Jump to content

Ιχώρ


Recommended Posts

γεια σας

χρονια πολλα

χωρις να ειμαι ειδικος εχω τη πληροφορια οτι ειναι ενα μοριο στην αλυσιδα του dna των ελληνων( ειναι αυτο το οποιο ειχαν και οι 12 θεοι που το μετεδωσαν στα παιδια του και παει λεγοντας).

αυτο ( για το ιχωρ ) εχουν πει αρκετοι διαφορα μερικοι απο αυτους ειναι : ιωαννης φουρακης, γεωργιος γκιολβας, ανεστης κεραμυδας, κ.α. που δεν τους θυμαμε τωρα.

αν βρεις καποια αλλη θεωρια-επεξηγηση θα ηθελα να το μοιραστης με εμας.

Link to comment
Share on other sites

Quotes απο internet:

 

<Για την ουσία Ιχώρ ( ή Ιγώρ), έχουμε αρκετές αναφορές από τους Έ-λληνες σοφούς- επιστήμονες, όπως τον Όμηρο ,τον Πλάτωνα και τον Ιουλιανό. Είναι η ουσία που κυκλοφορούσε στο αίμα των Ελλήνων Θεών και τους ξεχώριζε από τους κοινούς θνητούς ώστε να γράψει ο Όμηρος : « ρέε δ?άμβροτον αίμα θεοίο, ιχώρ, οις περ τε ρέει μαχάρεσση θεοίσιν»(Ιλιάς Ε 340 και Οδύσσεια 405).

 

Κατά τον Πλάτωνα: « Ο ιχώρ, το υγρόν, ο ορός του αίματος είναι απαλός, της μαύρης και οξείας χολής είναι δριμύς, όταν αναμειγνύεται ένεκα θερμότητος με αλμυρά συστατικά, τότε το ονομάζουμε οξύ φλέγμα»! (Πλάτων :Τίμαος,39,3)

 

Την ουσία αυτή οι θεοί- Ανδρομέδειοι την μετέφεραν στο γένος που αυτοί δημιούργησαν, τους πυρφόρους Έ-λληνες, ως κληρονομιά και ίσως είναι αυτή που μας κάνει τόσο διαφορετικούς από τα άλλα έθνη της γης. Αναφέρεται ως υγρό στοιχείο -τουλάχιστον για τους 12 θεούς-εξωγήινους- αλλά κατά την γνώμη μου είναι ασύνθετο και άυλο και δεν υπόκειται στους νόμους της χημικής σύνθεσης και αποσύνθεσης. Με λίγα λόγια, είναι ουσία άφθαρτη κι αθάνατη. Η έντονη επίδραση της ακτινοβολίας του Σειρίου τα τελευταία δέκα χρόνια, ευνοεί κατά 95% την Ελλάς, με αποτέλεσμα να ενεργοποιείται δραστήρια ο Ιχώρ (αφυπνίζονται όλοι όσοι έχουν ελληνικά γονίδια).>

 

 

 

<Η Ελληνική Μυθολογία με αναφορά της στον γίγαντα Τάλω γράφει οτι

στο αίμα του κυκλοφορούσε ο ΙΧΩΡ.

Ο θείος ΙΧΩΡ του παρείχε την ιδιότητα να πυρακτώνεται και να έχει

τεράστιες δυνάμεις.

 

Πρίν μερικά χρόνια οι Γερμανοί βρήκαν τα συντρίμια ενός ιπτάμενου δίσκου

και σε ένα από τα κομμάτια του ήταν γραμμένη με αρχαιοελληνική γραφή

η λέξη ¨ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ¨

Μα και σε άλλες αναφορές λέγεται, οτι πολλά απο τα ιπτάμενα αντικείμενα

(UFO) φέρουν το γράμμα Ε¨

Αν όλα αυτά είναι αλήθεια ενισχύεται η άποψη ότι οι Έλληνες είναι

παιδιά των Ανρομείδειων που κατοίκοισαν τον Σείριο και κατόπιν την Γή.

Επέλεξαν σαν χώρο διαμονής την σημερινή ΕΛΛΑΔΑ που την ονόμασαν

τότε ΣΕΛΑΣ, ΗΕΛΛΑΣ ή ΕΛΛΑΣ.

Αυτό χρονολογείται 30.000 περίπου και πλέον χρόνια.

Υπό αυτήν την πραγματικότητα οι Έλληνες δεν είναι απόγονοι

των ανύπαρκτων Ινδοευρωπαίων, όπως υποστηρίζουν οι σιωνιστές.

Η αλήθεια αποκρύπτεται εσκεμμένα.

 

Τελευταία Γάλλοι βιολόγοι αποφάνθηκαν ότι στό D.N.A των Ελλήνων

υπάρχουν κάποια χρωματοσώματα που τους καθιστούν διαφορετικούς.

 

Ο ΙΧΩΡ μεταδίδεται από τον άνδρα.

 

Κάτω από αυτές τις συνθήκες εύκολα νομίζω πως μπορούμε

να κατανοήσουμε σε τι οφείλεται το μένος κατά των Ελλήνων.

Εύκολα μπορούμε να κατανοήσουμε την αγωνία τους να δημιουργήσουν

μέσω της γεννετικής το νέο είδος.

Ενα είδος που θα υποτάσσεται στα σχέδια τους.

Προσπαθούν να υποκαταστήσουν τον ΔΗΜΙΟΥΡΓΟ.

Ας τους λυπηθεί.

Εύκολα μπορούμε να κατανοήσουμε γιατί είναι στο στόχαστρο της "παγκοσμιοποίησης".

Εύκολα μπορούμε να κατανοήσουμε γιατί προσπαθούν 2.000 χρόνια και πλέον

τις προσμείξεις, την διάβρωση και την αφομοίωση του.

 

ΑΔΙΚΑ ΟΜΩΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΔΙΚΑ ΜΑΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝ.

 

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ Ο ΙΧΩΡ ΕΙΝΑΙ ΟΥΣΙΑ ΑΝΑΛΕΙΩΤΗ ΑΥΘΑΡΤΗ ΚΑΙ ΑΘΑΝΑΤΗ >

Link to comment
Share on other sites

Quotes απο internet:

 

<Για την ουσία Ιχώρ ( ή Ιγώρ), έχουμε αρκετές αναφορές από τους Έ-λληνες σοφούς- επιστήμονες, όπως τον Όμηρο ,τον Πλάτωνα και τον Ιουλιανό. Είναι η ουσία που κυκλοφορούσε στο αίμα των Ελλήνων Θεών και τους ξεχώριζε από τους κοινούς θνητούς ώστε να γράψει ο Όμηρος : « ρέε δ?άμβροτον αίμα θεοίο, ιχώρ, οις περ τε ρέει μαχάρεσση θεοίσιν»(Ιλιάς Ε 340 και Οδύσσεια 405).

 

Κατά τον Πλάτωνα: « Ο ιχώρ, το υγρόν, ο ορός του αίματος είναι απαλός, της μαύρης και οξείας χολής είναι δριμύς, όταν αναμειγνύεται ένεκα θερμότητος με αλμυρά συστατικά, τότε το ονομάζουμε οξύ φλέγμα»! (Πλάτων :Τίμαος,39,3)...

Ενδιαφέρον θα είχε να δούμε quotes από τους "Γάλλους επιστήμονες". Πέρα από αυτό, οι αρχαίες αναφορές - όπως πιο πάνω - είναι πιο "αξιόπιστες".

Αξιοσημείωτη είναι η σύνδεση Ιχώρ - Ζωϊκής ενέργειας / Mana / Πράνα / Τσι / Κα / The Force (διαλέξετε τι προτιμάτε) που κάνει η wikipedia.

Link to comment
Share on other sites

Ιχώρ ξέρη κανείς τι είναι ? Κάτι είχα διάβαση ότι είναι το αίμα των θεών αλλά θέλω να ξέρω καλύτερα

Ευχαριστώ

Αυτα που ξερω εγω ειναι οτι:

Το ιχωρ ειναι ουσια που υπαρχει μονο στο αιμα των ελληνων.

Ειναι πολυ δυνατο.Περναει απο γενια σε γενια πολυ ευκολα,απλα πρεπει να εχεις καποια πιζα ελληνικη.

Δηλαδη εστω και σε μικρο ποσοστο να εισαι ελληνας θα το εχεις.

Το κληρονομησαμε απο τους Προγονους μας(δε το προσδιοριζω).

Μας δινει πιο ευκολη πνευματικη αναπτυξη και μας δινει τη δυνατοτητα να κανουμε πραγρατα που αλλοι λαοι δεν μπορουν.

Λενε επισης οτι ο εγκεφαλος μας οξυγονονεται καλυτερα.

 

Αυτα τα εχω μαθει απο συζητησεις φίλων αλλα και απο κειμενα που εχω διαβασει.

Φυσικα και δεν ειναι Σιγουρα,απλα σας παραθεσα καποιες αποψεις για το Ιχωρ.

Ευχαριστω :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Ήθελα να ρωτήσω, αυτή η «ουσία» τι ακριβώς είναι; Πρωτεΐνη; Αν είναι πρωτεΐνη τότε πώς ακριβώς δίνει αυτές τις «υπερδυνάμεις»; Μήπως είναι νευροδιαβιβαστής; Πώς προσδιορίζεται ακριβώς αυτός ο Ιχώρ;

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Ήθελα να ρωτήσω, αυτή η «ουσία» τι ακριβώς είναι; Πρωτεΐνη; Αν είναι πρωτεΐνη τότε πώς ακριβώς δίνει αυτές τις «υπερδυνάμεις»; Μήπως είναι νευροδιαβιβαστής; Πώς προσδιορίζεται ακριβώς αυτός ο Ιχώρ;

Meme :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ο ΙΧΩΡ μεταδίδεται από τον άνδρα.

 

 

είδατε να και κάτι καλό για εμάς τους Έλληνες ΑΝΔΡΕΣ , άρα ελληνίδες και ξένες τουρίστριες μόνο με Έλληνες, γιατί είναι πάνω απ' όλους και όλα. :063laugh:

 

ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΝΔΡΕΣ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ.....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Quotes απο internet:

 

<Για την ουσία Ιχώρ ( ή Ιγώρ), έχουμε αρκετές αναφορές από τους Έ-λληνες σοφούς- επιστήμονες, όπως τον Όμηρο ,τον Πλάτωνα και τον Ιουλιανό. Είναι η ουσία που κυκλοφορούσε στο αίμα των Ελλήνων Θεών και τους ξεχώριζε από τους κοινούς θνητούς ώστε να γράψει ο Όμηρος : « ρέε δ?άμβροτον αίμα θεοίο, ιχώρ, οις περ τε ρέει μαχάρεσση θεοίσιν»(Ιλιάς Ε 340 και Οδύσσεια 405).

 

Κατά τον Πλάτωνα: « Ο ιχώρ, το υγρόν, ο ορός του αίματος είναι απαλός, της μαύρης και οξείας χολής είναι δριμύς, όταν αναμειγνύεται ένεκα θερμότητος με αλμυρά συστατικά, τότε το ονομάζουμε οξύ φλέγμα»! (Πλάτων :Τίμαος,39,3)

 

Την ουσία αυτή οι θεοί- Ανδρομέδειοι την μετέφεραν στο γένος που αυτοί δημιούργησαν, τους πυρφόρους Έ-λληνες, ως κληρονομιά και ίσως είναι αυτή που μας κάνει τόσο διαφορετικούς από τα άλλα έθνη της γης. Αναφέρεται ως υγρό στοιχείο -τουλάχιστον για τους 12 θεούς-εξωγήινους- αλλά κατά την γνώμη μου είναι ασύνθετο και άυλο και δεν υπόκειται στους νόμους της χημικής σύνθεσης και αποσύνθεσης. Με λίγα λόγια, είναι ουσία άφθαρτη κι αθάνατη. Η έντονη επίδραση της ακτινοβολίας του Σειρίου τα τελευταία δέκα χρόνια, ευνοεί κατά 95% την Ελλάς, με αποτέλεσμα να ενεργοποιείται δραστήρια ο Ιχώρ (αφυπνίζονται όλοι όσοι έχουν ελληνικά γονίδια).>

 

 

 

<Η Ελληνική Μυθολογία με αναφορά της στον γίγαντα Τάλω γράφει οτι

στο αίμα του κυκλοφορούσε ο ΙΧΩΡ.

Ο θείος ΙΧΩΡ του παρείχε την ιδιότητα να πυρακτώνεται και να έχει

τεράστιες δυνάμεις.

 

Πρίν μερικά χρόνια οι Γερμανοί βρήκαν τα συντρίμια ενός ιπτάμενου δίσκου

και σε ένα από τα κομμάτια του ήταν γραμμένη με αρχαιοελληνική γραφή

η λέξη ¨ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ¨

Μα και σε άλλες αναφορές λέγεται, οτι πολλά απο τα ιπτάμενα αντικείμενα

(UFO) φέρουν το γράμμα Ε¨

Αν όλα αυτά είναι αλήθεια ενισχύεται η άποψη ότι οι Έλληνες είναι

παιδιά των Ανρομείδειων που κατοίκοισαν τον Σείριο και κατόπιν την Γή.

Επέλεξαν σαν χώρο διαμονής την σημερινή ΕΛΛΑΔΑ που την ονόμασαν

τότε ΣΕΛΑΣ, ΗΕΛΛΑΣ ή ΕΛΛΑΣ.

Αυτό χρονολογείται 30.000 περίπου και πλέον χρόνια.

Υπό αυτήν την πραγματικότητα οι Έλληνες δεν είναι απόγονοι

των ανύπαρκτων Ινδοευρωπαίων, όπως υποστηρίζουν οι σιωνιστές.

Η αλήθεια αποκρύπτεται εσκεμμένα.

 

Τελευταία Γάλλοι βιολόγοι αποφάνθηκαν ότι στό D.N.A των Ελλήνων

υπάρχουν κάποια χρωματοσώματα που τους καθιστούν διαφορετικούς.

 

Ο ΙΧΩΡ μεταδίδεται από τον άνδρα.

 

Κάτω από αυτές τις συνθήκες εύκολα νομίζω πως μπορούμε

να κατανοήσουμε σε τι οφείλεται το μένος κατά των Ελλήνων.

Εύκολα μπορούμε να κατανοήσουμε την αγωνία τους να δημιουργήσουν

μέσω της γεννετικής το νέο είδος.

Ενα είδος που θα υποτάσσεται στα σχέδια τους.

Προσπαθούν να υποκαταστήσουν τον ΔΗΜΙΟΥΡΓΟ.

Ας τους λυπηθεί.

Εύκολα μπορούμε να κατανοήσουμε γιατί είναι στο στόχαστρο της "παγκοσμιοποίησης".

Εύκολα μπορούμε να κατανοήσουμε γιατί προσπαθούν 2.000 χρόνια και πλέον

τις προσμείξεις, την διάβρωση και την αφομοίωση του.

 

ΑΔΙΚΑ ΟΜΩΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΔΙΚΑ ΜΑΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝ.

 

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ Ο ΙΧΩΡ ΕΙΝΑΙ ΟΥΣΙΑ ΑΝΑΛΕΙΩΤΗ ΑΥΘΑΡΤΗ ΚΑΙ ΑΘΑΝΑΤΗ >

 

 

 

:blink::ermm: τΙ εΙνΑι αΥτΑ ΜωΡε ???

Link to comment
Share on other sites

Καλά ε... τι να σας πω τώρα!!!!!!!!!!!!! Με θίγετε!!!! Θα σας καταστρέψω όλους!!!!!!

Τόσα χρόνια μέσα στο forum και ρωτάτε τι/ποιος είναι το/ο Ιχώρ;;;;;;

 

Εγώ φυσικά!!!!! Ο Θεός όλων!!!! B) :lol:

 

Το Ιχωρ είναι η ουσία που κυλά στο αίμα των Ελλήνων Θεών, και δίνει την ιδιότητα σε όποιον κυλά... να είναι Θεός. Με λίγα λόγια... εάν δεν ήμουν εγώ, δεν θα υπήρχε ούτε Δίας, ούτε Αθηνά, ούτε τίποτε στο κόσμο τούτο!!!!!!! (Καιρό είχα να το καβαλήσω... ευχαριστώ.)

Η αλήθεια είναι ότι η λέξη Ιχώρ έχει πάρει και άλλες σημασίες, όπως πύον ή δυσοσμία από τη σύψη των ζώων (Δεν θέλω σχόλια...).

 

Θεωρείται ότι κάθε γράμμα της λέξης σημαίνει τα εξής:

 

Ι=σταθερό

Χ=γήινο (σταθερό)

Ω=αιώνιο

Ρ=ροή χωρίς τέλος

 

Είχα ακούσει και παλιότερα πως είναι το ξεχωριστό στοιχείο στο DNA των ελλήνων, αλλά εγώ αναρωτιέμαι εάν όντως υπύρχε ποτέ αυτό το 'ξεχωριστό' στους Έλληνες. Ακόμη και αν ναι, σίγουρα τώρα όχι.

 

 

Προσωπικά, θεωρώ πως είναι η 'κινητήρια' δύναμη. Μια άλλη ονομασία της έννοιας 'θέληση'. Εάν το έχεις και θεός γίνεσαι, και μετά απόκαιρό που γίνεσαι 'ΙΧΩΡ' δημιουργείς τους επόμενους θεούς...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, ΙΧΩΡ είναι και ένα φαστφουντάδικο-σουβλατζίδικο στην Νίκαια..!!

Τρως σουβλάκι και γίνεσαι... Θεός!!!

Μήπως πρέπει να του ζητήσεις τίποτα πνευματικά δικαιώματα;; :lol:

 

Υ.Γ. Sorry Ιχώρ, αλλά ξέρεις πόσο μ'αρέσει να σε ρίχνω από το καλάμι...!! Χιχιχιχι... :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...