσε αρκετά.

 

Τώρα, όσον αφορά αν υπάρχει ιδεολογία χωρίς φανατισμό και φανατισμός χωρίς ιδεολογία θα συμφωνήσω με Αρχάγγελο. (νομίζω γιατί τα διάβασα κανά δυο φορές μέχρι να ξεμπλεχτώ :P )

Iδεολογία χωρίς φανατισμό μπορεί να υπάρξει, και η οποία μάλιστα γίνεται και πιο προσιτή στον άνθρωπο καθώς δε σου σπάνε τα νεύρα για να την αποδεχτείς ή για να σου πούνε έστω τι υποστηρίζουν.

Φανατισμός χωρίς ιδεολογία.. ναι. Υπάρχει και παρά υπάρχει. Μιας και ο φανατικός είναι αυτός που επιμένει να υπερασπίζεται μια άποψη που δεν είναι η δική του, πώς γίνεται να έχει κάποια ιδεολογία;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω μία άλλη ρήση περί φανατισμού, αλλά δε θυμάμαι ποιος την είχε πει..

"Φανατικός είναι συνήθως κάποιος διστακτικός που πήρε μια απόφαση." η οποία μου άρεσε αρκετά.

 

Το συμπληρώνω:

 

Φανατικός μπορεί εύκολα να γίνει κάποιος που εμμένει πεισματικά στην άποψή του όταν βλέπει ότι τα "επιχειρήματά" του καταρρίπτονται.

Edited by Minerva
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μια ερώτηση κρίσεως.

Όταν κάποιος λέει ότι είναι φανατικός άνδρας είναι κακό; :lololol: Κάπου εδώ νομίζω χάνεται η μπάλα. :insane:

Ανήρ υπο ποιας εννοιας;

Κοινωνικης ή φυσικολογικης;

(Σημερα ειμαι φανατικος της Μπυρας κ του Σαμιοτικου κρασου!!!!)

Κοινωνικης ειναι κακιστο..διοτι η κοινωνια ειναι σαπια.ΤΕΛΟΣ>

Φυσιολογικης παιζει...εξαρταται απο το που μεγαλωσε, μογγολια ή Αφρικη...

Link to comment
Share on other sites

Αν σου περισσεύει τόση ενέργεια ώστε να έχεις την ανάγκη εκτόνωσής της στο γήπεδο ή στο σεξ, τότε τί άλλο θες να σου προτείνω εγώ?! :P

Λίγο πιο δίπλα αναφέρεις πως θέλεις να φτάσεις στο "top" των ικανοτήτων σου, αλλά αν δεν μπορείς να διαχειριστείς στοιχειωδώς την εσωτερική σου ενέργεια, τότε όχι μόνο στο top δεν θα μπορέσεις να φτάσεις αλλά με το ζόρι θα κρατιέσαι και στο minimum.

 

Δηλαδη για να φτασεις <τοπ> δεν πρεπει να πηγαινεις γηπεδο ουτε να κανεις σεχ αλλα να αραζεις ολη μερα και να κανεις γιογκα.Πιστευω johnny οτι υπαρχουν στιγμες που εισαι ποιο δυνατος πνευματικα ακομη και απο τις φορες που προσπαθεις να το κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Aεκαραααααααααααααααααααααααααααα ρε! Ποτε θα το παρουμε ρεεε,ασπρισανε τα μαλλια μου...

post-897-1205602531_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...