Jump to content

καπνισμα


 Share

Recommended Posts

ευτυχώς, που κανείς σας δεν μίλησε ακόμη για το αλκοόλ... :D

 

 

(ΟΚ σας ακούω τηλεπαθητικώς: "βουλωσέ το ρε Ίνγκυ-τι το θυμίζεις κι αυτό;;??") :Evil_1061:

 

 

 

 

Ααααααααα μα πολύ κακός γίνομαι που και που.... :5_1_119v[1]: :4_1_7v[1]:

 

 

δεν πειράζει μωρέ υγεία

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Καλά ρε Νεφέλη, χαλάρωσε δεν σου είπε κανένας τίποτα. Κάπνισε όσο θες παιδί μου! Μην τρελένεσαι. :P

 

~

 

«Πρέζες υπάρχουν πολλές, δεν είναι μόνο η ηρωίνη.

Αλλά η ηρωίνη σκοτώνει, αυτή είναι η μόνη διαφορά.»

 

Π. Σιδηρόπουλος

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν παίζει να έχει και μεγάλη διαφορά ενα πακέτο marlboro από μια βόλτα στο κέντρο.... ειδικά όταν έχει καύσωνα....

 

Τι λες ρε φίλε..... μόνο ένα πακέτο??? Ολόκληρη κούτα ενωείς...

Link to comment
Share on other sites

1ον ~ είμαι καπνίστρια.

 

2ον ~ ΚΑΚΩΣ είμαι καπνίστρια... αλλά έχω αδύναμη θέληση για να το κόψω (ελπίζω όμως κάποτε να βρω τη δύναμη να το κόψω).

 

3ον ~ Είτε εξασκείς την Τέχνη είτε όχι, ΚΑΚΩΣ καπνίζεις.- (ο όποιος 'εσύ')

 

4ον (και ολίγον άσχετο) ~ Παράκληση προς άπαντες μη-καπνιστές : μη μας σπάτε τα %&$#... να το κόψουμε! ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ότι μας κάνει κακό (δε περιμέναμε εσάς για να μας ενημερώσετε), ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ πόσο κακό κάνει στα πνευμόνια μας (ματάκια έχουμε και διαβάζουμε τις έρευνες), ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ότι βρωμάμε τσιγαρίλα (η όσφρησή μας, αν και αδύναμη, δεν είναι ανύπαρκτη), ΤΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛ'ΑΥΤΑ! Με το να μας 'βομβαρδίζετε' με κριτική και βλέμματα λύπησης ή/και ειρωνίας, ΔΕ μας βοηθάτε. Αντιθέτως, μας εκνευρίζετε και μας πεισμώνετε... ΟΚ?!

Επιπλέον, όταν (λέω ΟΤΑΝ) αποφασίζουμε επιτέλους να δοκιμάσουμε να το κόψουμε, ΜΗ γκρινιάζετε που έχουμε νεύρα ή/και τρώμε περισσότερο απ'ότι συνήθως! Λέγεται 'σύνδρομο στέρησης'. Αφού θέλατε να το κόψουμε, θα πρέπει να υποστείτε και τις συνέπειες :018bleh:

 

...Αυτά.

 

:cheerful:

 

 

Αχ... πες τα βρε Νεφέλη, έχω βαρεθεί να το λέω από εδώ και από εκεί... (αλλά ποιος με ακούει εμένα, με βρήκαν μικρο μικρο και με εκμεταλλεύονται) <---- Αν και αυτή η φράση δεν κολλάει εδώ, τι να κανω? Δεν βρήκα κάτι καλυτερο

Edited by fegarolousmenos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ δεν καπνίζω, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο βλάπτει τελικά! Οι στατιστικές και οι μελέτες είναι κάπως αντιφατικές! Οπώς προείπατε το νέφος ( και οι μ :censored: κιες που ρίχνουν οι Αμερικάνοι στο διαστημα) είναι το μεγάλο πρόβλημα!!!

 

Αν ελαττώσουμε το κρέας στο όσο πιο δυνατόν ελάχιστο,πίνουμε νερό (αν είναι καθαρισμένο ακόμα καλύτερα) και φρούτα η υγεία μας θα είναι καλύτερη!!!

Το τσιγαρακί καίει και τα μικρόβια!! :063laugh: Ε!! Περισσότερο κακό κάνει στους παθητικούς καπνιστές!!

Αν λιγοστευαν τα καυσαερια καλό θα΄ταν!!!

 

ΟΙ παππούδες που έκαναν τα παραπάνω και κάπνιζαν σαν αράπηδες,πως πεθαίναν σε βαθιά γεράματα;

 

Οπότε καπνιστές μην έχετε τόσο τύψεις,βέβαια όσο μπορείται ελαττώστε το γιατί το περιβάλλον δεν βοηθάει!!

 

 

 

Φιλικά

 

Μάτζικα Ντε Σπελ!! :smilewink:

Link to comment
Share on other sites

Εγω καπνιζω και δεν σκοπευω να το κοψω!!! Ολοι μας απο κατι θα παμε, ετσι δεν ειναι? Προτιμω να παω απο κατι που επελεξα εγω παρα απο τις επιλογες αλλων! ΤΕΛΟΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω καπνιζω και δεν σκοπευω να το κοψω!!! Ολοι μας απο κατι θα παμε, ετσι δεν ειναι? Προτιμω να παω απο κατι που επελεξα εγω παρα απο τις επιλογες αλλων! ΤΕΛΟΣ!!!

 

 

Σωστό!!! Δεν το΄χα προσεγγίσει έτσι!! :worthy:

Link to comment
Share on other sites

Σωστό!!! Δεν το΄χα προσεγγίσει έτσι!! :worthy:

Αφού μια παθητική καπνίστρια επικροτεί την παραπάνω άποψη, παρ' όλο που δεν είναι δική της επιλογή το να είναι παθητική καπνίστρια, τότε υποθέτω πως τελικά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το κάπνισμα. :angel:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να πάτε απο οτι θέλετε.. μόνο να μην καπνίζετε δίπλα μου...:D

 

α και σε εκείνους που λένε οτι το τσιγάρο δεν κάνει και τόσο κακό , είχε ενα πολύ καλό πείραμα στο Mythbusters που έδειχνε ενα ειδικό φιλτράρισμα που παρομοίαζε τους δικούς μας πνεύμονες , αν έκαναν δύο πακέτα την ημέρα επί 2 εβδομάδες... το νερό μαύρο πίσσα στο τελείωμα και όταν το άφησαν και στέγνωσε πάνω στον σπόγγο που είχε μέσα το μπουκάλι , είχε κάνει μια επίστρωση κοντά στα 3cm με μια άκρως επικίνδυνη , τοξική απο ίννες ουσία. Αυτό επικάθεται στους πνεύμονες του ανθρώπου.

 

Στους παθητικούς είναι χειρότερο μιας και ο οργανισμός τους , δεν έχει περάσει στο στάδιο αδράνειας που έχουν οι καπνιστές (αδρανοποίηση οσμικών μύτης, ξήρανση φάρυγγα κτλ.) και αντιδραεί σαν να είναι σε αλεργικό σοκ. Εξού και κανονικά πρέπει ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ να αποαγορευτεί διά ροπάλου πλέον , το συγκεκριμένο. Αν κάποιος επιμένει σε αυτή την συνήθεια μπορεί να βλάψει τον εαυτό του έξω στον δρόμο ή σε κάποιο άλλο σημείο που δεν θα ενοχλεί τους υπόλοιπους που δεν καπνίζουν.

 

Και απο όσο άκουσα σύντομα με τις καμπάνες που θα τρώνε τα μαγαζιά (θα απαγορευτεί σε κάθε δημόσιο κλειστό χώρο, ακόμα και σε cafe κτλ.) θα έχουμε τραγελαφικές καταστάσεις πλέον.

 

Α.. και ενα τελευταίο , επειδή πολλοί θα σπέυσουν να πουν για διαφορετικούς χώρους κτλ... Δείξτε μου ενα καταστηματάρχη που θα επενδύσει 50.000€ περίπου για κατάλληλες δομές και κλιματισμό για διαμόρφωση χώρων , για να μην τρώει τα βαρύτατα πρόστιμα και να καπνίζουν οι θεριακλήδες. Αν βρείτε έστω και εναν να μου το πείτε να σας κάνω δώρο εγώ μια κούτα τσιγάρα να τα κάνετε στο μαγαζί του.

Edited by Anor
Link to comment
Share on other sites

Το υπουργείο Μαγείας προειδοποίει ότι το κάπνισμα σκοτώνει τον εγκέφαλο και δεν μπορεί να λειτουργήσει σωστά στις μαγικές εργασίες. :4_1_72[1]:

Link to comment
Share on other sites

Και εμεις οι καπνιστες θα κλειστουμε σπιτια μας! :018bleh:

Link to comment
Share on other sites

Εγω καπνιζω και δεν σκοπευω να το κοψω!!! Ολοι μας απο κατι θα παμε, ετσι δεν ειναι? Προτιμω να παω απο κατι που επελεξα εγω παρα απο τις επιλογες αλλων! ΤΕΛΟΣ!!!

Ax αυτο ακριβως ειχε πει ο παππους μου οταν του βρηκαν καρκινο στο συκωτι και στο πνευμονα τελικα δεν πηγε απο αυτο αλλα δεν το εκοψε ουτε για μια μερα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να πάτε απο οτι θέλετε.. μόνο να μην καπνίζετε δίπλα μου...:D

 

α και σε εκείνους που λένε οτι το τσιγάρο δεν κάνει και τόσο κακό , είχε ενα πολύ καλό πείραμα στο Mythbusters που έδειχνε ενα ειδικό φιλτράρισμα που παρομοίαζε τους δικούς μας πνεύμονες , αν έκαναν δύο πακέτα την ημέρα επί 2 εβδομάδες... το νερό μαύρο πίσσα στο τελείωμα και όταν το άφησαν και στέγνωσε πάνω στον σπόγγο που είχε μέσα το μπουκάλι , είχε κάνει μια επίστρωση κοντά στα 3cm με μια άκρως επικίνδυνη , τοξική απο ίννες ουσία. Αυτό επικάθεται στους πνεύμονες του ανθρώπου.

 

Στους παθητικούς είναι χειρότερο μιας και ο οργανισμός τους , δεν έχει περάσει στο στάδιο αδράνειας που έχουν οι καπνιστές (αδρανοποίηση οσμικών μύτης, ξήρανση φάρυγγα κτλ.) και αντιδραεί σαν να είναι σε αλεργικό σοκ. Εξού και κανονικά πρέπει ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ να αποαγορευτεί διά ροπάλου πλέον , το συγκεκριμένο. Αν κάποιος επιμένει σε αυτή την συνήθεια μπορεί να βλάψει τον εαυτό του έξω στον δρόμο ή σε κάποιο άλλο σημείο που δεν θα ενοχλεί τους υπόλοιπους που δεν καπνίζουν.

 

Και απο όσο άκουσα σύντομα με τις καμπάνες που θα τρώνε τα μαγαζιά (θα απαγορευτεί σε κάθε δημόσιο κλειστό χώρο, ακόμα και σε cafe κτλ.) θα έχουμε τραγελαφικές καταστάσεις πλέον.

 

Α.. και ενα τελευταίο , επειδή πολλοί θα σπέυσουν να πουν για διαφορετικούς χώρους κτλ... Δείξτε μου ενα καταστηματάρχη που θα επενδύσει 50.000? περίπου για κατάλληλες δομές και κλιματισμό για διαμόρφωση χώρων , για να μην τρώει τα βαρύτατα πρόστιμα και να καπνίζουν οι θεριακλήδες. Αν βρείτε έστω και εναν να μου το πείτε να σας κάνω δώρο εγώ μια κούτα τσιγάρα να τα κάνετε στο μαγαζί του.

 

 

Το υπουργείο Μαγείας προειδοποίει ότι το κάπνισμα σκοτώνει τον εγκέφαλο και δεν μπορεί να λειτουργήσει σωστά στις μαγικές εργασίες. :4_1_72[1]:

 

 

Ανόρ όπως είπες παρομοιάζουν!!Βέβαια για τους παθητικούς έχεις 1 δίκιο!! Η Σκέψη σου για τα μαγαζιά μου αρέσει,have fun!!!

O Kailor όμως ζωγράφισε!!! :worthy:

 

 

 

 

Εχώ γίνει πολύ καλή τελευταία,να ανυσυχώ; !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...