Jump to content

ψάξε ψάξε για να το βρεις (το βιβλίο)!


 Share

Recommended Posts

Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις επί του θέματος , αν μου επιτρέπεται φυσικά.

 

Πρώτον , η φίλη σου δεν μπορεί να δει πιθανά σημεία που να το έχει κρύψει η γιαγιά το βιβλίο της? Πιθανόν να μπορέσει να σου δώσει πιο συγκεκριμένες πληροφορίες από τον καθένα μας.

 

Δεύτερον. πως είσαι σίγουρη ότι η γιαγιά δεν γνωρίζει για σένα και δεν περιμένει μία λάθος σου κίνηση?

Τόσα πράγματα έχει κάνει όπως λες και γνωρίζει δεν έχει καταλάβει κάτι? Πιστεύεις ότι συνεχίζει και σε βλέπει σαν μια καλή γειτόνισσα που δεν της έχουν σφυρίξει τίποτα?

 

Τρίτον , η κόρη της δεν γνωρίζει τίποτα από αυτά, ή τυχγάνει και αυτή να έχει πάρει κάτι από την μητέρα της?

 

Τέταρτον , αν όντως γνωρίζει κάτι η κόρη μήπως αυτή είναι πλέον η κάτοχος του βιβλίου?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Σκίσε τη γάτα αγαπητή Χρυσηίδα .!!!!!!!!!!!!!

 

Ουπς πωρώθηκα..

 

μαλλον το βιβλιο η την γρια εννοεις :-p η υποθεση πως το βιβλιο ισως εχει περασει στην κορη ειναι λογικη....

Link to comment
Share on other sites

δε μπορει να βρεθει αλλος τροπος να σταματήσει να σπέρνει πανικό η γριά δια μέσου καποιας τεχνικής?δυσκολο ναι,όμως το βιβλίο που να βρεθει! πρεπει να έχεις χρόνο πολύ για να ψάξεις.Προτείνω να ψάξεις στα δυτικά μερη του σπιτιού/αυλής.

Τι να το κανεις οταν το βρεις ελπιζω να ξερεις,εγω δε θα το αγγιζα και εβαζα σπιτι μου καν

καλη τυχη

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...!

Πήγα και έψαξα όταν έβγαλε το σκύλο της βόλτα! Πάτωμα, ντουλάπες, βιβλιοθήκη, πατάρι! Καλά, έμοιαζε με κωμωδία!!! Είχα μόνο πέντε λεπτά στη διάθεσή μου! Έψαξα τα ντουλάπια, το στρώμα, μέχρι και στην τουαλέττα κάτω απ' το πλυντήριο είδα!!! Η φίλη μου, μου είπε ότι το βάζει σε ντουλάπι και το σπίτι είναι όλο ντουλάπια!!! Πάντως είχα ρίξει την προηγούμενη τα χαρτιά, και μου είχε βγάλει τον κήπο πάνω απ' το βιβλίο και το βουνό (χώμα). Είδα ένα σημείο στον κήπο φρεσκοσκαμένο, αλλά δεν είχα χρόνο να πάρω την τσάπα να σκάψω!!!!!! (Το σημείο που είδα φρεσκοσκαμμένο, δεν είχε πρόσβαση ο σκύλος!)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...