Jump to content

ψάξε ψάξε για να το βρεις (το βιβλίο)!


 Share

Recommended Posts

Καλησπερα κιαπο μενα.Καταρχην θα ηθελα να ζητησω εκ των προτερων συγνωμη γιαυτα που θα γραψω και να πω οτι δεν εχω κριτικη προθεση,αντιθετα σεβομαι την καθε αποψη και αυτα που θα πω ειναι ο τροπος μου να βοηθησω αν μπορω.Πραγματικα πιστευω οτι εχεις καλες προθεσεις και σου ευχομε καλη τυχη στη μαχη σου εναντια στο κακο.Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ μου αποψη ειναι πως δινεις αυτη τη μαχη χρησιμοποιωντας για οπλα σου,οπλα του κακου(αραγε ο σκοπος αγιαζει τα μεσα?).Κατι αλλο,που δεν ειναι προσωπικη μου αποψη,αλλα πραγματικοτητα,ειναι οτι οι φυλακες εχουν γεμισει με ατομα που ειχαν καλες προθεσεις.Τελος σου ευχομε να καταφερεις να σταματησεις αυτη την κυρια απο το να κανει ξανα κακο σε αλλους και στην ιδια, χωρις να χρειαστει να κλεψεις και να γινεις διπροσωπη.

Φιλικα Δημητρης

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:offtopic: είπες πως το Συκιά βγήκε επειδή μελετάνε συκα κατα την περίοδο εγκυμοσήνης..

Προσωπικά πίστευω πως βγήκε επειδή

Τα φύλλα της είναι μεγάλα και καρδιόσχημα, για να κρύβουν την γύμνια μας απέναντι σε Θεό και φύση, προσφέροντας πυκνή σκιά?. και βαριά κατά άλλους, βαριά καθώς είναι το δέντρο που καταράστηκε ο Χριστός όταν ήθελε να χορτάσει την πείνα του κι αυτό δεν είχε καρπούς?βαριά, ίσως, γιατί αποκάτω της κρέμονται οι τύψεις μας, οι αμαρτίες μας, ο μικρός Ιούδας που κρύβεται μέσα μας και μάς κάνει να φορτώνουμε τις ενοχές μας σε ό,τι δεν μπορεί να προβάλει αντίσταση.
Πηγή

 

Συμφωνώ με τον noitcafsitas, όμως πιστεύω πως έδωσα την εντύπωση οτι έχω κατανοήσει τον τρόπο οπου βλέπεις την κατάσταση, και γενικά ΔΕΝ θα ήμουν σύμφωνος σε κάποια αλλη περίπωτση.

 

Το γεγονός πως εμπλέκεται περίπτωση διπροσωπίας με ενοχλεί αρκετά, αλλά δεν είναι κάτι που μπορώ να κάνω, είναι στο χέρι σου και μόνο εκεί το πως θα χειριστείς την κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κιαπο μενα.Καταρχην θα ηθελα να ζητησω εκ των προτερων συγνωμη γιαυτα που θα γραψω και να πω οτι δεν εχω κριτικη προθεση,αντιθετα σεβομαι την καθε αποψη και αυτα που θα πω ειναι ο τροπος μου να βοηθησω αν μπορω.Πραγματικα πιστευω οτι εχεις καλες προθεσεις και σου ευχομε καλη τυχη στη μαχη σου εναντια στο κακο.Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ μου αποψη ειναι πως δινεις αυτη τη μαχη χρησιμοποιωντας για οπλα σου,οπλα του κακου(αραγε ο σκοπος αγιαζει τα μεσα?).Κατι αλλο,που δεν ειναι προσωπικη μου αποψη,αλλα πραγματικοτητα,ειναι οτι οι φυλακες εχουν γεμισει με ατομα που ειχαν καλες προθεσεις.Τελος σου ευχομε να καταφερεις να σταματησεις αυτη την κυρια απο το να κανει ξανα κακο σε αλλους και στην ιδια, χωρις να χρειαστει να κλεψεις και να γινεις διπροσωπη.

Φιλικα Δημητρης

Σε ευχαριστώ για την κριτική σου, αλλά νομίζω πως ο μόνος τρόπος να σταματήσω τη συγκεκριμένη χωρίς να χρειαστώ να κλέψω και να γίνομαι διπρόσωπη, είναι μάλλον να την πυροβολήσω!!! :shootface:

Δε νομίζω ότι θα πάω φυλακή, γιατί δε φαντάζομαι να τρέχει στις αστυνομίες και να λέει "μου έκλεψε το βιβλίο των σκιών, πιάστε την"!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την κριτική σου, αλλά νομίζω πως ο μόνος τρόπος να σταματήσω τη συγκεκριμένη χωρίς να χρειαστώ να κλέψω και να γίνομαι διπρόσωπη, είναι μάλλον να την πυροβολήσω!!! :shootface:

Δε νομίζω ότι θα πάω φυλακή, γιατί δε φαντάζομαι να τρέχει στις αστυνομίες και να λέει "μου έκλεψε το βιβλίο των σκιών, πιάστε την"!!!

 

Εκτός αν κάνει κάτι για να έχει την αστυνομία με το μέρος της.Και να παραβεί τους Νόμους τί τη νοιάζει?

Αφού σκοτώνει κόσμο θα κωλόσει (σόρυ και για την έκφραση) να επέμβει στην ελεύθερη βούληση?

Αμάν αυτό το προσωπικό όφελος πια...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, δεν το έχω βάλει σκοπό να το πάρω για να δείξω ότι εγώ είμαι πιο μάγκας απ' αυτή. Εννοώ πως δεν είναι εγωιστικής φύσεως. Απλώς είναι η ιδέες μου τέτοιες... (ίσως χαζές), αλλά όλα έχουν μια αρχή και ένα τέλος... Πάντως νομίζω πως το μόνο που θα κάνει θα είναι καμία... τελετή! Και σίγουρα μπορεί να κάνει και λάθη πάνω στο πανικό της...

Edited by χρυσηίδα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες, συμφορουμίτισσες!

Θα περάσω κατευθείαν στο ψητό! Είναι μια γριά, έχει ένα σπίτι, ξέρετε από αυτά τα χαμόσπιτα, με ένα υπνοδωμάτιο, σαλονάκι, κουζίνα, μπάνιο. Αν είσασταν στη θέση της, το βιβλίο της, που θα το κρύβατε? (Πέραν από τις μέρες που πρέπει να θαφτεί στο χώμα για να πάρει ζωή.)

 

 

'Εχεις σκεφτεί να ψάξεις σε κάποιο αγαπημένο της μέρος..?

Που απλούστατα μπορεί κάλλιστα να μην είναι μέσα στο σπίτι αλλά κάποιο μοναχικό μέρος που ίσως σύχναζε έκτος σπιτιού..?

Ίσως σε κάποια αυλή ίσως κάπου πιο μακρυά.. Δεν ξέρω αν μένει σε χωρίο μα αν μένει σαφώς τα μέρη είναι πολύ περισσότερα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum! Αν η γριά κάθεται σε συγκεκριμένο κάθισμα κάθε φορά -όπως οι περισσότεροι ανθρωποι- σημαίνει οτι νιώθει άνεση και ασφάλεια στο συγκεκριμένο σημείο του σπιτιού...άρα ειναι πιθανό να έχει κρύψει το βιβλίο (αν όντως υπάρχει- οι γιαγιάδες μάθαιναν την τέχνη προφορικά απο τις παλαιότερες γενιές) εκεί γύρω... Εγω πάντως εκει θα κοίταγα πρώτα στην θέση σου...έχεις όμως κάποιες ενδείξεις (έστω) οτι γνωρίζει και εξασκεί την τέχνη;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum! Αν η γριά κάθεται σε συγκεκριμένο κάθισμα κάθε φορά -όπως οι περισσότεροι ανθρωποι- σημαίνει οτι νιώθει άνεση και ασφάλεια στο συγκεκριμένο σημείο του σπιτιού...άρα ειναι πιθανό να έχει κρύψει το βιβλίο (αν όντως υπάρχει- οι γιαγιάδες μάθαιναν την τέχνη προφορικά απο τις παλαιότερες γενιές) εκεί γύρω... Εγω πάντως εκει θα κοίταγα πρώτα στην θέση σου...έχεις όμως κάποιες ενδείξεις (έστω) οτι γνωρίζει και εξασκεί την τέχνη;;

 

 

καλε το ειπα :-p . καλωσηρθες στην παρεα του αβαπτιστου. :clapping: :clapping: :clapping: :clapping:<-παιζει να σου ξανα'πα καλωσηρθες. ουπς

Edited by sevando
Link to comment
Share on other sites

ωχ..δεν το θυμόμουν sevando...τρεις σελίδες reply ειναι αυτές!!!!!! Και όντως μου έχεις ξαναπεί..

 

χαχα σιγα μωρε. εγω εχω προβλημα με την μνημη μου και πρεπει να κανω κατι... θυμαμαι πως καθε μερα επι μια εβδομαδα ρωτουσα μια συμφοιτητρια μου αν εχει δει μια συγκεκριμενη ταινια. η καημενουλα ωντας πολυ ευγενικη μου απαντουσε παντα με ενα οχι χωρις να μου αναφερει οτι το εχω ξαναρωτησει μεχρι που μου φανηκε γνωστη η συζητηση και την ρωτησα αν την εχω ξαναρωτησει. η τυπισσα εσκασε στα γελια και μου απαντησε πως εχει χασει τον λογαριασμο :063laugh: :063laugh: . χρυσηιδα βρηκες τπτ;;;; μια αλλη ερωτηση: η κυρια ξερει να διαβαζει και να γραφει;;;;

Link to comment
Share on other sites

χαχα σιγα μωρε. εγω εχω προβλημα με την μνημη μου και πρεπει να κανω κατι... θυμαμαι πως καθε μερα επι μια εβδομαδα ρωτουσα μια συμφοιτητρια μου αν εχει δει μια συγκεκριμενη ταινια. η καημενουλα ωντας πολυ ευγενικη μου απαντουσε παντα με ενα οχι χωρις να μου αναφερει οτι το εχω ξαναρωτησει μεχρι που μου φανηκε γνωστη η συζητηση και την ρωτησα αν την εχω ξαναρωτησει. η τυπισσα εσκασε στα γελια και μου απαντησε πως εχει χασει τον λογαριασμο :063laugh: :063laugh: . χρυσηιδα βρηκες τπτ;;;; μια αλλη ερωτηση: η κυρια ξερει να διαβαζει και να γραφει;;;;

Θα πάω τη Δευτέρα, γιατί ήρθε η κόρη της το σαββατοκύριακο και δεν θα μπορούσα να κάνω κάτι όπως καταλαβαίνεις. Η κυριούλα ξέρει και να διαβάζει και να γράφει (ανορθόγραφα βέβαια, και απεχθάνομαι τους ανορθόγραφους!!!!)!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...