Jump to content

Από ποια ηλικία...


 Share

Recommended Posts

..Άρχισε να σας ενδιαφέρει ι μαγεία κ.λπ. και ασχοληθήκατε ποιο σοβαρά? =)

 

(Δεν ήξερα που να βάλω αυτό το θέμα ..αν ταιριάζει κάπου αλλού καλύτερα θα μπορούσε κάποιος να το ??μεταφέρει?? ?)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ανακριτήριο έγινε εδώ μέσα!!!! :):D

 

Λοιπόν...μάλλον κατά την εφήβεια (Εμ!!!)18-20 δε θυμάμαι επακριβώς ,διότι είχα κάμποσες διαφορετικές ασχολίες!

Εσύ που το άνοιξες το θέμα,δεν έκανες τον κόπο να πεις...και τη δική σου ηλικία; :(

Link to comment
Share on other sites

Από μικρή μ άρεσε ότι είχε να κάνει με μάγισσες..(συνέχεια ζητούσα από τη γιαγιά μ να μ πεί παραμύθια με μάγισσες :cheerful: )

Κανονικά όμως με την τέχνη της μαγείας ξεκίνησα στο λύκειο...16-17 :witch:

Link to comment
Share on other sites

εγω απο τα 13-14 αλλα οι πρωτες μου προσπαθειες ειχαν ολεθρια αποτελεσματα. ουσιαστικα πιο συγκεντρωμενα και με μεγαλυτερη ευκολια και ανεση αρχισα να ασκω τη μαγεια απο τα 16

Link to comment
Share on other sites

Το ενδιαφέρον μας για την μεταφυσική και η ενασχόλησή μας με την πρακτική μαγγανεία, πιστεύω για όλους μας εδώ μέσα λίγο-πολύ ξεκίνησε από αρκετά νεαρή ηλικία (προ-εφηβική ή ακόμα και παιδική -παιδική στην δική μου περίπτωση).

Προσωπικά θα μ'ενδιέφερε να μάθω πόσο χρόνο αργότερα του ενδιαφέροντός μας και της πρακτικής μαγγανείας, καταλάβαμε και συνειδητοποιήσαμε την σοβαρή Τέχνη, που ουδεμία σχέση έχει με την μαγγανεία. Εμένα πάντως, μου πήρε καμμιά δεκαετία... (είμαι λίγο αργή :019blush: )

Link to comment
Share on other sites

Από μικρή ηλικία είχα ενδιαφέρων για την μαγεία και τον αποκρυφισμό. Στην αρχή θυμάμαι ότι είχα πάρει κάποια βιβλία γύρο στα 14 -15 και μέσα σε αυτά ήταν και η Σολομωνική, η οποία περιείχε και το Lemegethon αλλά δεν μ άρεσαν έτσι όπως τα παρουσίαζαν, ούτε οι επικλήσεις της. Ασχολήθηκα όμως με τις σφραγίδες των δαιμόνων.

 

Αργότερα έπαιρνα και άλλα Βιβλία από κάτω κέντρο Αθήνα, αλλά πάντα με απογοήτευαν όλα αυτά που γράφανε...έβλεπα ότι τα περισσότερα από αυτά αντιπροσώπευαν περισσότερο μια Φωτεινή πορεία που δεν ήμουν πρόθυμος να ακολουθήσω. Πάντα ήθελα κάτι όλο και ποιο σκοτεινό.

 

Η αρχική πρακτική μου ήταν γύρο στα 16 από ένα βιβλίο που είχε μια τελετή η οποία μ έκανε να νιώθω άνετα μαζί της, είχε και ωραία λόγια.

 

ευχαριστώ.

Edited by Mendesius
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο μικρη ειχα συνηθησει στην ιδεα οχι οτι ασχοληθηκα πρακτικα.. απλα ενημερωνομουν και συνεχιζω και μεχρι τωρα :)

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν γύρω 8 χρονών μάλλον. Μετά βοηθούσα τη γιαγιά μου να κάνει κάτι πρακτικές που ήθελαν ...παρθένα να κάνει τη δουλειά. Δεν είχε όμως να κάνει με σατανιστικές τελετές και τέτοια. Πρακτική μαγεία. Μου είχε πει επίσης, πως όταν ήμουν νεογέννητο μου έδωσε "γάλα" μαγισσών για να πάρω δυνάμεις (και εκτός του ότι με "έφτυσε"). Όταν τη ρώτησα στην εφηβεία τι εννοούσε, μου είπε ότι όπως η μάνα δίνει με το γάλα στο παιδί δυνάμεις, έτσι με το "γάλα" μαγισσών πέρασαν ιδιότητες σε μένα. Την είχα ρωτήσει πως φυλάχτηκε το γάλα τόσα χρόνια :headb: και μου απάντησε πως το κάθε γάλα ήταν σαν λεπτή πέτρα (ζυμωμένο με αλεύρι, σε μια τεχνική παρόμοια με αυτή που φτιάχνεται το μανόγαλο), και το οποίο το έσπαγαν και το κοπάναγαν και πρόσθεταν σκόνη από κάθε μία (μάγισσα). Αυτά μου είπε, αυτά λέω! Ίσως πάντως έχουν δόση αλήθειας γιατί όταν κάτι είναι μελετημένο το καταλαβαίνω, καθώς και του ότι μπορώ να καταλάβω αν έχει μαγεία κάποιος πάνω του. Επίσης από ηλικία 10 ετών λέω ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ τα χαρτιά! (Αυτό θα το παινευτώ!!!)

Link to comment
Share on other sites

και ΠΡΟΣ ΘΕΑ-ΟΥΣ:

 

ΜΗΝ βάλετε την ακριβή-ΤΩΡΙΝΗ σας ηλικία εδώ μέσα!Δεν χρειάζεται να ξέρουμε...ΟΚ????* :(

 

 

__________________________

*(Αλλιώς...θα πέσει λεπίδα...) <_<

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ βάλετε την ακριβή-ΤΩΡΙΝΗ σας ηλικία εδώ μέσα!Δεν χρειάζεται να ξέρουμε...ΟΚ????* :(

 

.. από ποια άποψη το λες;; "Και οι ανήλικοι είναι καλοδεχούμενοι αλλά προς Θεού μην φανερώσετε την ηλικία σας γιατί σας διώξουν οι συντονιστές άρον άρον"..;

Link to comment
Share on other sites

.. από ποια άποψη το λες;; "Και οι ανήλικοι είναι καλοδεχούμενοι αλλά προς Θεού μην φανερώσετε την ηλικία σας γιατί σας διώξουν οι συντονιστές άρον άρον"..;

 

...******puf******puf*******puf******puf****** :063biker:

Edited by Ingmar
Link to comment
Share on other sites

.. από ποια άποψη το λες;; "Και οι ανήλικοι είναι καλοδεχούμενοι αλλά προς Θεού μην φανερώσετε την ηλικία σας γιατί σας διώξουν οι συντονιστές άρον άρον"..;

:Evil_1061: ...άρον άρον σταύρωσον αυτόν... :Evil_1061:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Συγνωμη που έκανα τοοοοσο καιρό να απαντήσω.!

Βλέπω πως οι περισσότεροι ασχολείστε από αρκετά μικροί?

Εμ?ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! :smilie2:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...