Jump to content

σατανισμος


Recommended Posts

ε λοιπόν ναί! μου τη σπάνε άγρια. σέβομαι όλες τις θρησκείες. σέβομαι κάθε άνθρωπο που νιώθωντας την ανάγκη να πιστέψει΄κάπου και να τιμήσει τον κόσμο πιστεύει όπως και εγώ σε μια θρησκεία. αυτό όμως που δεν αντέχω καθόλου είναι οι σατανιστές.... έχουμε καταντήσει να θεωρούμαστε δαίμονες και να μας κοιτάζουν λοξά στον δρόμο αν τους πούμε πως πιστεύουμε κάπου αλλού και να μας παρομοιάζουν με σατανιστές. το θέμα είναι όμως: γτ να μας βάζουν στο ίδιο τσουβάλι με ένα μάτσο 13χρονα που θέλοντας να προκαλέσουν γίνονται υποτιθέμενοι σατανιστές;;;; όσοι πραγματικά θέλουμε φοράμε την πεντάλφα αλλά τραβάμε τα βλ΄΄εμματα του κόσμου. λένε πως κάθε θρησκεία πλησιάζει τον ίδιο θεό με διαφορετική σκοπιά... αυτή τι κάνει;;; ξέρω πως παρόμοιο θέμα έχει μπει και στο παρελθόν αλλά δεν κρατήθηκα :cheerful:

Edited by sevando
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 30
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kοίτα, μας τη σπάει δε μας τη σπάει κάτι οφείλουμε να σεβαστούμε όμως τα άτομα που την ασπάζονται και να εκφράζουμε διαφωνίες με τον ανάλογο τρόπο και όχι τόσο εχθρικά :)

 

Είναι θέμα το οποίο μέχρι πριν τέσσερις μήνες ήταν ενεργό οπότε γιατί να μη το συνεχίσουμε εκεί;

http://www.artofwise.gr/forum/index.php?sh...%E9%F3%EC%FC%F2

Edited by sabrina
Link to comment
Share on other sites

...λένε πως κάθε θρησκεία πλησιάζει τον ίδιο θεό με διαφορετική σκοπιά... αυτή τι κάνει;;; ... :cheerful:
Βασικά αναζητά τόπους (& τρόπους) όπου ο Θεός είναι "πανταχού απών" (κατά Αρκά) :smilewink:
Link to comment
Share on other sites

σεβομαι κάθε θρησκεία η οποία έχει βάσεις σοβαρές. τουλάχιστον για μένα οι σατανιστές θα είναι πάντα παιδάκια που θέλουν να σοκάρουν τους γονείς τους και να δημιουργήσουν εντύπωση ή ψυχανώμαλοι που τη βρίσκουν σφάζοντας και θέλουν να κάνουν απο αυτό θρησκεία. δεν ξέρω μπορεί να υπάρχουν και άλλοι αλλά ποτέ δεν κατάλα που στηρίζεται η φιλοσοφία της. αν μου επιτραπεί θα σας παραθέσω συζήτηση μεταξύ υποτιθέμενων σατανιστών απο άλλη σελίδα για να δείτε οτι έχω δίκιο

Edited by sevando
Link to comment
Share on other sites

...για φαντάσου όμως,τους αποκαλούμενους (σώνει και καλά!) Σατανιστές να λένε: "Αχ,μας τη σπάνε άγρια αυτοί οι Γουϊκανοί,που επιμένουν να φοράνε όρθια τη πεντάλφα!" :) :) :)

 

Συμφωνώ λοιπόν,με Σαμπρίνα!

Link to comment
Share on other sites

οκ υποθέτω πως έχετε δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

σεβομαι κάθε θρησκεία η οποία έχει βάσεις σοβαρές.

 

.. και στις οποίες το καλό και το κακό είναι πάντα σχετικά.

 

Μου φαίνεται πως οι σατανιστές(ακόμα δεν καταλαβαίνω πλήρως τί θέλει να δηλώσει ο όρος) αδικούν τον διάβολο. :huh:

Ποιός θα το φανταζόταν πως ένα κριάρι.. ένας τραγόμορφος θεός.. θα έφτανε να ήταν τόσο παρεξηγημένος..

Link to comment
Share on other sites

Ας απαντήσω σε κάτι που μου ξέφυγε το πρωί :)

 

γτ να μας βάζουν στο ίδιο τσουβάλι με ένα μάτσο 13χρονα που θέλοντας να προκαλέσουν γίνονται υποτιθέμενοι σατανιστές;;;; όσοι πραγματικά θέλουμε φοράμε την πεντάλφα αλλά τραβάμε τα βλ΄΄εμματα του κόσμου.

 

Νιώθεις καλά με τον εαυτό σου; Προσβάλλεις κανέναν; Αυτό να κοιτάς. Και μη σε νοιάζει τί σκέφτεται ο κάθε ένας στο δρόμο που δε σε ξέρει.. Εσύ δεν έχει τύχει να κρίνεις κάποιον δίχως να τον ξέρεις; (o καθένας μας το έχει κάνει)

 

(και περεπιπτόντως ας μην κρίνεις κάτι με βάση τα 13χρονα μόνο. Αυτά βρίσκονται σε ηλικία που κάνουν την επανάστασή τους και φτιάχνουν τη δική τους προσωπικότητα, δοκιμάζοντας ίσως και πράγματα διαφορετικά για να ξεχωρίσουν. Υπάρχουν πάντως και ενήλικοι σατανιστές (έχω γνωρίσει 25ρηδες σέρβους σατανιστές σε μία συναυλία των dimmu borgir και ήταν μιά χαρά παιδιά, από όσο κουβεντιάσαμε..)

 

Πάντως Ingmar μπράβο, μπήκες στο νόημα και με κάλυψες με το παράδειγμά σου :)

 

(Τραγούλη είσαι ο Θεός μας και εμείς σε αγαπάμε!! :P :P :P)

Link to comment
Share on other sites

Παρεξήγησις! Αναστέναξα που μας μπερδεύουν με τα κριάρια... :angel:

 

Ουφ.. καταλαβαίνεις τι θέλω να πω! Κέρατα το ένα, κέρατα και το άλλο.. :cheerful:

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε.. μια είναι η θρησκεία του τράγου κέρατο η ουτοπία... :clapping::clapping::clapping:

σαμπρίνα έχεις για ακόμα μια φορά απόλυτο δίκιο :clapping::clapping::clapping:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει 13 χρόνο Σατανιστή.

 

Ο Πραγματικός Σατανισμός δεν είναι για μικρής ηλικίας 13 χρονών, μην λέμε ότι θέλουμε, άνω των 18 είναι, και πάλι όχι για όλους.

 

Έχει έλθει 13χρόνος σε επαφή με τις δυνάμεις του σκότους και ζει ακόμα ;;;

Edited by Mendesius
Link to comment
Share on other sites

Έχει έλθει 13χρόνος σε επαφή με τις δυνάμεις του σκότους και ζει ακόμα ;;;

Με τον Mumm-Ra έχει έρθει σε επαφή :P

 

mummra.jpg

"Aρχαίες Δυνάμεις του Κακού μεταμορφώστε αυτό το σάπιο σώμα στον Mumm-Ra τον παντοτινό!!!!"

Μουαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...