Jump to content

Google chrome


 Share

Recommended Posts

Η Google παρουσιάζει το δικό της, δωρεάν πρόγραμμα πλοήγησης στο Διαδίκτυο, μέσω του οποίου ελπίζει να εδραιώσει την κυριαρχία της σε βάρος της Microsoft. Η κίνηση αυτή φαίνεται να αναβιώνει τον «πόλεμο των browser» της δεκαετίας του 1990.

 

Το νέο πρόγραμμα, με την ονομασία Chrome αναμένεται να είναι διαθέσιμο αργότερα την Τρίτη σε δοκιμαστική μορφή για υπολογιστές που τρέχουν Windows, ενώ οι αντίστοιχες εκδόσεις για Mac OS X και Linux θα παρουσιαστούν αργότερα.Το Chrome έχει σχεδιαστεί για ταχεία διαχείριση και προβολή ιστοσελίδων που περιέχουν δυναμικό περιεχόμενο, βίντεο ή άλλες απαιτητικές εφαρμογές.

 

Και λειτουργία «incognito»

Προσφέρει ακόμα τη λειτουργία «incognito» που διασφαλίζει την ανωνυμία των χρηστών μέσω ενός ειδικού παράθυρου. «Τίποτα από ό,τι συμβαίνει μέσα στο παράθυρο δεν καταγράφεται στον υπολογιστή σας» αναφέρει η Google σε εταιρικό της blog.

 

πηγη http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&...amp;artid=84537

Link to comment
Share on other sites

«Τίποτα από ό,τι συμβαίνει μέσα στο παράθυρο δεν καταγράφεται στον υπολογιστή σας» αναφέρει η Google σε εταιρικό της blog.

Δηλαδή το πρόβλημα της καταγραφής εντοπίζεται στον δικό μας υπολογιστή? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το πρόβλημα της καταγραφής εντοπίζεται στον δικό μας υπολογιστή? :rolleyes:

 

Τέλος πάντων, για να κάνω τον συνήγορο του διαβόλου, ίσως αυτό σου προσφέρει μία μεγαλύτερη ασφάλεια σε κοινόχρηστους υπολογιστές.

 

Όπως και να έχει όμως, είναι όπως με τα σκουπίδια johnny. Αρκεί να μην τα δουν/δούμε πεταμένα στην αυλή μας.

Αν κάποιος μας είδε να τα πετάμε στην ρεματιά και εμείς δεν το ξέρουμε, δεν μας πειράζει, μιάς και είναι λίγοι αυτοί που μπορεί να το ξέρουν.

Και μιλάω για σκουπίδια, γιατί κανείς δεν πρόκειται να παραπονεθεί επειδή πέταξες διαμάντια στην ρεματιά. Εσύ φυσικά είσαι ανοητούλης που το έκανες, αλλά αυτό είναι πρόβλημα δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι σαν καλη "ξανθια" που ειμαι το εβαλα το ειδα ειπα: what the_____? και μετα κολλησε το pc και το βγαλα δεν μπορω μπερδευομαι με αυτα! :whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

kailor μου, σιγα μη ριξω το επιπεδο... εγω ειμαι κυρια!!! :angel: :P :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...