Jump to content

URI GELLER


Recommended Posts

Ποια ειναι η αποψη σας για τον Uri Gelller?Ειναι απατεωνας οπως λενε μερικοι?Και γιατι κανει επιδειξη των δυνατοτητων του δημοσια?Ποιος λετε να ειναι ο σκοπος του? :004evoking:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Σιγουρα, αν οχι μελος, γραμματεας της Λευκης Αδερφοτητας οπου σχεδιαζουν τον ερχομο των Εψιλον

το 2012 με απωτερο σκοπο την Ενεργοποιηση του DNA και την μεταφορα των Μυημενων στο στρατοπεδο συγκεντρωσης του Οριωνα. Απο εκει θα ξεκινησει η διασυμπαντικη εκστρατεια εναντια

στους 4 Στρατηγους του Ιαλδαβαωθ που κρατανε φυλακισμενη την ανθρωποτητα στις τρεις

διαστασεις, συγκεκριμενα οι Σουπερμαν, Το Τερας του Λοχνες, Ο Αγιος Βασιλης και το Κουνελακι του Πασχα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα συνταξιδιωτες...

Επεστρεψα μετα απο απουσια ισως και μεγαλυτερη απο μηνα.. :)

Η προσωπικη μου αποωη για τον Γκελερ ειναι οτι ο ανθρωπος εχει βρει τον τροπο να διοχετευει ενεργεια σε αντικειμενα.Εχει βρει τον τροπο να χρησιμοποιει απειροελαχιστα παραπανω τον εγκεφαλο του,κατι ομως που ειναι αρκετο για θαυματα και....για να καθομαστε ολοι μπροστα απο την τηλεοραση να βλεπουμε Χαρδαβελα... :gleam:

Link to comment
Share on other sites

Ποιος λετε να ειναι ο σκοπος του?

 

Μα, φυσικά το χρήμα αγαπημένη, το χρήμα!

 

Πριν 2 εβδομάδες οργάνωσε show στο στάδιο Ειρήνης και φιλίας με εισιτήριο φυσικά (εάν δεν κάνω λάθος ήταν 30 ευρώ κατ' άτομο).

 

Ο άνθρωπος είναι ένας επαγγελματίας showman με κάποιες δυνατότητες που τις εκμεταλεύεται για να βγάλει χρήμα. Δυστυχώς τα κορόιδα χιλιάδες σε αυτόν τον πλανήτη... Σε λίγο θα τον δούμε και με τη στολή... :clownface:

 

Άκουσα πάντως ότι δεν μαζεύτηκε πολύς κόσμος στο στάδιο Ειρήνης και φιλίας.

 

Φιλικά...

Link to comment
Share on other sites

Οκ , για τον gueller δεν ξέρω ,αλλά σίγουρα μου κίνησε την περιέργια η ικανότητα του. αν και είχα διαβάσει πριν για τηλεκίνηση και γενικά για τις δυνάμεις του νου ,όταν τον είδα στην τηλεόραση να λέει ότι νεργοποιεί κάποιες δυνάμεις στο μυαλό μου ήμουν επιφυλακτική .Αν κάτι θα λύγιζε το κουτάλι μου ήταν η δική μου πίστη ότι θα λυγίσει .Έτσι πήρα κι εγώ ωραιότατα κάποια άλλη μέρα το κουταλάκι μου και μετά από προσπάθεια τριών τετάρτων της ώρας κατάφερα να το λυγίσω χωρίς την βοηθεία κανενός φυσικά . Τώρα το κρατάω σε ένα ραφάκι για να θυμάμαι τί είμαι ικανή να κάνω αν το θέλω πραγματικά . :019blush::whistling:

 

Α...και υποσχέθηκα ότι την επόμενη φορά αν δεν καταφέρω να ανάψω ένα κερί θα σκίσω τα διπλώματα!!!ΧΕΧΕΧΕ!!! :hithead: :zipped:

Link to comment
Share on other sites

Και εδω μιλουν οι 'δικοι μας'(απο το site του Uri Geller)

 

WHAT MAGICIANS SAY ABOUT URI GELLER

:witch:

 

Another magician's opinion.

 

"Geller has been a successful performer since the early 70's. Surely his spoon and key bending, drawing duplication, movement of a compass needle and seed germination has not caused the public any harm. He has been an inspiration to many performers, and some have included a demonstration of spoon and key bending in their own acts." (Graham P. Jolley)

Regards :witch::witch::witch:

Link to comment
Share on other sites

performer? acts? 'δικοι μας´ ?

 

*ξυνει το μουσι του παραλληλα με το κεφαλι του*

 

Μπα! Ιδεα μου θα ειναι..

Link to comment
Share on other sites

Αυτος που εκανες quote μαλλον ειναι απο αυτους τους μαγους που βγαζουν λαγους απο καπελα,κλπ.

Ενδιαφερον παντως. Εγω μονο μεχρι ροδοπεταλα καταφερα να βγαλω (σε ενα act στην 6η δημοτικου).

Link to comment
Share on other sites

Αυτος που εκανες quote μαλλον ειναι απο αυτους τους μαγους που βγαζουν λαγους απο καπελα,κλπ.

Ενδιαφερον παντως. Εγω μονο μεχρι ροδοπεταλα καταφερα να βγαλω (σε ενα act στην 6η δημοτικου).

 

:063laugh::063laugh::063laugh: :blblbl: :blblbl: :blblbl: :lol::lol: :lmao: :lmao: :lmao: :lmao: :lmao:

Link to comment
Share on other sites

Δύο είναι οι κόσμοι της Μαγείας:

Ο ένας είναι ο απαστράπτον κόσμος του πλανευτή?

Ο άλλος είναι ένας μυστικός κόσμος, όπου η Μαγεία γίνεται πραγματικότητα. Εδώ, οι άνθρωποι έχουν την δύναμη δαιμόνων, και ο ίδιος ο θάνατος είναι μια πλάνη?

 

Ας μην μπλέκουμε την Ταχυδακτυλουργία με την πραγματική Τέχνη και τους Ταχυδακτυλουργούς με τους πραγματικούς Μάγους!

Στην αγγλική γλώσσα, εσκεμμένα γράφεται ανορθόγραφα η λέξη "μαγεία" ("magick" ή "majik" ή "magik" αντί για "magic" που είναι η σωστή ορθογραφία) για να διαχωρίσουν την ταχυδακτυλουργία από την πραγματική μαγεία. Η ελληνική γλώσσα δεν έχει ανάγκη κάτι τέτοιο, μιας και έχουμε την κατάλληλη λέξη για το κάθε τι.

Ο Γκέλερ λοιπόν, και ο κάθε "Γκέλερ", είναι ταχυδακτυλουργός! Όχι μάγος.

 

 

 

 

συγκεκριμενα οι Σουπερμαν, Το Τερας του Λοχνες, Ο Αγιος Βασιλης και το Κουνελακι του Πασχα.

 

:063laugh::clapping::063laugh::worthy::063laugh:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν βρίσκετε κάποια ουσιαστική χρησιμότητα στην ύπαρξη τέτοιων ταχυδακτηλουργών ή μάγων σε δημόσια θέα. Η γνώμη μου είναι ότι βρίσκω κάτι καλό τελικά. Υπάρχει τόσος κόσμος που πατάει τόσο γερά στην ορθολογιστική πραγματικότητα και έχει χάσει κάθε ευασθησία σε οτιδήποτε διαφορετικό από το καθημερινό και το τετριμένο, που χρειάζεται κάτι να τους ξυπνήσει (η θρησκεία έχει αποτύχει από ότι φαίνεται). Ας δώσει λοιπόν κάποιος το δόλωμα για να τους γλυκάνει (έστω και αν αυτός έχει απότερο σκοπό το χρήμα).

 

Τελικά νομίζω ότι ένας θησαυρός αποκτά μεγαλύτερη αξία όταν τον μοιράσεις παρά όταν τον κρατήσεις για τον εαυτό σου.

Link to comment
Share on other sites

Ok ξεμπερδευτηκα...ισως δεν επρεπε καν να μπερδευτω γιατι με το που μπηκα στο site του 'πεταγεται' το on-line shop του Uri Geller 'ΑΓΟΡΑΣΤΕ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΜΟΥ"!Επρεπε να το ειχα καταλαβει...! :angel: Παντως το...trick με το κουταλακι εγω προσωπικα δεν το εκανα γιατι φοβηθηκα... :cold:

Link to comment
Share on other sites

Παντως το...trick με το κουταλακι εγω προσωπικα δεν το εκανα γιατι φοβηθηκα... :cold:

 

... μην κρυώσεις; :evilbl:

 

 

αααααααααχαχαχαχαχαχ Ε Dakkon δεν τρωγεσε! :063laugh: το συγκεκριμενο προσωπακι αυτο εδω :cold: μου θυμιζει περισσοτερο φοβισμενο παρα κρυωμενο... :angel: γι αυτο το εβαλα! :blblbl:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...