Jump to content

Ο.ο...Μια γάτα.... Περίεργη...


Lainus
 Share

Recommended Posts

Είμαι στο γραφειο μου και καθώς καθομαι και κοιτάω το φόρουμ , μια μάυρη γάτα περνάει από το παράθυρο και με κοιτάει περίεργα.

Πλησιάζω χτυπάω το τζάμι να δω πως θα αντιδράσει και απλά με κοιταει χωρίς να τρομάξει...

Γυρνάω το βλέμμα μου για λιγότερο από 3 δευτεερα και δεν είναι εκεί!!!.

Ανατρίχιασα, δε ξέρω γιατί....

Link to comment
Share on other sites

.... συγνώμη για το :offtopic:... αλλά μάλλον θα έκανε "ρεύμα" απο κανά ανοιχτό παράθυρο...χαχαχαχα..

 

Η γάτα προφανώς και δεν μπορούσε να αντιδράσει, μιας και ήταν στο περβάζι για αυτό και έμεινε ακίνητη. Και μόλις ένιωσε ασφάλεια (επειδή γύρισες αλλού) την έκανε για τα κεραμίδια...

Link to comment
Share on other sites

Η γάτα προφανώς και δεν μπορούσε να αντιδράσει, μιας και ήταν στο περβάζι για αυτό και έμεινε ακίνητη. Και μόλις ένιωσε ασφάλεια (επειδή γύρισες αλλού) την έκανε για τα κεραμίδια

 

ελεος.. με τετοια ζεστη κεραμιδια? κανα δεντρο δεν υπαρχει εκει γυρω? :P

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο γραφειο μου και καθώς καθομαι και κοιτάω το φόρουμ , μια μάυρη γάτα περνάει από το παράθυρο και με κοιτάει περίεργα.

Πλησιάζω χτυπάω το τζάμι να δω πως θα αντιδράσει και απλά με κοιταει χωρίς να τρομάξει...

Γυρνάω το βλέμμα μου για λιγότερο από 3 δευτεερα και δεν είναι εκεί!!!.

Ανατρίχιασα, δε ξέρω γιατί....

 

Το περίεργο θα ήταν να εξαφανιζόταν ενώ την κοίταζες..

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ένα Point στο επιχείρημά σου αλλά νιώθω πως δεν είναι μια απλή γάτα...

Με κοιτούσε περίεργα....

Πολύ περίεργα....

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες γάτες έτσι κοιτάνε.

Με έχουν κοιτάξει γάτες κι έχω ντραπεί, ανατριχιάσει, τρομάξει, χαρεί πολύ...

Εικάζω, ότι εκείνη την ώρα, που μας κοιτάνε κι εμείς νιώθουμε "κάπως", σκέφτονται κάτι σαν : "γμτ, δεν τρώγεται", "νυστάζω", "κάπου είχα δει φρέσκο νερό", "καημένα δίποδα", κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Ενα παρομοιο εχει συμβει και σ μενα! Βασικα στον αδερφό μου που δεν πολυπιστευει ωστε να αυθυποβληθει ειμαι σιγουρη

Στη γειτονια μας παλιότερα ειχε πολλές,πολλές αδεσποτες γάτες.Πρώτη φορά το εβλεπα και απο τότε δε ξαναείδα τοσες μαζεμενες.Κυκλοφορουσαν..αναμεσα μας σε καθημερινη βάση επι χρόνια,γεννούσαν,και γενικά πολύ γάτα..Ενα καλοκαιρινό βράδυ,μιας και δεν ειχαμε και σχολειο καθισαμε στη γειτονιά λιγάκι παραπάνω..εγω αποχωρισα νωριτερα ο αδερφός μου θα ηρθε κατα τις 11 σπίτι(άλλα χρονια αλάνες κτλ)Ηταν γυρω στα 8 ετων εκεινος.Μετα απο μέρες δε μπορω να πω οτι φοβηθηκε δε το εχει αυτο γενικά,μας εκμηστηρευτηκε οτι αυτός κι οι φιλοι του είδαν μια γάτα αγριεμένη να τους κοιτα,παγωσαν ασυνείδητα όλοι τους,και ξαφνικά.....η μια γατα εγινε..πολλές!Σαν οπτασια το ειδανε,κοιταχτήκανε αναμεταξυ τους έλεγε και επιβεβαιώθηκε η..φαντασια τους??Ολοι το ειδανε αυτο

Περιεργα πραγματα,παντος η γατα πιστευω επειδη ειναι ικανη να δεχετε τις αρνητικες ενεργειες των χώρων και θεωρειται μαλιστα προστατευτικη για καθε αρνητικη ενεργεια γιαυτο και μερικοι τις εχουν,αλλοι παλι επειδη αγαπανε απλα τις γάτες.Τωρα γιαυτο το γεγονος δε ξερω τι να πω!Παντος δεν ορμησε απλα τους κοιταγε επιθετικα οπως μου ειπε ο αδερφος μου,μαλιστα αποφευγουν να το λενε συνεχως κι οι φιλοι του που ειναι ακομη παρεα,γιατι απλα δε νομιζουν να τους πιστεψει κανεις.Εγω το πιστευω και κακως εφυγα νωριτερα απο το παιχνιδι,επρεπε να το δω αυτο

Link to comment
Share on other sites

Μια και μιλάμε για γάτες... Στη γειτονιά μου, μια περιοχή την έχει πιάσει ένας καινούργιος γάτος, κατάμαυρος. Λοιπόν, δεν ξέρω τι συμβαίνει με το συγκεκριμένο, τον έχω κατασυμπαθήσει. Πως να το περιγράψω... Μοιάζει γατί με φιλοσοφικές ανησυχίες!

 

(Το είπα. Βαράτε με τώρα να συνέλθω!)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ένα Point στο επιχείρημά σου αλλά νιώθω πως δεν είναι μια απλή γάτα...

Με κοιτούσε περίεργα....

Πολύ περίεργα....

Αν θεωρήσουμε πως το συγκεκριμένο γατί έχει μαγισσομαγνήτη, τότε μάλλον σκεφτόταν "Α, εσύ είσαι που γεμίζεις τη γειτονιά αρνητική ενέργεια! Και τώρα, που θα βρω ποντίκια, που τα έδιωξες όλα, ε; Τι με κοιτάς; Εσύ καλά τρως..." :063laugh:

Πέρα απ' την πλάκα, βασικά οι γάτες στο σπίτι φέρνουν γκρίνια. Όσον αφορά τα μάγια, η γάτα τα τραβάει πάνω της, τα δέχεται. Στη μαγεία αντιδρούν καλύτερα οι σκύλοι, όσο περίεργο κι αν σας φαίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Moυ την έχει δώσει γιατί κάποιοι ασυνείδητοι στη γειτονιά μου φωλιάζουν γάτες...

 

Ευτυχώς, οι "δικές μας" (αυτές που ταΐζουμε) είναι προς το παρόν εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...