Jump to content

καπνισμα


 Share

Recommended Posts

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Xαχα! :063laugh: Τι είμαστε ρε συντρόφια;; Δεν επιτρέπεται το μαύρο και τα ναρκωτικά;

 

Τι; Δεν επιτρέπονται; Κι αναρωτιόμουν γιατί δεν με καταλαβαίνει κανείς εδώ μέσα. Καλά παω σε άλλο μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. :cheerful:

Θα ηθελα να ρωτισω... Σε οσους κανουν χρηση της τεχνης, επιτρεπετε το καπνισμα?

Μέσα στο φόρουμ δεν πειράζει - οι οθόνες έχουν προστασία από αναθυμιάσεις... εκτός....
Link to comment
Share on other sites

Επιτρέπετε ή επιτρέπεται;

Αν επιτρέπεται δηλαδή ή αν το επιτρέπουμε εμείς;

 

Ουπς... Δεν προσεξα το λαθος μου...

Ενωουσα επιτρεπεται...

 

Τελικα επιτρεπεται η τσουκ?

Link to comment
Share on other sites

Ουπς... Δεν προσεξα το λαθος μου...

Ενωουσα επιτρεπεται...

 

Τελικα επιτρεπεται η τσουκ?

 

Κοίτα αν φτιάχνεις κύκλο προστασίας με κυροζίνη, όχι δεν επιτρέπεται...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί από φεγγαρολουσμένος θα γίνεις μπαρουτοκαπνισμένος....

 

Πέραν της πλάκας, το κάπνισμα θεωρείται βίτσιο, άρα αδυναμία, άρα ατέλεια.

Αν δεν μπορείς να ελέγξεις την επιθυμία σου για το τσιγάρο, μην περιμένεις να καταφέρεις κάτι περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί από φεγγαρολουσμένος θα γίνεις μπαρουτοκαπνισμένος....

 

Πέραν της πλάκας, το κάπνισμα θεωρείται βίτσιο, άρα αδυναμία, άρα ατέλεια.

Αν δεν μπορείς να ελέγξεις την επιθυμία σου για το τσιγάρο, μην περιμένεις να καταφέρεις κάτι περισσότερο.

Επιπλέον - λένε ότι - το κάπνισμα επηρεάζει το "ενεργειακό" σώμα (αρνήτικά φυσικά) άρα...

Ωστόσο...

καλό είναι να κάνουμε ένα διαχωρισμό μεταξύ ουσιαστικού (κάπνισμα), επιθέτου (καπνιστής/στρια) και ρήματος (καπνίζω):

Το ένα είναι δραστηριότητα, το άλλο κατάσταση και το άλλο πράξη. Το πρόβλημα υπάρχει στην κατάσταση. Ένας καπνιστής δηλ. συναντά τα προβλήματα που προαναφέρθηκαν (και να ήταν μόνο αυτά...). Το να καπνίσεις κάποια φορά δεν είναι πάντα και αναγκαστικά πρόβλημα, είναι όμως "δείκτης".

Link to comment
Share on other sites

τι βλακείες λέτε εδώ πέρα (μου θυμίζετε τον εαυτούλη μου-που γράφω εδώ μέσα όταν την έχω "'κούσει"! -ούπς: με διαβάζει τώρα η ΕΛ.ΑΣ.!!!):)

 

Λοιπόν: ο φίλος εννοεί μάλλον τη χρήση καπνού-ναρκωτικών-αλκοόλ στην αποκρυφιστική πρακτική!

 

ΌΝΤΩΣ: υπάρχει ζήτημα.

Δηλαδή,εξαρτάται ποια κατεύθυνση ακολουθείς στην αποκρυφιστική πρακτική.

Π.χ. αν ακολουθείς την "Μαύρη" / Αριστερή Ατραπό, τότε δεν έχεις πρόβλημα: ότι κάνεις απλώς βλάπτει...ούτως ή άλλως!

Αν όμως ακολουθείς την "Υγιή"-Λευκή /Δεξιά Ατραπό, τότε ΝΑΙ: έχεις πρόβλημα! Κατά την πρακτική της ατραπού εκείνης, α-π-α-γ-ο-ρ-ε-υ-ε-τ-α-ι η χρήση αλκοόλ-ναρκωτικών-καπνίσματος δια ροπάλου!! Δεν μπορείς. Αλλιώς κάνεις ζημιά σ άλλους-αν τα μαγικά που εκτελείς δεν αφορά τον εαυτο σου,ασφαλώς. Είναι παρεκτροπή και έτσι μεταπηδάς στην "αριστερή ατραπό"... Και τα δυο δεν γίνεται. Διαλέγεις και παίρνεις...

 

 

Υ.Γ. Δεν τα λέω εγώ αυτά:η Φόρτσιουν και οι μυημένοι του Εσώτερου Φωτός τα λένε...όποτε...κανονίστε!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε Ingmar, o φίλος μας μπορεί να εννοεί αυτό που του απάντησες εσύ, μπορεί όμως να εννοεί και αυτό που του είπαν ο Αρχάγγελος και ο Outis. Aς ήταν πιο συγκεκριμένο το ερώτημα..

(πάντως fegarolousmene σόρυ κιόλας, αλλά έριξα τρελό γέλιο όπως έθεσες την ερώτηση :) ~χωρίς παρεξήγηση! )

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. :cheerful:

Θα ηθελα να ρωτισω... Σε οσους κανουν χρηση της τεχνης, επιτρεπετε το καπνισμα?

 

Για καλό και για κακό να έχεις κανένα τσιγάρο καβάντζα γιατί μπορεί να καπνίζει το πνεύμα που θα καλέσεις. Μην είμαστε και αγενείς. :rock:

 

Πάντως σοβαρά τώρα δεν παίζει κανένα ρόλο το κάπνισμα.

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται τι καπνιζεις....... :063laugh::063laugh:

Link to comment
Share on other sites

:063laugh::063laugh::063laugh::063laugh::063laugh::063laugh::063laugh::063laugh::063laugh::063laugh: +φωνώ με την νενυα Edited by sevando
Link to comment
Share on other sites

Ουαου τι πολλες απαντησεις.... Μολις εμαθα πολλα...

Αλλα αυτο που ενωουσα ηταν αν επιτρεπεται το τσιγαρο γενικως. Δηλαδη, αν καπνιζω ενα τσιγαρο την μερα, θα επηρεασει τον εσωτερικο μου εαυτο, η μονο το σωμα μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...