Jump to content

Τη γνώμη σας για κάτι παράξενο.


Spyros
 Share

Recommended Posts

Καταρχήν καλώς σας βρήκα και καλησπέρα.

Στο ψητό τώρα,περίπου πριν ένα μήνα καθόμουν στο μπαλκόνι του σπιτιού μου και κοίταζα τον ουρανό και σε μια στιγμή είδα κάτι που έμοιαζε σαν την γραφική παράσταση της έλλειψης.

Επίσης είχε πράσινο χρώμα τόσο έντονο σαν τις λάμπες φθωρίου που αργούν να ανάψουν λίγο και πιο έντονο μην σας πω.

Ειμαι πολύ περιεργος για το τι ήταν.Πρεπει να σας πω ακόμα οτι δεν έχω κάποιο πρόβλημα στα μάτια και ούτε ήμουν κουρασμένος.

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

+φωνώ με σαμπρίνα μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος;;;

Link to comment
Share on other sites

Εσείς στο σχολείο δεν κάνατε τις κωνικές τομές? :blink:

 

Όχι Τζονάκο δεν ήμασταν όλοι θετική ή τεχνολογική κατεύθυνση.. Προς τί η έκπληξη;

Link to comment
Share on other sites

Εσείς στο σχολείο δεν κάνατε τις κωνικές τομές? :blink:

 

Και να μας τις διδάξανε κάποτε αυτές τις κωνικές τομές :o , το ένστικτο αυτοσυντήρησης με βοήθησε να τις ξεχάσω. Αλλιώς θα έσκαγε το κεφάλι μου. :insane:

 

Αλλά για πες μας Spyro, το παραπάνω σχήμα είδες σε φωσφορίζον πράσινο;

Link to comment
Share on other sites

Όχι Τζονάκο δεν ήμασταν όλοι θετική ή τεχνολογική κατεύθυνση.. Προς τί η έκπληξη;

Όχι, εντάξει, απλά μου κάνει εντύπωση γιατί παίζει να τα κάναμε αυτά τουλάχιστον 3 φορές κατά τα σχολικά μας χρόνια, εκ των οποίων η μια πρέπει να ήταν στη γεωμετρία γενικής παιδείας. Δεν θυμάμαι...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, εντάξει, απλά μου κάνει εντύπωση γιατί παίζει να τα κάναμε αυτά τουλάχιστον 3 φορές κατά τα σχολικά μας χρόνια, εκ των οποίων η μια πρέπει να ήταν στη γεωμετρία γενικής παιδείας. Δεν θυμάμαι...

 

Τι να κάνουμε που δεν μας πάνε τα νούμερα και τα σχήματα σε όλους; :lol:

Εγώ να πούμε,και 100 φορές να το έχουμε κάνει κατά τα σχολικά μας χρόνια,πάλι θα το λησμονούσα!

Κοίτα,Ο.Κ. τα μαθηματικά είναι από τις ύψιστες των Επιστημών & Τεχνών σίγουρα. Απαραίτητα διότι "'έσπρωξαν" μπροστά την Ανθρωπότητα (και σε φιλοσοφικό/τεχνολογικό επίπεδο) να λέμε την αλήθεια. Αλλά ταιριάζει σε όσους έχουν το "καρούμπαλο" και το κέφι να ασχοληθούν σχετικά...

Εγώ π.χ. μου πάει το μάθημα Τεχνικού και Γραμμικού Σχεδιου (με ολίγη απλή Γεωμετρία) αλλά...μέχρι εκεί!!!!

 

Ούτε εξισώσεις, ούτε ψηφία και "μπουκλίτσες".... :cheerful: ^_^

 

Αλλά με την ευκαιρία,να σας θέσω ένα πολύ περίπλοκο μαθηματικό πρόβλημα (ούτε Νεύτωνας ούτε Αϊνστάϊν θα το έλυναν!):ΜΑ πώς γίνεται κάθε φορά που ανοίγεται 1 θρεντ,μετά από (στατιστικώς) 2-4 in comments,να βγαίνουμε κάποιοι (1-2) off topic???? :4_2_200v[1]: :getreal: :nocoment:

Link to comment
Share on other sites

πιστεψέ με θετική ήμουν αλλά δεν το θυμάμαι. :whistling: :whistling: :whistling: :whistling: :whistling: :whistling: αλλά μην με κατηγορείτε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! δεν φταίω

Link to comment
Share on other sites

Μα πώς αλλιώς θα κατανοήσουμε το κείμενο, αν δεν εξηγήσουμε πρώτα τις άγνωστες λέξεις, βρε Ingmar;

 

Λέτε να ήταν Άγνωστης Ταυτότητας Ιπτάμενο Αντικείμενο;; :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Και να μας τις διδάξανε κάποτε αυτές τις κωνικές τομές :o , το ένστικτο αυτοσυντήρησης με βοήθησε να τις ξεχάσω. Αλλιώς θα έσκαγε το κεφάλι μου. :insane:

 

Αλλά για πες μας Spyro, το παραπάνω σχήμα είδες σε φωσφορίζον πράσινο;

Ήταν πολύ έντονο και φωσφοριζον πράσινο.

Link to comment
Share on other sites

Μα πώς αλλιώς θα κατανοήσουμε το κείμενο, αν δεν εξηγήσουμε πρώτα τις άγνωστες λέξεις, βρε Ingmar;

 

Λέτε να ήταν Άγνωστης Ταυτότητας Ιπτάμενο Αντικείμενο;; :unsure:

Εγώ προσπάθησα να βρώ εξήγηση ζητώντας βοήθεια απο καθηγητη φυσικης και ακομα από έναν μαθηματικό (να μου το εξηγήσουν βάσει του νόμους της φύσης) αλλά ο πρώτος δεν μου απάντησε και ο δεύτερος μου έδωσε την ίδια απάντηση με την μητέρα μου ότι ήταν εξωγήινη.Επίσης ο μαθηματικός μου είπε και το εξής <Γίνεται να μην υπάρχουν???> , αυτό πραγματικά με προβλημάτησε. :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...