Jump to content

abramelin


 Share

Recommended Posts

Καλησπερα...

Μηπως εχει κανεις το Αμπραμελιν σε Ελληνικη μεταφραση?

Το εχω ψαξει εδω και καιρο αλλα δεν το βρισκω πουθενα.. Το εχω βρει μονο στα Αρχαια Αγγλικα.. Αν και καταλαβαινω τι λεει.. θελω την Ελληνηκη του εκδωση,, αν υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

Αφού δε το βρίσκεις καν στα νέα αγγλικά, περιμένεις να το βρεις στα ελληνικά; Δυστυχώς δε μου φαίνεται εφικτό... Εδώ περιμένουμε να μεταφραστούν άλλα και άλλα και δεν..! :(

 

(μη δένεις και την απάντηση μου κόμπο βέβαια, απλή εικασία κάνω..)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα υπάρχει και σε ποιο σύγχρονα αγγλικά, αλλά τι το χρειάζεσαι Γνώμη μου είναι πρώτα να δουλέψεις με τον εαυτό σου

Και να αφήσεις τις «επαφές» με τόν ανώτερο ευατό για πολύ αργότερα (ένα ποτέ τις χρειαστείς και καθόλου !!)

πάντως για το Ακαδημαϊκό του πράγματος εδώ

Link to comment
Share on other sites

fegarolousmene που χαθηκες βρε;;; τον αμπραμελιν τον εχω σε e-book . θες να στο στειλω οπως το αλλο;;;

Link to comment
Share on other sites

Επ... τι λέει Σεβανδο?? Όλα καλά?? Αν ειναι στα Αγγλικά και οχι η μεταφραση του Μαθερς. στηλ το... Απ οσο το εψαξα, η δικια του εκδωση ειναι ολο λαθη.... Α και απ οσο εμαθα... τα βιβλια ειναι 4... και στην εκδωση του Μαθερς υπαρχουν μονο τα τρια....

 

Πολυ φθηνος δεν εισαι ρε Πανσεληνε?? :P

Link to comment
Share on other sites

Επ... τι λέει Σεβανδο?? Όλα καλά?? Αν ειναι στα Αγγλικά και οχι η μεταφραση του Μαθερς. στηλ το... Απ οσο το εψαξα, η δικια του εκδωση ειναι ολο λαθη.... Α και απ οσο εμαθα... τα βιβλια ειναι 4... και στην εκδωση του Μαθερς υπαρχουν μονο τα τρια....

 

Πολυ φθηνος δεν εισαι ρε Πανσεληνε?? :P

 

 

οκ οταν σε πετυχω θα στο στειλω. δεν ξερω ποια εκδοση ειναι γτ δεν προλαβα να το διαβασψ ακομα... το παρελαβα απο φιλο προσφατα..

παντως μια εκδοση η υπαρχει και εδω: http://www.sacred-texts.com/grim/abr/index.htm oποτε αν δεν σε πετυχω συντομα μπορεις να την διαβασεις απο εδω ωστοσο εχω την εντυπωση πως εκει ειναι του μαθερς και πως ισως εχω την ιδια

Edited by sevando
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Μηπως εχει κανεις το Αμπραμελιν σε Ελληνικη μεταφραση?

Το εχω ψαξει εδω και καιρο αλλα δεν το βρισκω πουθενα.. Το εχω βρει μονο στα Αρχαια Αγγλικα.. Αν και καταλαβαινω τι λεει.. θελω την Ελληνηκη του εκδωση,, αν υπαρχει

 

"ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΤΥΠΙΚΟ ΤΟΥ ΑΜΠΡΑΜΕΛΙΝ" -εκδόσεις ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΤΟΥ ΡΟΔΟΥ.

 

Πρέπει να κάνεις τον κόπο να ψάχνεις προσεχτικά στα ράφια...:D

 

Καλώς μου ήρθα... :)

Link to comment
Share on other sites

καλως σε βρηκαμε :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: ειναι ακριβης η μεταφραση;;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...