Jump to content

Καλησπέρα


 Share

Recommended Posts

Φίλες και φίλοι καλησπέρα.

 

Με λένε Νίκο, είμαι 22 χρονών και μένω Αθήνα. Θεώρησα αξιόλογο σε ορισμένα σημεία το site σας, ασχέτως αν είμαι ή δεν είμαι Γουικανος. Έκανα την έγγραφή στο Φόρουμ για συζήτησή, και να διαβάζω κανένα αξιόλογο άρθρο. Και να ερευνίσω για το θέμα της μαγείας και υπο το δικό σας πρίσμα.

 

Ασχολούμαι με πολλά πράγματά, συνήθως κοιτάζω περισσότερο το τώρα.

 

Από μικρή ηλικία ερευνώ την τέχνη της μαγείας και κατάλαβα πολλά πράγματά για μένα, για την πραγματική μου φύση άλλα και για τον κόσμο γύρο μου. Κατάλαβα ότι μπορούν να αναπτυχθούν και κάποιες απόκρυφες δυνατότητές τις οποίες έχει ο καθένας μας μέσα, αλλά λίγοι έχουν κάνει την προσπάθειά για να τις αφυπνίσουν. Μεταξύ αυτών όπως το να μπορούμε να βλέπουμε την Αύρα των ανθρώπων γύρο μας (άσχετος αν έχουμε η όχι ασχοληθεί με Αύρα), στο να καταλαβαίνουμε την ψυχολογία ενός ανθρώπου σε ποιο βάθος (ασχέτως αν έχουμε ασχοληθεί με ψυχολογία), στο να μας εμφανίζονται όχι τυχαία σημάδια τα οποία λίγοι είναι σε θέση να τα κατανοήσουν, και άλλες δυνατότητές οι οποίες μοιάζουν πολύ και με αυτές των παιδιών Indigo. Και όλα αυτά με την μελέτη, τον ποιραματισμό και την πρακτική της μαγείας.

 

Ασχολούμαι πολλά χρονιά με την μαγεία στην μελέτη, το πείραμά και την πρακτική, άλλα ακόμα είμαι newbie, δεν είμαι παντογνώστης ούτε κάτοχος μιας και μόνο αλήθειάς, καταλαβαίνω ότι πρέπει να περάσουν πολλές δεκαετίες με κάποια προσπάθεια για να φτάσει κάποιος στα ποιο υψηλά επίπεδά της μαγείας. Όσο περισσότερα χρόνια περνάνε τόσο και ποιο πολλές εμπειρίες έχουμε, και όσο ποιο πολλές εμπειρίες έχουμε τόσο και περισσότερες γνώσεις αποκτούμε, και όσο ποιο πολλές γνώσεις αποκτούμε όλο και τόσο ποιο πολύ σοφοί γινόμαστε.

 

Κατα την προσωπική μου άποψη η μαγεία είναι μια και δεν χωρίζετε σε χρώματά, ούτε σε μάρκες, ούτε σε είδη. Είναι η αλήθεια που βρίσκετε μέσα μας.

 

Ευχαριστώ.

Edited by Mendesius
Link to comment
Share on other sites

Έτσι μπράβο! Καλώς μας ήλθες! :)

 

Φίλε 'Τράγου Κέρατο'.

 

Σ' ευχαριστώ για το καλωσόρισμα, έχεις ωραίο και αξιόλογο όνομά. :)

Link to comment
Share on other sites

:welcome: ειναι πολυ ωραιο να συνομιλουμε με ατομα σαν και σενα Mendesius :)

Link to comment
Share on other sites

:welcome: ειναι πολυ ωραιο να συνομιλουμε με ατομα σαν και σενα Mendesius :)

 

Φίλη comadi.

 

Σ' Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

 

Καληνύχτα...σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Ασχολούμαι πολλά χρονιά με την μαγεία στην μελέτη, το πείραμά και την πρακτική, άλλα ακόμα είμαι newbie, δεν είμαι παντογνώστης ούτε κάτοχος μιας και μόνο αλήθειάς, καταλαβαίνω ότι πρέπει να περάσουν πολλές δεκαετίες με κάποια προσπάθεια για να φτάσει κάποιος στα ποιο υψηλά επίπεδά της μαγείας. Όσο περισσότερα χρόνια περνάνε τόσο και ποιο πολλές εμπειρίες έχουμε, και όσο ποιο πολλές εμπειρίες έχουμε τόσο και περισσότερες γνώσεις αποκτούμε, και όσο ποιο πολλές γνώσεις αποκτούμε όλο και τόσο ποιο πολύ σοφοί γινόμαστε.

 

Καλωσήρθες πρώτα απ'όλα. :welcome:

 

και έπειτα... με τα όσα γράφεις παραπάνω συμφωνώ άλλα κανείς δεν είναι παντογνώστης όσα χρόνια και να ασχολείται με την μαγεία ή σε όποιο επίπεδο μαγείας να έχει φτάσει. NO ONE IS παντογνώστης... :cheerful:

 

ΕΚΤΟΣ ΦΥΣΙΚΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ :whistling::063laugh:

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει το σκεπτικό σου.. εν οίδα οτι ουδέν οίδα... και το γηράσκω αεί διδασκόμενος, φαντάζομαι σου έχουν περάσει σαν μηνύματα έτσι;

 

Καλώς ήρθες.

Link to comment
Share on other sites

Φίλες και φίλοι. Καλησπέρα.

 

Σας ευχαριστώ για άλλη μια φορά για το καλωσόρισμα.

 

Κατα την γνώμη μου. Η μαγεία και η έρευνά πάνω σε αυτήν δεν είναι μια ολοκληρωμένη πορεία, υπήρχε θα υπάρχει και θα υπάρχει ακόμα και μετά από εμάς.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλη Νεφέλη. Σ' ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.

 

Ποιο μικρός οταν δεν είχα Internet σπίτι μου και πήγενα σε Net-cafe, πριν κάποια χρόνια, διάβασα ένα αξιόλογο άρθρο που έγραψες εσύ και ο Αλκιβιάδης στο artofwise για την Λιλιθ, και επειδή δεν είχα δει κανένα άλλο αξιόλογο Ελληνικό άρθρο στο Ίντερνετ για την Λίλιθ, το έκανα εκτύπωσή, και το έβαλα μαζί με κάποια άλλα που είχα για την Λιλιθ, και τα διάβαζα σπίτι μου. :)

 

Αυτό: http://www.geocities.com/artofwise/Lilith.html

 

Ευχαριστώ.

Edited by Mendesius
Link to comment
Share on other sites

To άρθρο αυτό όπως και τα παλιότερα από geocities υπάρχουν ακόμη και στο www.artofwise.gr . Απλά άλλαξε ο ιστιακός χώρος.

 

Το ξέρω. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...