Jump to content

Περί αρσενικού/ανήρ/ανδρός ο λόγος...


Anor
 Share

Recommended Posts

name='sabrina' date='Jun 21 2008, 01:09 AM' post='65254']

"Ωρέ" Mαργαρίτα και Ingmar! Φλασιά, αλλά έχετε τόσο ίδιο τρόπο γραφής ώρες ώρες!!! Λες και βλέπω τον Ingmar σε άλλο nickname ώρες ώρες :P:offtopic:

 

:huh: :huh: :huh:

 

:wacko: :wacko: :wacko:

Τι σε χαλάει κοπελιά; Πες το κι Ε-ΓΙ-ΝΕ.........

Εγώ χατήρια δε χαλάω ....κι όχι βεβαίως επειδή είμαι ο Ingmar με άλλο nickname!!! Η margarita είμαι βλε! ΚΑΙ ΟΧΙ Η Μαργαρίτα....... :015annoyed:

Κοριτσάκι είμαι..... εεε ...μάλλον θυληκό αγριολούλουδο :P

 

Εκτός κι αν ο Ingmar είναι .... η αδελφή ψυχή ... και δεν το έχω χαμπαριάσει -_- <_<

 

To οικονομικό παίζει ρόλο και στους δύο. Να υπάρχουν ισορροπίες. Ας βγάζει η γυναίκα 100-200ευρώ παραπάνω το μήνα.

Χμμμ!!! Ισορροπίες εεε;;;;; Αυτό σωστότατον! .....

Αλλά κι αν βγάζει και 1.000 και 2.000 ευρώ παραπάνω, τι έγινε; Τις προσωπικές σχέσεις δεν τις "μετράς με το γρόσσι", όπως έγραψε ο Σείριος προ μηνών! Αν τις μετρήσεις έτσι ....έχασες! Σίγουρα! Είτε έχεις γεμάτο πορτοφόλι, είτε όχι!

 

Αφού δεν ταϊζει τον άντρα τί πειράζει;;

Κι αν τον ταϊζει, τι πειράζει δηλαδή; Χάνει τον ανδρισμό του;

Αν αντίθετα, ταϊζει ο άντρας τη γυναίκα.... τότε ...καθόοοοοολου δε μας πειράζει;

 

2. Στην εποχή μας όμορφος=άμυαλος. Και όταν λέω για όμορφο, εννοώ την εικόνα των μοντέλων με τη χαλάουα μπλα μπλα...

3. Και οι γυναίκες επίσης...

Εεε, αυτοί που κάνουν χαλάουα .... είναι άντρες άντρες ή .....;;;;

Αλλά εδώ διαφωνώ! Το να είναι κάποιος/α όμορφος/η δε σημαίνει ότι είναι άμυαλος....! Αυτό είναι ρατσισμός! :P

 

 

 

Kαι να συμπληρώσω ότι οι γυναίκες δεν είναι κομμάτια κρέας που κάνετε τη δουλειά σας και φεύγετε. Και δε σας τιμά καθόλου εάν το.. καρνέ σας είναι γεμάτο και έχετε έναν μεγάλο αριθμό "προϋπηρεσίας"...

Σωστό κι αυτό!

Αλλά και οι άντρες επίσης αγαπητές ομόφυλες, ΔΕΝ είναι κομμάτι κρέας!!!

Επίσης ΔΕΝ είναι χορηγοί......Γι΄ αυτό τους ακούτε συνεχώς να μας κατηγορούν, ότι δήθεν ψάχνουμε όλες τους πλούθιους.....!!!! Δε μπορεί .... για να το λένε τόοοοοσο συχνά, την έχουν φάει ...την πετριά :whistling:

 

Αααα!!!! Και να μην το ξεχάσω.....

ΔΕ με λένε Μαργαρίτα

:015annoyed: :015annoyed: :015annoyed:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ο αλληλοσεβάσμος, ανάμεσα στα δύο φύλα που δεν πολύ υπάρχει εδώ που τα λέμε,είναι πολύ σημαντικό ! :015annoyed:

Τι άλλο να πω τα έχετε πει όλα! Και δεν το λέω για να αποφύγω!

 

Α!! Για το πως θεωρώ τον τέλειο άντρα: :lol:

Με χιούμορ,πιστό(είδος σε εξαφάνιση) ,έξυπνο και εμφανήσιμο.*

 

Εννόειτε πως κανείς δεν είναι κομμάτι κρέας και δεν πρέπει να τον κοιτάμε σαν σκεύος!

 

 

 

* Και καλύτερα να μείνεις φίλη γιατί οι σχέσεις βγάζουν σε τέλος πιο γρήγορα από ότι οι φιλίες και πάει!! :offtopic:

 

 

¨Οπώς έχω ξάναπει σ΄άλλο τόπικ και τα 2 φύλα έχουν τα θετικά και τα αρνητικά και γι΄αυτό ούτε η μία ούτε η άλλη πλευρα φταίει για αυτά που λέει, κάλο θα΄ναι να κοιτάξουμε όλοι στα θετικά μας!

Link to comment
Share on other sites

Εκτός κι αν ο Ingmar είναι .... η αδελφή ψυχή ... και δεν το έχω χαμπαριάσει -_- <_<

 

Ααααααααα....όλα κ όλα!!! Τώρα παιδιά! Νομίζω ερωτεύτηκα!!!! :console: :kissylove:

 

 

 

 

 

:clapping::063laugh:

Link to comment
Share on other sites

Τι σε χαλάει κοπελιά; Πες το κι Ε-ΓΙ-ΝΕ.........

Εγώ χατήρια δε χαλάω ....κι όχι βεβαίως επειδή είμαι ο Ingmar με άλλο nickname!!! Η margarita είμαι βλε! ΚΑΙ ΟΧΙ Η Μαργαρίτα....... :015annoyed:

Κοριτσάκι είμαι..... εεε ...μάλλον θυληκό αγριολούλουδο :P

Είπα ότι με χαλάει κάτι...; Είπα ότι είστε τα ίδια άτομα; Το είπα επιθετικά; Μια παρατήρηση έκανα, δεν ήξερα ότι απαγορεύεται να κάνω παρατηρήσεις..Και σιγά τη διαφορά "Μαργαρίτα" και "margarita".. Και εμένα με γράφουν Σαμπρίνα αλλά δε μου γυρίζει το μάτι (πού υπήρξε πρόβλημα εδώ και γιατί το τονίζεις δε το κατάλαβα.. Λες και έχει γίνει επανειλημμένως... Αφού σε πειράζει τόσο, όποτε βαρεθώ ξανά να το αλλάξω σε αγγλικούς χαρακτήρες θα σε "φωνάξω" Μαργκαρίτα" να κρατήσω και την αγγλική προφορά να μην έχεις πρόβλημα..

 

 

Αλλά κι αν βγάζει και 1.000 και 2.000 ευρώ παραπάνω, τι έγινε; Τις προσωπικές σχέσεις δεν τις "μετράς με το γρόσσι", όπως έγραψε ο Σείριος προ μηνών! Αν τις μετρήσεις έτσι ....έχασες! Σίγουρα! Είτε έχεις γεμάτο πορτοφόλι, είτε όχι!

Είπα ότι έγινε κάτι;; Δε θα καθήσω να δίνω ένα παράδειγμα με ογδόντα αριθμούς για να γίνω αντιληπτή στο νόημα μου..

 

 

 

Κι αν τον ταϊζει, τι πειράζει δηλαδή; Χάνει τον ανδρισμό του;

Αν αντίθετα, ταϊζει ο άντρας τη γυναίκα.... τότε ...καθόοοοοολου δε μας πειράζει;

Εγώ δε θέλω ούτε να ταϊζω ούτε να με ταϊζουν. Και ναι για εμένα χάνει κάποιος τον ανδρισμό του εάν είναι τεμπέλης και δεν κάνει καμιά δουλειά..

 

Εεε, αυτοί που κάνουν χαλάουα .... είναι άντρες άντρες ή .....;;;;

Αλλά εδώ διαφωνώ! Το να είναι κάποιος/α όμορφος/η δε σημαίνει ότι είναι άμυαλος....! Αυτό είναι ρατσισμός! :P

Γιατί δηλαδή, οι καλυμβητές για παράδειγμα που κάνουν χαλάουα λόγω αγώνων σημαίνει ότι δεν είναι άνδρες;

Και δες τί είπα

"2. Στην εποχή μας όμορφος=άμυαλος. Και όταν λέω για όμορφο, εννοώ την εικόνα των μοντέλων με τη χαλάουα μπλα μπλα..."

την εικόνα των μοντέλων που μας παρουσιάζουν στις τηλεοράσεις και δεν ξέρουν να μιλάνε..

Link to comment
Share on other sites

Α!! Για το πως θεωρώ τον τέλειο άντρα: :lol:

 

Ναι, για πες...

 

Με χιούμορ

 

Από τώρα μας βάζεις δύυυυσκολαααα!?!2 ειδών αντρών υπάρχουν:όσοι έχουν πηγαίο και χάρισμα στο χιούμορ και όσοι...παπαγαλίζουν -οι άτυχοι! :crying: -τα διάφορα ανέκδοτα που διάβασαν ή άκουσαν στα ΜΜΕ...

 

πιστό(είδος σε εξαφάνιση)

 

Και εδώ υπάρχουν 2 είδη: οι όντως πιστοί και οι..."πιστοί"! :whistling:

 

έξυπνο

 

Δυστυχώς, η μαμά του Αϊνστάϊν δεν του έκανε άλλα αδέλφια...

Κορίτσια,ατυχήσατε...Πάψτε να ρωτάτε ή να προσπαθείτε να διαπιστώσετε το I.Q. τους...! :015annoyed:

 

εμφανίσιμο.

 

Βρε παλιοκόριστο! Ίδια είσαι όπως όλες οι άλλες!!!

Και άμα σου τύχει κάποιος που έχει τα θετικά (που γράφεις πιο κάτω) αλλά...από εμφάνιση μηδέν;? Εδώ σε θέλω...

 

Εννόειτε πως κανείς δεν είναι κομμάτι κρέας και δεν πρέπει να τον κοιτάμε σαν σκεύος!

 

Ναι...καλάααααααα..... "Θέλω ένα σκυλάκι να μου πάρεις δώρο για τις εορτές,αλλά κοίτα να είναι εμφανίσιμο, έξυπνο και πιστό σε μένα..." ή

"Θέλω ένα σετ πιάτων,αλλά κοίτα να έχουν καλή εμφάνιση και έξυπνο σχέδιο διακόσμησης"...Σου θυμίζει κάτι; :cheerful:

 

¨Οπώς έχω ξάναπει σ΄άλλο τόπικ και τα 2 φύλα έχουν τα θετικά και τα αρνητικά και γι΄αυτό ούτε η μία ούτε η άλλη πλευρα φταίει για αυτά που λέει, κάλο θα΄ναι να κοιτάξουμε όλοι στα θετικά μας!

 

A,μπα...;? :015annoyed: Ε, τότε απάντησε στη ερώτηση (που η Sabrina θεωρεί "ρητορική"!):

 

"Γιατί εσείς οι γυναίκες γουστάρετε τα...κακά αγόρια; Αυτά τα αγόρια που δεν σας κάνουν τα χατήρια και μετά σας κάθονται άσχημα τέλος-τέλος; Και γιατί απορρίπτετε τους ευαίσθητους πλην καλοσύνατους, ευγενικούς, γενναιόδωρους και με γνήσια κατανόηση άντρες για να πάτε με τους μαντράχαλους, μάτσο τύπους;"

Link to comment
Share on other sites

βλέπω πως ίσως κάμποσοι από σας με ψιλο-θεωρούν το λιγότερο πρόστυχο και κάπως..."κάπως"!? :019blush:

Ε, λοιπόν εντάξει: ΔΕΝ φταίω εγώ αν μοιάζουν "καψούρικα" τα ποστ μου -ο εγκεφαλός μου φταίει...

Βασικά,σε ότι αφορά συναφή θέματα...δύσκολα ελέγχεις την εγκεφαλική χημεία...ε πως αλλιώς να σας το πω;

Και για να μη νομίσετε πως...μόνο τέτοια γράφω (ή βρωμίζω ή αραδιάζω ή όπως αλλιώς θεωρείτε πως κάνω τώρα),πάρτε και το κάτωθι κείμενο, παρμένο από άρθρο της enet.gr: :whistling:

 

Η ΠΑΡΑΔΟΞΗ ΚΑΙ ΜΑΓΙΚΗ ΧΗΜΕΙΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ!

 

Η καρδιά δεν θεωρείται πλέον η μαγική έδρα των ερωτικών μας παθών και απολαύσεων! Τη θέση της, δικαίως, έχει καταλάβει ο εγκέφαλος: η πραγματική μηχανή παραγωγής κάθε ανώτερης πνευματικής και συναισθηματικής μας λειτουργίας. Ιδού πως η σύγχρονη νευροεπιστήμη περιγράφει τις τέσσερις βασικές πράξεις του πανάρχαιου, αλλά καθόλου πασίγνωστου, ερωτικού δράματος:

 

ΠΡΑΞΗ 1η >Η ΑΚΑΤΑΜΑΧΗΤΗ ΕΡΩΤΙΚΗ ΕΛΞΗ:

_____________________________________________

Από την πρώτη στιγμή που την είδε ή τον είδε, κινητοποιείται ο μέσος εγκέφαλος ?αυτό το κλειστοφοβικό τμήμα του εγκεφάλου μας που, μεταξύ άλλων συντονίζει και ελέγχει τα οπτικά και ακουστικά μας αντανακλαστικά (εξ ου και το γιατί της ανδρικής στύσης κατά τη θέαση πορνογραφικού υλικού ?και γιατί η πορνοστάρ με τα ηδονικά βογκητά της «διευκολύνει» ακόμα περισσότερο την ανδρική έξαψη) αρχίζει να απελευθερώνει ντοπαμίνη, έναν νευροδιαβιβαστή, που σχετίζεται άμεσα με τα αισθήματα ευφορίας και ηδονής τα οποία προκάλεσε η παρουσία του/ της. Ερεθισμένος από την ντοπαμίνη, ο υποθάλαμος στέλνει «εντολή» στο σώμα για να επιδείξει τις κατάλληλες σωματικές αντιδράσεις: οι κόρες των ματιών διαστέλλονται, η καρδιά χτυπά σαν τρελή στέλνοντας περισσότερο αίμα στο πρόσωπο (που κοκκινίζει), :019blush: ενώ ένα λεπτό στρώμα ιδρώτα καλύπτει το δέρμα μας ?καθιστώντας το πιο φωτεινό! Αν ο άλλος ή η άλλη αντιδράσει θετικά (κοινώς: χυλόπιτα γιόκ!) :clapping: σε αυτά τα σήματα που στέλνουμε, τότε ενισχύονται τα νευρωνικά κυκλώματα που συνδέουν την παρουσία του/της με συναισθήματα ευχαρίστησης και ευφορίας?

 

ΠΡΑΞΗ 2η > Η ΕΚΡΗΞΗ ΤΟΥ ΠΑΘΟΥΣ:

_______________________________________

 

Κάθε νέα συνάντηση μαζί του/της ανεβάζει τα επίπεδα παραγωγής της ντοπαμίνης, ενισχύοντας περαιτέρω την επιθυμία μας για το πρόσωπο του/της και η ανάμνηση της ευχαρίστησης που μας γεννά η παρουσία του/ της μεγαλώνει την επιθυμία να βρισκόμαστε κοντά του/της , γεγονός που προκαλεί στον εγκέφαλο μας την έκκριση δυο νέων νευροδιαβιβαστών : της «νοραδρεναλίδης» και της «φαινυλεθυλαμίνης» . Αυτό το εκρηκτικό κοκτέιλ μας προκαλεί μια κατάσταση έντονης διέγερσης και ελαφρύ ίλλιγου, παρόμοιου με αυτόν που θα μας προκαλούσε η κατάποση μιας μικρής ποσότητας αμφεταμίνης! Ταυτόχρονα, μειώνεται η παραγωγή ενός άλλου σημαντικού νευροδιαβιβαστή , της «σεροτονίνης», με αποτέλεσμα να εμφανίζεται ένα συναίσθημα εμμονής (ξέρετε εσείς?)! :whistling:

 

ΠΡΑΞΗ 3η > ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΩΜΑ:

_________________________________________

 

Όσο βαθύτερη γίνεται η σχέση σας, όσο μεγαλώνει η οικειότητα μεταξύ σας, τόσο ο υποθάλαμος διεγείρει την παραγωγή ενός άλλου σημαντικού νευροδιαβιβαστή, της «ωκυτονίνης» η οποία παίζει καθοριστικό ρόλο στη γέννηση έντονων συναισθημάτων (π.χ. τρυφερότητας) και ενισχύει τους υποδοχείς των νευρωνικών κυκλωμάτων που εμπλέκονται στην ανάδυση άλλων, συναφών ερωτικών συναισθημάτων. Φιλιά, χάδια και άλλες ερωτικές ενέργειες (ε, δε φτάνει απλά ένα μπαλαμούτιασμα!) αυξάνουν περαιτέρω τα επίπεδα ωκυτονίνης και «βασοπρεσίνης», και ενδυναμώνουν τα ερωτικά μας συναισθήματα! Ενισχύοντας σταδιακά την ανάγκη μας για μια αποκλειστικά μονογαμική σχέση (ε! να τα βλέπετε εσείς?) :smilewink:

 

ΠΡΑΞΗ 4η > ΕΧΜΜ?ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ;?

__________________________________________________

 

Έπειτα από 18 ή 30 μήνες από τη δημιουργία της σχέσης, ο εγκέφαλος μας έχει πια «μπουχτίσει» από το κοκτέιλ ορμονών και?δεν αντιδρά πια όπως πριν! Σε αυτή την αποφασιστική φάση για τη σχέση, χωρίζουν τα περισσότερα ζευγάρια (καταλάβατε τώρα;?). Και τότε, ο καθένας από το πρωην ζευγάρι αρχίζει να αναζητά νέο σύντροφο, για να ξαναβιώσει τις ΤΡΕΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ερεθιστικές φάσεις στη δημιουργία μιας σχέσης. Ευτυχώς (?) όμως, αυτό δεν είναι ο κανόνας: αρκετά ζευγάρια καταφέρνουν να ξεπεράσουν αυτή τη δύσκολη φάση και να μείνουν μαζί για πάντα (βρίσκοντας ενίοτε, «τρόπους» να ανανεώνουν και να «φρεσκάρουν» τη σχέση?καταλαβαίνετε φαντάζομαι, το?πως!?) :063laugh:

Link to comment
Share on other sites

name='Ingmar' date='Jun 21 2008, 05:31 PM' post='65287']

Ααααααααα....όλα κ όλα!!! Τώρα παιδιά! Νομίζω ερωτεύτηκα!!!! :console: :kissylove:

:015annoyed: :015annoyed: :015annoyed:

:shedevil: :offtopic:

Γάτε ...το καταλαβαίνω, ότι κάνεις πλακίτσα...... αλλά .... μαζέψου βλε!

 

Είπα ότι με χαλάει κάτι...; Είπα ότι είστε τα ίδια άτομα; Το είπα επιθετικά; Μια παρατήρηση έκανα, δεν ήξερα ότι απαγορεύεται να κάνω παρατηρήσεις

Ρεφουλιάρα*..... :018bleh: :018bleh: Ποιος σου το απαγόρευσε;;;; Εγώ;;; Ουπς! Ή λάθος κατάλαβες ... ή λάθος κατάλαβες!

Χαλαρουϊτααααα.... :smilewink:

 

 

Και σιγά τη διαφορά "Μαργαρίτα" και "margarita".

Εεε..... χμμμ!!!! Το "Μαργαρίτα" είναι όνομα! Το "μαργαρίτα" είναι λουλουδάκι..... :cheerful: Αυτή είναι η διαφορά! Και όχι στους ελληνικούς ή λατινικούς χαρακτήρες. Μάλλον εγώ πρέπει ν΄αλλάξω το nickname από λατινικούς σε ελληνικούς χαρακτήρες! :P Το λάθος τελικά είναι ΚΑΙ ΠΑΛΙ δικό μου! Συγνώμη :cheerful:

 

Και εμένα με γράφουν Σαμπρίνα αλλά δε μου γυρίζει το μάτι (πού υπήρξε πρόβλημα εδώ και γιατί το τονίζεις δε το κατάλαβα.. Λες και έχει γίνει επανειλημμένως... Αφού σε πειράζει τόσο, όποτε βαρεθώ ξανά να το αλλάξω σε αγγλικούς χαρακτήρες θα σε "φωνάξω" Μαργκαρίτα" να κρατήσω και την αγγλική προφορά να μην έχεις πρόβλημα.

Ντεν μου γκύρισε το μάαατι γκλυκιά μου...! (Και για να μη μου θυμώσεις πάλι ...πάει κατά το : "Ντεν έκω αυτοκίνητο καρντιά μου"). Και δε σε κοροϊδεύω! Και γράψε το nickname, όπως βολεύεσαι! Και ... Χαλαρουϊτα! :cheerful:

 

Εγώ δε θέλω ούτε να ταϊζω ούτε να με ταϊζουν. Και ναι για εμένα χάνει κάποιος τον ανδρισμό του εάν είναι τεμπέλης και δεν κάνει καμιά δουλειά.

Εύγε! Μόνο που δεν ξέρω αν χάνει τον ανδρισμό του! Πάντως σίγουρα... χαραμοφάης είναι....!Οπότε μάλλον συμφωνούμε!

 

Γιατί δηλαδή, οι καλυμβητές για παράδειγμα που κάνουν χαλάουα λόγω αγώνων σημαίνει ότι δεν είναι άνδρες;

Α! :sorry: Δεν κατάλαβα ότι μιλούσαμε για αθλητές! Οι υπόλοιποι όμως που δεν είναι αθλητές και δεν κάνουν χαλάουα για επαγγελματικούς λόγους ή για λόγους υγείας (....εεε γίνεται αυτό;; :unsure5: ) εεε, όσο να πεις .... φανατικοί .... δε θα είναι!!!

Και δες τί είπα

την εικόνα των μοντέλων που μας παρουσιάζουν στις τηλεοράσεις και δεν ξέρουν να μιλάνε..

Κι αυτοί που ΔΕΝ ξέρουν να μιλάνε, μπορεί να μην "κάνουν" για σένα ή για μένα, αλλά αυτό καθόλου δεν αποκλείει να τους θέλουν κάποιες άλλες, ούτε ασφαλώς σημαίνει, ότι δεν είναι άντρες!

Επίσης υπάρχουν πολλοί, (αλλά πάρα πολλοί) όμορφοι άνδρες και όμορφες γυναίκες, που είναι μορφωμένοι/ες, έξυπνοι/ες, και πολύ καλοί άνθρωποι!!! Μην το κάνουμε λοιπόν "όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια". Κι επειδή είσαι και ρεφουλιάρα*, την παροιμία τη γράφω για μένα και όχι για σένα, επειδή είμαι κοντή, χοντρή κι άσχημη!

Το όμορφος = άμυαλος... λοιπόν είναι, κατά την ταπεινή μου γνώμη, υπερβολή! Ή τουλάχιστον ατυχής γενίκευση. Οπως και το αντίθετο : "άσχημος = έξυπνος "είναι ίσως ανακρίβεια!

 

*το ρεφουλιάρα μου το κόλλησε ένας φίλος εκ του διαδικτύου και μου εξήγησε ότι οι κρητικάτσηδες το λένε για όσους παρεξηγούνται εύκολα! Παρεξηγιάρα Sabrina!!! :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

name='Ingmar' date='Jun 21 2008, 05:46 PM' post='65289'

 

"Γιατί εσείς οι γυναίκες γουστάρετε τα...κακά αγόρια; Αυτά τα αγόρια που δεν σας κάνουν τα χατήρια και μετά σας κάθονται άσχημα τέλος-τέλος; Και γιατί απορρίπτετε τους ευαίσθητους πλην καλοσύνατους, ευγενικούς, γενναιόδωρους και με γνήσια κατανόηση άντρες για να πάτε με τους μαντράχαλους, μάτσο τύπους;"

 

Επειδή είμαστε μαζόχες!

 

Κι επειδή κι εσείς μαζόχες είστε, που γουστάρετε τα κακά κορίτσια! Αυτά τα κορίτσια, που δεν σας κάνουν τα χατήρια και μετά σας κάθονται άσχημα τέλος-τέλος. Και γιατί απορρίπτετε τις ευαίσθητες και καλοσυνάτες, ευγενικές, γενναιόδωρες και με γνήσια κατανόηση γυναίκες, για να πάτε με τις ... άντε να μην πω...!!!!;;;;;

 

Και συγνώμη που απάντησα σε ερώτημα που τέθηκε προς... άλλη ομόφυλη..... Αλλά δεν μπόρεσα να κρατηθώ!!!! :whistling:

Edited by margarita
Link to comment
Share on other sites

Ρεφουλιάρα*..... :018bleh: :018bleh: Ποιος σου το απαγόρευσε;;;; Εγώ;;; Ουπς! Ή λάθος κατάλαβες ... ή λάθος κατάλαβες!

Χαλαρουϊτααααα.... :smilewink:

 

*το ρεφουλιάρα μου το κόλλησε ένας φίλος εκ του διαδικτύου και μου εξήγησε ότι οι κρητικάτσηδες το λένε για όσους παρεξηγούνται εύκολα! Παρεξηγιάρα Sabrina!!! :P :P :P

 

Παρεξηγιάρα δεν είμαι.. αν δεις λίγο τον τόνο της γραφής σου τότε δεν είμαι αδικαιολόγητη που το πήρα αλλιώς.. Και λάθος κατάλαβα λόγω του ύφους και του τόνου σου.. Άντε καληνύχτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαστε μαζόχες!

 

Κι επειδή κι εσείς μαζόχες είστε, που γουστάρετε τα κακά κορίτσια! Αυτά τα κορίτσια, που δεν σας κάνουν τα χατήρια και μετά σας κάθονται άσχημα τέλος-τέλος. Και γιατί απορρίπτετε τις ευαίσθητες και καλοσυνάτες, ευγενικές, γενναιόδωρες και με γνήσια κατανόηση γυναίκες, για να πάτε με τις ... άντε να μην πω...!!!!;;;;;

 

Και συγνώμη που απάντησα σε ερώτημα που τέθηκε προς... άλλη ομόφυλη..... Αλλά δεν μπόρεσα να κρατηθώ!!!! :whistling:

 

"Δεν μπόρεσα να κρατηθώ!!!"...Μ'άρεσε αυτό! :clapping::lol:

Κι επειδή είσαι φόρα πατρίδα,σε ότι αφορά τη προσωπική σου γνώμη: σε παραδέχομαι!!!

 

Συμφωνούμε λοιπόν: ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΗΝΩΝ ΜΑΖΟΧΙΣΤΩΝ!

Μόνο να δούμε,πως θα κολλήσουμε το θέμα αυτό με το πνεύμα του φόρουμ-λές να υπάρχει κάποια μεταφυσική διάσταση σε όλα όσα είπαμε;? Λες....; ^_^

 

Είπες "χαλαρουϊτα"!!! Χα-χα-χα-το΄ξερα πως η Sabrina θα το'κανε σουξέ...Μας το κόλλησε σε όλους(?)... :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Ο.Κ.,ώρα να "μαζευτώ" μια και καλή,πριν με πάρει χαμπάρι ο Speedy (που΄ναι φυλακή μάλλον- :lol: για να απουσιάζει τόσο καιρό...)και φάω καραμπινάτο "μπαν" για ανάρμοστη συμπεριφορά και καθύβριση/σεξουαλική παρενόχληση θηλέων άλα αμερικάνα...Συνεπώς: ΑΦΗΝΩ τη σκυτάλη στους λοιπούς άρρενες του σεπτού αυτού Φόρουμ...!!! :)

Link to comment
Share on other sites

βαριέμαι να κάνω quote οπότε ας τα πώ συνοπτικά...

 

Αγαπητή margarita... καταρχάς μην γράφεις ρε κορίτσι μου με κίτρινο χρώμα και μπλέ... πέρα απο το οτι όπως είπα , εχουμε επιλεκτική "αχρωματοψία" στα 200+ χρώματα που επιλέγει μια γυναίκα, μας βγαίνει και το μάτι να σε διαβάσουμε :blblbl: ...

 

Απο εκεί και πέρα. Το "ζώον" όπως το περιγράφω δεν σημαίνει οτι θα είσαι Νεάντερνταλ 24/7 αλλά στις στιγμές που πρέπει. Εκεί που πρέπει να δηλώσεις σαν αρσενικό κυριαρχία και δύναμη χαρακτήρος. Το μικρό απόλυτο στον χαρακτήρα του άντρα είναι άλλωστε εκείνο που τον κάνει πιο μυστήριωδη , σαν προσωπικότητα. Το λιγομίλητο κτλ....

 

Η ανθοδέσμη θα έρθει επίσης σε κάποιες σωστές χρονικές στιγμές.. είτε αυτές λέγονται επαίτιοι , είτε είναι κάποια έκπληξη προς την γυναίκα του (αυτό πρέπει να γίνεται με μέτρο για να είναι και έκπληξη)... Το να έρχεται όμως κάθε μέρα στο σπίτι σαν σύντροφος και να κάνει σαν κουτάβι όλη την ώρα... ΜΗΝ ΣΧΟΛΙΑΣΩ καλύτερα!!! Δεν είναι παιδάκια της μαμάς... ούτε κυνηγάμε το μητρικό ένστικτο όπως είπα και πριν. Θέλουμε την γυναίκα και οχι την μητέρα... Κάτι που δυστυχώς γίνεται κατά κόρον σήμερα και για αυτό η συνομοταξία των "μαμάκηδων" αυξάνεται με γεωμετρικούς ρύθμούς.

 

Όσον αφορά τον Λόγο του ανδρός... λυπάμαι που δεν έχεις γνωρίσει κάτι αντίστοιχο... πίστεψε με όμως... υπάρχουν και είναι αρκετοί , αλλά παίρνεις το συνολικό πακέτο εκεί όπως το περιγράφω στο αρχικό μήνυμα (πάνω κάτω ). Δυστυχώς οι περισσότερες γυναίκες όταν βρεθούν απέναντι σε τέτοια προσωπικότητα, πίστεψε με... κάτι παθαίνουν και δεν ξέρουν τι θέλουν. Οπότε τις αφήνουν σύξυλες και ηρεμούν αμφότεροι.

 

Στο θέμα "τι ζητάνε οι γυναίκες".... όσον αφορά χρήματα , ομορφιά, εξυπνάδα κτλ... οι περισσότερες (οχι όλες είπαμε) ακολουθούν το πρότυπο που προσφέρουν περιοδικά και ΜΜΕ. Αλλά όπως είπα... εδώ ισχύει ο νόμος της προσφοράς και της ζήτησης. Γιατί να έχει αποκλειστικότητα ενας τέτοιος άντρας και να μην κάνει χρήση των "ταλέντων" του για πολλαπλές σχέσεις; .... Ειδικότερα αν σκεφτείς (και ορθώς θα το κάνεις) οτι οι άντρες είναι πολύ δυσκολότερο να δεσμευτούν συναισθηματικά απο μια γυναίκα!

 

Στο τελευταίο σου σχόλιο (και της Sabrina) οτι οι γυναίκες και οι άντρες δεν είναι κομμάτια κρέας προς "ερωτική ικανοποίηση"... δεν θα διαφωνήσω. Αλλά για να έρθει ο σεβασμός απο το ένα φύλο προς το άλλο, πρέπει να ισχύσει πρώτα αμφίδρομα, σε όλα τα επίπεδα. Σε προσωπικότητα, σε σχολιασμό εμφάνισης του, σε συζήτηση (να ακούει ο ένας τον άλλον με πραγματικό τρόπο) και γενικά να υπάρχει αυτό που λέμε ισοτιμία μεταξύ συντρόφων (αυτό και αν είναι δύσκολο να βρείς, με τον εγωισμό που μας δέρνει).

 

Γενικά όμως ΄.. μια φιλική συμβουλή προς γυναίκες, επειδή πλέον είναι παρατηρημένο 100%. Όταν γνωρίζετε κάποιον και πραγματικά σας ικανοποιεί σαν σύντροφος.... ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΕΤΕ! Είναι αυτός που είναι , και το πακετάκι πάει ώς έχει. Και φυσικά το ίδιο ισχύει και για τους άντρες. Μην προσποιείστε για να "πλησιάσετε" μια γυναίκα. Η ειλικρίνεια , πάντα στο τέλος σας βγάζει κερδισμένους. Ακόμα και αν δεν γίνει τίποτα με την κοπέλα που ήρθατε σε επαφή , το μόνο σίγουρο είναι οτι θα είστε αληθινοί.

 

Και μια μπηχτή προς το τέλος... έτσι για να "ανάβουν τα αίματα".

 

Τους άντρες δεν τους πάτησε το τραίνο... απλά κατέβηκαν απο αυτό, γιατί μπούχτησαν απο το εσωτερικό περιβάλλον του και τις απαιτήσεις για να μείνουν μέσα σε αυτό.

 

Υ.Γ. Κάτσε να βάλω το κράνος μου τώρα, γιατί θα αρχίσουν να πέφτουν "φωτοβολίδες" πάλι! :D

Edited by Anor
Link to comment
Share on other sites

Eνα εχω να πω: ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!!! :clapping: Και το λεω κυριολεκτικα!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά όμως ΄.. μια φιλική συμβουλή προς γυναίκες, επειδή πλέον είναι παρατηρημένο 100%. Όταν γνωρίζετε κάποιον και πραγματικά σας ικανοποιεί σαν σύντροφος.... ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΕΤΕ! Είναι αυτός που είναι , και το πακετάκι πάει ώς έχει. Και φυσικά το ίδιο ισχύει και για τους άντρες. Μην προσποιείστε για να "πλησιάσετε" μια γυναίκα. Η ειλικρίνεια , πάντα στο τέλος σας βγάζει κερδισμένους. Ακόμα και αν δεν γίνει τίποτα με την κοπέλα που ήρθατε σε επαφή , το μόνο σίγουρο είναι οτι θα είστε αληθινοί.

 

Eννοείται! Επιλέγουμε κάποιον για αυτό που είναι και όχι για αυτό που θα θέλαμε να είναι.. Δεν το επιλέγουμε επειδή μας αρέσει το εξωτερικό πακετάκι και το περιεχόμενο το αλλάζουμε..

 

Τους άντρες δεν τους πάτησε το τραίνο... απλά κατέβηκαν απο αυτό, γιατί μπούχτησαν απο το εσωτερικό περιβάλλον του και τις απαιτήσεις για να μείνουν μέσα σε αυτό.

Mπα δεν είναι μπηχτή.. Εσείς οι άντρες βαρεθήκατε από μια σχέση, μπουχτήσατε; Δε το πιπιλίζετε και δε το σκέφτεστε πόσο καιρό. Είστε πιο αποφασιστικοί σε αυτό τον τομέα επειδή δε το σκέφτεστε συναισθηματικά (και στην τελική καλά κάνετε γιατί δεν χάνετε το χρόνο σας..)

Edited by sabrina
Link to comment
Share on other sites

Ναι, για πες...

 

 

 

Από τώρα μας βάζεις δύυυυσκολαααα!?!2 ειδών αντρών υπάρχουν:όσοι έχουν πηγαίο και χάρισμα στο χιούμορ και όσοι...παπαγαλίζουν -οι άτυχοι! :crying: -τα διάφορα ανέκδοτα που διάβασαν ή άκουσαν στα ΜΜΕ...

 

 

 

Και εδώ υπάρχουν 2 είδη: οι όντως πιστοί και οι..."πιστοί"! :whistling:

 

 

 

Δυστυχώς, η μαμά του Αϊνστάϊν δεν του έκανε άλλα αδέλφια...

Κορίτσια,ατυχήσατε...Πάψτε να ρωτάτε ή να προσπαθείτε να διαπιστώσετε το I.Q. τους...! :015annoyed:

 

 

 

Βρε παλιοκόριστο! Ίδια είσαι όπως όλες οι άλλες!!!

Και άμα σου τύχει κάποιος που έχει τα θετικά (που γράφεις πιο κάτω) αλλά...από εμφάνιση μηδέν;? Εδώ σε θέλω...

 

 

 

Ναι...καλάααααααα..... "Θέλω ένα σκυλάκι να μου πάρεις δώρο για τις εορτές,αλλά κοίτα να είναι εμφανίσιμο, έξυπνο και πιστό σε μένα..." ή

"Θέλω ένα σετ πιάτων,αλλά κοίτα να έχουν καλή εμφάνιση και έξυπνο σχέδιο διακόσμησης"...Σου θυμίζει κάτι; :cheerful:

 

 

 

A,μπα...;? :015annoyed: Ε, τότε απάντησε στη ερώτηση (που η Sabrina θεωρεί "ρητορική"!):

 

"Γιατί εσείς οι γυναίκες γουστάρετε τα...κακά αγόρια; Αυτά τα αγόρια που δεν σας κάνουν τα χατήρια και μετά σας κάθονται άσχημα τέλος-τέλος; Και γιατί απορρίπτετε τους ευαίσθητους πλην καλοσύνατους, ευγενικούς, γενναιόδωρους και με γνήσια κατανόηση άντρες για να πάτε με τους μαντράχαλους, μάτσο τύπους;"

Δεν είπα ότι είμαι η εξαίρεση,αλλά μίλησα για γενικό προφίλ τώρα αν τύχει να ερωτευτώ (φτου! φτου!) μπορεί να μην ισχύουν όλα,είναι και τι σου βγάζει η αύρα του άλλου.

 

βλέπω πως ίσως κάμποσοι από σας με ψιλο-θεωρούν το λιγότερο πρόστυχο και κάπως..."κάπως"!? :019blush:

Ε, λοιπόν εντάξει: ΔΕΝ φταίω εγώ αν μοιάζουν "καψούρικα" τα ποστ μου -ο εγκεφαλός μου φταίει...

Βασικά,σε ότι αφορά συναφή θέματα...δύσκολα ελέγχεις την εγκεφαλική χημεία...ε πως αλλιώς να σας το πω;

Και για να μη νομίσετε πως...μόνο τέτοια γράφω (ή βρωμίζω ή αραδιάζω ή όπως αλλιώς θεωρείτε πως κάνω τώρα),πάρτε και το κάτωθι κείμενο, παρμένο από άρθρο της enet.gr: :whistling:

 

Η ΠΑΡΑΔΟΞΗ ΚΑΙ ΜΑΓΙΚΗ ΧΗΜΕΙΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ!

 

Η καρδιά δεν θεωρείται πλέον η μαγική έδρα των ερωτικών μας παθών και απολαύσεων! Τη θέση της, δικαίως, έχει καταλάβει ο εγκέφαλος: η πραγματική μηχανή παραγωγής κάθε ανώτερης πνευματικής και συναισθηματικής μας λειτουργίας. Ιδού πως η σύγχρονη νευροεπιστήμη περιγράφει τις τέσσερις βασικές πράξεις του πανάρχαιου, αλλά καθόλου πασίγνωστου, ερωτικού δράματος:

 

ΠΡΑΞΗ 1η >Η ΑΚΑΤΑΜΑΧΗΤΗ ΕΡΩΤΙΚΗ ΕΛΞΗ:

_____________________________________________

Από την πρώτη στιγμή που την είδε ή τον είδε, κινητοποιείται ο μέσος εγκέφαλος ?αυτό το κλειστοφοβικό τμήμα του εγκεφάλου μας που, μεταξύ άλλων συντονίζει και ελέγχει τα οπτικά και ακουστικά μας αντανακλαστικά (εξ ου και το γιατί της ανδρικής στύσης κατά τη θέαση πορνογραφικού υλικού ?και γιατί η πορνοστάρ με τα ηδονικά βογκητά της «διευκολύνει» ακόμα περισσότερο την ανδρική έξαψη) αρχίζει να απελευθερώνει ντοπαμίνη, έναν νευροδιαβιβαστή, που σχετίζεται άμεσα με τα αισθήματα ευφορίας και ηδονής τα οποία προκάλεσε η παρουσία του/ της. Ερεθισμένος από την ντοπαμίνη, ο υποθάλαμος στέλνει «εντολή» στο σώμα για να επιδείξει τις κατάλληλες σωματικές αντιδράσεις: οι κόρες των ματιών διαστέλλονται, η καρδιά χτυπά σαν τρελή στέλνοντας περισσότερο αίμα στο πρόσωπο (που κοκκινίζει), :019blush: ενώ ένα λεπτό στρώμα ιδρώτα καλύπτει το δέρμα μας ?καθιστώντας το πιο φωτεινό! Αν ο άλλος ή η άλλη αντιδράσει θετικά (κοινώς: χυλόπιτα γιόκ!) :clapping: σε αυτά τα σήματα που στέλνουμε, τότε ενισχύονται τα νευρωνικά κυκλώματα που συνδέουν την παρουσία του/της με συναισθήματα ευχαρίστησης και ευφορίας?

 

ΠΡΑΞΗ 2η > Η ΕΚΡΗΞΗ ΤΟΥ ΠΑΘΟΥΣ:

_______________________________________

 

Κάθε νέα συνάντηση μαζί του/της ανεβάζει τα επίπεδα παραγωγής της ντοπαμίνης, ενισχύοντας περαιτέρω την επιθυμία μας για το πρόσωπο του/της και η ανάμνηση της ευχαρίστησης που μας γεννά η παρουσία του/ της μεγαλώνει την επιθυμία να βρισκόμαστε κοντά του/της , γεγονός που προκαλεί στον εγκέφαλο μας την έκκριση δυο νέων νευροδιαβιβαστών : της «νοραδρεναλίδης» και της «φαινυλεθυλαμίνης» . Αυτό το εκρηκτικό κοκτέιλ μας προκαλεί μια κατάσταση έντονης διέγερσης και ελαφρύ ίλλιγου, παρόμοιου με αυτόν που θα μας προκαλούσε η κατάποση μιας μικρής ποσότητας αμφεταμίνης! Ταυτόχρονα, μειώνεται η παραγωγή ενός άλλου σημαντικού νευροδιαβιβαστή , της «σεροτονίνης», με αποτέλεσμα να εμφανίζεται ένα συναίσθημα εμμονής (ξέρετε εσείς?)! :whistling:

 

ΠΡΑΞΗ 3η > ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΩΜΑ:

_________________________________________

 

Όσο βαθύτερη γίνεται η σχέση σας, όσο μεγαλώνει η οικειότητα μεταξύ σας, τόσο ο υποθάλαμος διεγείρει την παραγωγή ενός άλλου σημαντικού νευροδιαβιβαστή, της «ωκυτονίνης» η οποία παίζει καθοριστικό ρόλο στη γέννηση έντονων συναισθημάτων (π.χ. τρυφερότητας) και ενισχύει τους υποδοχείς των νευρωνικών κυκλωμάτων που εμπλέκονται στην ανάδυση άλλων, συναφών ερωτικών συναισθημάτων. Φιλιά, χάδια και άλλες ερωτικές ενέργειες (ε, δε φτάνει απλά ένα μπαλαμούτιασμα!) αυξάνουν περαιτέρω τα επίπεδα ωκυτονίνης και «βασοπρεσίνης», και ενδυναμώνουν τα ερωτικά μας συναισθήματα! Ενισχύοντας σταδιακά την ανάγκη μας για μια αποκλειστικά μονογαμική σχέση (ε! να τα βλέπετε εσείς?) :smilewink:

 

ΠΡΑΞΗ 4η > ΕΧΜΜ?ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ;?

__________________________________________________

 

Έπειτα από 18 ή 30 μήνες από τη δημιουργία της σχέσης, ο εγκέφαλος μας έχει πια «μπουχτίσει» από το κοκτέιλ ορμονών και?δεν αντιδρά πια όπως πριν! Σε αυτή την αποφασιστική φάση για τη σχέση, χωρίζουν τα περισσότερα ζευγάρια (καταλάβατε τώρα;?). Και τότε, ο καθένας από το πρωην ζευγάρι αρχίζει να αναζητά νέο σύντροφο, για να ξαναβιώσει τις ΤΡΕΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ερεθιστικές φάσεις στη δημιουργία μιας σχέσης. Ευτυχώς (?) όμως, αυτό δεν είναι ο κανόνας: αρκετά ζευγάρια καταφέρνουν να ξεπεράσουν αυτή τη δύσκολη φάση και να μείνουν μαζί για πάντα (βρίσκοντας ενίοτε, «τρόπους» να ανανεώνουν και να «φρεσκάρουν» τη σχέση?καταλαβαίνετε φαντάζομαι, το?πως!?) :063laugh:

Βλ'επω το έχεις μελατήσει το θέμα :whistling: !!! Αα!!! Και να μείνεις όπως είσαι πραγματικά έχουν πολύ χιούμορ τα ποστ σου (απλή φιλοφρόνηση έτσι;)

 

Επειδή είμαστε μαζόχες!

 

Κι επειδή κι εσείς μαζόχες είστε, που γουστάρετε τα κακά κορίτσια! Αυτά τα κορίτσια, που δεν σας κάνουν τα χατήρια και μετά σας κάθονται άσχημα τέλος-τέλος. Και γιατί απορρίπτετε τις ευαίσθητες και καλοσυνάτες, ευγενικές, γενναιόδωρες και με γνήσια κατανόηση γυναίκες, για να πάτε με τις ... άντε να μην πω...!!!!;;;;;

 

Και συγνώμη που απάντησα σε ερώτημα που τέθηκε προς... άλλη ομόφυλη..... Αλλά δεν μπόρεσα να κρατηθώ!!!! :whistling:

:clapping: Thanks Margarita!!! Δεν μπήκα χτες και ομολογώ ότι απάντησες καλύτερα από ότι θα απαντούσα και έχω καλυφθεί!!! :smilewink: :rock:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...