Jump to content

Το Μυστήριο 11:11...


 Share

Recommended Posts

What he said... +10100!!!

 

 

προσωπικά βέβαια μου αρέσει να ασχολούμαι όχι με τέτοια φαινόμενα αυτά καθ'αυτά, αλλά με το πώς σκέφτονται, δρουν και αντιδρούν οι άνθρωποι σε σχέση με αυτά. Το πραγματικό ζουμί της υπόθεσης δεν βρίσκεται στο 11/11/11 ή στο 21/12/2012 σαν ημερομηνίες, ούτε καν στους ίδιους τους αριθμούς 11, 12, 23 ή οτιδήποτε, αλλά στο τι σημαίνουν για τον κόσμο...

 

 

Α ρε 23, τώρα τελευταία όλο μπροστά μου σε βρίσκω!!!!:yes:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Θα συμφωνήσω με Ούτις.

 

Για εμένα οι αριθμοί είναι κάτι που φτιάξαμε για να το χειραγωγούμε. Είναι ένα εργαλείο για να απλοποιούμε κάπως τη ζωή μας και να μπορούμε να συνεννοηθούμε καλύτερα ή να κρατάμε με ευκολία σημειώσεις.

Οι ημερομηνίες στην τελική είναι κάτι πολύ πολύ σχετικό... ποιες ημερομηνίες;

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω ότι δεν ήξερα πως το 23 ήταν το όριο στο Sabacc; Πιο εξοικειωμένος είμαι με το Pazaak που παίζανε στην Παλιά Δημοκρατία, και που είχε όριο το 20...:018bleh:

 

 

 

(και για όποιον δεν κατάλαβε, για Star Wars λέμε...:whistling:)

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω ότι δεν ήξερα πως το 23 ήταν το όριο στο Sabacc; Πιο εξοικειωμένος είμαι με το Pazaak που παίζανε στην Παλιά Δημοκρατία, και που είχε όριο το 20...:018bleh:

 

 

 

(και για όποιον δεν κατάλαβε, για Star Wars λέμε...:whistling:)

http://www.reocities.com/SiliconValley/Pines/4928/sabacc.htm

 

http://www.pagat.com/invented/sabacc.html

Edited by outis
Link to comment
Share on other sites

To 11:11 είναι μια πληροφορία τηλεπαθητική που εκπέμπουν κάποιοι ίσως άνθρωποι, ή όντα γενικά και σκοπό έχει όποιος μπορέσει να συντονιστεί μαζί τους και να μάθει από αυτούς.

 

Για βοήθεια σας να σας πω ότι δεν έχει να κάνει τόσο με λεπτομέρειες όπως ότι είναι Αραβικοί αριθμοί. Αν και είναι όντως δεν είναι αυτό το μήνυμα.

 

Δείτε το πιο απλά. Πολλοί προσπάθησαν να το βρουν αυτό το μήνυμα και άρχισαν να συντονίζονται με γενικά διπλές καταστάσεις διότι το 99% της αποκωδικοποίησης παραπέμπει στο ότι 11:11 = διπλό ή 2.

 

Π.χ. με αυτόν τον τρόπο πολλοί άρχισαν να συντονίζονται και να μαθαίνουν το γινγκ και το γιανγκ.

 

Παράδειγμα, περπατούσα στο δρόμο και περίμενα στο φανάρι να περάσω απέναντι όταν ένα βιαστικό αυτοκίνητο πέρασε παραβιάζοντας το φανάρι και δεν άφησε τους πεζούς να περάσουν. Ο δρόμος ήταν διπλό και στο επόμενο φανάρι ένας οδηγός σταμάτησε με ευγένεια και μας άφησε να περάσουμε.

 

Αυτό το παράδειγμα δείχνει δύο καταστάσεις αντίθετες που έγιναν σε διαφορά δευτερολέπτων. Η μια ήταν ο αγενής οδηγός και το άλλο ο ευγενικός οδηγός.

 

Άλλο παράδειγμα. Άρχισα να βλέπω όνειρα τα οποία είναι όμορφα στην αρχή και μετά γίνονται στο ίδιο όνειρο εφιάλτες. π.χ. είδα την Θεία μου που με αγαπά πολύ και μετά το πρόσωπο αυτό έγινε ένας Διάβολος στο όνειρο μου.

 

Πάλι υπήρχε μια διπλή κατάσταση καλού-κακού.

 

Άλλοι άνθρωποι τις διπλές καταστάσεις τις βίωναν π.χ. να βλέπουν καταστροφές 2 κτιρίων από σεισμούς, φόνους ανθρώπων σε αριθμό 2, π.χ. 2 εκτελέσεις, 2 σκοτωμούς κτλ.

 

Με αυτά θέλω να πω ότι όσοι προσπάθησαν να βρουν την αποκωδικοποίηση του 11:11 βίωναν πολλά από τα παραπάνω.

 

Σε αυτό το κλίμα πιστεύω ήταν και η κατάρρευση των 2 ουρανοξιστών στην Αμερική.

 

Οπότε η πληροφορία που κάποιος αποκομίζει από το 11:11 είναι κάτι σαν το γίνγκ - γιανγκ στην πράξη στην ζωή μας με συμβάντα.

 

ΟΜΩΣ...

 

Το 11:11 δεν είναι το γινγκ γιανγκ που πολλοί λάθος νομίζουν. Είναι κάτι πιο απλό. Αναφέρεται σε 2 καταστάσεις, αλλά δεν είναι αντίθετες είναι κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

To 11:11 είναι μια πληροφορία τηλεπαθητική ....

 

Το 11:11 δεν είναι το γινγκ γιανγκ που πολλοί λάθος νομίζουν. Είναι κάτι πιο απλό. Αναφέρεται σε 2 καταστάσεις, αλλά δεν είναι αντίθετες είναι κάτι άλλο.

Πως λένε... καμία σχέση... αυτό.

Το αν τώρα κάτι συμβολίζει το 11 είναι άλλη υπόθεση - και επίσης άσχετη με το τεχνητό σούσουρο περί 11/11/11... :down:

Link to comment
Share on other sites

Το 11:11 δεν είναι το γινγκ γιανγκ που πολλοί λάθος νομίζουν. Είναι κάτι πιο απλό. Αναφέρεται σε 2 καταστάσεις, αλλά δεν είναι αντίθετες είναι κάτι άλλο.

 

Ποιές είναι αυτές οι 2 καταστάσεις ,και τι είδους "καταστάσεις" εννοείς?Προσπαθώ να καταλάβω.

Link to comment
Share on other sites

Αμ και σήμερα;

Που είναι 22/11/11 (δηλ. 22=11+11 :shocked: );

Τι έχει να γίνει στις 22:11:11 (δέκα και έντεκα το βράδυ και 11 δευτερόλεπτα!) - που όμως; 22:11:11 ώρα Ελλάδος ή Γκρίνουιτς?

Κανείς δεν ξέρει!

 

Προσπαθείστε να φανταστείτε όμως το τί έχει να γίνει.... :shocked::shocked:

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Ναι... καλά το μαντέψατε...

 

Απολύτως τίποτα! :wallbash:

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου όμως και την περίπτωση σάντουιτς: 22/11/22 στις 22.11'.22'' (εεεεεε!) Εκεί να μας δω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δείτε το 11:11 σαν εικόνα σύμβολο σαν τι δείχνει και όχι με λογική ανάλυση ότι είναι αριθμοί, ότι είναι αραβικοί, οτι σχετίζεται με χρόνο κτλ

 

Είναι πολύ πιο απλό από ότι νομίζετε.

 

Να βοηθήσω λίγο.

 

Όλα τα παρακάτω είναι το ίδιο μήνυμα.

 

1:1

11:11

Α | Α

#### | ####

2 (άντε λίγο πιο δύσκολο εδώ)

1+1

Α+Α

σσ + σσ

 

το + μπορεί να σας μπερδέψει αλλά αυτό που θέλω να πω είναι ότι το : και το + δεν έχουν σημασία στο μήνυμα.

 

οπότε είναι.....

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

Δείτε το 11:11 σαν εικόνα σύμβολο σαν τι δείχνει και όχι με λογική ανάλυση ότι είναι αριθμοί, ότι είναι αραβικοί, οτι σχετίζεται με χρόνο κτλ

 

Είναι πολύ πιο απλό από ότι νομίζετε.

 

Να βοηθήσω λίγο.

 

Όλα τα παρακάτω είναι το ίδιο μήνυμα.

 

1:1

11:11

Α | Α

#### | ####

2 (άντε λίγο πιο δύσκολο εδώ)

1+1

Α+Α

σσ + σσ

 

το + μπορεί να σας μπερδέψει αλλά αυτό που θέλω να πω είναι ότι το : και το + δεν έχουν σημασία στο μήνυμα.

 

οπότε είναι.....

 

Δεν μπορώ να σκεφτώ τι εννοείς.Το μόνο που μου έρχεται αυτή την στιγμή στο μυαλό είναι η δομική μονάδα όλου του Σύμπαντος που είναι το υδρογόνο. Το υδρογόνο μέσω της πυρηνικής σύντηξης παράγει όλα τα άλλα στοιχεία που βρίσκουμε σήμερα στο Σύμπαν. Το υδρογόνο αποτελείται από 1 ηλεκτρόνιο και 1 πρωτόνιο (11).

 

Εκτός και εάν εννοείς την λέξη Ι Σ Ι Σ :cheerful_h4h:

Edited by Αρης
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για να μην ξεχνάμε: αύριο είναι 13/12/11 μμμμ σαν αντίστροφη μέτρηση που πάγωσε στο 11 είναι... :shocked:

Θυμίζει ακόμα τα 13 φεγγάρια του χρόνου τους 12 μήνες και του 11 μήνες πλην φλεβάρη

Ή τον Ιησού με τους μαθητές, τον Ιησού με τους μαθητές πλην του Ιούδα και τους μαθητές άνευ Ιησού και Ιούδα :whistling:

freshsq37ts.jpg

Edited by outis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...