Jump to content

Το Μυστήριο 11:11...


 Share

Recommended Posts

Δείτε το 11:11 σαν εικόνα σύμβολο σαν τι δείχνει και όχι με λογική ανάλυση ότι είναι αριθμοί, ότι είναι αραβικοί, οτι σχετίζεται με χρόνο κτλ

 

Είναι πολύ πιο απλό από ότι νομίζετε.

 

Να βοηθήσω λίγο.

 

Όλα τα παρακάτω είναι το ίδιο μήνυμα.

 

1:1

11:11

Α | Α

#### | ####

2 (άντε λίγο πιο δύσκολο εδώ)

1+1

Α+Α

σσ + σσ

 

το + μπορεί να σας μπερδέψει αλλά αυτό που θέλω να πω είναι ότι το : και το + δεν έχουν σημασία στο μήνυμα.

 

οπότε είναι.....

Αυτό που καταλαβαίνω εάν δεν τα δω ως αριθμούς, είναι η διπλή υπόσταση που υπάρχει στο κάθε τι αλλά σε διαφορετικό σύνολο. Μια αναλογία, μια συνάρτηση που αντικατοπτρίζει ακριβώς το ίδιο. Ομολογώ όμως ότι υπάρχει πολύ ομίχλη στην τρόπο που το παρουσιάζεις.

 

Εμένα πάντως το 23 αλλά και το 11 μου έκατσαν πολύ καλά, καθώς 23/11 απολύθηκα. Επομένως δεν είναι καταστροφική η φύση αυτών των αριθμών αλλά λυτρωτική!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

.....

 

Εμένα πάντως το 23 αλλά και το 11 μου έκατσαν πολύ καλά, καθώς 23/11 απολύθηκα. Επομένως δεν είναι καταστροφική η φύση αυτών των αριθμών αλλά λυτρωτική!!

Να υποθέσουμε ότι το "απολύθηκα" αναφέρεται στο στρατό και όχι ότι έμεινες άνεργος :unsure: εκτός κι αν υπέφερες στον από την εργασία σου :cheerful_h4h:

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσουμε ότι το "απολύθηκα" αναφέρεται στο στρατό και όχι ότι έμεινες άνεργος :unsure: εκτός κι αν υπέφερες στον από την εργασία σου :cheerful_h4h:

Όχι, σωστά κατάλαβες. :cheerful_h4h:

Η πολυεθνική στην οποία βρισκόμουν διοικούταν από σκοτεινούς άρχοντες υπό την επήρεια ΑγγλοΙαπώνων δαιμόνων, που με αιματηρά ξόρκια (μάντεψε που έβρισκαν το αίμα) προσπαθούν να αιχμαλωτίσουν την Κυρά της Αγοράς Αυτοκίνησης. Και επειδή η Κυρά της Αγοράς Αυτοκίνησης είναι δύσκολη τούτες τις ημέρες, επιθυμούσαν όλο και περισσότερο αίμα από εμάς για να τροφοδοτήσουν τα ξόρκια τους.

Με λίγα λόγια, την γλύτωσα φθηνα, πριν δώσω τις τελευταίες σταγόνες αίματος για ένα παιχνίδι που είναι ήδη χαμένο. Αυτό για μένα είναι λύτρωση.

Άνεργος μπορεί να έγινα, μα όχι άεργος ^_^

Link to comment
Share on other sites

ποιά είναι η γνώμη σας για τον αριθμό 11 ως προσωπικός αριθμός?

***προσωπικός αριθμός είναι το άθροισμα της ημέρας, του μήνα και της χρονολογίας γέννησης..

π.χ αν κάποιος γεννήθηκε στις 23 Οκτωβρίου 1972 θα προσθέσει 2+3+1+0+1+9+7+2=7

ο προσωπικός του αριθμός είναι το 7..***

Ψάχνοντας για τον αριθμό 11 ανάμεσα σε διάφορα κείμενα βρήκα και αυτό:

Ο αριθμός έντεκα παραλείπεται, θεωρούμενος προέκταση του αριθμού δέκα. Υποστηρίζεται μόνο ότι ο αριθμός έντεκα δεν έχει τη χάρη του Θεού, διότι αναφέρεται ως αριθμός των αμαρτωλών, έτσι λοιπόν θα ασχοληθούμε μόνο με τις ιδιότητες του αριθμού δώδεκα, που θεωρείται ιερός.

Link to comment
Share on other sites

σε αυτήν την λογική το 11 είναι το πρώτο στάδιο ενός επιπέδου πάνω από το 10.

 

π.χ. κάθε άνθρωπος που μετενσαρκώνεται κάποια στιγμή φτάνει στους Ιχθείς που είναι το τελευταίο ζώδιο. Η επόμενη του όμως ζωή ξεκινά ένα επίπεδο πιο πάνω πάλι από το πρώτο ζώδιο.

 

Δεν νομίζω έτσι να συμβολίζει κάποια αμαρτία το 11.

Link to comment
Share on other sites

ποιά είναι η γνώμη σας για τον αριθμό 11 ως προσωπικός αριθμός?

***προσωπικός αριθμός είναι το άθροισμα της ημέρας, του μήνα και της χρονολογίας γέννησης..

π.χ αν κάποιος γεννήθηκε στις 23 Οκτωβρίου 1972 θα προσθέσει 2+3+1+0+1+9+7+2=7

ο προσωπικός του αριθμός είναι το 7..***

...

Αν όμως γεννήθηκε πχ σήμερα 16/12/11 θα είναι ο "προσωπικός" αριθμός 1+6+1+2+2+0+1+1=5???

Τα 16/12/11 όμως είναι μια αυθαίρετη σύμβαση.

Για άλλους είναι πχ. κατά (ορισμένους)σύμφωνα με κάποιο αρχαίο Ηλιακό ημερολόγιο: 24 Ποσειδεώνος 2786 ή ακόμα Σεληνο-ηλιακό ημερολόγιο: 20 Ποσειδεώνος 2786

Τι γίνεται τότε;

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας για τον αριθμό 11 ανάμεσα σε διάφορα κείμενα βρήκα και αυτό:

Ο αριθμός έντεκα παραλείπεται, θεωρούμενος προέκταση του αριθμού δέκα. Υποστηρίζεται μόνο ότι ο αριθμός έντεκα δεν έχει τη χάρη του Θεού, διότι αναφέρεται ως αριθμός των αμαρτωλών, έτσι λοιπόν θα ασχοληθούμε μόνο με τις ιδιότητες του αριθμού δώδεκα, που θεωρείται ιερός.

 

 

Κάποιος διαβάζει πολύ Rudolf Steiner μου φαίνεται...

Η όλη ιδέα στην ανθρωποσοφία του Steiner είναι πως το 11 είναι καταχθόνιο και σατανικό, γιατί ξεπερνάει τον αριθμό της τελειότητας (10) και ταυτόχρονα ανταποκρίνεται –όπως ακριβώς ο αριθμός 2– στο βουνό του ελλειψοειδούς φωτοστέφανου και στο εστιακό σημείο της αντιστροφής και της αντίθεσης, επειδή είναι 1 συν 1, όπως περίπου συμβαίνει με το 2.

Με αυτήν την οπτική δηλαδή το 11 είναι διαβολικό επειδή εκφράζει την διπολικότητα και τη σύγκρουση των αντιθέτων, σε αντίθεση με την ένωση.

 

Προσωπικά ο Steiner και το έργο του δεν είναι και πολύ του γούστου μου πάντως, οπότε... next please!

Edited by irenicus777
Link to comment
Share on other sites

Λες να είσαι η μέλλουσα μητέρα/σύζυγος/ερωμένη/ο,τι-να-'ναι του Σόραθ; :shocked:

 

Στην πυρά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

:063laugh: :063laugh: :063laugh:

 

 

 

(πλάκα κάνω εννοείται! :thumbsup:)

 

 

 

 

OFF-TOPIC:

Sorath = το όνομα του αντίχριστου σύμφωνα με τον Steiner - βασικά, είναι το όνομα του πνεύματος του Ήλιου στις διάφορες καμπαλιστικές αντιστοιχίες αλλά τέλοσπάντων...

Edited by irenicus777
Link to comment
Share on other sites

Sorath = το όνομα του αντίχριστου σύμφωνα με τον Steiner - βασικά, είναι το όνομα του πνεύματος του Ήλιου στις διάφορες καμπαλιστικές αντιστοιχίες αλλά τέλοσπάντων...

 

και γιατί ο ήλιος να είναι αντίχριστος; :offtopic:

Link to comment
Share on other sites

και γιατί ο ήλιος να είναι αντίχριστος;

 

-Τιφαρετ= Ηλιος= 6η σεφιρα. Γιατι βαζουν 3ψηφιους αριθμους δε το χω καταλαβει ακριβως αλλα βγαινει 666... (ας μου το εξηγησει καποιος 018bleh.gif )

 

-Το Τιφαρετ πανω στον ανθρωπο αντιπροσωπευει το "Εγω" (μικροκοσμος) και στον κοσμο τον Ηλιο (μακροκοσμος)

 

- "Εδώ είναι η σοφία. Όποιος έχει νου ας υπολογίσει τον αριθμό του Θηρίου, επειδή είναι αριθμός ανθρώπου: Και ο αριθμός αυτός είναι το 666"

(Αποκάλυψη 13:16-18)

αριθμός ανθρώπου? απομακρυνση απο το Θεο(το 'Ολον)? 6= το "εγω"? ισως να υπαρχει καποια σχεση...

Link to comment
Share on other sites

δλδ όπως το λες τώρα "το 666 αριθμός ανθρώπου" είναι η θεοποίηση του εγώ, εγώ=άνθρωπος. Ενώ ο Θεός = Ήλιος είναι εκτός ανθρώπου οπότε όποιος είναι εγωιστής και θεοποιεί τον εαυτό του γίνεται 666.

 

Οπότε το Αποκάλυψη 13:16-18 λες να έχει καμπαλιστικές επηρροές; Ενδιαφέρον !!!

Link to comment
Share on other sites

...Οπότε το Αποκάλυψη 13:16-18 λες να έχει καμπαλιστικές επηρροές; Ενδιαφέρον !!!

Η διαμόρφωση της Καμπάλα είναι μεταγενέστερη από την Αποκάλυψη. Η αριθμοσοφικές πάλι παραδόσεις είναι παλαιότερες και από τις δύο - και προς αυτές δείχνουν οι όποιες αναφορές.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...