Jump to content

Ναρκωτικα


Recommended Posts

Ναι, ...θα ανοίξει μία πύλη προς το υπερσυνείδητο που και οι δύο θα αδυνατούν να διαχειριστούν.

 

...και οι δύο "βλέπουν" αλλά είναι εκτός!! Θα μοιάζουν με τους κάτοικους της σπηλιάς του Πλάτωνα και θα ερμηνεύσουν με ότι ήδη ξέρουν... Με άγνοια, φόβο και προκατάληψη!

 

Κι αυτή είναι η διαφορά από τον ασκούμενο, ο οποίος κοπιάζει για να φθάσει στην κορφή του βουνού αλλά είναι ικανός να κρίνει, να αποφασίσει και εάν πρέπει, ακόμα και να "ξαναγυρίσει"!

 

:rose:

 

 

 

Όχι απόλυτα έτσι.... αλλά δεν διαφωνώ.

 

 

 

 

Και όχι μόνο δλδ.... θα υπάρξουν διάφορες "τρυπούλες" στο "γύρω - γύρω από το σώμα" ;)....

τρυπούλες δίοδοι για διάφορα "πραγματάκια".

 

 

Αλλά.... one way or another (που λέει και το άσμα), το μέσο το ίδιο πράγμα δίνει....

 

Μην εκ-θειάζουμε καταστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Όχι απόλυτα έτσι.... αλλά δεν διαφωνώ.

 

 

 

 

Και όχι μόνο δλδ.... θα υπάρξουν διάφορες "τρυπούλες" στο "γύρω - γύρω από το σώμα" ;)....

τρυπούλες δίοδοι για διάφορα "πραγματάκια".

 

 

Αλλά.... one way or another (που λέει και το άσμα), το μέσο το ίδιο πράγμα δίνει....

 

Μην εκ-θειάζουμε καταστάσεις.

 

Πες μου λοιπόν τι συνιστάς.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Anor επιτρεψε μου να διαφωνησω πως με τις διαφορες ουσιες απλα ΝΟΜΙΖΕΙΣ.

Ειναι αυτο που ειπωθηκε, ναι μεν σε βαζουν σε καποια κατασταση "εκστασης" ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΟΜΩΣ της ΑΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ και εντελως ξαφνικα, ειδικα αν εχεις την ψευδαισθηση πως θα εισαι ικανος να ενελξεις και να αποκωδικοποιησεις τις πληροφοριες, θα εισαι παντελως ανικανος να το κανεις, διοτι ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ : Διδασκομεθα μαθηματικα γυμνασιου, και μας ΠΕΤΑΝΕ στη μαπα Εξετασεις για μαθηματικα του χαους, ναι μεν τα τελευταια ΒΑΣΙΖΟΝΤΑΙ στα πρωτα, ομως ειναι εξαιρετικα ανωτερου επιπεδου...Εκει ειναι που το αγχος και ο πανικος θα μας κυριευσουν...

 

Τωρα αν καποιος επιθυμει να κανει χρηση για καποιον αλλον λογο το μονο που μπορω να κανω ειναι να συνειστησω να μην το κανει.

 

Μιλαω με προσωπικη εμπειρια η οποια πραγματικα μου αλλαξε το ΕΙΝΑΙ και ηταν τον Νοεμβριο του 07.

Η ουσια?

Ibogaine.*²

Εξαιρετικα δυνατη και παραισθισιογονα και ΑΚΡΩΣ επικινδυνη στον Δυτικο πολιτισμο οπου ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΕΣΤΡΑΜΕΝΑ...Λογω της ΑΠΙΣΤΕΥΤΗΣ πνευματικης ΕΠΙΡΡΟΗΣ της.

Την εμπειρια μου ΔΕΝ θα την αναλυσω ομως μπορω να πω πως η αρχη του "ΤΑΞΙΔΙΟΥ"* ηταν ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ εχω βιωσει στην ζωη μου σε ΨΥΧΙΚΟ ~ Πνευματικο επιπεδο και ΒΑΘΟΣ...(Διηρκησε περιπου ΜΙΑ ΩΡΑ και αν δεν ειχα κατσει απολυτα δεκτικος στο ΞΕΒΓΑΛΜΑ της ψυχης μου με ΕΠΙΠΟΝΟ και ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΑΡΕΣΤΟ ΤΡΟΠΟ θα διαρκουσε ΟΛΗ την διαρκεια παρουσιας της ουσιας στο σωμα μου..καπου στις 20 ωρες περιπου..)

 

*ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ Ταξιδι ...ημουν εξω απο το σωμα μου για 17 ωρες.

Πιστευω πως ειπα παρα πολλα και παρακαλω τους συντονιστες αν κρινουν το περιεχομενο του ποστ μου ακαταλληλο με καθε τροπο να αφαιρεσουν μερος του ή και ολο διχως να με ειδοποιησουν.

Ευχαριστω.

 

 

*² Εξαιρετικα Παρανομη στην Ελλαδα, η διαδικασια ελαβε μερος σε Χωρα οπου η ουσια ειναι ΝΟΜΙΜΗ και ΜΕΣΑ σε ΕΙΔΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΜΕΛΕΤΗΣ και ΧΡΗΣΗΣ της ουσιας αυτης για παρομοιους σκοπους με αυτων της Φυλης BWITI της Αφρικης, οπου χρησιμοποιειτε για την Ενηλικιωση των παιδων.

 

 

 

 

 

 

ΥΓ. Δεν υπαρχει LSD - 25 στην (ΜΑΥΡΗ) αγορα, ειναι ΟΛΑ νοθευμενα με στρυχνινη και αλλα δηλητιρια. Οπως και ΟΛΑ τα υπολοιπα ναρκωτικα των δρομων.

Ειναι Εξαιρετικα επικινδυνο καποιος να ασχολειτε με αυτα, οχι μονο λογω της ΜΟΛΥΣΜΕΝΗΣ ΦΥΣΗΣ τους, αλλα και λογω των Ατομων τα οποια Εμπλεκονται στο εμποριο των.

Edited by Sucore
Link to comment
Share on other sites

Sucore.... να με διαβάζεις προσεκτικά... λέω ΝΟΜΙΖΕΙΣ.. γιατί όπως είπε και μετέπειτα ο Σείριος, ότι "βλέπεις" και "νιώθεις" είναι ήδη εκεί. Απλά το ναρκωτικό αναστέλει φραγμούς κάθε είδους και διευκολύνει την οπτική προς αυτό που έχεις μέσα σου. Δημιουργώντας βέβαια και τον αντίστοιχο εθισμό... σωματικό , ψυχολογικό ή και τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Πες μου λοιπόν τι συνιστάς.

 

 

 

Δεν νομίζω οτι το θέμα είναι για συστάσεις :cheerful:

 

 

 

Όταν λέω πως δεν διαφωνώ αλλά δεν ισχύουν και τόσο απόλυτα αυτά που λες

υπολογίζω και κάποιες "ακραίες" περιπτώσεις ανθρώπων....

 

Θες κάτι η ενσάρκωσή τους να τους επιβάλει μερικά πράγματα...

θες κάτι οι συγκιρίες να τους ωθούν εκεί και να είναι αυτό που

τους ταιριάζει και ίσως πρέπει να κάνουν...;

 

 

Τεσ'πα... όπως και να έχει... υπάρχουν πολλές περιπτώσεις ανθρώπων

που σίγουρα δεν ισχύουν όσα είπες... αλλά δεν είναι οι συνηθησμένες..

 

 

Όσο για το να μην εκ-θειάζουμε... πηγαινε στους σάμανους....

που αυτοί παίρνουν σούπερ ντούπερ drugs και είναι ΟΚ αλλά

οι άλλοι δεν πάιρνουν τα ίδια και εξ ορισμού χάνουν... που δεν είναι έτσι...

 

Αφενός γιατί οι σάμανοι παίρναν φυτικά (οπότε δν ισχύουν οι νωθείες

με στριχνίνες και τα ρέστα που πολύ σωστά είπε κάποιος)

 

και αφεταίρου το μέσο είναι πάντα το ίδιο... ο δέκτης κάνει την διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Είπε κανείς το αντίθετο;

Δώσε την φεράρι που οδηγάει ο Σουμάχερ σε ένα 18χρονο επαρχιωτάκι. Στην πρώτη στροφή θα σκοτωθεί.

Ο Σουμάχερ κάνει παπάδες με αυτήν.

Το θέμα είναι ότι ο Σουμάχερ και με ένα φιατάκι θα κάνει παπάδες, διότι αυτός είναι που ελέγχει το αμάξι και όχι το αμάξι αυτόν.

Το ίδιο ισχύει με αυτά που λες εσύ και αυτό προσπαθεί να σου πει και ο Σείριος.

Αν πνευματικά και ψυχικά είσαι σε υψηλό επίπεδο, φτάνεις εκεί και χωρίς εξωγενείς ουσίες. Αν πρέπει να ξεπεράσεις κάποια όρια, χρειάζεσαι και τα κατάλληλα μέσα. Αυτές όμως από την μία είναι εξαιρετικές περιπτώσεις και όχι καθημερινής βάσεως και από την άλλη απαιτούν απόλυτο έλεγχο.

Περιττό να πω ότι ο έλεγχος είναι προϊόν χρόνιας και επίπονης εξάσκησης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι το θέμα είναι για συστάσεις :cheerful:

 

 

 

Όταν λέω πως δεν διαφωνώ αλλά δεν ισχύουν και τόσο απόλυτα αυτά που λες

υπολογίζω και κάποιες "ακραίες" περιπτώσεις ανθρώπων....

 

Θες κάτι η ενσάρκωσή τους να τους επιβάλει μερικά πράγματα...

θες κάτι οι συγκιρίες να τους ωθούν εκεί και να είναι αυτό που

τους ταιριάζει και ίσως πρέπει να κάνουν...;

 

 

Τεσ'πα... όπως και να έχει... υπάρχουν πολλές περιπτώσεις ανθρώπων

που σίγουρα δεν ισχύουν όσα είπες... αλλά δεν είναι οι συνηθησμένες..

 

 

Όσο για το να μην εκ-θειάζουμε... πηγαινε στους σάμανους....

που αυτοί παίρνουν σούπερ ντούπερ drugs και είναι ΟΚ αλλά

οι άλλοι δεν πάιρνουν τα ίδια και εξ ορισμού χάνουν... που δεν είναι έτσι...

 

Αφενός γιατί οι σάμανοι παίρναν φυτικά (οπότε δν ισχύουν οι νωθείες

με στριχνίνες και τα ρέστα που πολύ σωστά είπε κάποιος)

 

και αφεταίρου το μέσο είναι πάντα το ίδιο... ο δέκτης κάνει την διαφορά.

 

να το πω κάπως αλλιώς για να καταλάβεις τι λέμε τόσην ώρα.

 

Κάποιος που κάνει ασκητική στα πνευματικά θέματα χωρίς ουσίες...

με χρονοβόρα άσκηση και διαδικασία ετών συνηθίζει τον εαυτό του να μπαίνει, να ελέγχει, και να βγαίνει από αυτήν την διαδικασία.

 

Κάποιος που χρησιμοποιεί ουσίες -- χωρίς ιατρική-ψυχιατρική-πνευματική παρακολούθηση -- αλλάζει την χημεία του εγκεφάλου του απότομα, πράγμα που φέρει κάποιες αρνητικές επιπτώσεις.

 

Τώρα μην μου πεις ότι όσοι στην Ελλάδα παίρνουν ναρκωτικά το κάνουν για να αναπτυχθούν πνευματικά...θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι (που το θυμήθηκα αυτό :063laugh: ).

 

Αυτό δεν έχει να κάνει με το πως το βλέπω εγώ αλλά με πιο αίτιο κάναν χρήση αυτοί που το κάναν.

 

Για παράδειγμα ο σαμανός δεν έπαιρνε μανιτάρια για διασκέδαση και για να πάνε τα φαρμάκια κάτω...

...αλλά τα έπαιρνε για κάποιο ιερό σκοπό...π.χ. να επαναφέρει την ψυχή κάποιου...πράγμα που ήταν κάτι πολύ ιερό για αυτόν.

 

Τώρα στις μέρες μας υπάρχουν τέτοια αίτια; Δλδ υπάρχουν ναρκομανείς που παίρνουν ναρκωτικά με ευλάβεια και συνείδηση ότι επιτελούν ιερό έργο;

 

Δεν νομίζω!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, μιας και αναφέρουμε τους σαμάνους σε σχέση με τα ναρκωτικά, θα πρέπει να αναφέρουμε και την άλλη πλευρά του νομίσματος που λέει ότι οι Σαμάνοι χρησιμοποιούν και κάποιες αρκετά αποτελεσματικές θεραπευτικές μεθόδους (χωρίς ναρκωτικά). Και είναι φυσιολογικό, μιας και έχουμε να κάνουμε με ένα φιλοσοφικό σύστημα εδώ, όχι με μια χούφτα ναρκομανείς...

Και, φυσικά, εκτός από το ότι μιλάμε για διαφορετικές περιπτώσεις (όπου ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός, όπως σωστά λέει και ο Αναξαγόρας), μιλάμε και για διαφορετικές συνθήκες. Είναι διαφορετικό να παίρνεις μια δόση νοθευμένου ναρκωτικού που πήρες από τον "έμπορο της γειτονιάς" στην πλατεία Βάθης και διαφορετικό να παίρνεις μια δόση ναρκωτικού πάνω σε ένα βουνό, από υλικά που... έκοψες από τον κήπο σου ή βρήκες στο δάσος (και που φυσικά ξέρεις να τα αναγνωρίζεις). Εκτός της διαφορετικής ψυχολογίας δηλαδή, που είναι παραπάνω από προφανές ότι είναι διαφορετική, τίθεται και θέμα συνθηκών αλλά και "ποιότητας".

Link to comment
Share on other sites

Είναι διαφορετικό να παίρνεις μια δόση νοθευμένου ναρκωτικού που πήρες από τον "έμπορο της γειτονιάς" στην πλατεία Βάθης και διαφορετικό να παίρνεις μια δόση ναρκωτικού πάνω σε ένα βουνό, από υλικά που... έκοψες από τον κήπο σου ή βρήκες στο δάσος (και που φυσικά ξέρεις να τα αναγνωρίζεις). Εκτός της διαφορετικής ψυχολογίας δηλαδή, που είναι παραπάνω από προφανές ότι είναι διαφορετική, τίθεται και θέμα συνθηκών αλλά και "ποιότητας".

 

Εγώ θα υπενθυμίσω ένα παλιό ποστ του Αρχάγγελου το οποίο έχει μεγάλη συνάφεια - η υπογράμμιση στο τέλος δική μου:

 

Η χρήση των βοτάνων είναι μακροχρόνια. Δεν μπορείς να πιείς ένα τσαγάκι και να περιμένεις ότι θα λυθούν τα προβλήματά σου.

Αυτό σημαίνει ότι για 1-2 μήνες πρέπει να έχεις στην διάθεσή σου το φρέσκο φυτό ή φυτά που χρειάζεσαι. Που σημαίνει ότι πρέπει να έχεις έναν μικρό βοτανικό κήπο στην διάθεσή σου. Είναι όμως παράλογο να καλλιεργείς κάτι που μπορείς να βρεις εύκολα στην φύση. Άρα, εκτός από αυτά που καλλιεργείς πρέπει να βγαίνεις και έξω να μαζεύεις βότανα.

Από την στιγμή που βγαίνεις έξω συχνά για να μαζέψεις βότανα, θα ήταν παράλογο να μην μαζεύεις και εδώδιμα χόρτα. Από την στιγμή που κατανοείς την θρεπτική αξία των φυτών, σημαίνει ότι αλλάζεις διατροφικές συνήθειες. Στο σημείο αυτό το να έχεις καθημερινά φρέσκα λαχανικά, απαιτεί (για οικονομικούς και πρακτικούς λόγους) να έχεις και έναν λαχανόκηπο, δίπλα στον βοτανικό.

Όταν έχεις έναν λαχανόκηπο, υποχρεωτικά πετάς αρκετά πράγματα. Κατανοώντας πλέον τον κύκλο της Φύσης, αντιλαμβάνεσαι ότι χρειάζεσαι και ένα ζωάκι που να τα τρώει αυτά. Μία κοτούλα, ένα κουνελάκι, κανένα πρόβατο. Διότι από την στιγμή που εξασφάλισες στον εαυτό σου ''καθαρά'' και φρέσκα λαχανικά, είναι κρίμα να τρως αμφίβολης ποιότητας αυγά, γάλα, κρέας. Άσε που ο κήπος σου θα χρειάζεται και λίπανση.

Για να φροντίσεις όλα αυτά, πρέπει να αφιερώσεις 2-3 ώρες την μέρα, που σου προσφέρει μία αρκετά καλή εκγύμναση, σε καθημερινή βάση. Πρόσθεσε και την συλλογή βοτάνων έξω (περίπατος στο βουνό/δάσος/ χωράφια) έχεις ένα τσάμπα γυμναστήριο, χωρίς περίεργους τυπάδες, δυνατή μουσική που σε αγχώνει, μεταλλικούς θορύβους από βάρη κλπ κλπ.

 

Όταν το σώμα γυμνάζεται και η διατροφή είναι καλή, τότε τα βότανα δρουν άριστα. Και αυτό για δύο λόγους. Πρώτον διότι το σώμα είναι έτοιμο να δεχτεί την θεραπευτική δράση, χωρίς να την παρεμποδίζει. Και δεύτερον διότι το σώμα είναι πιο κοντά στην ισορροπία. Όταν αυτή χαλάσει, την αντιλαμβάνεται αμέσως και δρα έγκαιρα με τα βότανα. Στο σημείο αυτό, η δουλειά του βοτάνου δεν είναι βαριά, γιατί το πρόβλημα είναι ακόμα μικρό.

 

Αλλιώς, τον αράπη κι αν τον πλένεις, το σαπούνι σου χαλάς.

 

Δυστυχώς ή κάποιος παίρνει όλο το πακέτο ή τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

να το πω κάπως αλλιώς για να καταλάβεις τι λέμε τόσην ώρα.

 

Κάποιος που κάνει ασκητική στα πνευματικά θέματα χωρίς ουσίες...

με χρονοβόρα άσκηση και διαδικασία ετών συνηθίζει τον εαυτό του να μπαίνει, να ελέγχει, και να βγαίνει από αυτήν την διαδικασία.

 

Κάποιος που χρησιμοποιεί ουσίες -- χωρίς ιατρική-ψυχιατρική-πνευματική παρακολούθηση -- αλλάζει την χημεία του εγκεφάλου του απότομα, πράγμα που φέρει κάποιες αρνητικές επιπτώσεις.

 

Τώρα μην μου πεις ότι όσοι στην Ελλάδα παίρνουν ναρκωτικά το κάνουν για να αναπτυχθούν πνευματικά...θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι (που το θυμήθηκα αυτό :063laugh: ).

 

Αυτό δεν έχει να κάνει με το πως το βλέπω εγώ αλλά με πιο αίτιο κάναν χρήση αυτοί που το κάναν.

 

Για παράδειγμα ο σαμανός δεν έπαιρνε μανιτάρια για διασκέδαση και για να πάνε τα φαρμάκια κάτω...

...αλλά τα έπαιρνε για κάποιο ιερό σκοπό...π.χ. να επαναφέρει την ψυχή κάποιου...πράγμα που ήταν κάτι πολύ ιερό για αυτόν.

 

Τώρα στις μέρες μας υπάρχουν τέτοια αίτια; Δλδ υπάρχουν ναρκομανείς που παίρνουν ναρκωτικά με ευλάβεια και συνείδηση ότι επιτελούν ιερό έργο;

 

Δεν νομίζω!

 

 

Εγώ έχω καταλάβει τι λέμε τόση ώρα.... αλλά μάλλον θα ήταν καλό να εξηγήσω λίγο παραπάνω για να

καταλάβεις και εσύ τι λέω τόση ώρα

 

 

Αναφέρθηκα στην πρώτη απάντηση του anor...

 

 

Δεν διαφωνώ γενικά με τα όσα λες....

 

 

 

Διαφωνώ με την άποψη που εκφράστηκε οτι τα "ναρκωτικά" του ινδιάνου είναι "διαφορετικά" από αυτά του

εθισμένου στην πλατεία... όπως και το οτι εάν πάρεις για "μαγκιά" κάτι θα είναι διαφορετικό από αυτό το\

ίδιο που θα πάρεις εάν το κάνεις για "θρησκευτικούς" λόγους....

 

 

Τώρα... από εκεί και πέρα... εγείρονται πολλά θέματα... σύμφωνα με τα όσα λες....

 

 

Αλλά... ας λύσουμε 1τα αυτό και πάμ' παρακάτ'.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ με την άποψη που εκφράστηκε οτι τα "ναρκωτικά" του ινδιάνου είναι "διαφορετικά" από αυτά του

εθισμένου στην πλατεία...

νομίζω η μόνη λύση για να δούμε το θέμα πιο.. αντικειμενικά είναι να βγούμε από τις λέξεις και το νταμπέλωμα, έστω και για λίγο. Φυσικά αν πρέπει να αρχίσουμε από τις λέξεις, τονίζω ότι ο Ινδιάνος δεν θα σου πει ''τσαγάκι'', γιατί απλούστατα, αντιμετωπίζει το θέμα με σεβασμό, προς τον εαυτό του, την φύση και τον Θεό του, οπόταν θα σου πει: π.χ. "Ωραία της Ημέρας" κ.α. Ο σκοπός της χρήσης διαφέρει στις δύο περιπτώσεις και το ξέρουμε αυτό. Είναι χαρακτηρηστικό το παράδειγμα που αναφέρθηκε δεκάδες φορές σ' αυτό το φόρουμ, με το κατσαβίδι, που μ' αυτό ένας ηλεκτρολόγος μπορεί να κάνει θαύματα, ενώ κάποιος που δεν έχει την παραμικρή ιδέα, το πολύ-πολύ να βγάλει το μάτι του. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα σε απλές λέξεις, γιατί δεν είναι αυτό το νόημα.

Όπως και το mugwort tea, θα σου 'ξυπνήσει' αυτές τις ψυχικές δυνάμεις που είδη έχεις μέσα σου, σε μεγάλες δόσεις είναι δηλητήριο, και άκρως τοξικό, έτσι και το 'τσαγάκι' πιθανό να σου ξυπνήσει, αυτά που έχεις μέσα σου. Ο εθισμένος στην πλατεία πιθανό να έβρισκε άλλο τρόπο να 'διεκδικήσει επάξια' τον τίτλο του εθισμένου στην πλατεία, με άλλο τρόπο, π.χ. σουβλάκι, και να ήταν εθισμένος στην πλατεία-μεγαλόσωμος! Οι ναρκωτικές ουσίες μπορεί να είναι τελικά το μέσο για να φτάσει ο καθένας σ' ένα προορισμό, που αυτός ορίζεται από τα θέλω του και μη-θέλω του, αν γίνεται η πλέον λανθασμένη χρήση. Η ουσία μπορεί όντως (συμφωνόντας εν μέρει μαζί σου) να παραμένει η ίδια εδώ και εκατομμύρια χρόνια, απλά να αλλάζει ο τρόπος που την χρησιμοποιά ο άνθρωπος και να αλλάζουν και οι πεποιθήσεις γύρω απ' αυτή την ουσία. Π.χ. τα λεφτά έχουν as such αξία, σαν χαρτιά που είναι; Δεν είναι ο άνθρωπος που τους δίνει με τις καθημερινές συναλλαγές, την δέουσα αξία;

Δεν θέλω να ωραιοποιήσω την 'σκοτεινή πλευρά' των ουσιών, απλά δεν θέλω ούτε να εκμηδενίσω την χρήση τους ως 'μέσο' για να φτάσεις σε μια ψυχική κατάσταση, να μπορείς να 'κτοίσεις' ενέργεια για οποιαδήποτε τελετή. Φυσικά ο 'ανήδεος στιγμιαίος χρήστης' μπορεί να 'αιχμαλωτίσει' χαμηλής νοημοσύνης στοιχειακά, γιατί δεν 'καθάρισε' αρκετά τον χώρο και επειδή είναι 'ντέφι' και δεν 'βλέπει' αυτά μπορεί από το να του απομηζύσουν όλη την ενέργεια, μέχρι και να έχει αντίθετο αποτέλεσμα η τελετή, γιατί δεν πρόσεχε αρκετά. Οι λέξεις στα εισαγωγικά, είναι μέσα σε εισαγωγικά, γιατί, όπως ξέρεις έχουν διπλή σημμασία, και μπορεί ο καθένας να την ερμηνεύσει όπως θέλει. Ευλογία τελικά όντως θα ήταν να μην γινόταν καμία χρήση, ώστε να μπορούμε να κτοίζουμε ενέργεια από μόνοι μας, και να φτάνουμε στο ίδιο effect χωρίς την ουσία, που στην τελική ο μισός πλανήτης θα μας κατατάσσει στο ίδιο επίπεδο με τους 'χρήστες της πλατείας', πράγμα άδικο, και υπερ-γενικευμένο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...