Jump to content

Μήπως μπορώ να βοηθήσω?


Lainus
 Share

Recommended Posts

Αυτό ακριβώς σκέφτομαι και για αυτό δεν έχω κάνει τίποτα δραστικό ακόμα...

 

Όσο για τη σιγουριά , δεν μπορώ να βρω κάποια λακκούβα στα μέτρα που θα πάρω αν τελικά κάνω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 31
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Αυτό ακριβώς σκέφτομαι και για αυτό δεν έχω κάνει τίποτα δραστικό ακόμα...

 

Όσο για τη σιγουριά , δεν μπορώ να βρω κάποια λακκούβα στα μέτρα που θα πάρω αν τελικά κάνω κάτι.

 

 

κοιταξε εχω ασοληθει λιγο με πνευματα και δεν ανακατευομαι αν δεν υπαρχει σοβαρος λογος και δεν ειναι κατο που εμφανιζεται στη ζωη μου.εννοω πως αν μαθω πως υπαρχει ενα στοιχειωμενο σπιτι στην αγγλια δεν θα τρεξω να το ξορκισω. αν με καταλαβαινεις

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω αλλά σκέφτομαι: αφού μπορώ να κάνω κάτι που οι άλλοι δε μπορούν , γτ όχι?

 

Ίσως να είμαι ανώιμος ακόμα αλλα με καταλαβαίνετε ελπίζω...

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω αλλά σκέφτομαι: αφού μπορώ να κάνω κάτι που οι άλλοι δε μπορούν , γτ όχι?

 

Ίσως να είμαι ανώιμος ακόμα αλλα με καταλαβαίνετε ελπίζω...

 

 

 

Δεν είναι θέμα τι μπορούν οι άλλοι και τι εσύ.....

 

 

Το κίνητρο έχει σημασία.....

 

 

 

 

Και προσωπικό κίνητρο για προσωπική ευχαρίστηση/όφελος δεν οδηγεί κάπου καλά....

 

 

Μερικά πράγματα ίσως πρέπει να είναι έτσι για να κάνουν κάτι αυτοί που ΔΕΝ μπορούν...

ή για να μάθουν. Αυτό λίγοι μπορούν να το ξέρουν.... (ακασικά αρχεία κτλ κτλ κτλ).

 

Για αυτό... εάν ΔΕν σου ζητηθεί... ΜΗΝ βοηθάς.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω αλλά σκέφτομαι: αφού μπορώ να κάνω κάτι που οι άλλοι δε μπορούν , γτ όχι?

 

...και πού ξέρεις ότι οι άλλοι δε μπορούν για παράδειγμα;

Με τη λογική σου αυτή τότε ας πέσουν όλοι σαν κοράκια από πάνω και όποιος κατατροπώσει το πνεύμα είναι ο καλύτερος!

Όχι, δε πάει έτσι...

 

Αυτή τη στιγμή όπως αντιδράς είναι σα να θέλεις να κάνεις επίδειξη στους άλλους των ικανοτήτων σου και συγχρόνως να πάρεις και μια επιβεβαίωση για τον εαυτό σου με το ζόρι. Δεν είναι αγώνας εδώ πέρα..

Link to comment
Share on other sites

...και πού ξέρεις ότι οι άλλοι δε μπορούν για παράδειγμα;

Με τη λογική σου αυτή τότε ας πέσουν όλοι σαν κοράκια από πάνω και όποιος κατατροπώσει το πνεύμα είναι ο καλύτερος!

Όχι, δε πάει έτσι...

 

Αυτή τη στιγμή όπως αντιδράς είναι σα να θέλεις να κάνεις επίδειξη στους άλλους των ικανοτήτων σου και συγχρόνως να πάρεις και μια επιβεβαίωση για τον εαυτό σου με το ζόρι. Δεν είναι αγώνας εδώ πέρα..

 

πολυ σωστη. επισης lainus πρεπει να ξερεις πως αν δεν εισαι σιγουρος 100% τοτε μην το κανεις. δεν υπαρχουν περιθωρια λαθων. θα καταστρεψεις και εσενα και το πνευμα και αυτο ειναι οτι χειροτερο μπορεις να κανεις. και διαβασα κατι για το οτι μπορεις να προστατευτεις οπως ειπες. αυτο ειναι το μεγαλυτερο καινο στην αμυνα. αν ειναι poltergeist δεν νομιζω η πνευματικη ασπιδα να βοηθησει πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω αλλά σκέφτομαι: αφού μπορώ να κάνω κάτι που οι άλλοι δε μπορούν , γτ όχι?

 

Σε καταλαβαίνω πάρα πολύ καλά, κι εγώ της ίδιας λογικής είμαι.

 

Απλώς ξέρεις τι γίνεται. Λακκούβα μπορεί να μη βλέπεις στην προστασία που θα έχεις, αυτό όμως δε σημαίνει πως δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω πάρα πολύ καλά, κι εγώ της ίδιας λογικής είμαι.

 

Απλώς ξέρεις τι γίνεται. Λακκούβα μπορεί να μη βλέπεις στην προστασία που θα έχεις, αυτό όμως δε σημαίνει πως δεν υπάρχει.

 

και με τον τραγο συμφωνω και ειναι πολυ σωστη η λογικη σου αλλα μια καλη προθεση ισως να μην σου σωσει το τομαρι

Link to comment
Share on other sites

 

Μπορώ να κάνω κάτι?

 

 

Αγαπητέ μου, έχω την εντύπωση πως δεν μπορείς να κάνεις κάτι..αν μπορούσες ίσως και να το είχες κάνει..

 

Αν ένας φίλος είχε ανάγκη εγχείρησης δεν νομίζω πως θα ξεκινούσες να ρωτάς την ιατρική κοινότητα πως γίνεται μιά εγχείρηση...δεν είναι και τόσο απλό..θέλει να έχεις αφιερώσει χρόνο..πολύ χρόνο ώστε να μάθεις τον πλέον ασφαλή τρόπο...και τα κάθε λογής εγχειρίδια δεν νομίζω πως θα βοηθούσαν...καλή η θεωρία αλλά στην πράξη.....

 

Αντιλαμβάνομαι την πρόθεσή σου να βοηθήσεις αλλά δεν αρκεί... εκτός κι αν θέλεις να πειραματιστείς αλλά πρόσεχε ..ας μην υποτιμούμε ό,τι δεν γνωρίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Ο παπάς ήρθε.

Διάβασε ευχές για το σπίτι.

Έκανε αγιασμό.

 

Αύριο η οικογένεια ξαναμπαίνει.

Αν δε συμβεί κάτι η γιαγιά έρχεται πέμπτη.

Για να δούμε τι θα συμβεί.

 

Για τα poltergeist τι άμυνα χρειαζόμαστε σε γενικό επίπεδο?

 

Όσο για το ΜΗΝ βοηθάς άμα δε σου ζητηθεί είμαι απλά κάθετα αρνητικός.

Το να είμαστε αλτρουιστές και να βάζουμε σε κίνδυνο τον εαυτό μας (βέβαια αν μπορούμε όπως είπατε) γαι να βοηθήσουμε είναι απλώς το ΣΩΣΤΟ.

Link to comment
Share on other sites

Ο παπάς ήρθε.

Διάβασε ευχές για το σπίτι.

Έκανε αγιασμό.

 

Αύριο η οικογένεια ξαναμπαίνει.

Αν δε συμβεί κάτι η γιαγιά έρχεται πέμπτη.

Για να δούμε τι θα συμβεί.

 

Για τα poltergeist τι άμυνα χρειαζόμαστε σε γενικό επίπεδο?

 

Όσο για το ΜΗΝ βοηθάς άμα δε σου ζητηθεί είμαι απλά κάθετα αρνητικός.

Το να είμαστε αλτρουιστές και να βάζουμε σε κίνδυνο τον εαυτό μας (βέβαια αν μπορούμε όπως είπατε) γαι να βοηθήσουμε είναι απλώς το ΣΩΣΤΟ.

 

 

poltergeist δεν ξερω αν υπαρχουν η αν ειναι μυθος και δεν εχω συναντησει

αλλα υπαρχει η θεωρια πως ουσιαστικα ειναι ενεργομορφες που δημιουργουνται ασυναισθητα απο ατομα σε περιεργη συναισθηματικη κατασατση και ιδιαιτερα εφηβους.... για προστασια δεν ξερω αν υπαρχει ακριβως. λογικα η ιδια προστασια με αυτη που παιρνεις οταν σου ερχεται ο πολυελαιος στο κεφαλι θα κανει :rolleyes7:

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το ΜΗΝ βοηθάς άμα δε σου ζητηθεί είμαι απλά κάθετα αρνητικός.

Το να είμαστε αλτρουιστές και να βάζουμε σε κίνδυνο τον εαυτό μας (βέβαια αν μπορούμε όπως είπατε) γαι να βοηθήσουμε είναι απλώς το ΣΩΣΤΟ.

Στη συγκεκριμένη όμως περίσταση το θεωρώ εντελώς ανώριμο για τον εαυτό σου. Αν θες να φας τα μούτρα σου τα τρως, με γεια σου με χαρά σου..

Link to comment
Share on other sites

lainus να ξερεις πως εχω φαει τα μουτρα μου και καποιες εμπειριες εχουν χαρακτει στο μυαλο μου. βλεπω μεχρι και σημερα εφιαλτες.

νομιζα πως ημουν συνειδητοποιημενος αλλα ποτε δεν εισαι πραγματικα ετοιμοσς

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω κάτι?

 

Ναι, μην κάνεις τίποτε - όπως είπαν και κάποιοι. Και το τίποτε, κάτι είναι. Ξέρεις πόσο δύσκολο είναι να μην κάνεις τίποτε ?

Edited by divemaster
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...