Jump to content

παρτιτούρες για πιάνο


sevando
 Share

Recommended Posts

παιδια σόρρυ αλλα ξερει κανείς που μπορούμε να βρούμε παρτιτούρες για πιανο γτ έχω γλείψει το ιντερνετ και δεν βρήκα τπτ. ειδικότερα το californication? σας ικετεύω

Link to comment
Share on other sites

????????????????????????????????????????????? δεν ξέρω βγάζει κάτι περίεργα που μου φαίνονται για κιθάρα. για πιάνο με νότες δεν έχει :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

E εντάξη αμα παρακαλάς τόσο πολύ εγώ που το άνοιξα μου έβγαλε τις παρτιτούρες σου παραθέτω το link. Μήπως δεν πατούσες το κουμπί που έλεγε για πιάνο και το άφηνες στην αρχική επιλογή της κιθάρας;Επειτα πάτα την μπάρα για να σου κανει αναζήτηση με βάση το ονομα του τραγουδιου και οχι με το ονομα του γκρουπ και εν συνεχεια πληκρολόγησε το ονομα californication και πολύ απλά σου βγάζει αυτό που ψάχνεις. Α το link http://www.911tabs.com/piano_tabs/

Link to comment
Share on other sites

:crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: ρε παιδιά δεν το καταλαβαίνω. βρήκα στην σελίδα αλλά τα έχει περίεργα γραμμένα. εγώ ψάχνω σε μορφή όπως αυτη των βιβλίων με νότες ζωγραφισμένες σε πεντάγραμμο. ευχαριστώ πάντως. plz help!!!!!!!!!! τα θέλω για μια συναυλία κατα των ναρκωτικών και πρέπει να τα βρω
Link to comment
Share on other sites

Αχμ... τουλάχιστον αυτές από το Megachords δε μου φαίνονται και πολύ σωστές...

 

Κοίτα: υποθέτω πως θα το παίξετε από μι. Οπότε:

 

1. πιάσε τις συγχορδίες Μι μινόρε, Σι μινόρε, Λα μινόρε και δες ποιες κολλάνε που

2. Εκεί που δεν κολλάει καμμία, βάλε ντο ματζόρε

3. Στα σημεία που κολλάει η σι ματζόρε αλλά «κάτι δεν ακούγεται σωστά», κάνε αντικατάσταση με Ρε ματζόρε ή μινόρε.

 

Με αυτές τις συγχορδίες, βγαίνει το 98% της ροκ μουσικής.

Link to comment
Share on other sites

:crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: ρε παιδιά δεν το καταλαβαίνω. βρήκα στην σελίδα αλλά τα έχει περίεργα γραμμένα. εγώ ψάχνω σε μορφή όπως αυτη των βιβλίων με νότες ζωγραφισμένες σε πεντάγραμμο. ευχαριστώ πάντως. plz help!!!!!!!!!! τα θέλω για μια συναυλία κατα των ναρκωτικών και πρέπει να τα βρω

Έχεις τσεκάρει τα παρακάτω?

 

http://www.free-scores.com/centre-uk.php?CATEGORIE=70

 

http://www.8notes.com/piano/

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τσεκάρει τα παρακάτω?

 

http://www.free-scores.com/centre-uk.php?CATEGORIE=70

 

http://www.8notes.com/piano/

 

 

Αυτό το site που παραθέτεις όμως vivian δεν δίνει κάποια παρτιτούρα αλλα δεν το έψαξα και τελείως μην φάω και κανένα ban :offtopic:

 

Αυτό που λέει ο Τράγου Κέρατο ειναι αρκετά καλό μπορείς να το κάνεις αλλα και πάλι θα σου πάρει τρελή ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει ο Τράγου Κέρατο ειναι αρκετά καλό μπορείς να το κάνεις αλλα και πάλι θα σου πάρει τρελή ώρα.

 

Ναι, αλλά όσο περισσότερο εξασκείσαι να το κάνεις, τόσο λιγότερη σου παίρνει συν τω χρόνω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το site που παραθέτεις όμως vivian δεν δίνει κάποια παρτιτούρα αλλα δεν το έψαξα και τελείως μην φάω και κανένα ban :offtopic:

 

Αυτό που λέει ο Τράγου Κέρατο ειναι αρκετά καλό μπορείς να το κάνεις αλλα και πάλι θα σου πάρει τρελή ώρα.

 

To πρώτο link σου "φέρνει" τα sites εκείνα, που έχουν παρτιτούρες για πιάνο και θέλει ψάξιμο στα επιμέρους...

Στο δεύτερο πρέπει να τα αναζήτησεις.

Link to comment
Share on other sites

είχα ψάξει πριν βγάλω το τόπικ sto 8notes καιδ εν βρήκα τίποτα. βρήκα την πρώτη σελίδα την οποία παραθέτω για να δείξψ και σε τι μορφή θα είναι

post-1979-1212499784_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ταμπλατούρες υπάρχουν πολλές. Παρτιτούρες όμως να πω την αλήθεια κι εγώ όταν έψαχνα δεν έβρισκα πουθενά. Μέχρι που έβαλα το αυτάκι μου να δουλέψει για να βγάλω αυτά που θέλω. Και είναι μεγάλη η ικανοποίηση όταν το καταφέρνεις έτσι από το να το παίρνεις έτοιμο! Μπορεί να πάρει περισσότερο ώρα αλλά αξίζει :)

Link to comment
Share on other sites

εχω πολύ καιρό να κάνω dictee και δεν μπορώ να βγάλω απο τραγούδι με λόγια.... η κατάσταση είναι δράμα. το χρειάζομαι οπωσδήποτε. είναι για ιερό σκοπό

Link to comment
Share on other sites

εχω πολύ καιρό να κάνω dictee και δεν μπορώ να βγάλω απο τραγούδι με λόγια.... η κατάσταση είναι δράμα. το χρειάζομαι οπωσδήποτε. είναι για ιερό σκοπό

Έλα βρε! Ούτε εγώ είμαι στο στάδιο dictee (μη σου πω ότι είμαι σε στάδιο που μπερδεύω πλέον το κλειδί του fa :P ). Αλλά λίγο υπομονή να υπάρχει και βγαίνουν! Σκέψου, όσο χρόνο χάνεις στο ψάξιμο θα μπορέσεις να το βγάλεις στο όργανο :)

Link to comment
Share on other sites

θα προσπαθήσω. thnks everybody

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...