Jump to content

Περί αρσενικού/ανήρ/ανδρός ο λόγος...


Anor
 Share

Recommended Posts

Επειδή είμαστε μαζόχες!

 

Κι επειδή κι εσείς μαζόχες είστε, που γουστάρετε τα κακά κορίτσια! Αυτά τα κορίτσια, που δεν σας κάνουν τα χατήρια και μετά σας κάθονται άσχημα τέλος-τέλος. Και γιατί απορρίπτετε τις ευαίσθητες και καλοσυνάτες, ευγενικές, γενναιόδωρες και με γνήσια κατανόηση γυναίκες, για να πάτε με τις ... άντε να μην πω...!!!!;;;;;

 

Και συγνώμη που απάντησα σε ερώτημα που τέθηκε προς... άλλη ομόφυλη..... Αλλά δεν μπόρεσα να κρατηθώ!!!!

 

Εμ!!!... ο λόγος είναι απλος και για τους δύο... οι "κακές προσωπικότητες" και στα δύο φύλα, πάντα θα κάνουν το πρώτο βήμα χωρίς ενδοιασμούς και χωρίς ηθικές αναστολές. Για αυτό και τραβούν την προσοχή! Μέχρι όμως να γνωρίσει καλύτερα ο ένας τον άλλον και να φτάσει το τέλος... με όποιο τρόπο... της σχέσης αυτής.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

name='Ingmar' date='Jun 22 2008, 04:42 PM' post='65326']

Μόνο να δούμε,πως θα κολλήσουμε το θέμα αυτό με το πνεύμα του φόρουμ-λές να υπάρχει κάποια μεταφυσική διάσταση σε όλα όσα είπαμε;? Λες....; ^_^

:huh: Ποιο θέμα να κολλήσουμε;;;;

Τσου ..... ουδεμία μεταφυσική και ουδεμία διάστασις......

 

Είπες "χαλαρουϊτα"!!! Χα-χα-χα-το΄ξερα πως η Sabrina θα το'κανε σουξέ...Μας το κόλλησε σε όλους(?)... :whistling:

Μα είναι πολύ πετυχημένο! Αχτύπητο! :cheerful:

 

 

name='Anor' date='Jun 23 2008, 09:49 AM' post='65333']

Αγαπητή margarita... καταρχάς μην γράφεις ρε κορίτσι μου με κίτρινο χρώμα και μπλέ... πέρα απο το οτι όπως είπα , εχουμε επιλεκτική "αχρωματοψία" στα 200+ χρώματα που επιλέγει μια γυναίκα, μας βγαίνει και το μάτι να σε διαβάσουμε :blblbl: ...

Αγαπητέ Anor... Στας διαταγάς σας!!!! Ε-ΓΙ-ΝΕ......:evilbl: :evilbl: :evilbl: :evilbl:

 

Το "ζώον" όπως το περιγράφω δεν σημαίνει οτι θα είσαι Νεάντερνταλ 24/7 αλλά στις στιγμές που πρέπει. Εκεί που πρέπει να δηλώσεις σαν αρσενικό κυριαρχία και δύναμη χαρακτήρος.

 

Εεεε..... μπαρδόν;;;; Τι είναι "Νεάντερνταλ 24/7"

Και δεν πρέπει να "δηλώσεις" κυριαρχία και δύναμη χαρακτήρος. Μάλλον πρέπει να μπορείς ν΄ αποδείξεις, ότι έχεις δύναμη χαρακτήρος κι αν τα καταφέρεις να επιβάλλεις την ... κυριαρχία σου.... :whistling:

 

 

Η ανθοδέσμη θα έρθει επίσης σε κάποιες σωστές χρονικές στιγμές.. είτε αυτές λέγονται επαίτιοι , είτε είναι κάποια έκπληξη προς την γυναίκα του (αυτό πρέπει να γίνεται με μέτρο για να είναι και έκπληξη)... Το να έρχεται όμως κάθε μέρα στο σπίτι σαν σύντροφος και να κάνει σαν κουτάβι όλη την ώρα... ΜΗΝ ΣΧΟΛΙΑΣΩ καλύτερα!!! Δεν είναι παιδάκια της μαμάς... ούτε κυνηγάμε το μητρικό ένστικτο όπως είπα και πριν. Θέλουμε την γυναίκα και οχι την μητέρα... Κάτι που δυστυχώς γίνεται κατά κόρον σήμερα και για αυτό η συνομοταξία των "μαμάκηδων" αυξάνεται με γεωμετρικούς ρύθμούς.

 

Τι να πρωτοσχολιάσω! Οι ανθοδέσμες προσφέρονται ξέρεις ως δώρο στους ανθρώπους που αγαπάμε! Και τη μεγαλύτερη δύναμη την έχει εκείνος και εκείνη που δε δε φοβάται ν΄ αγαπήσει και να το δείξει! Κι είναι τόσο.... μα τόσο κρίμα να μη δείχνουμε την αγάπη μας! Κι είναι τόσο... μα τόσο άδικο να θεωρούμε αδυναμία, τα λόγια και κυρίως τις πράξεις αγάπης! Και είναι και παρακμή! Τα υπόλοιπα τα αντιπαρέρχομαι...

 

Όσον αφορά τον Λόγο του ανδρός... λυπάμαι που δεν έχεις γνωρίσει κάτι αντίστοιχο... πίστεψε με όμως... υπάρχουν και είναι αρκετοί

 

Εγώ να δεις πόοοοοσο λυπάμαι!!!! Το ξέρω όμως ότι υπάρχουν!!! Ή τουλάχιστον θέλω να το πιστεύω κι είναι σχεδόν το ίδιο. Ξέρω όμως ότι είναι αποκλειστικά και μόνο δικό μου φταίξιμο .... που δεν έχω γνωρίσει;;; Ή μήπως που δεν έχω επιλέξει;;;;Μμμμ????

 

Δυστυχώς οι περισσότερες γυναίκες όταν βρεθούν απέναντι σε τέτοια προσωπικότητα, πίστεψε με... κάτι παθαίνουν και δεν ξέρουν τι θέλουν. Οπότε τις αφήνουν σύξυλες και ηρεμούν αμφότεροι.

Το ίδιο συμβαίνει και με τους άντρες!!!! :smilewink:

 

Στο θέμα "τι ζητάνε οι γυναίκες".... όσον αφορά χρήματα , ομορφιά, εξυπνάδα κτλ... οι περισσότερες (οχι όλες είπαμε) ακολουθούν το πρότυπο που προσφέρουν περιοδικά και ΜΜΕ. Αλλά όπως είπα... εδώ ισχύει ο νόμος της προσφοράς και της ζήτησης. Γιατί να έχει αποκλειστικότητα ενας τέτοιος άντρας και να μην κάνει χρήση των "ταλέντων" του για πολλαπλές σχέσεις; .... Ειδικότερα αν σκεφτείς (και ορθώς θα το κάνεις) οτι οι άντρες είναι πολύ δυσκολότερο να δεσμευτούν συναισθηματικά απο μια γυναίκα!

Μάλιστα! Και οι άντρες όχι μόνο ακολουθείτε ..... αλλά απαιτείτε από εμάς να μοιάζουμε κιόλας... στα πρότυπα που προσφέρουν περιοδικά και ΜΜΕ. Και ο νόμος της προσφοράς και της ζήτησης ισχύει και για μας! Και χρήση των "ταλέντων" μας, μπορούμε να κάνουμε κι εμείς......γιατί πλέον μας "παίρνει" κοινωνικά .... και εν μέρει ηθικά! .....Γι΄ αυτό....... όποιος σας έπεισε : "ότι οι άντρες είναι πολύ δυσκολότερο να δεσμευτούν συναισθηματικά απο μια γυναίκα!".... λυπάμαι .... αλλά λέει ΜΠΟΥΡΔΕΣ!!!!!

 

Στο τελευταίο σου σχόλιο (και της Sabrina) οτι οι γυναίκες και οι άντρες δεν είναι κομμάτια κρέας προς "ερωτική ικανοποίηση"... δεν θα διαφωνήσω. Αλλά για να έρθει ο σεβασμός απο το ένα φύλο προς το άλλο, πρέπει να ισχύσει πρώτα αμφίδρομα, σε όλα τα επίπεδα. Σε προσωπικότητα, σε σχολιασμό εμφάνισης του, σε συζήτηση (να ακούει ο ένας τον άλλον με πραγματικό τρόπο) και γενικά να υπάρχει αυτό που λέμε ισοτιμία μεταξύ συντρόφων (αυτό και αν είναι δύσκολο να βρείς, με τον εγωισμό που μας δέρνει).

 

Συγνώμη αλλά δε βρίσκω emoticon να "βγάζει το καπέλο"!!! Συμφωνούμε!

Επιτέλους! :018bleh:

 

Γενικά όμως ΄.. μια φιλική συμβουλή προς γυναίκες, επειδή πλέον είναι παρατηρημένο 100%. Όταν γνωρίζετε κάποιον και πραγματικά σας ικανοποιεί σαν σύντροφος.... ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΕΤΕ! Είναι αυτός που είναι , και το πακετάκι πάει ώς έχει. Και φυσικά το ίδιο ισχύει και για τους άντρες. Μην προσποιείστε για να "πλησιάσετε" μια γυναίκα. Η ειλικρίνεια , πάντα στο τέλος σας βγάζει κερδισμένους. Ακόμα και αν δεν γίνει τίποτα με την κοπέλα που ήρθατε σε επαφή , το μόνο σίγουρο είναι οτι θα είστε αληθινοί.

 

Αααα γεια σου ...... με μία μικρή προσθήκη: ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟΝ Ή ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΕΤΕ! ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ!!!!! ΕΙΝΑΙ ΕΝΗΛΙΚΑΣ......!!!!!

Λοιπόν παλιά εκνευριζόμουν όταν μου έλεγαν: "Μα πίστευα ότι θ΄ αλλάξει!!!!!!!"

Τώρα απλά σκάω στα γέλια ...... κι όλοι νομίζουν ότι είμαι κυνική!!! Εγώ φταίω που λένε ανέκδοτα;;;;;; :lmao:

 

Τους άντρες δεν τους πάτησε το τραίνο... απλά κατέβηκαν απο αυτό

 

Και τι πρέπει να κάνουμε τώρα; Να σας ακολουθήσουμε; Και προς ποια κατεύθυνση;

Μήπως να εφαρμόσουμε άρρενες και θήλεα..... το : "Πάρτο αλλιώς"????? :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Τι να πρωτοσχολιάσω! Οι ανθοδέσμες προσφέρονται ξέρεις ως δώρο στους ανθρώπους που αγαπάμε! Και τη μεγαλύτερη δύναμη την έχει εκείνος και εκείνη που δε δε φοβάται ν΄ αγαπήσει και να το δείξει! Κι είναι τόσο.... μα τόσο κρίμα να μη δείχνουμε την αγάπη μας! Κι είναι τόσο... μα τόσο άδικο να θεωρούμε αδυναμία, τα λόγια και κυρίως τις πράξεις αγάπης! Και είναι και παρακμή! Τα υπόλοιπα τα αντιπαρέρχομαι...

Eδώ θα συμφωνήσω με τον Anor! Τί να τα κάνεις τα λουλούδια συνεχώς; Την κατάλληλη στιγμή και όχι συνέχεια, επειδή αλλιώς χάνουν την αξία τους...

 

 

Μάλιστα! Και οι άντρες όχι μόνο ακολουθείτε ..... αλλά απαιτείτε από εμάς να μοιάζουμε κιόλας... στα πρότυπα που προσφέρουν περιοδικά και ΜΜΕ. Και ο νόμος της προσφοράς και της ζήτησης ισχύει και για μας! Και χρήση των "ταλέντων" μας, μπορούμε να κάνουμε κι εμείς......γιατί πλέον μας "παίρνει" κοινωνικά .... και εν μέρει ηθικά! .....Γι΄ αυτό....... όποιος σας έπεισε : "ότι οι άντρες είναι πολύ δυσκολότερο να δεσμευτούν συναισθηματικά απο μια γυναίκα!".... λυπάμαι .... αλλά λέει ΜΠΟΥΡΔΕΣ!!!!!

Ένας σοβαρός άντρας δεν έχει τέτοιες απαιτήσεις. Ένας άντρας ο οποίος ξέρει τί θέλει δε πάει η άλλη να είναι παχουλή ή άσχημη;

 

Οι άντρες είναι πιο δύσκολο να δεθούν συναισθηματικά είναι γεγονός. Αλλά όταν το κάνουν είναι αληθινό το δέσιμο.. Ενώ εμείς οι γυναίκες ερωτευόμαστε ανά πάσα στιγμή και ξερωτευόμαστε το ίδιο συχνά..

Link to comment
Share on other sites

margarita...

 

Το αρσενικό "δηλώνει" κυριαρχία μόνο στα άλλα αρσενικά και οχι στην γυναίκα του. Αυτό είναι το μέσο , έμμεσης προβολής του! Αυτό στον σημερινό κόσμο δηλώνεται με το πως "στέκεται" τόσο σαν προσωπικότητα, όσο και σαν άντρας απέναντι της. Η εποχή που παίζαμε ροπαλιές, για το ποιός θα είναι το ισχυρότερο αρσενικό της αγέλης , δεν ισχύει σήμερα... με εξαιρέσεις :D

Στην γυναίκα απλά προσπαθεί να εντυπωσιάσει με αυτή την προσωπικότητα του , όπως άλλα ζώα επιδυκνείουν τρίχωμα, φτερά, χρώματα κτλ... μόνο που στην περίπτωση των ανθρώπων , χάνεται κάπου το μέτρο , καθώς έχουμε την τάση να το κάνουμε περισσότερο απο όσο μπορούμε.

 

Για το θέμα με τις ανθοδέσμες , με κάλυψε η Sabrina. Δεν μπορείς να το κάνεις κάθε μέρα και κάθε ώρα... χάνει την ουσία του. Το "σε αγαπώ" είναι μια έκφραση που μπορεί να μην ειπωθεί αλλά να εκφραστεί με τρόπους και πράξεις πέραν του προφορικού. Τα λόγια , με συνεχή χρήση τους, χάνουν και την αξία τους στο τέλος, και τα λες μηχανικά. Σαν ξύλινο και ανούσιο δεν θα ακουγόταν , αν μετά απο 5 χρόνια σχέσης, κάθε λίγο επαναλαμβανόνταν απο τους συντρόφους;

 

Στο θέμα πρότυπου γυναίκας... όπως είπε και η Sabrina... αν ψάχνεις μεταξύ "ανώριμων" θα το δείς σε πολλά σημεία και παρέες. Ο άντρας που γνωρίζει τι θέλει, απλά ζητά την γυναίκα που θα είναι "ξεχωριστή" οχι ώς εμφάνιση (εντάξει ... παίζει ρόλο... μην κρυβόμαστε πίσω απο το δάχτυλο μας! )... αλλά σαν πακέτο. Σαφώς και μια ωραία γυναίκα θα τραβήξει βλέματα... αλλά αν ανοίξει το στόμα της και φοράς κράνος , για να μην δεχτείς τα κεραμίδια και τα βάτράχια που θα εκτοξεύει ... τι να την κάνεις , πέρα απο μιας φοράς ερωτική συνεύρεση; Που πιθανόν και εκείνη να αναζητεί , αλλά με αντίτιμο το βιβλιαράκι που γράφεις αριθμούς και το εξαργυρώνεις σε τράπεζες;

Ότι και να λες, πάντως, ειδικότερα στο θέμα προτύπων , τα πρωτεία δυστυχώς τα έχει το θηλυκό φύλο. Δεκάδες τα περιοδικά άλλωστε που απευθύνονται στο γυναικείο κοινό ... μετρημένα στα δάχτυλά οσα απευθύνονται στον αντρικό!

 

Και ενα παράπονο άσχετο με το παραπάνω... γυρνάς στον δρόμο και κοιτάς 4-5 κοπέλες... οι 3-4 θα είναι σχεδόν όμοιες μεταξύ τους. Είτε σαν εμφάνιση , είτε σαν συμπεριφορά. Τίποτα διαφορετικό , τίποτα ξεχωριστό! Λες και είναι όλες απο ενα καλούπι.΄Πρόσφατα αρχίζει και γίνεται και αυτό με τους νεαρούς... σαν κοπάδια προβάτων! Πάμε αλλού όμως εκεί.. πάμε στα κοινωνικά πρότυπα και ξεφεύγουμε απο το "ελαφρόν" του θέματος.:D

 

Το τελευταίο τώρα... ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟ ΝΑ ΔΕΘΟΥΝ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ... είναι πέρα ώς πέρα αληθές. Σαφώς και θα υπάρξουν εξαιρέσεις... αλλά είναι εκεί για να επιβεβαιώνουν τον κανόνα. Είναι στην φύση του αρσενικού να μην "δένεται" συναισθηματικά. Βιολογικό γνώρισμα. Δεν λέω αν είναι καλό/κακό ή σωστό/λάθος.... απλά λέω οτι είναι αληθές. Δύσκολα θα δείς άντρα να μένει ας πούμε προσκολημένος στην εικόνα ενός δεσμού/γάμου πέραν του διαστήματος 3-6 μηνών. Αντίθετα οι περισσότερες γυναίκες, θέλουν πολύ περισσότερο χρόνο "ανάρρωσης" για να το ξεπεράσουν. Ακόμα και στον τρόπο ερωτικής συνεύρεσης είναι εμφανές αυτό. Δύσκολα θα δείς γυναίκα να ενδίδει σε one night stand... θα υπάρξει ... αλλά δύσκολα... θες να ρωτήσεις τώρα πόσοι άντρες θα το ήθελαν; Υπολογίζω 9,5 στους 10 .. και λέω 0,5 γιατί και ο τελευταίος θα αμφιταλαντεύεται στο θέμα.

 

Στα τελευταία τώρα συμφωνούμε... οπότε περιμένω απάντηση δική σου .. ίσως και της Νεφέλης που μειδιά με νόημα ... άλλωστε αν δεν σχολιάσουμε την διαφορετικότητα μας , ώς φύλα, πως αλλιώς θα γνωρίσει ο ένας τον άλλον;

Link to comment
Share on other sites

Να πω και κάτι άλλο :P

Από τη μία παλεύουμε για την ισότητα μεταξύ των δύο φίλων και από την άλλη αντιδρούμε αν μας συμπεριφεθούν οι άντρες όπως τους συμπεριφερόμαστε εμείς.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

περίεργο ον η γυναίκα...

Link to comment
Share on other sites

name='Anor' date='Jun 20 2008, 11:54 AM' post='65213'

Είναι παρόμοιο με αυτό το πρωτόγονο «κυριαρχία περιοχής». Οτιδήποτε εφάπτει λοιπόν στην προσωπικότητα του, θα πρέπει να έχει ναι μεν ανοχή , αλλά σε πολύ μικρό περιθώριο και πάντα υπό την προϋπόθεση οτι θα υπάρχει υποχώρηση και απο την άλλη πλευρά... είτε ανδρός, είτε γυναικός.

 

 

quote name='Anor' date='Jun 24 2008, 09:22 AM' post='65388']

margarita...

 

Το αρσενικό "δηλώνει" κυριαρχία μόνο στα άλλα αρσενικά και οχι στην γυναίκα του. Αυτό είναι το μέσο , έμμεσης προβολής του! Αυτό στον σημερινό κόσμο δηλώνεται με το πως "στέκεται" τόσο σαν προσωπικότητα, όσο και σαν άντρας απέναντι της.

 

Anor, από τη μία πλευρά αναφέρεις την προϋπόθεση της υποχώρησης από την άλλη πλευρά είτε ανδρός, είτε γυναικός και από την άλλη αναφέρεις ότι η "δήλωσις κυριαρχίας" απευθύνεται μόνο στα άλλα αρσενικά! Ε, πρέπει να διαλέξεις! Σε κάθε περίπτωση πάντως δεν έχω καταλάβει τι εννοείς ακριβώς με τη "δήλωση κυριαρχίας" σε οποιοδήποτε φύλο κι αν απευθύνεται!

Γι΄ αυτό επισήμανα, ότι ΔΕΝ αρκεί να "δηλώσεις" την κυριαρχία σου! Τη δήλωσες λοιπόν! Ωραία! ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΝ;

 

Δεν μπορείς να το κάνεις κάθε μέρα και κάθε ώρα... χάνει την ουσία του. Το "σε αγαπώ" είναι μια έκφραση που μπορεί να μην ειπωθεί αλλά να εκφραστεί με τρόπους και πράξεις πέραν του προφορικού.

Απαντάς σε ζήτημα που δεν έθεσα! Δεν παρότρυνα κανέναν να φέρνει 10 τριαντάφυλλα ημερησίως! Απλά είπα ότι προσωπικά την ανθοδέσμη μου τη θέλω! Θέμα γούστου!

Μου αρέσει! .-

Και ναι μπορεί να μην πεις "σ΄ αγαπώ" και να το εκφράζεις με πολλούς τρόπους ενδεχομένως! Αναρωτήθηκες όμως ποτέ, γιατί δεν μπορούμε τις περισσότερες φορές να το ξεστομίσουμε; Ακόμη κι όταν το νιώθουμε;

 

Τα λόγια , με συνεχή χρήση τους, χάνουν και την αξία τους στο τέλος, και τα λες μηχανικά. Σαν ξύλινο και ανούσιο δεν θα ακουγόταν , αν μετά απο 5 χρόνια σχέσης, κάθε λίγο επαναλαμβανόνταν απο τους συντρόφους;

Τα λόγια χάνουν την αξία τους όταν ΔΕΝ τα εννοείς! Τώρα αν φτάνει κάποια στιγμή, εκείνα τα λόγια που επαναλαμβάνουμε, να μην τα εννοούμε, αλλά να το κάνουμε από συνήθεια ή υποχρέωση ... είναι άλλο θέμα.

Και επαναλαμβανόμενα λόγια και έργα έρωτα, αγάπης, στοργής, εκτίμησης, τρυφερότητας ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΞΥΛΙΝΑ ΟΥΤΕ ΑΝΟΥΣΙΑ, μεταξύ συντρόφων είτε μετά από 5 χρόνια, είτε μετά από 10, είτε 30, είτε μετά 50 από χρόνια! Είναι απλά αξιοζήλευτα!

 

 

Σαφώς και μια ωραία γυναίκα θα τραβήξει βλέματα... αλλά αν ανοίξει το στόμα της και φοράς κράνος , για να μην δεχτείς τα κεραμίδια και τα βάτράχια που θα εκτοξεύει ... τι να την κάνεις ,

Αν όμως ανοίξει το στόμα της και ΔΕΝ πετά βατράχια, αλλά δεν είναι εξυπνότερη από την παχουλούλα, που κάθεται δίπλα της με τα πέντε διδακτορικά..... τότε Anor;;; Ποια θα διαλέξεις;;; Μμμμ;

 

 

Ότι και να λες, πάντως, ειδικότερα στο θέμα προτύπων , τα πρωτεία δυστυχώς τα έχει το θηλυκό φύλο. Δεκάδες τα περιοδικά άλλωστε που απευθύνονται στο γυναικείο κοινό ... μετρημένα στα δάχτυλά οσα απευθύνονται στον αντρικό!

 

Παραβλέπεις, ότι απευθύνονται στις γυναίκες όχι για να κοιτάζονται στον καθρέφτη και να αυτοθαυμάζονται ...... αλλά για να αρέσουν στους άντρες!!!!!!

Επίσης παραβλέπεις, ότι ενώ δεν απευθύνονται άμεσα στους άντρες .... δημιουργούν ΚΑΙ στους άντρες το σύγχρονο πρότυπο της γυναικείας ομορφιάς!

 

Το τελευταίο τώρα... ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟ ΝΑ ΔΕΘΟΥΝ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ... είναι πέρα ώς πέρα αληθές.

Δεν θα επιμείνω.... Δε θα σου το χαλάσω! Αλλά επίτρεψέ μου να σε παροτρύνω ... να είσαι παρατηρητικότερος..... :whistling:

 

Δύσκολα θα δείς άντρα να μένει ας πούμε προσκολημένος στην εικόνα ενός δεσμού/γάμου πέραν του διαστήματος 3-6 μηνών.

Φιρί φιρί το πας! Anor..... το 70% των παντρεμένων γυναικών ... παραδέχονται, ότι συνάπτουν εξωσυζυγικές σχέσεις !!!! Δε βαριέσαι.... Στο κάτω κάτω της γραφής.... ο κερατάς το μαθαίνει πάντα τελευταίος!

 

 

Στα τελευταία τώρα συμφωνούμε... οπότε περιμένω απάντηση δική σου .. ίσως και της Νεφέλης που μειδιά με νόημα ... άλλωστε αν δεν σχολιάσουμε την διαφορετικότητα μας , ώς φύλα, πως αλλιώς θα γνωρίσει ο ένας τον άλλον;

Δε νομίζω ότι μειδιά η αξιολογότατη διαχείρισις! Μάλλον χτυπιέται από τα γέλια.......!!!!! κι αναρωτιέμαι γιατί... Ετοιμάζει κάτι; :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτήθηκες όμως ποτέ, γιατί δεν μπορούμε τις περισσότερες φορές να το ξεστομίσουμε; Ακόμη κι όταν το νιώθουμε;

Επειδή εάν αυτή τη λέξη την έχεις ακούσει πόσες φορές στη ζωή σου και έχεις δει ότι τις περισσότερες φορές ήταν λέξη του αέρα, τότε έχει χάσει και την αξία της. Προσωπικά δεν απαιτώ ούτε καν επιθυμώ να την ακούσω. Δε με ενδιαφέρει να την ακούσω εάν το δείχνει με τον τρόπο μου μου συμπεριφέρεται και με κοιτάει.

(Ok, εγώ δε το βλέπω καθόλου ρομαντικά το ζήτημα της λέξης... :P)

Link to comment
Share on other sites

Μμμ...

Η ανθοδεσμη ειναι απλα μια κινηση...

Μπορει να ειναι απλα ενα λουλουδακι που το ειδε το εκοψε κ στο εφερε γιατι σκεφτηκε οτι θα σου αρεσει.

Η μπορει στο κατω κατω να ειναι ενας γυρος με απ ολα γιατι ηξερε πως εισαι κουρασμενη κ αν δεν σου φερει κανεις το φαγητο στο πιατο θα μεινεις νυστικη! :P

Σε καθε περιπτωση τετοιες κινησεις ειναι που δειχνουν ποσο νοιαζεται για σενα.. Και αυτο ειναι που θελουμε οι γυναικες! και γενικοτερα ολοι οι ανθρωποι, τωρα που το ξανασκεφτομαι...

Δεν χρειαζεται να ειναι κανεις περιτριγυρισμενος απο λουλουδακια καρδουλες και κερακια για να ειναι ρομαντικος...αλλωστε αν δεν ειναι το στυλ σου το αποτελεσμα θα ειναι κωμικοτραγικο.... :P

 

Οσο για την εμφανιση...

Ε τι να γινει...

Σαφως και μας καθοριζει...

Σαφως και επηρεαζομαστε απο αυτην...

Αυτο που εχει σημασια ειναι να μη μας τυφλωνει.

Link to comment
Share on other sites

margarita.... national geographic βλέπεις :D...;;;;;;

 

Θα έχεις δεί τότε πως τα αρσενικά κάνουν δήλωση κυριαρχίας , με την παρουσία τους προς τα άλλα αρσενικά όσον αφορά την δυναμική τους , τόσο στην περιοχή όσο και με τον δεσμό τους. Αυτό εννοώ και δυστυχώς δεν μπορώ να στο εξηγήσω καλύτερα. Οι υποχωρήσεις που λέω τώρα , αναφέρονται ΜΟΝΟ στους ανθρώπους μιας και κουβαλάμε λογική. ...(σ.σ. είδες τι γίνεται αν διαβάζεις κάτι αποσπασματικά; ). Το ένα όμως δεν αναιρεί το άλλο.

 

Το "σε αγαπώ" και λοιπές εκδηλώσεις-εκπλήξεις έχουν αξία και νόημα , όταν γίνονται σε κάποιες συγκεκριμένες στιγμές. Η ανθοδέσμη που μπορείς να θες εσύ ή κάποια άλλη, θα πρέπει να σημαίνει και κάτι για τον σύντροφο... αλλιώς και όλο το φυτώριο να πάρει και να το φέρνει κάθε μέρα, θα ικανοποιεί ναι μεν την επιθυμία , αλλά δεν θα σημαίνει απολύτως τίποτα!

 

Στο θέμα επιλογής που έθεσες... ρε margarita... υπάρχει άσπρο και μαύρο σε αυτό;... όποια μου κάνει κλικ και υπάρχει ανταπόδοση. Και εξαρτάται με το τι εννοείς "παχουλούλα". Γιατί μην ξεχνάς το πως είναι και η εμφάνιση μας , προβάλει και το πόσο σεβόμαστε το σώμα μας και κατά επέκταση τον ίδιο μας τον εαυτό. Σαφώς κανείς δεν είναι τέλειος και όλοι έχουμε ατέλειες στο σώμα ή στα χαρακτηριστικά μας. Αλλά το να εμφανιζόμαστε ώς άλλες φάλαινες επί ξηράς και να μην κάνουμε τίποτα για αυτό (αρχικά για την υγεία μας και μετά για όλα τα άλλα)... έ συγνώμη, αλλά στην δική μου κρίση κάτι λέει αυτό. Όσον αφορά ανάμεσα στις δύο που είπες.... Ναι θα παίξει κάποιο ρόλο η αρχική εμφάνιση, αλλά είναι και άλλα στο μέτρημα, όπως του να μην είναι "ψώνιο" ας πούμε. Κάτι που το έχουν αρκετές εμφανίσιμες γυναίκες (ΟΧΙ ΟΛΕΣ! ). Αν τώρα δεν είναι ψώνιο, είναι εμφανίσιμη, ξέρει να μιλάει και υπάρχει ανταπόδοση μαζί μου...εμ.. να το γυρίσουμε στο αρσενικό;... αν δεν είναι ψώνιο , είναι εμφανίσιμος , υπάρχει ανταπόδοση μεταξύ σας.. εσύ τι θα διάλεγες;

 

Στο θέμα των περιοδικών... ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΤΕ. Υπάρχει ενας νόμος της προσφοράς και της ζήτησης που ακολουθούν και τα περιοδικά. Αν δεν ανταποκρινόταν το γυναικείο κοινό , πως θα επιβιώναν αγαπητή μου; Οι άντρες όσο και αν σου φαίνεται περίεργο , δεν υπακούνε σε αυτές τις τάσεις. Αλλιώς όπως σου είπα θα είχαν και αγοραστικό target group , που θα εκμεταλευόντουσαν τα περιοδικά ή όποιος άλλος. Τα ενδιαφέροντα αντίθετα των ανδρών επικεντρώνονται σε τεχνολογία και μηχανές/αυτοκίνητα. Για αυτό και εκεί υπάρχει αρκετό υλικό για να τους "παγιδεύει". Προσωπικά πάντως καρφάκι δεν μου καίγεται αν η γυναίκα που θα δώ, θα φοράει ας πούμε τελευταία λέξη της μόδας και μοιάζει με μοντέλο.. ή είναι απλή με τζίν και αθλητικό παπούτσι. Μου αρκεί να ξέρει να στέκεται απέναντι και μαζί μου , με την σκέψη και την παρουσία της. Αυτό όμως είναι πολύ δύσκολο και για αυτό το αναζητούμε συνέχεια.

 

Για το θέμα συναισθηματικού δεσίματος... το παράδειγμα που σου έφερα είναι σαφώς πιο ολοκληρωμένο , μιας και μιλάμε για την κορυφαία ερωτική πράξη μεταξύ αγνώστων , ουσιαστικά! Οι παντρεμένες που αναφέρεις, συνήθως , νιώθουν κάπως απομονωμένες απο τον άντρα τους (πολλοί οι παράγοντες) και ψάχνουν αλλού κάλυψη συναισθηματικής ανάγκης κυρίως. Σου επαναλαμβάνω... δείξε μου μια γυναίκα που θα έκανε ερωτική πράξη One night stand όπως το λένε αγγλιστί με κάποιον που τον βλέπει για πρώτη φορά σε ενα bar , ας πούμε και δεν θα αναζητούσε κάποιου είδους συναισθηματικής ικανοποιήσης μετά. Σε αντίθεση λοιπόν με εσένα που θα δυσκολευτείς αρκετά... κάντο έτσι για πείραμα , να δείς... σου λέω οτι 9,5 στους 10 άντρες, δεν θα είχαν κανένα πρόβλημα με αυτό. Ο κερατάς λοιπόν μπορεί να το μαθαίνει τελευταίος οπως λες, αλλά δεν έχει καμία σχέση με το όλο μας θέμα. Εδώ μιλάμε για συναισθηματικό δέσιμο και οχι για το αν αντέχει ο γάμος .... που συνήθως γίνεται και αυτό μετά απο 1-3 χρόνια , αφού το ενδιαφέρον ατονεί μεταξύ των δύο. Επικρατεί εκεί η συνήθεια , άρα χάνεται και το συναισθηματικό δέσιμο... έτσι απλά λοιπόν δεν έχει σχέση με αυτό που συζητάμε.

 

Γενικά πάντως , επαναλαμβάνω...

 

Σαν άντρας...

 

- Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν.

- Παν μέτρον Άριστον.

- Εν αρχήν , είναι ο Λόγος.

- Αρρενωπότητα αλλά οχι βαρβαρότητα.

- Το απόλυτο αλλά και το όμορφο του ξίφους. Το θαυμάζεις γιατί έχει δύναμη, έχει σταθερότητα, είναι πάντα πιστό και θα σε προστατεύει, αλλά δεν δέχεται αλλοιώσεις ή αλλαγή σύνθεσης του καθώς μπορεί να σε κόψει με τις αιχμηρές τους γωνίες.

 

Αυτό είναι για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Σαν άντρας...

 

- Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν.

- Παν μέτρον Άριστον.

- Εν αρχήν , είναι ο Λόγος.

- Αρρενωπότητα αλλά οχι βαρβαρότητα.

- Το απόλυτο αλλά και το όμορφο του ξίφους. Το θαυμάζεις γιατί έχει δύναμη, έχει σταθερότητα, είναι πάντα πιστό και θα σε προστατεύει, αλλά δεν δέχεται αλλοιώσεις ή αλλαγή σύνθεσης του καθώς μπορεί να σε κόψει με τις αιχμηρές τους γωνίες.

 

:goodwork2:

Link to comment
Share on other sites

name='Anor' date='Jun 25 2008, 09:30 AM' post='65495'

margarita.... national geographic βλέπεις :D...;;;;;;

 

Αμέεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!

Εσείς φίλτατε;;;;

 

Θα έχεις δεί τότε πως τα αρσενικά κάνουν δήλωση κυριαρχίας , με την παρουσία τους προς τα άλλα αρσενικά όσον αφορά την δυναμική τους , τόσο στην περιοχή όσο και με τον δεσμό τους. Αυτό εννοώ και δυστυχώς δεν μπορώ να στο εξηγήσω καλύτερα.

 

Λοιπόοοοοοοον!!!! Πολλά ζωάκια "μαρκάρουν" την περιοχή τους!!!! Με τη μυρωδιά τους! Και με ποικίλους τρόπους! Και μετά την επιτηρούν .... μη τυχόν και εισέλθει εισβολέας! Κάνω λάθος; Αυτό εννοείς;

Πώς μαρκάρει λοιπόν ένας αρσενικός άνθρωπος την περιοχή του;

 

Το "σε αγαπώ" και λοιπές εκδηλώσεις-εκπλήξεις έχουν αξία και νόημα , όταν γίνονται σε κάποιες συγκεκριμένες στιγμές. Η ανθοδέσμη που μπορείς να θες εσύ ή κάποια άλλη, θα πρέπει να σημαίνει και κάτι για τον σύντροφο... αλλιώς και όλο το φυτώριο να πάρει και να το φέρνει κάθε μέρα, θα ικανοποιεί ναι μεν την επιθυμία , αλλά δεν θα σημαίνει απολύτως τίποτα!

 

Το εμπέδωσα λέμεεεε!!!! Στην ερώτησή μου ..... θα απαντήσεις;

 

 

Στο θέμα επιλογής που έθεσες... ρε margarita... υπάρχει άσπρο και μαύρο σε αυτό;... όποια μου κάνει κλικ και υπάρχει ανταπόδοση.

 

Αν εξαιρέσεις τα αντικείμενα.... που μπορεί να είναι μαύρα ή άσπρα .... στα υπόλοιπα καθόλου δεν πιστεύω στο απόλυτο! Κυρίως στα γούστα και ακόμη περισσότερο στις απόψεις! Αλλά γιατί το πήρες έτσι;

Ανταπόδοση εεεε;;;; Κλικ;;;

 

 

Και εξαρτάται με το τι εννοείς "παχουλούλα". Αλλά το να εμφανιζόμαστε ώς άλλες φάλαινες επί ξηράς και να μην κάνουμε τίποτα για αυτό (αρχικά για την υγεία μας και μετά για όλα τα άλλα)... έ συγνώμη, αλλά στην δική μου κρίση κάτι λέει αυτό. Όσον αφορά ανάμεσα στις δύο που είπες.... Ναι θα παίξει κάποιο ρόλο η αρχική εμφάνιση, αλλά είναι και άλλα στο μέτρημα, όπως του να μην είναι "ψώνιο" ας πούμε. Κάτι που το έχουν αρκετές εμφανίσιμες γυναίκες (ΟΧΙ ΟΛΕΣ! ). Αν τώρα δεν είναι ψώνιο, είναι εμφανίσιμη, ξέρει να μιλάει και υπάρχει ανταπόδοση μαζί μου...εμ..

 

Γιατί υποθέτεις ότι πρέπει να είναι ακραία ... τα παραδείγματα; Βολεύει καλύτερα ... έτσι δεν είναι;

Λοιπόν ....Ας ζωγραφίσω :P

α) Η μία διαθέτει 1,60 ύψος ... 62-63 κιλά (παχουλούλα!), πολύ απλά ντυμένη, αλλά έξυπνη, εύστροφη (οοοοοχι ΔΕΝ είναι το ίδιο), ειλικρινής, έχει αναλώσει πολλά χρόνια στα θρανία, έχει άποψη, αλλά δυστυχώς .... τη λέει και ξέρει άρτια να την υποστηρίζει!

β) Η άλλη είναι 1,70 ύψος, 55-58 κιλάκια, με ωραίες αναλογίες και πλούσια μπαλκόνια (σημαντικόν!), τα οποία επίσης ξέρει να αναδεικνύει με την κατάλληλη ενδυμασία! Δεν είναι βλήτο, ή τουλάχιστον δεν της φαίνεται, ούτε προκλητική, δηλαδή ξέκ@@@λο....), αλλά έχει αναλώσει περισσότερες ώρες για να φτιάξει την εικόνα της, παρά για τα ρημάδια τα πτυχία..... και κυρίως ....... ακόμη κι αν έχει άποψη .... φροντίζει να την προσαρμόζει, μη σου πω να την κρύβει.....!!! :smilewink:

Και οι δύο ανταποκρίνονται!

Λοιπόν, για πες....... από πού ακούς το κλικ;;;;

 

 

να το γυρίσουμε στο αρσενικό;... αν δεν είναι ψώνιο , είναι εμφανίσιμος , υπάρχει ανταπόδοση μεταξύ σας.. εσύ τι θα διάλεγες;

Ειλικρινά;;;; Το γυαλαμπούκα .....! "Μα πιο πολύ .... γουστάρω τα γυαλιά σου" ένα πράμα! :lol: Είναι πιο .... σοφιστικέ...... :P Εχω πρόβλημα λέμεεεεεεεεεεε!!!!!

 

Στο θέμα των περιοδικών... ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΤΕ.

Νομίζεις! Μήπως έχεις ακούσει κάτι για τις επίπλαστες ανάγκες; Μήπως;;;;

 

Αν δεν ανταποκρινόταν το γυναικείο κοινό , πως θα επιβιώναν αγαπητή μου; Οι άντρες όσο και αν σου φαίνεται περίεργο , δεν υπακούνε σε αυτές τις τάσεις.

Αλλο λέω .... άλλα απαντάς, φίλτατε! Το γυναικείο κοινό ανταποκρίνεται για ποικίλους λόγους! Ξεπαραδιαζόμαστε όμως για διάφορα άχρηστα... επειδή πιστεύουμε ότι χρησιμοποιώντας τα .... θα αρέσουμε στους άντρες! Οχι για να βλέπουμε στον καθρέφτη και να λέμε : "Φτου σου κουκλάρα μου" ....... αλλά μάλλον για να μας λέτε, αλλά κυρίως να σκέφτεστε όταν μας βλέπετε : "τι σε ταϊζει η μάνα σου παιδάκι μου"...!!!!

 

Λοιπόν Anor.... μια και όπως διαπιστώνω, σου αρέσουν οι υπερβολές στην περιγραφή ....

Την ίδια γυναίκα αν τη δεις με ταγάρι, κελεμπία, άβαφη, κότσο το μαλλί και σανδάλια (σα θεούσα ένα πράμα.....!!!) και μετά τη δεις ...με στενό τζην παντελονάκι, κολλητό μπλουζάκι, βαμμένη και χτενισμένη και με δεκάποντο πεδιλάκι..... πότε θα την προσέξεις Anor;;;;; Πότε θα σου κάνει κλικ;

 

Σου επαναλαμβάνω... δείξε μου μια γυναίκα που θα έκανε ερωτική πράξη One night stand όπως το λένε αγγλιστί με κάποιον που τον βλέπει για πρώτη φορά σε ενα bar , ας πούμε και δεν θα αναζητούσε κάποιου είδους συναισθηματικής ικανοποιήσης μετά.

Χμμ!!!! Πολλές ..... :whistling: Απλά δεν το παραδεχόμαστε σχεδόν ποτέ μπροστά σε άντρες!

 

Σε αντίθεση λοιπόν με εσένα που θα δυσκολευτείς αρκετά... κάντο έτσι για πείραμα , να δείς...

 

Σε αντίθεση με μένα;;;;; Γιατί υποθέτεις με τόση σιγουριά Anor ότι θα δυσκολευτώ; Θα μπορούσα να έχω πειραματιστεί και να μη δυσκολεύτηκα .... καθόοοοοοολου!

Αυθαίρετα συμπεραίνεις λοιπόν .... τόσο για μένα .... όσο και για τις υποόλοιπες γυναίκες!

Ακόμη κι αν έχεις ακούσει 1.000 γυναίκες να σου το επιβεβαιώνουν! Ε, χμμμμ!!! Ξέρεις ...... υπάρχουν και τα κατά συνθήκην ψεύδη! :whistling:

 

Ο κερατάς λοιπόν μπορεί να το μαθαίνει τελευταίος οπως λες, αλλά δεν έχει καμία σχέση με το όλο μας θέμα. Εδώ μιλάμε για συναισθηματικό δέσιμο και οχι για το αν αντέχει ο γάμος .... που συνήθως γίνεται και αυτό μετά απο 1-3 χρόνια , αφού το ενδιαφέρον ατονεί μεταξύ των δύο. Επικρατεί εκεί η συνήθεια , άρα χάνεται και το συναισθηματικό δέσιμο... έτσι απλά λοιπόν δεν έχει σχέση με αυτό που συζητάμε.

 

Κι όμως έχει σχέση.....

Φίλτατε....ειλικρινά πιστεύετε .... ότι οι γυναίκες δένονται συναισθηματικά μαζί σας τη βραδιά που θα κοιμηθούν στο κρεβάτι σας;;;;;

Αν θέλετε να το πιστεύετε... με γεια σας ... με χαρά σας!

Βεβαίως άντρες και γυναίκες, βλέπουμε με διαφορετικό τρόπο το σεξ! Κι αυτό συμβαίνει για πολλούς λόγους! Βιολογικούς, κοινωνικούς, ηθικούς κ.λ.π .... αλλά εσύ φίλτατε το τράβηξες τόοοοοσο πολύ, που το καταξεχείλωσες .....!!!!!! :whistling:

 

 

- Το απόλυτο αλλά και το όμορφο του ξίφους. Το θαυμάζεις γιατί έχει δύναμη, έχει σταθερότητα, είναι πάντα πιστό και θα σε προστατεύει, αλλά δεν δέχεται αλλοιώσεις ή αλλαγή σύνθεσης του καθώς μπορεί να σε κόψει με τις αιχμηρές τους γωνίες.

 

Το ξίφος όλα αυτά;!;! :huh: :huh:

Εεεεε! Απλό αντικείμενο δεν είναι;;;;;

Για τον ξιφομάχο κανένα σχόλιο;;;;

Edited by margarita
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοοοοοοον!!!! Πολλά ζωάκια "μαρκάρουν" την περιοχή τους!!!! Με τη μυρωδιά τους! Και με ποικίλους τρόπους! Και μετά την επιτηρούν .... μη τυχόν και εισέλθει εισβολέας! Κάνω λάθος; Αυτό εννοείς;

Πώς μαρκάρει λοιπόν ένας αρσενικός άνθρωπος την περιοχή του;

 

Απλό δεν είναι;... Με το σύνολο της παροσίας αλλά και της επίδρασης (με την καλή έννοια) έχει στο έταιρον ήμισυ , εφόσον συζητάμε για σχέση ζευγαριού!

 

Το εμπέδωσα λέμεεεε!!!! Στην ερώτησή μου ..... θα απαντήσεις;

 

Ευχαρίστως αν μπορούσα να την διακρίνω.:D

 

Γιατί υποθέτεις ότι πρέπει να είναι ακραία ... τα παραδείγματα; Βολεύει καλύτερα ... έτσι δεν είναι;

Λοιπόν ....Ας ζωγραφίσω

α) Η μία διαθέτει 1,60 ύψος ... 62-63 κιλά (παχουλούλα!), πολύ απλά ντυμένη, αλλά έξυπνη, εύστροφη (οοοοοχι ΔΕΝ είναι το ίδιο), ειλικρινής, έχει αναλώσει πολλά χρόνια στα θρανία, έχει άποψη, αλλά δυστυχώς .... τη λέει και ξέρει άρτια να την υποστηρίζει!

β) Η άλλη είναι 1,70 ύψος, 55-58 κιλάκια, με ωραίες αναλογίες και πλούσια μπαλκόνια (σημαντικόν!), τα οποία επίσης ξέρει να αναδεικνύει με την κατάλληλη ενδυμασία! Δεν είναι βλήτο, ή τουλάχιστον δεν της φαίνεται, ούτε προκλητική, δηλαδή ξέκ@@@λο....), αλλά έχει αναλώσει περισσότερες ώρες για να φτιάξει την εικόνα της, παρά για τα ρημάδια τα πτυχία..... και κυρίως ....... ακόμη κι αν έχει άποψη .... φροντίζει να την προσαρμόζει, μη σου πω να την κρύβει.....!!!

Και οι δύο ανταποκρίνονται!

Λοιπόν, για πες....... από πού ακούς το κλικ;;;;

 

Γύρνα το απο την άλλη μεριά του τραπεζιού... κάντο δύο αρσενικά αντίστοιχα και απο την άλλη μεριά εσύ... τι θα διάλεγες; Μπορείς να δείς τώρα και την δική μου απάντηση; Το πακέτο παίζει ρόλο στο σύνολο. Όσον αφορά την πληθώρα πτυχίων, δεν ανταποκρίνεται πάντα στο τι σου κάνει κλικ.. δεν θα είσαι μαζί του/της για να κάνεις δουλειά αλλά σχέση. Έχει μια διαφορά όπως καταλαβαίνεις! Όλα παίζουν ρόλο... και σου επαναλαμβάνω... την ερώτηση που μου κάνεις, κάντην πρώτα σε σένα.

 

Αλλο λέω .... άλλα απαντάς, φίλτατε! Το γυναικείο κοινό ανταποκρίνεται για ποικίλους λόγους! Ξεπαραδιαζόμαστε όμως για διάφορα άχρηστα... επειδή πιστεύουμε ότι χρησιμοποιώντας τα .... θα αρέσουμε στους άντρες! Οχι για να βλέπουμε στον καθρέφτη και να λέμε : "Φτου σου κουκλάρα μου" ....... αλλά μάλλον για να μας λέτε, αλλά κυρίως να σκέφτεστε όταν μας βλέπετε : "τι σε ταϊζει η μάνα σου παιδάκι μου"...!!!!

 

Λοιπόν Anor.... μια και όπως διαπιστώνω, σου αρέσουν οι υπερβολές στην περιγραφή ....

Την ίδια γυναίκα αν τη δεις με ταγάρι, κελεμπία, άβαφη, κότσο το μαλλί και σανδάλια (σα θεούσα ένα πράμα.....!!!) και μετά τη δεις ...με στενό τζην παντελονάκι, κολλητό μπλουζάκι, βαμμένη και χτενισμένη και με δεκάποντο πεδιλάκι..... πότε θα την προσέξεις Anor;;;;; Πότε θα σου κάνει κλικ;

 

Επίπλαστες ανάγκες;.. ωραία κάλυψη για το γυναικεία ματαιοδοξία στο θέμα της εμφάνισης που το θίγεις πάρα πολύ ωραία στο γιατί το κάνουν. Κανείς όμως δεν σας υποχρεώνει. Το επαναλαμβάνω γιατί σου διαφεύγει , εντέχνως.

 

Όσον αφορά την επιλογή που μου βάζεις,... να διαβάζεις προσεκτικά τις απαντήσεις μου.. το να προσέχεις (με μέτρο) την εμφάνιση σου σημαίνει και σεβασμός στον ίδιο σου τον εαυτό. Αν τον σέβεσαι εσύ λοιπόν, θα το κάνω και εγώ... αν δεν το κάνεις γιατί να σε προσέξω; Το ίδιο δεν ισχύει και vice-verca;

 

Στο θέμα One night stand... τόσο ανασφάλεια;... δηλαδή τι συμβαίνει αν το παραδεχτείτε;.. γιατί όπως το λές, σωστά , καμία δεν το παραδέχεται! Ίσα ίσα που έτσι και θα διευκολυνθούν αρκετές καταστάσεις αλλά και θα υπάρχει πλέον και περισσότερη επικοινωνία. Η σεμνοτυφία πάντα είναι εμπόδιο στην επικοινωνία δύο ανθρώπων.

 

Κι όμως έχει σχέση.....

Φίλτατε....ειλικρινά πιστεύετε .... ότι οι γυναίκες δένονται συναισθηματικά μαζί σας τη βραδιά που θα κοιμηθούν στο κρεβάτι σας;;;;;

Αν θέλετε να το πιστεύετε... με γεια σας ... με χαρά σας!

Βεβαίως άντρες και γυναίκες, βλέπουμε με διαφορετικό τρόπο το σεξ! Κι αυτό συμβαίνει για πολλούς λόγους! Βιολογικούς, κοινωνικούς, ηθικούς κ.λ.π .... αλλά εσύ φίλτατε το τράβηξες τόοοοοσο πολύ, που το καταξεχείλωσες .....!!!!!!

 

Ρε margarita... επίτηδες το κάνεις;... ή δεν καταλαβαίνεις πραγματικά τι γράφω;... είπα εγώ οτι δένονται συναισθηματικά στο κρεβάτι; Εγώ είπα οτι αναζητούν διέξοδο απο την απομόνωση που νιώθουν με τον σύζυγο/σύντροφο τους και για αυτό πάνε με κάποιον τρίτο. Αν έχεις μια φίλη που νιώθει καλά με τον σύντροφο της, νομίζεις θα πάει και με τρίτο πρόσωπο;... σε αντίθεση με τον άντρα που θα πάει ή θα σκεφτεί να το κάνει!

 

Το ξίφος όλα αυτά;!;!

Εεεεε! Απλό αντικείμενο δεν είναι;;;;;

Για τον ξιφομάχο κανένα σχόλιο;;;;

 

Πρέπει κάποια στιγμή να μάθεις τι εστί συμβολισμός. Το ξίφος είναι το αρσενικό.

 

 

με όλη την καλή διάθεση.. μήπως θα ήταν καλό να σταματήσεις να με διαβάζεις αποσπασματικά και παρεκκλίνοντας να βγάζεις δικά σου συμπεράσματα απο πράγματα που ποτέ δεν είπα;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν?? το παρασοβαρέψαμε το πράγμα ?.. και Δε θα συνεννοηθούμε?.. αλλά ντεφ΄ να γίνει?.!

 

Λοιπόν οι ερωτήσεις που σου έθεσα και δεν απάντησες είναι οι κάτωθι!

 

1) Τι είναι η «δήλωση κυριαρχίας»; Τα ζωάκια είπαμε ?.. αφήνουν τη μυρωδιά τους! Εσείς αγόρια τι κάνετε, οέο;;; Για να καταλάβω! Διότι ΔΕΝ κατάλαβα!

Είμαι και στόκος!

Διάβασε τι έγραψες! «Είναι παρόμοιο με αυτό το πρωτόγονο «κυριαρχία περιοχής». Οτιδήποτε εφάπτει λοιπόν στην προσωπικότητα του, θα πρέπει να έχει ναι μεν ανοχή, αλλά σε πολύ μικρό περιθώριο και πάντα υπό την προϋπόθεση, ότι θα υπάρχει υποχώρηση και από την άλλη πλευρά... είτε ανδρός, είτε γυναικός.»

Σε ρώτησα και μου απάντησες: «Το αρσενικό "δηλώνει" κυριαρχία μόνο στα άλλα αρσενικά και όχι στην γυναίκα του. Αυτό είναι το μέσο , έμμεσης προβολής του! Αυτό στον σημερινό κόσμο δηλώνεται με το πως "στέκεται" τόσο σαν προσωπικότητα, όσο και σαν άντρας απέναντι της.»

 

Και συνέχισες πάλι ? και μου έδωσες την εξής απάντηση στην ερώτηση τι κάνετε εσείς τα αγοράκια: «Απλό δεν είναι;... Με το σύνολο της παρουσίας αλλά και της επίδρασης (με την καλή έννοια) έχει στο έταιρον ήμισυ , εφόσον συζητάμε για σχέση ζευγαριού!»

 

Ε, τώρα φταίω εγώ που δεν κατάλαβα;;;

Τι εννοείς Anor;

Εξήγησέ μου! Τουλάχιστον αν έχω μια δήλωση κυριαρχίας να το ξέρω η γυναίκα! Μην ψάχνω τζάμπα!

 

 

2) Τι είναι "Νεάντερνταλ 24/7"

 

3) Στην επισήμανσή σου :Τους άντρες δεν τους πάτησε το τραίνο... απλά κατέβηκαν από αυτό» ρώτησα:

Και τι πρέπει να κάνουμε τώρα; Να σας ακολουθήσουμε; Και προς ποια κατεύθυνση;

 

4) Κι επίσης έγραψα: «Γι΄ αυτό επισήμανα, ότι ΔΕΝ αρκεί να "δηλώσεις" την κυριαρχία σου! Τη δήλωσες λοιπόν! Ωραία! ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΝ;»

Και ξανά μανά αρωτάω: Επειδή τη δήλωσες ...., όπως τη δήλωσες ....έγινες και κυρίαρχος;

 

 

5)Στο σχόλιό σου : «Δεν μπορείς να το κάνεις κάθε μέρα και κάθε ώρα... χάνει την ουσία του. Το "σε αγαπώ" είναι μια έκφραση που μπορεί να μην ειπωθεί αλλά να εκφραστεί με τρόπους και πράξεις πέραν του προφορικού».

 

Απάντησα : «Απαντάς σε ζήτημα που δεν έθεσα! Δεν παρότρυνα κανέναν να φέρνει 10 τριαντάφυλλα ημερησίως! Απλά είπα ότι προσωπικά την ανθοδέσμη μου τη θέλω! Θέμα γούστου!

Μου αρέσει! .- (το .- σημαίνει, ω ναι ?.τελεία και παύλα. Δηλαδίς γούστο μου, καπέλο μου και καμποϊλίκι μου?..) και συνεχίζοντας συμφώνησα αλλά ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΑ:

<<Και ναι μπορεί να μην πεις "σ΄ αγαπώ" και να το εκφράζεις με πολλούς τρόπους ενδεχομένως! Αναρωτήθηκες όμως ποτέ, γιατί δεν μπορούμε τις περισσότερες φορές να το ξεστομίσουμε; Ακόμη κι όταν το νιώθουμε;>>

Και δε μου απάντησες αν έχεις ....έστω.... έστω, αναρωτηθεί??.

 

 

6) Στο παράδειγμα που σου έθεσα και ως ερώτηση, μου απάντησες: «Γύρνα το απο την άλλη μεριά του τραπεζιού... κάντο δύο αρσενικά αντίστοιχα και από την άλλη μεριά εσύ... τι θα διάλεγες; Μπορείς να δείς τώρα και την δική μου απάντηση; Το πακέτο παίζει ρόλο στο σύνολο. Όσον αφορά την πληθώρα πτυχίων, δεν ανταποκρίνεται πάντα στο τι σου κάνει κλικ.. δεν θα είσαι μαζί του/της για να κάνεις δουλειά αλλά σχέση. Έχει μια διαφορά όπως καταλαβαίνεις! Όλα παίζουν ρόλο... και σου επαναλαμβάνω... την ερώτηση που μου κάνεις, κάντην πρώτα σε σένα.»

 

Ο.Κ ?.! Είπαμε εγώ χατήρια δε χαλάω?Λοιπόν, θα είμαι συγκεκριμένη:

Ας πούμε λοιπόν ότι έχω δύο δίδυμους αδελφούς, που έχουν ακριβώς τα ίδια προσόντα?.Λοιπόν Anor απάντησα! Θα διάλεγα (εγώ ?.. προσωπικώς?.) το γυαλαμπούκα!

Δε σου φτάνει αυτό; Ο.Κ. Θέλεις να μάθεις και τα γούστα μου; Κουτσομπόοοοοολη!

 

Λοιπόν τα γυαλιά τα είπαμε! Είναι το φετίχ μου! Μετά προσέχω τα χέρια! Τι να τον κάνεις τον άντρα αν δεν μπορεί : «να σε σφίξει στα μπράτσα του και να μουδιάσεις μια βδομάδα;»

Και τελευταίον σχετικόν με την εμφάνιση, θέλω να έχει ?. χερούλια! Όχι πολλά! Λίγα...... Χρηστικόν είναι το θέμα!!! Μη σπάσουμε και κανένα παϊδι, πάνω στα ακροβατικά, μεγάλοι άνθρωποι?..!!!!! Αλλά αυτό δε με χαλάει πολύ! Και αδύνατος να είναι? πού θα μου πάει?. Θα τον τρελάνω στο μουσακά?. και θα πάρει βάρος! Αααα! Αν έχει και μαλλιά?. Ποια στη χάρη μου! Αλλά κι αυτό δε με χαλάει?? αρκεί να μη φοράει περουκίνι!

Τώρα στα του χαρακτήρος! Λοιπόν ?.. να μην είναι μέθυσος, να μην είναι χαρτοπαίκτης, να μην είναι τσιφούτης (φρικτό πράμα η τσιγκουνιά, διότι η φτώχεια θέλει καλοπέραση) να μην έχει κόλλημα αυτοεπιβεβαίωσης με τον ποδόγυρο! Να είναι εργατικός! Κι επίσης σαφής και κατανοητός! Κι επειδή θα ζοριστεί (αυτός όχι εγώ) κοινωνικώς αν δεν διαθέτει ένα πτυχίον Α.Ε.Ι.- Τ.Ε.Ι (ό,τι να΄ ναι?) ας το πάρει απ΄ τη Λίζα κι ας το φέρει ? κορνίζα!!!!! Αυτάααααα!!!!!

 

Να ξέρει όμως ν΄ αγαπάει?.. μπορεί να ξέρει ν΄ αγαπάει;;;; Και να μη φοβάται;

***[Και πολύ θα με υποχρεώσετε Αβάπτιστοι εάν διαθέτετε όλα αυτά τα προσόντα ΝΑ ΜΗ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΤΕ προσωπικόν μήνυμα, ειδικώς εάν είστε και πλούθιοι, διότι έχω μεγίστην αποστροφήν εις το είδος! (κάηκα απ΄ το γάλα και φυσάω και τα γιαούρτια?. φουου φουου, φουου)! ??.].

Κι επειδή ρωτάς Anor τι θα διάλεγα, σου λέω λοιπόν ?.. ότι ανεξάρτητα από τα επιπλέον ή μη προσόντα?. Θα διάλεγα αυτόν που θα θεωρούσα ότι ξέρει ν΄ αγαπάει! Γιατί; Επειδή θα είναι σίγουρα μάγκας! Και όχι σαχλόμαγκας...

 

Στο θέμα λοιπόν One night stand... μια και ρωτάς: «τόσο ανασφάλεια;... δηλαδή τι συμβαίνει αν το παραδεχτείτε;..»

Απαντώ ?. Παρότι είναι αυτονόητον ?. Για να μη μας αποκαλείται π :censored: ες

 

 

Και τέλος επειδή με ρώτησες : «Ρε margarita... επίτηδες το κάνεις;... ή δεν καταλαβαίνεις πραγματικά τι γράφω;»?

Όπως κατάλαβες ναι??..και επίτηδες το κάνω και δεν κατάλαβα!

 

Κι επειδή αναρωτήθηκες αν έχω μια φίλη που νιώθει καλά με τον σύντροφο της, αν νομίζω ότι θα πάει και με τρίτο πρόσωπο;?. Τι να σου πω μάλλον όχι! Αλλά και το χέρι μου στη φωτιά ... δεν το βάζω! Γιατί το βλέπω να γίνεται ?. κάρβουνο?.

Τώρα αν : «σε αντίθεση με τον άντρα που θα πάει ή θα σκεφτεί να το κάνει!» ?? ε, εγώ τι να κάνω ?..αν το΄ χει η κούτρα του να κατεβάζει ψείρες;?.. Πάντως θα συμβούλευα τη φίλη μου, να του ρίξει κάτι ξεγυρισμένα κέρατα και να τον κάνει πρώτη φίρμα ?? στους τάρανδους που σέρνουν το έλκηθρο του Αη Βασίλη!

Κι αν μου τύχαινε εμένα;;;;;??. Θα του έκλεινα και αραντεβού στο σπίτι να με τσακώσει επεξιπίτηδες με το τεκνό ?. Για να μην έχει καμία ?. Μα καμία αμφιβολία για τα κέρατά του! Και να το φυσάει και να μην κρυώνει!

 

 

Και σχετικά με τους συμβολισμούς??. Εγώ εντάξει?.. δεν τους καταλαβαίνω?.

Εχω όμως μεγάλη φιλομάθεια....Δίδαξέ με λοιπόν!

Εσύ όμως, που όπως διατείνεσαι, τους γνωρίζεις καλά??.. Μήπως μπορείς να φανταστείς ?. ποιος είναι ο ξιφομάχος;;;;;;;

Μια και ......περί συμβολισμού ην ο λόγος επί του παρόντος;;;;

 

ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ ??.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...